lyche

transfer i transport

238 poruka u ovoj temi

Ja sam ti napisala i na drugom forumu :) , ako ti je Protaras u planu, onda Windmillcarhire, (znaju ga i kao Alex Rent a Car), odmah do ulaza/izlaza na posed hotela Constantinos the Great, u centru Protarasa.

Vlasnik je Aleks, stariji čovek, radi sa ćerkom. Nije nužno da imaš kreditnu karticu, možeš da plaćaš u kešu. Četiri dana sa punim osiguranjem (bez rezervisane sume na bilo kakvoj kartici) su nas koštala 100e.

Profesionalni i fleksibilni. 

Izmenjeno (shania)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima

Posle 15 godina Grcke sledila je ocaravajuca promena. Ove godine je bio Kipar.

Pristigli smo od Soluna u Pafos, let Ryanair. A isli smo u Protaras/Pernera. 

Bio sam u nedoumici dali da uzmem rent a car ili da se podupremo na njihov autobuski prevoz. Kao vozac sa preko dvadeset godina vozackog iskustva kome su refleksi vec postali automatizovani odlucio sam da se ne prepadam na svaku situaciju i prepustio sam se na drugu varijantu. Mislim da nisam pogresio jer sam se nekoliko puta prepao u autobusu kada je sofer poceo da reagira "pogresno". Isto misljenje deli i moja lepsa polovina koja isto ima vise od dvadeset godina vozackog iskustva. I prelazak ulice je bio poduhvat jer navike su ipak navike.

Avion sletio u 11.20 . Shuttle bus Kapnos bio rezervisan u 12.oo za Larnaka mailom. Uputstva su bila da se na standu prijavim i kupim karte. Stand je bio Starija gospoga ispred autobusa koja drzi karte u ruke, Malo lutanja sa mailom u ruci i odmah te upute na nju, Mislim da je bila ruskinja i ako Engleski ide teze onda lagani srpski i sporazumevanje je odmah na vishem nivou. 15 eura adult dete do 18 ide kao student 10 eura.

Autobus polu prazan klimatizovan i nosi putnike I za Nikoziju i za Larnaku. Polazak tacno u 12.00, ni minut kasnije. Posle sat vremena na jednoj postaji putnici za Larnaku presedaju u manji bus i posle minut prebacivanja produzili prema Larnacu. Autobus svraca prvo na aerodrom u Larnacu istovari neke putnike i produzava za Grad. Postaja mu je kod crkve Faneromeni. 10 minuta pesice do autobuske linije 711 za famagusta district kod old Larnaca Hospital. To svracanje na aerodrom nas je kostalo 5 minuta vise vremena i ispustili smo bus 711 za 5 minuta, Nadao sam se na balkanskoj lezarnosti i ako je 711 redak da ce malo kasniti ali to ocgledno tu nije slucaj. Jos 10-15 minuta hoda do Finikudes beach bus station i Uzeli smo Intercity do Agya Napa/Paralimni koji je krenuo u tacno 15.00 po rasporedu, Autobus korektan i klimatizovan i opet polu prazan. Karte su 4 eura adult dete do 18 godina 2 eura (kao sto pise na sajtu).

Posto nisam bio spreman na ovu varijantu pitanje je gde sici i uhvatiti localni bus za Protaras/Pernera, vozac lepo objasnava da najbolje je sici na Square u Agia Napa. A na pitanje gde je to kaze, kad uzviknem “square”, tu sigjite i na istoj stanici cekajte local bus broj 101 ljubaznost na visokom nivou i pored toga sto svaki putnik postavlja skoro ista pitanja na "razliciti" engleski.

101 tokom dana ide na 15 -20 minuta. Brzo dosao i se brzo napunio. Odmah smo kupili weekly card koja kosta 20 eura adult 10 eura dete do 18 godina (moze zatraziti i dokument za potvrdu uzrasta deteta ako mu je sumnjiva uzrast deteta). Weekly card vazi za sve linije famaguste ulkjucujuci i 711 koji ide do Larnaku do stare bolnice vazi i do 4 ujutru i tako se izbegava nocna tarifa koja kosta 2,5 evra za single trip (dnevna je 1.5 a deca do 18 placaju 50%). Autobusi relatvno novi i klimatizovani (cak i prejako). Autobus 101 ide od Water parka do Paralimni prolazeci kroz sva mesta interesantna za turiste i ima ga do 4 ujutro na svakij pola sata. Suprotni pravac je broj 102 ista linija. Jedina je caka u Protarasu gde je shetacka zona jednosmerna pa 101 proge po gornoj ulici onda skrene desno preko setacke zone i vraca se natrag i onda opet se vrati na gornu ulici i produzava tako da na istoj stanici kod Lidl Marketa staje dva puta.
Weekly card je vise nego li odlican i isplatljiv. Ujutro po plazama popodne opet ako nije neka celodnevna varijanta uvece do Protaras, Ayia Napa do 4 ujutro. I tako svaki dan.

Zbog Aviona zadnja smo 4 dena proveli u Pafos. Veza Famagusta Pafos je pokrivena samo jedmon direktnom linijom Intercity u 7.30. Kako je prvi autobus u 6.15 a sledeci 7.30 i za 101 i za 102  nemoguce je stici u Paralimni posto prvi bus 101 koj polazi u 6.15 od waterlenda stize u paralimni 7:40. zato 102 od 6.15 i pravac za Agia Napa. Intercity bus koji krece iz Paralimnija prikuplja putnike na Protaras 2 (jos mi nije jasno koja je to bila od sve postojke), Hotel Marina Agia Napa i nama sigurni Square. Na sajtu pise za 15 minuta posle polaska od Paralimni bi ce u Agia Napa i posle prolazi kroz Larnaca. 8:00 jos se nije bio pojavio a vec se nakupila skupina i sta sad ako nema mesto jer rezervacije ni su moguce a karte se kupuju iskljucivo u autobusu. Onda se pojavio autobus za zelenom tablom Larnaca i onda hvatas poziciju kako ne bi ostao ako nema dovoljno mesta za sve putnike. Na pitanje "Pafos?" dobijes odgovor "next bus, not this one" otstupis mesto i onda sva ona guzva se popne i ostane samo nekoliko putnika. Odma nakon polaska autobusa za Larnaku pojavio se i minibus sa zelenom tablom Pafos. Sve putnike od pocetne stanice do Square nisu ni polovinu od autobusa popunili. Autobus klimatizov malo stariji ali korektan.

Posle cigaret pausu u Larnacu na Finikudes bus station i tacno u 10:30 autobus stize u pafos i pored Mecdonaldsa i stadiona stoji i na Harbur station , kod Kings Mall-a i Karavella station. Samo pitajte gde od ovih staje gde zelite da sigjete  i sam vozac pozvace vas na vreme (adult 9 eura dete do 18 4.5 eura).

Autobuski prevoz u pafos malo manje fleksibilniji. Plaze su pokrivene od Harbur station a sever ostrva od Karavele station izmegu njih direktan link 618 ali i drugi koji imaju duzu rutu. Nocna voznja pocinje u 21 a za decu do 18 godina iskljucivo studentskom legitimacijom se dobija popust. Celodnevna karta vazi i za nocne rute. Kroz grad je lako snalaziti se dok je put do Latsi i Afroditine banje potrebno 3 do 4 autobusa (ovo obavezno dnevnom kartom jer najmanje 3 a moze 4 busa sum vam potrebna u jedno pravcu). Na Harbur station ima 3 lubazne  gospoge/gospogice koje daju detaljna upatstva za sve linije vrste karata i nacina kako stici do zeljene destinacije. (Engleskinja, Grkinja i Ruskinja vrlo lako se poznaje koja je koja). Od Harbur station polaze svi autobusi do sve interesantne lokacija I najfrekventnija linija prema aerodromu 612. Tri pomenute gospoge/ice lepo objasne schedule toj liniji I duzinu putovanja pa se lepo organizujete za povratak.

Jedina mana im je da nemate nigde ni na google maps niti bilo kakvu stampanu mapu sa preciznim lokacijama gde su autobuske stanice kako bi se pripremili (koja je najpovolnjija stanica, gde promeniti bus, itn). Posto se sve kupuje u samom autobusu jedino je cash u upotrebi, kreditne kartice nije moguce upotrebiti za prevoz. Sve se to kompenzira lubaznoscu sofera koji obracaju paznju na svakog turista.

Na kraju avion poletio I sletio u Solu navremeno.

Auto nam je bio parkiran na jedan od okolnih guarded parkinzima oko aerodroma.Parking 12 dana 35 eura (transfer od parking do aerodroma I obratno ukljucen u ceni).

Trosak za autobuske karte je izasao oko 170 eura (dvoje odraslih i jedno 15 godisno dete) za 11 dana. Koliko samo mogao da preracunam otprilike toliko bi potrosio I za renta kar sa gorivom ali oslobogen stresa od voznje na “pogresnu” stranu, posebno uvece,  mi je bio odlucujuci factor I opet bi bus varijantom.

To je moje iskustvo, shareujem ga da ljudi mogu da lakes racunaju i na ovakvu alternativu.  Pa kako kome odgovara, mozda se neko I ohrabri da letuje I na  ovakav nacin.

Izmenjeno (trajkovski)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao drugari! U septembru po drugi put na Kipar i jako se radujem. Ponovo Aja Napa i nema greske. Imam pitanje, jer ovaj put slecemo oko pola 3 ujutru, da li postoji autobuski prevoz u to doba ili ne? Secam se da smo prosli put isli busom i da je bilo em jeftino em fino brzo. Iz tog raZloga ne bih uzimala taksi ukoliko postoji bus uopste.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije prevruce u septembru vec idealno po meni, dnevne oko 33 nocne oko 26 c. Tokom dana ima vetrica pa je prijatno, more toplo i cisto. Taxi je oko 55 - 60e po pravcu. Protaras je lep i za mirniji odmor ali u Ayia napi klubovi su u gradu tako da po hotelima nema buke. Plaze divne, preporuka Macronissos, Nissi, Konos obavezno. Cene kao i u Grckoj, lezaljke 2.5 e po komadu i suncobran isto, tako je na svim plazama. Kipar je divan! Lep odmor vam zelim.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobar dan svima. Čitam vezano za taksi da je cena transfera od aerodroma do Ayia Nape između 50e i 60e, moje pitanje je da li je to ukupno bez obzira koliko ljudi se vozi ili je po osobi?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, 

Dobar dan svima. Čitam vezano za taksi da je cena transfera od aerodroma do Ayia Nape između 50e i 60e, moje pitanje je da li je to ukupno bez obzira koliko ljudi se vozi ili je po osobi?

ako putuješ Wizzairom, postoji mogućnost doplate povratnog transfera do Agia Nape od 4900din po osobi. (bus prevoz, čekanje na bus do sat vremena)

Ukoliko se putuje preko drugih avio kompanija, povratni transfer za do 3 osobe je 124€, i može se uplatiti u našim agencijama.

Tu sam za više info, vratio sam se sa Kipra pre nekoliko dana

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Možeš ugovoriti prevoz (u oba pravca) za manje od 100 E za 4 osobe. Ne plaća se po osobi već vozilo,

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko uzimao kola preko bookcyprus.com? Zanima me osiguranje i koliki je depozit, ne mogu pronaci na sajtu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

Planiram da krajem jula posetim Kipar,stoga sam zeleo da pitam za savet kako najjeftinije doci avionom do Larnace,odnosno kojom kompanijom leteti i koje bi bilo najbolje vreme za kupovinu karata?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

wizz je povoljan krajem ove godine za sledecu, sada i tokom sezone visoke su cene, treba pratiti air serbia i njihove akcije. Inace vremena wizz air su bolja od air serbia

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Mislim da je najbolje vreme za kupovinu karata za juli davno prošlo.  Ipak, Wizzair Sofia-Larnaca izgleda prihvatljivo (može oko 80 evra povratna, za odr.datume kraj jula i avgust).. Iz Bg je skuplje (bar oko 200 evra povratna) bez prtljaga

Izmenjeno (rakel)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cene se menjaju i više nema pravila, samo mora da se prati. Može da se nađe povoljna karta i iz Beča (Lauda, Wizz i Rajanko).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25463
    Ukupno tema
    845458
    Ukupno poruka