ddady

Hotel ContInental (Movenpick) Hurghada

189 poruka u ovoj temi

vratio sam se ja pre par dana iz Continentala. Kao sto je vec na par mesta napisano hotel je u nekoj fazi tranzicije na Framissimu pa jos to malo "stuca" za hotel koji se prodaje kao hotel sa 5 zvezdica. 
Ono to je bitno jeste da bez obzira na to usluga koju pruzaju je na sasvim zaodovljavajucem nivou, davali baksis ili ne imacete istu uslugu kao oni koji daju, osoblje je ljubazno i zaista se trudi, narocito jer je tu uvek neko iz francuskog menadzmenta pa moraju :).
poceli su sa nekim sitnim renoviranjem, narocito objekata na plazi, oko bazena i slicno, tako da ce do pocetka nase sezone verovatno to biti zavrseno. sto se tice soba ne znam da li se renoviraju i ako koje, konkretno nasa soba je bila na 5 spratu i nije renovirana, a polako joj istice rok upotrebe :)
nevezano za to, higijena je na dobrom nivou.
hrana bi mogla biti raznovrsnija, uglavnom su to 4 jela svakog dana na razlicite nacine, pa dosadi posle par dana. dezerti su beskprekorni zato pa to ispegla stvar.
neko se zalio na vodu, ali tih problema nismo imali, desavalo se da nestaje struje na trenutke ali to vam zaista nece smetati.
naravno, krajem aprila i pocetkom maja je manja popunjenost hotela pa primite to sa dozom rezerve u odnosu na ono sto moze da vas saceka kada odete u vasem terminu.
ukoliko vas nesto konkretnije interesuje tu sam :) 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vam. Narocito mi se dopada ovo vezano za dezerte,jer slatkise obozavam,nista drugo ni ne moraju da sluze. ? Zanima me jos samo da li je u vodi bas cist pesak,ili ima nesto interesantno za ronjenje? I moze li se za neki baksis dobiti bolja soba,npr. sa pogledom na more?

Izmenjeno (dare013pa)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

deo za plivanje je ogranicen bovama, i mozda mi se ucinilo ali deluje mi da je bas bas ogranicen :)
u tom delu nema niceg zanimljivog, ali na krajui plaze gde se granici sa molom hilton resorta sam vidjao raze i svasta, mada ne znam bas koliko dozvoljavaju plivanje u tom delu. Isti je slucaj i sa onim vestackim ostrvom koje postoji, oko njega se moze videti svasta al postoji generalna zabrana plivanja tuda.
U svakom slucaju ukoliko ste ljubitelj toga a planirate i izlete, nudice vam (po meni) dobar izlet sa snorklingom i scubom i delfinima u sklopu hotela.

Sto se tice sobe moze, ja sam trazio sobu sa lepsim pogledom i ostavio 10e i dobio jednu od soba sa moguce najboljim pogledom u hotelu - iznad lobija, na poslednjem spratu, gleda na bazen, plazu i manje vise ceo taj deo. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Da li u ovom hotelu postoji teren za odbojku na pesku? Danas su nam u Wayout agenciji rekli da ima, ali sudeći po opisu na njihovom sajtu i bookingu, ne bih rekao, nigde se ne navodi i na slikama se ne vidi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima. postoje i tri teniska terena, mali fudbalski i naravno teretana :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza je cisto pescana, slaba vajda od ronjenja tu,jer je moj muz plivao i iza bova i nije video nista.. plaza je prelepa,siroka, peskovita ali korala itd nema.
@losmi ima teretana,teniski tereni i na plazi odbojka na pesku za koju je prosle godine svaki dan bilo bar po 2,3 ekipe..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da slabo nesto ove godine ide Continental,a reklamiran kao najprodavanije hotel sa 5* proslog leta....ili bar ljudi ne pisu nista o njemu. :neznam:

Jel ide neko mozda u junu/julu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste bio najprodavaniji prosle godine kada je aranzman bio 400-450eura, a ove godine za 100-150eura skuplji. Znam ljude koji su zbog povecanih cena, ove godone odabrali hotele sa 4* po ceni proslogodosnjeg sa 5*. Ove godine Continental kosta skoro kao neki luksuzniji hotel. Jedina prednost je plaza u odnosu na vecinu hotela, ostalo u proseku kao neki evropaki hotel sa 3*.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po Wayoutu je svaki najprodavaniji.. generalno bilo je nasih u njemu puno,ali usluga je srozana bila skroz u odnosu na 2014tu kad sam bila u njemu, ne verujem da se nesto promenilo. Hurgada generalno vraca svoje stare cene i drago mi je zbog toga,jer je Egipat postao sinonim za jeftino letovanje.. zovu me neki prijatelji i kazu preporuci nam neki hotel do 400e da je u fulu.. Ja nzm sta neko ocekuje za 400,500e.. Mi smo prethodne 2,3god koristili situaciju pa je zato bilo jeftino,ne bude li bilo u narednom periodu nekih nemilih dogadjaja cene ce samo ici gore sto je i normalno.. Mi smo 2014te placali isto oko 650e po osobi Continental,tada je bio Movenpick tako da ova cena ne cudi..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ocito da neko vise voli da letuje zbog prestiza tamo gde je skuplje,moj zakljucak....

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih isao na Maldive i Karibe,kada bi aranzmani kostali 500-600e sa avionskom kartom...ali sam ubedjen da u tom slucaju,mnogi koji sada idu,ne bi isli,jer bi im to bilo jeftino letovanje....a i nije "fora" ici tamo gde svi mogu da idu i priuste sebi odmor...

Da li je Egipat pojeftinio ili ne,to ne zanm,bio sam jednom i to pre 4 godine u Grand Sea Hostmark 4*,solidan hotel ali nista vise od toga,plicak 500m,slabija higijena...tada je sve sa taksama kostalo u septembru 530e po osobi za 13 noci,mislim da je i sada ta cena priblizno....

Elem,da se vratimo na temu ovog topika. Interesovalo me je da li se nesto znacajno desilo pa je opalo naglo interesovanje za ovaj hotel. Mi smo ga uplatili za septembar,na preporuku kumova koji su bili prosle god u Grand plaza hotel 4* i koji su nam rekli da su uz malu doplatu mogli da idu u susedni Continental 5* koji je bolji...sad cujem da je poskupeo i da zbog toga manje ljudi ove god ide tamo.

Obzirom da su promenili ime i vlasnika,razumljivo mi je sto je prosle godine ovaj hotel bio povoljan,uvek je tako prve sezone,to im je koliko primecujem fora da se privuku klijenti. Sto bi nas narod rekao-"navlakusa" :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako idete zbog ronjenja uzmite hotel od 400e...hotel od 2000e nece poboljsati uzitak posmatranja podvodnog sveta...ako samo zbog njega idete.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka