Teogonija

Kapadokija putopis

@Djokaputnik Može li  malo detaljnije o Kajzeriju, neka fotka iz grada, koji smeštaj  je u pitanju ?

Tuz utisci i smeštaj ?

Oblast je  interesantna i odavno merkam Kapadokiju i jos  ponešto uz nju, :D Nadam se da ce mi  brzo doci na red  jer Tursku kao destinaciju jako  volim.

Ljerka, ja tek treba da krenem u Kapadokiju, pa fotki još nema. U Kajzeriju je smeštaj u Fimaj Residence & hotel u predgrađu po ceni 13,2 evra noć u superior apartmanu.

U Tuz-u sumnjam da će se naći smeštaj, u pitanju je slano jezero na putu od Ankare prema Kapadokiji.

Na utiske takođe morate sačekati, da prvo stignem tamo.

Greska u koracima, mislila  sam da vec mozes da  delis utiske:D koji nadam se, nece izostati kada se vratis. Znam da je Tuz slano jezero i da ima hotela  na par km od njega, pa me zaintrigiralo da  li si eventualno neki izabrao.:rolleyes:

Ako neko planira da 'skokne' do Kapadokije, znajte da od sutra (22.08.) ponovo lete baloni!

Srdačan pozdrav da li je neko putovao autom od Istanbula do Kapadokije interesuje me kakva je cesta cijena putarine ima li što interesantno na putu i tako to hvala?

Razmisljamo da krajem marta idemo u Kapadokiju? Da li je to dobar termin ili ne? Iskoristili bi akciju turkish airlinesa za karte. Cini mi se da je laksa opcija nego pegasus. I

Mislim de je mart  suvise hladan mesec za posetu Kapadokiji. Prerano.

Koliko znam najprijatnije  je   u proleće i u ranu jesen. Leta su topla, ali je i tada i najviše turista - verovatno su i cene najviše.

Mene takodje interesuje:rolleyes: odlazak sledece godine, ali pre maja ne  planiram,

Kolika je cena karte. da li se preseda u Istanbulu kroz vezan let?.

@timotije, mislite na ovu akcijsku cenu od 149 e? Meni sad samo poslase mejl za bolji izbor klope tokom leta :D

Kod njih se uvek dobiju vezane karte, tj. jedna. Sad videh da je u martu karta do 26.000 din. za sve letove do K. Najbrzi traje 4.55 h.

Mozda Pegasus bude povoljniji, ali ako se menja aerodrom, onda ne znam da li je sve na jednoj karti.

Izmenjeno (Eowyn)

Mislim de je mart  suvise hladan mesec za posetu Kapadokiji. Prerano.

Kolika je cena karte. da li se preseda u Istanbulu kroz vezan let?.

Ja se kolebam zbog vremena. Kada Pegasus daje akcije? I da li Turkish ima jos koju akciju tokom godine?

Nama je sada 200e povratna Podgorica Kajseri.

Razmisljam oko pegasusa zbog promene aerodroma.Mislim da Pegasus leti na stari aerodrom, a do Kajserija da imamo let Turkishom sa novog.

Idite na kiwi ili google flights ili sajt P. pa proverite cene. Meni je izbacilo cenu bas za aerodrom Nevsehir.

Nisam proveravala, ali se secam kad sam nesto gledala ranije za drugo mesto u T. da se menja aerodrom.

To Vam nije skupo. Verovatno imate i prtljag ukljucen u cenu, dok se kod P. dodatno placa.

Ne znam kada T. ima akcije, jer ne pratim, a i ne salju mi obavestenja, iako sam se prijavila. Meni Aegean salje poruke i obicno kupujem kod njih karte i skupljam milje.

Pegasus najvesce koristi  aerodrom Sabiha Gokcen na azijskoj strani Istanbula, to nije stari istanbulski aerodrom, stari se vise ne koristi za komercijalne letove. Ja sam vise puta koristila Pegasus upravo za letove preko ovog Sabiha Gokcen aerodroma, tu se slece i odatle se polece za dalje destinacije, letela sam iz Beograda. Kada se kupi vezani let onda ne brinete za kofere, automatski idu dalje i bilo je dovoljno jednom da se cekiramo, ali nije problem ni cekirati se na aerodromu to se kod njih ne naplacuje posebno kao npr. kod nekih drugih niskobudzetnih kompanija, vrlo je lepo sve organizovano. Jednom prilikom sam slucajno istrazivala i shvatila da mi je tada bilo mnogo jeftinije da kupim posebno karte za dva leta a ne kao vezanu posto za  letove u njihovom domacem saobracaju cesto  bude po nekoliko polazaka u toku dana sa razlicitim cenama. Tako sam i uradila i tada sam morala da preuzmem prtljag na istanbulskom aerodromu pa da ga predam za sledeci let, u povratku isto s tim sto je i ta varijanta bila ok jer postoji mogucnost za predaju prtljaga samostalno preko aparata pa se ne ceka red, i to je super objasnjeno postoji i na engleskom uputstvo,  elektronski se dobije poruka o broju prtljaga kasnije i na kom karuselu se ceka prtljag po sletanju. Treba proveriti sve varijante i cenu vezane karte kao i pojedinacno za letove.
Proverila sam sad varijantu preko Pegasusa Podgorica Kajseri. Slece i polece sa ovog SAW azijskog aerodroma znaci nema nikakve promene aerodroma.
Najbolje je instalirati njihovu aplikaciju pa onda stizu obavestenja o popustima a i postoji varijanta da se skupljaju poeni nakon obavljenog leta, nije nesto mnogo ali ja sam svaki put imala poena dovoljno da za njih kupim hranu, razne sendvice koji su odlicni, to se sve obavi pre leta.
Kod njih nije ni preskupa doplata kofera kao npr kod Wizza. Domaci letovi imaju drugaciju politiku za prtljag kod osnovne karte je dozvoljen sem kabinskog i predati prtljag do 15 kg tako da su razne kombinacije moguce.
Srecna pretraga i nadam  se da ce te uspeti da odete, smatram  da je mart jos uvek hladan. Ja sam bila u aprilu i bilo je prijatno, kratak rukav, nije jos uvek vrucina, uvece nesto malo toplije… mada se sa vremenom nikada ne zna.

Hvala na info!

Proveravala sam cene letova za Bejrut vise puta i uvek su bili preskupi, cak po par meseci unapred. Cak mi se i jedan Italijan zalio da je let iz Italije sa presedanjem u Istanbulu skup.

Obicno nadjem povoljne karte kod Turkisha ili Aegeana.

Trenutno ne razmisljam o putovanjima po Turskoj, ali nikad se ne zna :D

Sam let Bg Istanbul i obrnuto je bas nesto mnogo poskupeo u odnosu na proslu godinu (mislim na Pegasus)domaci letovi su jos uvek ok, meni je ove godine DUPLO bio jeftiniji isto sa presedanjem u Ist let Antalija Keln nego Antalija Beograd sto je van svake pameti, al ja zavrsih u Kelnu ? Znam da ljudima ovde nije opcija da lete cak za Keln ?ali meni je ta destinacija ok iz porodicnih razloga, sustina je da uvek treba uzeti u obzir i vise kompanija i razne kombinacije, slatka je to muka a meni vec kao sastavni deo putovanja pricinjava zadovoljstvo da bunarim pa uvek nesto i izbunarim.

Eto sad ja malo zloupotrebila “svoju” temu o Kapadokiji pisem ovde o avio komapniji

Mislim da se u Kapadokiji mnogo toga promenilo u odnosu na period kada sam ja bila, izgradise neke nove hotele, porusise neke stare,  turizam i komercijala su izgleda bas uzeli zamah. Sta da se radi, tako je kako je mislim da bez obzira treba to tamo da se vidi, neverovatni prizori zaista.

Da li neko ima da preporuci nekog vodica u Kapadokiji?

Sto vise čitam o Kapadokiji  sve više nam se otvara apetit :D .

Trenutno proucavam doline oko Gorema i sta realno mozemo obici . Da li moze neka preporuka koje doline su  fizicki najlakse za samostalni  obilazak kao i  za must see:neznam:. Jasno mi je da u Crvenu ne treba ici bez vodica..

Slatke muke...