Kick

Hotel Despotiko *** Tristinika Beach

127 poruka u ovoj temi

Moja drugarica je takodje trenutno smestena u Toroniju, ali je juce isla da vidi hotel i nije biloa bas tako razocarana! Nije nista spektakularno ali nije bas ni supa! Sobe nije mogla da vidi, ali ja se nadam da ce barem biti cisto, to mi je vrlo bitno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja sam zaintersesovana za ovaj hotel od 15.09.

da li neko zna kakvo je vreme u tom periodu? kupanje?

takodje, interesuju me cene u hotelu kafa, sok, pivo? ručak?

hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I meni se ovaj hotel dopao pre par godina ali onda sam videla kamp pored njega pa me je to nekako odbilo :/ da li je zaista kamp odmah pored hotela i remeti li to kupanje/sunčanje/boravak u hotelu na bilo koji način? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko sam ja videla kamp je poprilicno blizu, ali ne bi trebalo da nesto da smeta jer je hotel ogradjen, a sto se boravka na plazi tice pretpostavljam da je delimo sa gostima tog kampa!

Ja sam se malo raspitivala u agenciji i dali su mi broj telefona zene koja je bila smestena u ovom hotelu u junu< rekla mi je da je sasvim pristojno, cisto... Jedini problem bio je to sto su njena deca bila malo bucna (troje dece), pa su ih u hotelu vrlo cesto opominjali i molili da vode racuna o kucnom redu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko sam ja videla kamp je poprilicno blizu, ali ne bi trebalo da nesto da smeta jer je hotel ogradjen, a sto se boravka na plazi tice pretpostavljam da je delimo sa gostima tog kampa!

Ja sam se malo raspitivala u agenciji i dali su mi broj telefona zene koja je bila smestena u ovom hotelu u junu< rekla mi je da je sasvim pristojno, cisto... Jedini problem bio je to sto su njena deca bila malo bucna (troje dece), pa su ih u hotelu vrlo cesto opominjali i molili da vode racuna o kucnom redu!

Kamp jeste blizu,ali deo plaze hotela Despotiko je odvojen od kampa,tako da Vas neće remetiti nikako!E sad moze da se desi da bude "padobranaca"(moj slučaj!)pa da se smeste na ležaljke hotela,ali nije problem ima mnogo ležaljki,i u ovom periodu verovatno neće biti gužve!Plaža je lepa,i ogromna!!!
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na komentarima, :) ja već razmišljam o sledećem letovanju :dance:

Izmenjeno (Vesna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Despotiko je na hotel na specifičnom mestu i nije za svakoga.

udaljen je od grada... šetališta... prodavnica... i to su nekome mane a nekome prednosti.

isto se odnosi i na kamp . mislim da su posetioci kampa isti svake godine tj imam utisak da dosta njih tu ima parkirane svoje kamp kućice. posledica toga je da nema gužve, u junu i septembru je plaža uglavnom pusta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po onome što čitam - to je baš ono što mi volimo - daleko od grada, u zelenilu... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aypd-j1CcAAtH9z.jpg

Mozda je oronuo, ali barem ga lepo odrzavaju

AypeXrPCQAAKADX.jpg

Ne vidim sta je lose na ovom parkingu. Slike su iz juna 2012. :happy:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uzivo iz Despotika-stigli juce, hotel vise nego dobar, pogotovu za te pare, sobe velike i veoma ciste, veliki frizider, mali televizor, hrana korektna mada bi moglo i bolje, plaza je veoma blizu od boljih na kojima sam bio sa mnogo male dece kaja galame i uglavnom iz Srbije...Bice mnogo vise za dan-dva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cekamo nastavak.Sta ima od posudja , i da li ne bi bilo ubitacno dosadno za porodicu sa malom decom , mislim kada se mnogo ne bi mrdali iz hotela

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od posudja dve case, dve solje za kafu, dzezva, jedna velika serpa i nesto escajga.Hotel je pun porodica sa malom decom skoro sva iz Srbije koja se vrlo brzo upoznaju i igraju u velikom unutrasnjem dvoristu koje je savrseno bezbedno.Igraliste za decu postoji ali je zapusteno i tamo se niko ne igra, svako vece u tzv bioskopu pustaju filmove koji su ili komedije ili animirani na engleskom a titl je grcki.U hotelu i okolini nema nikakva prodavnica pa je najbolje potrepstine kupiti usput u Lidlu u Nikitiju mada je Toroni jako blizu a tamo ima par manjih marketa.-laza je solidna za decu a i jako je blizu hotela, beach bar ne radi, hrana se blago pokvarila kako smo usli u jeftiniji termin ali je i dalje pristojna, postoje posebne stolice za decu, slikovnice, table za crtanje i sl. ako Vas zanima nesto specificno pitajte.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mojih utisaka... Kada sam pročitala da je ovo porodični hotel, prvo sam pomislila da je u pitanju porodični posao, ali nisam bila u pravu, na moju sreću! Hotel je savršen za porodice sa decom i, u periodu dok smo tamo boravili (1-12. Septembar), takav je i bio sastav gostiju - osim jednog ili dva para sve su bile porodice sa malom decom (stariji su već krenuli u školu). Uglavnom su to bile porodice iz Srbije, manje iz Bugarske i Makedonije, a pred kraj su se pojavile neke grupe Rumuna. Plaža je predivna, dugačka i široka, suncobrani sa ležaljkama raštrkani a ne sabijeni kao sardine, ne naplaćuju se, sitan, sitan šljunak, voda izuzetno čista. Jedina zamerka je to što stalno pirka neki vetrić koji pravi talasiće, posle podne nekad i nije tako zanemarljiv pa često nije moglo da se pliva. Ne znam da li je tako samo u terminu u kom smo mi bili ili tokom cele godine pa bih volela da se oglasi neko ko je boravio tamo ranije pošto razmišljamo da se vratimo tamo i sledeće leto.

Sobe su lepe i prostrane. Mi smo bili u superior apartmanu koji se sastoji iz dve prostorije - u prvoj se nalazi mini kuhinja (dve ringle, frižider, sudopera, tri tanjira, escajg, šoljice za kafu, džezva, veliki lonac i cediljka). U hodniku se nalazi ormar i kupatilo sa tuš kabinom; druga soba je sa francuskim ležajem i izlazi na terasu. Videla sam i de lux apartman koji je bio nešto skuplji i razlikuje se samo po tome što su zavese lepše i ima slike po zidovima, pa ako to nekome znači... Sobe se čiste svaki dan, peškiri se menjaju na 3 ili 4 dana; čini mi se da su u početku menjalli posteljinu svaki dan, a kako je vreme prolazilo, su samo zatezali krevete ako nije bila vidljivo isprljana. Hotel se sastoji i 3 ili 4 zgrade i svima su terase okrenute prema bazenu koji se nalazi u centru. Odatle ima oko 100 metara do plaže. Malo iz bazena je igralište za decu koje ne bih baš preporučila pošto sam imala utisak da ga uopšte ne održavaju. Videla sam da su mi se neke bodljikave kuglice poubadale u papuče pa sam stalno bila u strahu da mi se klinci ne izuju (što, naravno, obožavaju). U toroniju, otprilike na sredini, ima dečije igralište pa se može i tamo poigrati ako već idete.

Hrana je bila zadovoljavajuća. Zapravo, u početku je bila baš jako dobra ali, kako je vreme prolazilo počela da gubi na kvalitetu. U početku je za večeru bilo npr. sladoleda i cheesecake-a, kasnije ne. Razumem da je sezona prolazila, ali nije u redu da kvalitet opada iz dana u dan. Mi smo imali 9 dana u skupljem terminu i 3 po nižoj ceni i razumela bih da je od 10-og počeo oskudniji jelovnik, ali nije bilo ok da se to oseća iz dana u dan. No, nije se moglo desiti da ostaneš gladan - za doručak je uvek bila neka vrsta jaja, salama, sira, pahuljice, marmelade (u početku i eurokrem), sokovi, kafa, čaj; za večeru puno vrsta salata, makarone, krompir (ne znam kako ga prave ali je u svakoj varijanti bio odličan), riba ili neko meso; za dezert neki kolač, žele, uvek voće. Sve u svemu, niko nije ostao gladan.

Ulazak u sobe je u 14 (a ne u 12 sati kao što su nam u agenciji rekli), izlazak u 12. Malo je problem što je hotel tako izolovan od sveta to što za svaku sitnicu (npr. nestane mleka) moraš da pališ kola i ideš do Toronija ili dalje. U okviru hotela postoji taverna koja radi od 14 do 16 gde može da se ruča ali su mi bili malo skupi - ručak je oko 15 EUR.

Komaraca ima jako puno i najviše vole da ručkaju najmanju decu pa se po izujedanoj dečici najlakše moglo prepoznati ko je stigao pre dan dva. Nemojte se zeznuti kao mi da ne ponesete aparatić za struju (oni koji se prskaju na kožu nam nisu baš pomogli). Mi smo tamo kupili neko njihovo sredstvo koje je bilo prilično efikasno a cena je bila 5-6 EUR. Čuveni Lidl je oko 40 km severno, malo posle Neos Marmarasa (na oko 15 km) je veliki supermarket, ne toliko povoljan ali svakako jeftiniji od radnjica u Toroniju.

Ništa mi više ne pada na pamet, ako nekog zanima nešto konkretno, neka pita....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odmor smo provodili u Grčkoj više desetina puta i sve je bilo OK do ovog leta. Bili smo, moja supruga, naš unuk (4 god.) i ja u hotelu Despotiko na Sitoniji kod mesta Toroni. Prvog dana smo doživeli razočaranje. Ako posetite sajt hotela videćete šta sve nudi i da ima 4 zvezdice. Veći deo toga je laž. Apartmani nemaju mesto za smeštaj garderobe, u kupatilu nema police, kreveti su neudobni, a na TV-u ima 8 Grčkih kanala. Nismo došli na odmor da gledamo TV, ali zbog kiše smo i to radili jer u krugu od 5 kilometara ne postoji bukvalno ništa osim močvare. Obzirom da je hrana jako loša, na granici da ne bude jestiva i u minimalnim količinama morali smo da idemo u nabavku do gradića Nea Marmaris udaljenog 17 km. U hotelskom kompleksu nisu radili barovi na bazenu i plaži, taverna, mini market, kao i bar u hotelu. Jedan par iz Beograda je na večeri naručio dva piva, ali su im rekli da imaju samo jedno!!! Posle drugog dana najavili smo odlazak na šta su nam ponudili diskaunt 50% i 60 EUR još nekog popusta s tim da prva dva dana platimo po prvobitnoj ceni. Sve je to recepcionerka dogovorila sa nekim preko telefona i napisala na rezervacionom listu, kao i konačan iznos od 450 EUR-a. Ostali smo, vreme se prolepšalo pa smo potisnuli probleme u drugi plan.

U subotu, 22.09.12. kad smo otišli na doručak zatražili smo na recepciji da nam spreme račun da ga platimo. Dali su nam rezervacioni list i rekli da je to račun, a na njemu je sve što je napisala recepcionerka, koja je u međuvremenu otputovala u Solun jer joj se završila smena u ovoj sezoni, bilo obrisano i napisan je prvobitni iznos od 805 EUR-a.

To nismo hteli da platimo i došlo je do rasprave prvo sa službenicom, a zatim i sa vlasnikom hotela. Nismo mogli mirno da rešimo spor pa smo zatražili da pozovu turističku policiju. Oni to nisu hteli da urade niti da nam daju broj tel. turističke policije, kao ni to gde je najbliža stanica. Mi smo saznali da je to u Poligirosu i rešili da odemo tamo, nekih 70 km od hotela.

Na putu, posle par kilometara, sustigao nas je vlasnik hotela u Suzukiju Vitari i počeo da nas prati. Posle nekog vremena nas je pretekao i počeo da koči u nameri da nas spreču da stignemo u policiju. Kad sam pokušao da ga preteknem jer je usporio na desetak km/h on je naglo skrenuo levo, u nameri da nas izgura sa puta. Potom je vozio sredinom puta, naglo menjajući pravac, povremeno naglo kočeći da. U Nea Marmaris-u smo ga se rešili i vratili putem na jug, a potom istočnom obalom smo stigli u Poligiros gde smo u policiji sve prijavili. Turistička policija je telefonom naložila da nam iz hotela donesu račun na iznos od 450 EUR-a, što smo mi platili. Dobili priznanicu. Policajac im je vratio ključ od sobe koji smo mu predali.

Sutradan, u nedelju, imali smo novi problem na granici. Grčka granična policija nam je naložila da stanemo sa strane i pozvali su nas da uđemo u kancelariju. Imali su prijavu da nismo platili račun u hotelu i da nismo vratili ključ od sobe. Kad smo im pokazali priznanicu oni su pozvali hotel i posle oštrih reči koje su uputili vlasniku, nama su uz izvinjenje vratili pasoše.

Najveću gorčinu je ostavio postupak tog zlog čoveka koji se nije libio da na putu beskrupulozno ugrozi bezbednost deteta od 4 godine.

Mislim da ovo treba da zna što veći broj naših građana koji idu u Grčku na letovanje i da se drže što dalje od hotela Despotiko, kod mesta Toroni.

Izmenjeno (dok52)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam tamo od 12-22. septembra, sa porodicom. Užas. Barovi i super market nisu radili. Piće nisi mogao da popiješ nigde, ni u restoranu. Hrana je bila bez mesa, očajna. Osoblje neljubazno. Hranu smo morali da kupujemo 17 km dalje. Do plaže ima 200 m blatnjavom stazom. Komarci iz močvare hiper aktivni. Nikada više u Despotiko pa makat i džabe

Izmenjeno (dok52)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka