ddady

Hotel ContInental (Movenpick) Hurghada

189 poruka u ovoj temi

Ok , mozda ne samo zbog ronjenja. Ima nesto i u piramidama za one koji vole arheologiju . Za mene licno cim se hotel napusti krece horor. Ne volim prljavstinu , cimanje za ruke..za mene je to neopisiv stres.

U Tursku niko nece otici zbog podvodnog sveta . Turski hoteli sa 5 zvezdica su sinonim za fantasticnu uslugu..to se ne moze porediti sa egipatskim. 

Grcka ima isto tako odlicne hotele , preskupe za dzep naseg prosecnog coveka. Ne znam kako mozete da poredite apartmanski smestaj u Grckoj sa hotelima bilo gde , pa i u Egiptu.Probajte da napravite paralelu izmedju grckih 5 zvezdica i egipatskih Ja nemam problem da izmirim svoja dugovanja jer cist racun je i duga ljubav. Mom ukusu vise smeta podmicivanje...stvar ukusa. Sve to sto ste naveli pa puta 5 imate u turskim.

I da poentiram , sve sto sam napisao je bio odgovor na komentar clanice da masta o tome da egipatski hoteli poskupe. Ako egipatski skoci na 1500 po osobi kao sto je turski , onda turski mora biti 3000 jer je usluga i duplo bolja.

A to ko je kakav narod , ko koga voli , mrzi nije tema foruma o putovanjima. Nigde ja ne pljunuh na Egipat .......

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:spam:  mir mir mir,niko nije kriv :rolleyes:  dobro ljudi,spustite loptu na zemlju,svako ima pravo za svoj novac da bira gde ide na letovanje i zbog cega tamo ide...

A ja samo molim forumase koji ce ovog leta odsesti u Continentalu da napisu svoje utiske,zbog nas koji idemo u isti hotel. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo rečeno, @Jamess

Potpuno su nepotrebne onako ružne reči i kvalifikacije bilo kog naroda ili države na forumu o putovanjima, zaista.

 

Izmenjeno (shania)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi ja izneh svoje misljenje, ne mora da znaci da je ono ispravno. O kvalitetu turskih hotela ne mogu da komentarisem, oni koji su bili, mogu da uporede. 

Cisto radi uporedjivanja evropskih standarda, Egipatskih 5* je kao Evropskih 3*, sto nije lose. Turskih mozda 4*, taj podatak sam pronasao na internetu. Lezovao sam na ostrvu Capri u hotelu sa 5* dok sam ziveo u Italiji. Bojim se da bi vecina odustala od ovakvog misljenja o Turskim hotelima kada bi vodeli kako izgleda hotel u kome noc kosta 450eura.....

Meni je lezovanje u Continentalu pristojno, usluga pristojna, hrana pristojna kao u hotelu sa 3* u Evropi. Osoblje daje sve od sebe, ali su malo spori, ali to je drugi narod, drugi kontinent, drugi mentalitet.... Sigirno da cete biti zadovoljni. 

Ja ne patim od lulsuza, letovao od spajza u Grckoj do najlulsuznijih hotela u Svajcarskoj gde sada radim. Poredio sam grcke apartmane/spajze sa Egipatskih hotelima zato sto je cena slicna. Tamo dobijete spajz na nekom brdu, klimu i wifi doplatite, morate autom na plazu, jedete sta nadjete, obicno lose kopije italijanske kuhinje, jer suvlaki i giros ne podnosim.... U Egiptu dobijete pristojni uslugu, zakljucate novcanik i otkljucate kad podjete. Onaj ko ne ume lepo da komunicira sa ljudima i gleda Egipcane sa visine i ponizavajuce, tom ni baksis nece mnogo da vredi. Osvetoljubivi su, ako se zameris lose ces proci. Ako si priatojan i korektan, dobices sve bez baksisa. Ja baksis dajem kad dobijem dobru uslugu, pa je sobar dobijao za dan pre, a svi konobari koji su mi donosili pice do lezaljke, kada sam posao nazad, dobili po zasluzi. Znaci ne mora da se podmicuje. 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam vec bila u Egiptu, a ovo leto opet idem i to u ovaj hotel, o kom sam cula sve najlepse. Citala sam danima forume i sticem utisak da ce mi biti prelepo! Meni je bitna plaza i da nije plicak, kao sto sam ubola pre par godina i to ovaj hotel i nudi. Mislim na antipilicak :D. Slozicu se sa momcima iznad da su Egipcani prijatni i ljubazni ukoliko si sam takav. Ukoliko zracis bahatoscu i nadmen si, posmatras ih kao niza bica, znaju biti jako prgavi. Ja sam isla sa drugaricom koja je takva i stalno se svadjala po hotelu, trazila dlaku u jajetu, vrsila nasilje nad ljudima i naravno da je dobijala nazad istu vibraciju. Ja sam isla za njom i izvinjavala se tim ljudima jer sam se osecala grozno, bila me sramota da samo nama nesto uvek ne valja. Sa takvim osobama nikad vise necu ici na odmor jer mi presedne. A i nikad ne znas sta je ljudima u glavi pa mozes doziveti veliku neprijatnost. Elem, sta zracis to i dobijas natrag. Jednostavni su zakoni Univerzuma. Osim ako si povrsan pa ne uvidjas.

Mene zanima sport u  hotelu, citala sam da ima teratana i odbojka na pesku, Ako neko zna sta jos hotel nudi neka pise, ako ga ne mrzi. Hvala unapred.:srce:

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nudi odbojku na pesku, nudi gimnastiku u vodi i na suvom, ima teretana, mada mene nije zanimala jer sam dosao uglavnom da se kupam i lezim. Odlican je animacioni tim, non stop neszo organizuju. Nama su pripremili igre bez granica, bilo je super. Uvece imate predstavu na bini. Ja sam odustao od ovog hotela jer su mi iz Wayaout-a rekli da ne moze dvoje dece u sobu, tj. dete od 4 i beba od godinu, a domaci gosti dolaze sa po vazdan dece.... Iz tog razloga sam odustao i kod Argusa uplatio Hilton koji je odmah pored, takodje sa lepom plazom i nadam se slicnim kvalitetom jer i on ima 5*. Meni je u Continentalu bilo extra. Obratite paznju na cuvare plaze, narocito na crnpurastom Mohamed-a koji je mozda i najbolji radnik ovog hotela. Udostojite ga nekim sakrivenim kolacem ili vocem iz restorana i nekom flasom vode, bice vam do neba zahvalan.... Inace oni dobijaju jednu flasu vode dnevno, a za obrok ono sto je ostalo iza nas od juce. Umeju da cene plemenitost. 

Izmenjeno (1man)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo cena hotela nije pala zbog inflacija nego zbog terorizma itd u arapskim zemljama prethodnih godina odnosno ponuda-potraznja.. evo ove godine nema nikakvih zvrcki i svi pohrlili u Egipat, nema mesta na avionu po 2meseca unapred..ali isto tako svi ocekuju cenu od prosle, pretprosle godine..e pa ne ide to tako, nisu Srbi jedini koji idu tamo i naravno da ce cene da rastu..
I da volela bih jos da skoce cene i da se vrate one iz 2010,2011te, bas zato sto idem u Egipat jer volim njihovo more i sve a ne zbog prestiza.. jedan clan rece da bi na Maldive da ima za 500e, evo ja videh Bali za 650e,pa ako voli nek izvoli..
Na kraju krajeva evo imam primer drugarice koja je otisla sad pre 3dana prvi put u Hurgadu u hotel Royal Lagoons platila ga oko 400e 10dana, i sad kaze kako joj bube gamizu po sobi i kako joj je sve bljak.. kad je pitah pa sta si ocekivala za te pare,kaze ona pa ne znam ali to je Egipat..prevelika ocekivanja,a sto manje para da se da,to je nasa parola.. Ja bejah u tom hotelu 2010te pa kad sam ga placala 700e ne secam se ni buba ni prljavstine da je bilo...

A za Continental vec vise puta rekoh da je dosta propao,ako su usplei da promene osoblje i renoviraju ga,mozda je bolje nego prosle godine.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde ste nasli Bali za 650 eura ? Ja prvi put cujem da Egipat i prestiz idu zajedno u paketu :-) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Gde ste nasli Bali za 650 eura ? Ja prvi put cujem da Egipat i prestiz idu zajedno u paketu :-) 

I ja prvi put videh ovde,neki clan napisa na ovoj temi.. pre 2,3 dana sam naletela na neku ponudu cini mi se I travel ali ne drzite me za rec,ako vas bas zanima mogu se potruditi da pronadjem,da ovde ne zatrpavam temu..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala..sam cu pogledati, samo na kojoj temi ovde na sajtu ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jedno9 pitanjce vezano za ovaj hotel - da li su suncobrani na plazi i bazenu supljikavi i da li prolazi dosta sunca kroz njih ili smo bezbedni ispod? Pitam zbog vrlo osetljive koze, a gledam slike i cini mi se da su od trske i da su malo providni?I da li primaju kovanice eura, imam ih podosta pa da ih se resim...za baksis sam mislila.

Izmenjeno (jelena nikolic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

 

 

Jos jedno9 pitanjce vezano za ovaj hotel - da li su suncobrani na plazi i bazenu supljikavi i da li prolazi dosta sunca kroz njih ili smo bezbedni ispod? Pitam zbog vrlo osetljive koze, a gledam slike i cini mi se da su od trske i da su malo providni?I da li primaju kovanice eura, imam ih podosta pa da ih se resim...za baksis sam mislila.

Jesu supljikavi, od drveta su. I ja imam osetljivu kozu, pa mi nista nije falilo, samo krema faktor 50, kvalitetnija, vise puta na dan i po propisu, znaci da upije koza pre ulaska u vodu i nema problema. Sto se tice baksisa uzimaju sve. 

Izmenjeno (1man)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1man- hvala vam, ma ja izgorim iako se mackam i krijem ispod marama. Sta se desava sa suncem, kada zalazi, tj do kada mozemo da uzivamo na plazi? I da li ujutru bar do 10 moze da se izdrzi na suncu, sa kremama naravno.:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zalazi oko 19h,. Moze, mi obicno oko 12-12,30 krenemo u sobu, pa na rucak, i vratimo se na pazu oko 15-15,30 i budemo na plazi do 18,-18, 30, tj, dok nas ne poteraju momci sa plaze

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka