hejzel

Steigen Aqua Magic

150 poruka u ovoj temi

i ja putujem 5 aprila Deana nadam se da cemo imati sreca sa sobama ...

i ja putujem 5 aprila Deana nadam se da cemo imati sreca sa sobama ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Deana, Vi ste izabrali hotel po svojim prioritetima i dzepu, a Steigen Aqva deluje baš pimamljivo...Plaža će Vam verovatno biti pristojna, ali možda ne kao nama koji smo to uzeli kao prioritet boravka i lepoti uživanja u Crvenom moru...ali dobro...Ipak, predpostavljam, uživaćete, za koliko para-toliko muzike, nešto bolje, nešto lošije...Dobro je što ste na Memši, pa se uveče malo noge protegnu i sva hrana konzumirana svari...Uzmite i Taxi do Marine, naravno, uz ljuto cenkanje, probajte šišu tamo, al prvo prošetajte i snimite cene, pa izaberite lokal...Ali prvenstveno, ne nasednite na sunčanje, ne treba Vam, uživajte pod suncobranom i dovoljnom stečenom bojom prilikom, bar meni, šetnjom plažom i opuštanju u duuugoooom boravku u divnom i toplom moru :happy: Čekam utiske i uživajte!!! Srećan put :aplauz:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dugo sam birala jer mi je prvi put da putujem u Egipat i žao mi je što nije Movenpick. Meni je plaža izuzetno važna i sve propušteno nadoknadiću u julu na Kasandrinoj plaži u Alanji. Ne planiram da se zabijem u rizort, nego odem do Rajskog ostrva i Marine. Za piramide i Kairo je nesigurno. Kako god, jako se radujem, ne mogu da verujem da pakujem kupaće kostime. Podeliću sa vama svoje utiske kad se vratim. Hvala Vam na lepim eljama i savetima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Misliš, tačnije,na kleopatrinu plažu u Alanji? Lepo se provedi u Egiptu, a o Alanji kasnije i "sreći i iskustvu" oko izabranog hotela..., tamo sam bila više puta..."Saveti" slede...Srećan put i lep odmor!!! Čekamo "pismeni"...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uzivaj u toplom i prelepom Crvenom moru.

Izmenjeno (seagull)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima. Napolju je hladno i duva vetar, a ja pakujem kupaće kostime i ne mogu da verujem da ću se u nedelju brčkati u moru.

Da mislila sam na Kleopatrinu plažu (a često kažem Kasandrina, ne znam zašto). Bila sam ja u Alanji pre nekoliko godina i to baš u hotelu koji je na plaži. Ove godine idem tri puta na more, pa gledam da se uklopim.

Očekujte opširan izveštaj. Ako se nakačim na WI FI, javnem ukratko utiske.

Irfane, mi se vidimo na aerodromu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma savršen osećaj, podseti me, na naš, kada smo pre otprilike 10 i više godina, pakovali kofer za veliku egipatsku turu...Beše februar, posavetovali nas od strane, tada dobrog, Kontikija, da je neprijatno zbog vetrova na brodu, pa izabrasmo kraću turu od 11 noćenja...Tada po optimalnoj temperaturi obidjosmo sve izlete, pre svega mislim na najbitnije za Egipat...Luksor i Karnak, Kairo, Aleksandrija...i naravno, Hurgada :cool: Kada udjosmo u hotel Leila af Leila...padoše nam vilice za veličinu soba, tada hotela 4+...A naglašavam, tada, bar mi, a i većina nas nije ni imao ideju i mogućnosti za satelitsko osmotravanje položaja i čitanja Trip-a...sve nepoznanica...a krećemo iz Bg. sa minus 11, slećemo oko 22 sata na plus 25 u Hurgadu, a natrag u Bg. na minus 17...nosevi nam se tek smirili od crvenila tokom obilaska svega...Doduše, kupali smo se tada samo na rajskom ostrvu, svuda behu hladniji vetrovi i voda, ali pod "normalnom" temperaturom, Luksor i Karnak 32, obidjosmo ono što smo i hteli da vidimo! Daaa...i bagijima ceo dan u pustinji...i, ništa diareja...mora da ima veze i temperatura, mislim letnja, led uvek izbegavam, zelenu salatu i ostalo direktno oprano, takodje...Nagrabusih u Grand Plazi a u Caribienu, hvala Bogu, ništa...U svakom slučaju divan osećaj da se Vi u nedelju kupate i uživate, mi borimo sa vetruštinom...Pa još 2 letovanja Vam slede...malo li je? Dobra je Alanja sa Kleopatrinom plažom i sa hotelima od 3 zvezde na njoj, i mi smo bili u njima sva tri puta i uvek se lepo proveli...jedino vlaga...ali o ovoj temi kasnije i na pravom mestu! Do tada i vaših egipatskih komentara, divan odmor Vam želim :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, sad me već trese putna groznica. Čeka me neprospavan noć, ali čim stignem, kafa, klopa i pravac plaža!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U ovom hotelu sam boravila sa porodicom od 29.6 do 10.7 prošle godine. Volela bih da ovde podelim utiske koji nisu baš najbolji. To nam je bio peti put u Egiptu, a ovaj hotel je dosta loš u odnosu na prethodne. Jedan veliki plus kod ovog hotela je hrana. Zaista je bila raznovrsna i veoma ukusna. Takođe, ako imate malu decu, ovaj hotel će im biti jako zanimljiv zbog velikog akvaparka. Što se tiče negativnih stvari, osoblje je izuzetno neljubazno i bezobrazno. U našoj turi se desila gomila nesporazuma i svađa, da li oko toga što su sve Srbe stavljali u stari deo hotela, da li zato što su mnogi imali različite kvarove u sobama. SOBE NISU KAO SA SLIKA UOPŠTE. Liftovi nisu radili... Plaža je takođe jaaaaako loša. Kaže se da Egipat ima najlepše plaže, pa zaista ima, ali ova plaža se ne uklapa u to. Jako je mala, strma, pesak nije uopšte fin, ispod peska nalazi se brojno kamenje, takođe plaža je puna ježeva. Osim svega toga, plaža je jako daleko, do nje se stiže preko ogromnog golf terena, a vozila koja su bila predviđena za prevoz do plaže su konstantno bila pokvarena. Animacija je užasna,ako mi verujete ja i ne znam nijednog animatora tamo da je ostavio neki utisak, nema organizovanih aktivnosti na plaži, jer plaža kao i da ne pripada hotelu, otuđena je i niko joj ne pridaje značaj. Svi su nedruželjubivi i jako neprijatni, osim ako niste Nemci ili Rusi, jer hotel i pripada Nemcima. Uglavnom, jedan jako veliki minus za ovaj hotel. Odnos cene i kvaliteta je nikakav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Извињавам се што се убацујем али сам и ја планирала у Хургаду са ћерком од 4 године. Не могу да се одлучим између Steingenberger Aqua Magic и Caribbean World Soma Bay. До сада сам прочитала само похвале за оба хотела.

Caribbean:

плус: - дивна плажа

- велике собе (све deluxe)

минус: - далеко од града, изоловано и нема где из хотела, прескупа апотека и радње у хотелу

Aqua Magic:

плус: - у Мемши, може се изаћи у шетњу увече и обићи радње

- до сада прочитала да је особље љубазно и да је све у реду

минус: - мале собе без терасе, а са терасом скупље 150 еврића и на њиховом званичном сајту прочитала да су све собе непушачке

- плажа је далеко, прелази се улица и доста се пешачи (до сада су писали да је добра, а ево сада читам да има јежева и да је лоша)

Да ли у Aqua Magic-у стварно не сме да се пуши у собама и да ли је дозвољено пушење у хотелу (хол, барови, на плажи, на терасама)?

Мене и ћерку не интересују базени већ плажа - желимо да се купамо у мору и играмо у песку, а у базену можемо и у Београду.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mozda je bolje da izaberete neki hotel u Makadi Bay-u

Hilton resort ima pomeni odlicnu plazu za decu. On deli plazu sa Grand Plaza Hotelom

Izmenjeno (seagull)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se sa @seagull da Hilton ima odlicnu plazu,kao i Movenpick (ali preskup je ove godine) ako vam je bitna plaza onda bolje da pogledate ta dva hotela,jer iz Aqua Magica,prelazite ulice,pa prodjete ceo komplex Al Dau Beach i tek onda ste na plazi. Caribien ima super plazu ali kao sto ste napisali daleko je od grada..Da dodala bih i Hilton Plazu koji je starom centru i ima odlicnu plazu isto,bar po komentarima..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mozda je bolje da izaberete neki hotel u Makadi Bay-u

Hilton resort ima pomeni odlicnu plazu za decu. On deli plazu sa Grand Plaza Hotelom

Већ две недеље вртим све понуде по нету. Углавном агенције нуде 10 дана и мало је оних који нуде 2 недеље (не исплати ми се да идем на 10 дана јер плаћам једнокреветну и авион за ћерку па је пут скупљи, а и нама двема је потребан мало дужи бег од куће и одмор).

Брат, снаја и братаница су више пута били тамо, брат познаје све хотеле са свим добрим и лошим странама и плажама, па ми је дао списак хотела. Проблем је што су бољи много скупи. Прошле године сам хтела у Old Palace (сада је прескуп) али сам касно уплатила па је остао само Seagull (ужас и катастрофа - толико је оставио "утисак" да сам тек синоћ могла да напишем подужи текст о свом искуству у рубрици "Хотеле које треба избегавати"). Брат ми рече да су у хотелима Hilton лоше плаже и да је акценат на самом хотелу и додатним садржајима. У Makadi Bay-у су скупљи. Брат ми је препоручио Sunrise Select Royal Makadi и Palm Royal Soma Bay али су прескупи.

За Caribbean World Soma Bay 5* су људи са децом писали само најбоље. Нашла сам понуду од 14.07.-28.07.2015. (једна одрасла особа+дете) за 1258 евра са свим таксама (осим египатске визе) што је одличан однос услуга/цена. Једино ме брине удаљеност од цивилизације.

Ломила сам се између њега и супериор собе у Steingerberger Aqua Magic (скупље око 130 евра) или делукс собе (нашла преко друге агенције за 1390 евра цео аранжман са таксама, али је то 150 евра скупље него Caribbean што је мени поприлично) због локације и услуге (мислила да су веома љубазни и испуњавају "музичке жеље") а сада видим да прошле године није било тако, а брину ме и јежеви у мору и камење на плажи. Не бих желела да прођем са услугом као у Seagull-у.

Не зановетам и не тражим краљевски третман, али за ове паре (није мало) тражим да особље буде љубазно и коректно, а не да се према нама двема понашају као да смо стока и да нам сваки дан неки скот својим некоректним поступком и грубошћу поквари расположење. Погледајте шта смо доживеле прошле године па ћете схватити да нисмо "принцезе на зрну грашка" већ само тражимо коректност и љубазност. Ја сам била љубазна према особљу у хотелу, увек се насмешим и пожелим добар дан па очекујем то и од њих, а не онакав третман и понашање.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja vas razumem u potpunosti,jer sam isla vise puta u Egipat i znam kakvi arapi mogu da budu... Prvo oko termina,ja putujem u tom terminu :dance: i nazovite prvo agenciju posto nesto se suska da je za taj termin popunjen let.. Sto se tice te deluxe sobe,mozete doplatiti na licu mesta ili uz baksis,to je sigurno,ne morate davati 150e. Kad sam planirala Hilton Plazu za taj hotel ako vam se ne svidi soba mozete da birate koju cete a i ima jos jedna opcija a to je da posaljete mail upravi hotela pred put i zamolite ih za lepu sobu jer dolazite sa malim detetom..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Претпостављам да за тај термин има више летова јер се и цене авионске карте разликују. Звала сам агенцију у петак пре подне и реклу су ми да има довољно места и у хотелу и у авиону (ваљда се није све попунило јуче и прекључе). Ипак ћу у Caribbean World Soma Bay. Брат ме мало пољуљао у одлуци казавши да је сада рус власник и да је у недођији, али се надам да није услуга лошија него прошле године. Цена у Hostmark-у је слична (сигуран је јер је власник министар полиције), и он је у недођији али сам прочитала да су се наши жалили на нељубазност и нечистоћу прошле године. На Caribbean World Soma Bay се нико од наших није жалио, сви су га хвалили (на Tripadvisor-у је на 46 месту, али тамо углавном оцењују енглези који немају исте критеријуме као ми и овај хотел је добио награду за "избор туриста" за ову 2015. годину). Идем сутра ујутру да уплатим (надам се да ће бити места и у хотелу и у авиону).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka