lyche

Transfer i transport

262 poruke u ovoj temi

Da li neko ko je bio na Kipru moze da mi olaksa i kaze sta je nejbitnije sto se ne sme zaobicu na Kipru?

Planiram da idem na odmor jula u Nikoziju. Gde je najbolje rentirati auto, koje su cene.kako doci od Larnake sa aerodroma do Nikosije a da nije taxi posto sam cula da je uzasno skupi.I tako neke interesantne informacije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovako, ja sam na Kipru vec 8 meseci i s obzirom da zivim u Nikoziji, moj savet je da je bolje provesti odmor bilo gde samo ne u glavnom gradu. Ima mnogo lepsih mesta, a i Nikozija nema izlaz na more sto je veoma bitno, posebno sto je ovde vec pretoplo!

U svakom slucaju, najjeftiniji nacin doci do Nikozije sa aerodroma je bus prevoz koji kosta 7e, sto je mnogo manje u odnosu na nekih 50e taksijem, a i relativno se ne cega dugo: http://www.kapnosairportshuttle.com/index_files/Page352.htm

Ako vec planiras da rentiras auto, ne bi bilo lose rentirati na aerodromu i direktno ici za Nikoziju sopstvenim prevoz. Postoji mogucnost bukiranja preko interneta na: http://www.cyprus-car.com/ ili http://larnaca.airport-car-hire.net/

Ima dosta sajtova na internetu na temu sta obici na Kipru, ali sve zavisi sta te zanima.

U svakom slucaju, Kipar jeste malo, ali zato predivno i zanimljivo ostrvo! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti puno na brzom odgovoru.Inace zbog odredjenih razloga moram da budem u Nikosiji.Razmiljala sam o tome da iznajmim auto na aerodormu ali palo mi je na pamet samo to sto se vozi suprotno pa ne bih bas da izaznovem udes :)))))!

Sto se tice sta zelim da obidjem to su plaze, intereuju me ti neki itorijski muzeji,ali iskreno ne bas u detalje vec da ne bude ej bila sam a nista od toga nisma viedla.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Problem sa busom iz Larnake do bilo čega jeste što ako ideš Jatom, avion stigne negde oko 2 ujutru i buseva nema. Mi smo morali taksijem i odraše nas. Ali, Kipar jeste skup. Ti si na nezgodnom mestu, od Nikozije su ti sve plaže poprilično daleko. Meni je lično turski deo bio mnogo lep, mesto Kirenija, to ti je još i relativno blizu Nikozije. Šteta što nisi bliže obali, stvarno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

He....... sigurno bih bila u nekom mestu na moru da idem ciljno na more, alo ovo je poseta druarici tako da je dobra strana sto ne placam smestaj :).Ja idem Cyprus airways tako da mi stize u 13:30 sto je dobro jer je dan.Cula sam da taxi dere a palo mi je na pamet da rentam auto na aerodromu posto cu da ga i tako iznajmim, jer sigurno necu presediti u Nicosiji :)!Ako znate gde je dobro uzeti kola itd recite bice mi od koristi!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako si organizovala prevoz Cyprus airwaysom do Kipra i koliko te je sve to kostalo...ako nije tajna :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadam se da nije kasno sa odgovorom :)!

Kartu sam kupila u agneciji i kostala je 270e,a li zavsi ti prvo koliko ranije kupis mozes da prodjes i sa manjom cenom od ove, onda duze borovka itd. Let je iz Sofije!Iskreno u Bg su cene uzasne, a i ako nisi iz Bg-a vise ti se isplati da odes do sofije nego da placas putarine po Srbiji :), greota ali to je realnost!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na odgovoru, nikad nije kasno

Vec neko vreme razmisljam o Kipru pa skupljam sve relevantne informacije...i uvek mi prevoz predstavi najveci problem. U poredjenju sa ostalim cenama ni tih 270 evra ne izgleda tako puno. Uvek sam spreman dati koji evro vise jer ono sto sam do sada shvatio je da moji zivci nemaju cenu...hvala i veliki pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baš se radujem što se ovde polako 'okuplja' kiparska ekipa i što ima sve više detaljnih informacija o ovom divnom ostrvu. Tema 'Kipar' mi je do skoro izgledala potpuno 'beznadežno'. Hvala svima koji dele svoja iskustva sa nama. Da li se neko od vas odlučio da tamo letuje u sopstvenoj organizaciji (bez agencije) i koliko bi u toj varijatni mogao da košta 15-dnevni aranžman? Ja sam se danas raspitivala i cene karata (sredina septembra) bi bile oko 310 evra sa taksama (direktan let do Larnake).

Pozdrav....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se neko od vas odlučio da tamo letuje u sopstvenoj organizaciji (bez agencije) i koliko bi u toj varijatni mogao da košta 15-dnevni aranžman? Ja sam se danas raspitivala i cene karata (sredina septembra) bi bile oko 310 evra sa taksama (direktan let do Larnake).

Pozdrav....

imas preko Kalodoukasa carter, cini mi se 220 eura+takse ...vidi na njihovom sajtu tacnu cenu i da l' ispada jeftinije od 310eura

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imas preko Kalodoukasa carter, cini mi se 220 eura+takse ...vidi na njihovom sajtu tacnu cenu i da l' ispada jeftinije od 310eura

Hvala puno na savetu. :cvetic: Već tokom sledeće nedelje ću ići lično do agencije, pa ću podeliti informacije sa vama.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeftini letovi iz Soluna:

http://en.aegeanair.com/special-offers/flight-offers/?gclid=CLfk9Puo-akCFZIo3wodkWCuaA

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moarm ovako pistati jer ovaj forum nisam dugo citala zao mi je sto pisem ovako ali iskreno kako vidim vasa ptanja setim se xexexex!

Prosle godine sam kola iznajmila preko six i auto me je cekao na aerodoromu gde sam ih i vracala i kostao je 330e za 13-14 dana, a ove godine sam dobila auto ali im aje plac 5 min od erodoroma tacnije oni vas pokupe i zove isto tako i vracaju i ista cena auta mi je bila. Uvek traze kreditnu karticu ali ko je lud da daje nego ako neces da das naplateti ti osiguranje je kako je neko pre toga reko 4e na dan, tako da mi cena auta preko sajta bila 250e a kad su mi obracunali sve oko toga ispalo je 330 i skontala sam da za 14 dama ne mozes da prodjes jeftinije.

Cena goriva je ove godine skuplja u odnosu na proslu i 1.29e!I OBAVEZNO RENTAJTE AUTO SA KLIMOM!:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да ли ми неко може рећи нешто о излету до Јерусалима? Занима ме оквирно колико се креће цена овог излета.

Било је речи да је јавни превоз очајан на Кипру. За оне који крећу пут Афродитиног острва пар корисних линкова везаних за међуградски превоз. Мало ми је фрка због британског начина вожње па се двоумим да ли да рентирамо кола. Капирам да бусеви не стајку код Куириона или Афродитиних стена.

http://www.intercity-buses.com/index.php?link=routes.php&category=1

http://www.osea.com.cy/index.php?link=routedetails.php&serial=1

Izmenjeno (Barkmann)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam htela da idem do Jerusalima ali su preskupi izleti, ima iz Larnace 250e bukvalno kreces nocu (avionom) ceo dan si tamo i sledece noci se vracas,tako da sam odustala jer prevelika akcija a nista ne mozes stici videti, sledece godine idem u svojo reziji! NE MOJ NIKAKO DA SE OSLANJAS NA JAVNI PREVOZ!!!!!!!!!!RENTAJ KOLAAAA!klap.gif Ne sada ti najozbiljnije kazem kod kiprana ti je sve siga-siga (polako-polako), ja sto sam zensko sam vozila!Prosle godine kad sam bila bilo mi je puf direkt iz aviona u kola wowww sta d aradim sve je naopako ali veruj mi udjes u stos imaces muku ali sve zavisi od kola dok ne skontas sa zmigavcima osmeh1.gif jer su obrnoto na volanu sa desne su bili ali ove godine su mi bili kao i na nasim kolima, mislila sam kako cu da menjam brzine ali dan dva i udjes u stos. Prvo crvene tablice niko ne idra i svi su korektni, tako da obavezno rentaj kola u drugom slucaju imas da poludis od prevoza. Ne znam stavrno gde tsaju busevi retko sam ih i vidjala. Rentaj kola i ne brini veruj mi letovanje ce ti biti mnogo lepse. Jos ako imas GPS mnogo ce da ti olaksa u voznji. Lep provod! Uh i ja bih opet!hehe.jpg

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka