ddady

Hotel ContInental (Movenpick) Hurghada

168 poruka u ovoj temi

I mi ga gledamo kao jednu od opcija ove god, lepo se provedite i čekamo utiske :)

Izmenjeno (Milica Zikic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@albus1977 kada idete?  Ja sam u Movenpicku bila 2014te i ove godine mu se opet vracam.. Kao sto sam i napisala ako zelite miran odmor i divnu plazu, pravi izbor. 

Nikad u ovom hotelu nije bilo puno nasih turista, verujem da je tome doprinelo losa pozicija na Tripadvisoru (i meni je to 2014te ulivalo sumnju) kao i to sto nema puno stvari za decu, a i nije izvikan toliko kao sto su susedni Al Dau beach, Hilton Resort i Grand plaza.. Verujem da cemo se divno provesti. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@SajaPabloKakva je situacija sa restoranima u ovom hotelu,ima li a la carte?I sto se tice vode da li se dobija u flasama ili mora da se dopunjuje?Hvala;)

Izmenjeno (Milica Zikic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

idemo 4 septembra   imam info od vlasnika agencija fantast turist iz novog sada...  trenutno je u egiptu zestoka  ekonomska kriza  ,funta je devalvirala  oko 250 posto tako da su pali sa 300e  plate na  100e do 150e ...,srecni su kada dobiju baksis definitivno...

na net da ne racunamo u hotelu vec da kupimo vodafone karticu od 7gb za 6 e sto je extra povoljno...ima tri radnje vodafona u hurgadi...mermsha,sakala i ne znam jos tacno gde...iz nekog razloga  turiste guraju da idu u lobi da sede i bleje na netu,net samo u lobiju,ima varijanta po sobama ali je preskupo ide od  par e  do 15 po danu...

od  ovih izleta idemo samo na rajsko ostrvo jer smo sve obisli ranije jer nam nije prvi put da letujemo  u Egiptu ali rajsko ostrvo ne propiustamo i idemo na onu skuplju varijantui od 45e jer u toj kombinaciji imamo i rucak na ostrvu,u  restoranu,znaci da ne idemo  da  jedemo ona vojnicka sledovanja na camcu za 30e gde vas istresu na ostrvo na 1 h gde vas sunce opali i brze bolje trcite u camac...jos info na svezu ribu da svi zaboravimo od 3 avgusta  pa tako sledeca tri meseca,sve od  plodova mora jede se vec zamrznuto jer imaju u to vreme zabranu ribolova da se obnovi  riblji fond.. od restorana za preporuku je star fish restoran  gde  nam je receno da je maestralno spremnjeno sve iz mora ,samo u ovom preiodu na zalost kao sto rekoh sve ce biti smrznuto a riba je sveza samo dok pliva....da i bitna preporuka nista orasasto,pistaci i slicne gluposti se ne kupuje tamo osim akoniste ljubitelj ameba...rekose nam baksis obavezan ali ne previse ,hotel ima odlicnu teretanu ,,, voda je al prvi dan posle se kupuje u marketu koji se nalazi bukvaloi ispred hotela  i zove se market prajs ili slicno...klopa je kao i svuda sa njihovim zacinima tako da nesto necemo da se gojimo verujem...inace u atachemntu imate ponudu  za AL varijantu i satnicu kada i gde moze da se  mandja...od lekova je ok antinal ali nam je covek rekao da je najbolja kombinacija dva leka i posle toga mozete da pijete maltene vodu iz Nila,salim se ali covek nam rece da je to 100   posto sigurna kombinacija,,stavicu  kako se zovu lekovi kada dobijem info...ronjenje je odlicna  kombinacija koju cak nude u samom hotelu kao ponudu,rekose nam ima caki vecernji program  kao animacija ali iskreno idemo da odmaramo znaci sunce plaza,voda,malo teretana cisto da se potrosi   uneto  i punjenje baterija i  odmor...

covek nam rece da je al dau neprikosnoven zbog svega ono nemacki hotel i taj standard ali nije bas neka srecna varijanta sa plazom dok je movenpick hotel sa navodno najboljom plazom,ima jos jedan koji ima bolju plazu  ali je sam hotel uzas tako da nisam  hteo ni da pamtim kako se zove...

ovoooo.jpg

Izmenjeno (albus1977)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@albus1977 ne verujem da ste dobro razumeli za vodu, ili je to nešto samo u ovom hotelu. Nisam čula da se u Hurgadi negde daje voda samo pri dolasku a onda se kupuje u marketu ako imate all uslugu. Prijatan odmor i lep provod.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@albus1977 ne verujem da ste dobro razumeli za vodu, ili je to nešto samo u ovom hotelu. Nisam čula da se u Hurgadi negde daje voda samo pri dolasku a onda se kupuje u marketu ako imate all uslugu. Prijatan odmor i lep provod.

vrlo dobro razumeo, u vecini hotela se u all varijanti  voda daje samo prvi dan a posle sami kupujete a sve ostalo  udri koliko hoces...takodje su smanjili case,sada su bas male kako nam rece covek..ono moras vide puta da ides da sipas...sve to ostaje da proverimo naravno

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

vrlo dobro razumeo, u vecini hotela se u all varijanti  voda daje samo prvi dan a posle sami kupujete a sve ostalo  udri koliko hoces...takodje su smanjili case,sada su bas male kako nam rece covek..ono moras vide puta da ides da sipas...sve to ostaje da proverimo naravno

Ovo za vodu me baš zbunili. Mi smo šest puta bili u Hurgadi, nismo nikad kupovali vodu, obično ili sobar ostavi svaki dan u sobi ili se dopunjuje na nekoliko mesta u hotelu...kako god... lep odmor i pišite utiske kad se vratite, ovo je jedan od hotela koji zbog plaže razmatramo za sledeću godinu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@albus1977 za vodu niste u pravu..gde god sam bila dobija se u sobi svaki dan bar 2x po 1,5l i u barovima se sluzi.. U Movenpicku se dobija flasirana voda i u barovima nisu aparati.. sto se tice a la cart ima 3 ja msm ali ja generalno gde god da sam u njih ne zalazim ne znam zasto.. Takodje u Movenpicku ima free wi fi u lobiju..Moja preporuka je isto da se ne slusaju vlasnici i radnici agencija jer oni na svoju vodu uvek navode i u vecini slucajeva pricaju neke price koje nemaju veze sa vezom..

A plata egipcanima je uvek bila 200e max,tako da je i to jos jedna budalastina,a baksis svi vole hvala Bogu..

Movenpick ima bolju plazu od Al Dau to jeste ali plaza u Al dau nije uopste losa.. Ja ne razumem te agencije kao da nemaju info ture,pa i da nemaju nek pogledaju slike na Tripadvisoru,pitaju putnike koji su bili itd.. :angry:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li nekog sa svezim informacijama iz Continentala (ex Movenpick) sa lice mesta,planiramo ovaj hotel za  27.09.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mi sutra krecemo preko Fantast travel agencije iz Novog Sada,15 dana 14 nocenja ...smorilo me sto avion krece od 16h, cenim da nam do dole treba minimum oko 3,5h mozda cak i 4h...spremili smo filmove na tabletu i u hotelu smo oko 20h  vecera i setnja po Hurgadi ili neka slicna akcija...svejedno raspisacu se kada se vratim a mzoda i dok smo tamo

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mi sutra krecemo preko Fantast travel agencije iz Novog Sada,15 dana 14 nocenja ...smorilo me sto avion krece od 16h, cenim da nam do dole treba minimum oko 3,5h mozda cak i 4h...spremili smo filmove na tabletu i u hotelu smo oko 20h  vecera i setnja po Hurgadi ili neka slicna akcija...svejedno raspisacu se kada se vratim a mzoda i dok smo tamo

Srecan put,lep provod,miran let. Nestrpljivo ocekujemo vase "raspisivanje".

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@leptirici ja idem 10.9 po drugi put u ovaj hotel.. Ono sto se sigurno nije promenilo to je prelepa plaza, sa palmama i divnim morem ? ostalo pisem sta se promenilo od 2014te

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@suzana2006 bas mi je drago da ste se lepo proveli i ja jedva cekam nedelju pa da se bucnem i naspavam u Continentalu ? recite mi samo oko kasnog check out sta ste radili po tom pitanju? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, i mi smo se vratili istog dana iz istog hotela. Sve sto je napred napisano je bas tako, ali cu ja svakako napisati i svoje misljenje, jer se misljenja razlikuju kao i pogledi na stvarnost, pa cu biti kao i uvek objektivan i realan.

Da odgovorim oko Check out -a. On je u 12h na dan odlaska. Tada prestaje u All. inc. usluga. Mi smo imali neprijatnost, Mi smo se odjavili u 10h i kofere predali na cuvanje portirima. Recepcionaru smo predali kljuceve i pasose da nas odjavi. Isti je to uradio u par sekundi, vratio pasose i rekao da uzivamo. Ostavio nam je narukvice. Medjutim ta narukvica nista ne vredi. Od iskustva ljudi koji su otisli pre nas sa ostavljenim narukvicama su bez problema koristili sve od restorana do barova sve do polaska. Vodjeni tim iskustvom smo otisli na rucak, no medjutim prilazi nam jedna, pa drugi, patreci konobas sa pitanjem koja smo soba. Nakon toga su se uzvrteli i mi smo ih pozvali da pitamo ima li neki problem. Dosao im je sef i rekao da smo mi odjavljeni i da moramo platiti rucak. Doneli su racun od 680LE ili oko 34eur za nas cetvoro. Neki ljudi nisu kontrolisani, pa su prosli bez problema mi nismo. Ja sam otisao do recepcije i rekao da su napravili propust zasto nam nisu skinuli narukvice ili nas upozorili da je sve gotovo u 12h. Onda je dosla menadzerka, sa kojom sam razgovarao i ulozio prigovor da pravila hotela nisu jednaka za sve i da sam ljut zbog toga sto moram konobaru da izvlacim reci iz usta sta nije u redu. Mi smo insistirali da platimo racun, jer kome je stalo do 34eura.....Medjutim ona je rekla da nastavimo sa ruckom i da uzivamo dok se ona ne vrati. Dosla je posle 5 minuta i rekla da je racun storniran i da se izvinjava zbog toga sto je recepcioner napravio propust, da nam istavlja narukvice dok ne krenemo na avion i da uzivamo u svemu do polaska. Naravno da smo narukvice skinuli pred njom i napustili restoran. Nismo zeleli da koristimo nista. Nismo bili ljuti, jer pravila su pravila, lepo pise na papiru koji su dali sa kljucevima prilikom Cekiranja da sve prestaje u 12h. Mislim da menadzerka ne zna da recepcioneri za 10eura ostavljaju ljudima narukvice do poslaska na avion.....Oni koji su zeleli da produze boravak, cenovnik je sledeci 65dolara do 18h ili 105dolara do 22h. Bilo je i onih koji su doplatili, posebno ljudi kojima je soba bila neophodna. Mi smo se kupali citav dan, istusirali u Toaletu pored bazena u kabinama, presvukli se i vratili u hol do polaska na avion. Nego da napisem nesto o hotelu, jer imam vremena, a nekome ce mnogo da znaci.

Mi smo ovaj hotel uplatili preko Wayout agencije koja je iz svog ugla ispunila ocekivanja i obecanja. Apsolutno od kako dodjes na aerodrom odmor za mozak pocinje jer je sve vec dobro uigrano. Pri sletanju na aerodrom smo imali jedinu neprijatnost, a to je viza. Coveku ispred nas naplatili su 30eura vizu, nama dve 54eura, a na salteru pored ljudi su placali 25eura...dok na samoj vizi pise 25dolara. 

***Moj savet je svima da vizu uzimaju u ambasadi i da se pri dolasku iskeze onom idiotu sto melje: Wayout, Wayout, Wayout...na aerodomu jer nas je gledao kao ovce sa previse vune koje sto pre treba osisati.

Pri izlasku sa Aerodroma, znaci pred samim vratima sa leve strane postoji stand Vodafone koji prodaje kartice za internet. Ja sam kupio 12GB i za 10eur. Za 10 dana uz maksimalno koriscenje FB, Viber, Youtube, slanje slika....potrosio sam svega 5GB. Kartica bude aktivna odmah, mada oni kazu za sat vremena. Mozda ovo nekome bude korisno.

Kad smo izasli sa aerodroma, odmah nas je sacekala Mirela, nas predstavnik agencije. Odmah nam je dala sva upustva odstampana na papiru i rekla u koji autobus da udjemo. Do hotela smo bili za oko 10min. Zakzala nam je sastanak isti dan u 12.45h. Usli smo u hotel i odmah osetili dobrodoslicu uz casu osvezavajuceg soka, dobili smo sobu broz 2minuta. Prtljak je poneo momak sa ulaza i odveo nas do sobe. Odmah smo je prihvatili jer je bila dobra, a nakon 2minuta zazvonio je sobar koji je pitao da li je sve ok i treba li nesto da se dodatno sredi...

Od tada pa do polaska, osecali smo se kao kod kuce. Manje vise je gore sve napisano kako je funkcionisao All Inc. Jedino sto bih trebao da dodam, za one koje zanima, All prestaje uvece u 23h kada se zatvara Capetan*s bar, Ono sto me malo iznenadilo za Arapski svet, jeste sto su ih uveli u red da nema dalje. Znaci ako dodjes u 9.55h i trazis vodu, sanker ce ti reci da bar pocinje da radi u 10h i da pre toga ne sme da ti da nista. Znaci oseca se Svajcarski koncept u svakog pogledu. Hotel ima 5 zvezdica, ali to ipak nije 5 zvezdica na koje smo mi navikli u nasoj zemlji, ali...ali za ovu cenu od nekih 500eura za 9 nocenja i All inc. gde karta kosta 215eur je i vise nego od ocekivanja.

Namestaja u sobama je pristojan, koriscen, ociscen i u dobrom stanju. Kreveti su izuzetno udobni, a posteljina cista. Nama su za 9 nocenja 3x promenili posteljinu, a peskire svaki dan. Sobaru smo svaki dan ostavljali po 20-30 LE i zaticali komplet prebrisanu sobu dve nove flase vode u frizuderu. Nam nije pravio figure, jer nije znao, a ja nisam hteo da menjam sobara zbog toga, jer mi se ovaj ucinio kao dobar i vredan covek. Klima je centralna, ali ne moze bez nje. Mozete je smnjiti i podesiti pera na ventilacionom otvoru da ne duva jako tako da je prijatno i vrh.

Hrana.....mmmmm, je ispunila vise od svakog ocekivanja. Svaki obrok je bio odlican. Neka jela smo ipak izbegavali jer nam nije prijao neki od njihovih zacina, ali smo uvek imali i vise nego sto je trebalo. Svako jutro gomila slatkih peciva kao u najboljoj nasoj pekari, naravno i hlebova nekada i preko 10 vrsta. Svako jutro samouslizno se pravi dvopek, a za one koji to ne zele postoji i vec gotov francuski. U ponudi su njihove salame i sirevi, svko jutro tri vrste salama i sira, pilece i govedje virsle, feta sir koji je kao nas, kuvana jaja, ameriske palacinke, omleti i jaja na oko, 4-5 vrsta pahuljica, toplo i hladno mleko, 4-5vrsta dzemova i meda, cokolada za preliv i karamel. Puter kao nezaobilazni sastojak svakog dorucka, Uz dorucak se sluzi filter kafa i caj, kao i toplo i hladno mleko.

Rucak je nama bio malo manje popularan obrok, jer posle odlicnog dorucka rucak bude cisto da se obavi i zamrlja tanjir. U punudi je 10 vrsta salata os svezih, do obrok salata sa testeninom, graskom, kukuruzom, jogurtom. Tu su i prelivi razni na bazi kecapa, senfa, jogurta, Ljute papirike u vise oblika. Glavno jelo je raznovrsno. Ko voli paste na licu mesta dobija sta zeli i u susu koji zeli.. Sigurno nije kao u italiji, ali vecina nasih restorana koji pokusavaju da budu italijanski nudi slicnog kvaliteta. Pored toga kao prilog svaki dan se nudi nekoliko vrsta njihovih rizota, grilovano povrce, grasak slican nasem ili tikvice, kuvano povrce, musaka, krompir pecen ili pire. Od glavnih jela svaki dan je riba i to filet Morskog Basa, govedji gulas ili neko drugo jelo od govedjeg mesa, piletina na razne nacine, rolovana, pecena, grilovana ili ovcije pecenje. Tu su i dve supe i nezaobilazni brusketi na njihov nacin.

Vecera je slicna kao rucak, samo sto nude rostilj napolju i sve izpecene somuncice koji su odicni. Uz rucak i veceru u ponudi je bar 10 vrsta kolaca i voce. Grozdje je vrhunsko, urme, dinje, kruske, Egipatsko voce, lubenice......

Da rezimiram sa hranom. Obzirom da sam koristio i Grcki All. Inc. i italijanski, mogu a kazem da je egipatski najizdsniji. Samo bezobrazan covek koji sigurno kuci nema ni 5% od ovog moze da kaze da je hrana bljak, da nema da se jede ili da je imao bilo koji problem sa hranom. Nerealno je ocekivati u pustinji obilje mesa i u avgustu obilje ribe kada nije sezona ribolova. U Grckoj kada se vratis da sipas drugi put, gundjaju ti da mnogo jedes, ako uzmes drugo pice, gundjaju da mnogo pijes....Ovde toga nije bilo.

Konobara u restoranu ima dovoljno, odlicno pamte likove i sta ste pili predhodni dan pa to sami donose. Od pica predlazem onima koji vole Pivo da uzivaju jer najslicnije nasim blazim pivima tipa Heineken, Bavaria....Ko voli vina, uzivace, belo vino vockastog ukusa, nesto slicno Rizlingu. Crno vino je oporo, malo jace i najslicnije ukusa Cabernet Sovignon, a Roze pravo zensko vino fino, slatkasno i osvezavajuce. Sokovi standardno iz Tetrapaka, za moj ukus malo vise secera. Orange, Mango, Ananas, Guava....

Bazen cist, Arapski gosti uglavnom koriste, svaku noc i jutro se cisti i usisava prljavstina pesak, lisce....Podeljen na manji deciji i veci za odrasle, dubine od 1.2m do 1.6m. Bar na bazenu odlican osoblje nasmejano i vredno. 

Plaza vrh, Duga pescana plaza, sa cik cak suncobranima i palmama, sa odlicnim lezaljkama i dusecima. Zastita od vetra sa tri strane, stocic. Mozete i castiti konobara da vam donosi pice do lezaljen, ali nije bas praksa jer su radila samo dva coveka, a guzva oko sanka je bila velika. Prijalo je pomeriti se od jakog sunca do hladovine i popiti neki od sokova, kafu, pivo ili vino. Sve je takoreci na dohvat ruke. Kupanje se zavrsava u 18h. Budite oprezni ako ste slab plivac, dubina je nakon 4-5 metara, posebno u desnom delu plaze. Arapi su slabi plivaci pa nije retkost da se svaki dan neko davi. Ja sam izvukao jednog nesretnika i spasao ga sigurnog davljenja. Oni se kupaju uglavnom u plicaku, ali ima i onih koji znaju da plivaju. Kulturni su ljudi, za razliku od nas znaju da se izvine ako te slucajno gurnu ili nesto slicno. Prijateljski raspolozeni i drustveni. Vole da pricaju i vole nas Srbe. Meni je ovo prvi put da posetim Arapski svet i mogu vam reci da su mediji cudo i da su najveci neprijatelj njihovom turizmu. Arapi su dobri, drusvetni, kulturni i vredni ljudi. Oni koji kazu da je osoblje sporo, ja bih im postavio pitanje kakvi bi vi bili da dodjete na posao u 6h i odete uvece u 23h, a pritom non stop radite i stojite na nogama.....

Posebna pohvala i molba za sve koji odlaze u ovaj hotel je da posebno obrate pazlju za cuvare plaze. Momke u plavim majicama. To su neverovatni ljudi. Posebnu paznju i simpatije privukao je Mohamed Salaam. Crnpurasti momak koji citav dan od jutra do mraka, motri na more, sklanja visak ambalaze, ciste bazen, izdaju peskire i primaju 55eura za mesec dana, a pri tom, jednom jedu i dobijaju 3 flase vode za sedam dana. Moja molba za sve je da po nekad uzmete koju flasu vode vise i da im date, posebo se obraduju vocu ili nekim kolacem ako iznesete iz restorana. Mi smo toliko siti bili, da smo iz Snack bara donosili pizu, hamburgere, tortilje i davali im. Toliko su drustveni i posteni, da nista sami ne jedu, vec pozovu sve kolege i zadjeno pojedu i podele kao braca. Podsecaju me na nas narod iz vremena Jugoslavije i bratstva i jedinstva. 

U toku boravka imate veceru u restoranu Al dente, jednom italijansku klopu i jednom riblje specijalitete. Riblji specijaliteti nisu nista posebno bolji u odnosu na restoran u hotelu tako da ne ocekujte nista. A paste i ostala jela su za nijajnsu bolja jer imaju malo parmezana i imaju dobar biftek, ali malen tako da ako ocekujete da cete se najesti, nema nista od toga.

Posebna paznja i zahvalnost je aminacionom timu. Odlicni ljudi, druzili su se sa nama sve vreme, organizovali vodene sportove, aerobik....Ljudi su svako vece organizovali decije zabave i igranke, a nakon toga show za odrasle. Trbusni peles, internacionalni dance, zonglere, akrobatske grupe, plesove...svako vece nesto drugo i nesto novo, tako da je vece potpuno ispunjeno i verujte mi u 22h ste vec toliko iscrpljeni da jedva cekate krevet.

Moja preporuka za ljude sa malom decom, za ljude koji bi da se odmore. Za one mladje, mozda neki drugi koji nudi i nocni zivot ovde u 23h sve prestaje i dobro je sto je tako, mirno, tiho! Moja izbor na naredna letovanje, a sledece ce biti vec u toku zime.

Plazni prodavci ili kako ih ljudi zovu smaraci, po meni bez razloga jer su ljudi normalni, samo prvi dan ce doci do vas dok vas ne upoznaju. Ako vas se nesto svidi zakazite i nece vas vise smarati, ako vam ne odgovata, uz osmeh im recite da nista zainteresovani ili imate drugi razlog. Sledeci put ce vam prici samo ako procene da je trenutak, da vas pozdrave i pitaju kako ste. Sa svima smo ostali prijatelji i sa svima smo razmenili kontakte. Njima nije stalo da samo uvale neki izlet ili nesto, nije im stalo samo do para, to saznate kad ih bolje upoznate. 

Sto se tice izleta, mi smo isli na polupodmornicu za 10Eura pre Mohameda, odlicnog coveka, profesora Arapskog jezika koji u slobodno vreme prodaje izlete. Ovaj izlet vredi 10eura jer vas od hotela prebace do glavne marine u Hurgadi gde se ukrcavate na polupodmornicu katamaran i isplovljavate do korala. Imate na brodu All.inc. sto je najbitnije ima hladnog pica. Pored voznje i ragledanja koralnih grebena kroz stalkelno dno imate i 30-40 min slobodnog snorkelinga i povratak nazad. Sve traje oko 3-3.5sata.

Rajsko ostrvo smo posetili preko nase agencije Wayout i platili 20eura po osobi. Ovde imam svasta da kazem. Meni se nije svidelo i nikada nise preko agencije ne bih da isao. Prvo losa organizacija u stratu smo kasnili oko 40minuta jer neki turisti iz drugog hotela su ispustili transfer do marine i dosli su taksijem. Vodic je nasa zena ispred agencije. Brod kao brod je ok, lepo je krstarenje najlepsim morem. Pice smo dobijali koje smo zeleli, imali smo all. inc. na brodu. Svi sokovi i voda u izobilju. No medjutim na prvom grebenu gde smo imali sta da vidimo nismo se zadrzali ni 20minuta, kako smo skocili u vodu, tako su zvali da se vratimo na brod. Daju maske i disaljke, ali moj savet kupite u Srbiji i ponesite svoje, jer mene jos uvek nos boli od male makse. Otisli smo do drugog grebena gde smo se zadrzali oko 30 minuta. Greben koji je mrtav, nekoliko vrsta ribica, sve zuto i monotono. Za one koji su videli na youtube snimke snorkelinga, e nista nije tako......Rucak na brodu ocajan, mada nikome nije stalo do jela! Onda su nas prebacili do Rajskog ostrva, e tu je najveci show. Ukrcali su nas u camac koji po mojoj proceni nosi 20 ljudi, utrpali su nas sve oko 40. Malo je falilo da se prevrnemo. Meni nista strasno, ali na camcu je bila beba od 5 meseci. Istresli su nas na parce plaze, gde je sa desne strane bar sa suncobrainima, muzikom, picem gde se ulaz placa 15eura, a 50metara desno je vojska i tamo ne smemo da idemo. Licili smo na film gde je brod potonuo, a mi se nasukali na obalu. Znaci sunce przi, nemate gde da se sklonite, nemate sta da popijete. Posle sat vremena dosao je camac nazad ukrcali smo se i posli ka brodu. Onda je nastupio trenutak, kada je jedan koji je upravljao brodom i jedan napred koji je govorio kuda da vozi, poceli da ljujaju camac. Interesantan nacin da budu vickasti. Zene su vristale, a ja ga sam gledao ono malo dete i mislio sta ce da njim biti ako se prevrnemo. Pukao mi je film i sekund je falo da mu prosviram pesnicu kroz glavu. Ulozio sam zamerku agenciji i dobio odgovor da je Egipatski humor cesto ne shvatljiv. Ali da smo se prevrnuli, mislim da bi glave oni naduvanih idiota iz posade glodale ajkule! Moj savet, da se raspitate sta imate i sta dobijate ako idete preko ove agencije, ako je ovako moj savet je da ne idete.

Od ljudi koji su isli sa lokalnim vodicima smo culi da je kod njih mnogo bolje. Da se krece sa marine iz hotela, da je rucak bolji. Da je snorkeling duzi na boljim grebenovima. Da se pristaje sa druge strane ostrva gde ima suncobrana gde ima da se popije.....Da je bolje organizovano i da im nije stalo saamo da se uzme 20eura. 

Bio sam prilicno iscrpan, jer ce nekome sigurno pomoci, bas kao sto bi i meni ovako nesto odgovaralo da procitam pre polaska. Evo i nesto slika hrane, malo je bilo glupo slikati glavna jela jer su u rostfraj posudama sa poklopcem. Sve je vrh!!!

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Izmenjeno (1man)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25994
    Ukupno tema
    867205
    Ukupno poruka