Баџа

"Дивни Тасос" - филм о Тасосу

38 poruka u ovoj temi

Марјес... блесаве овце и козе које вршљају поред друма, брсте шта стигну... а јарчеви и овнови се туку пред дамама, као што је ова:

14434941616_d795bd7920_o.jpg

А горе има смокава (најбоље су у септембру) које вреди брати и одмах кувати у слатко, још док сте на Тасосу! Ма како некоме умишљеном то звучало "простачки" и испод туристичке "части"...

14434942936_9de6d5ff9e_o.jpg

Izmenjeno (Баџа)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jaoj, odmah bih ih smazala!!! :D:sorry:

Badzo, svaka ti cast, jos jednom, na trudu, volji i strpljenju!!! :thankyou:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Тиркизна, сада их нема, јер тек крајем августа и почетком септембра су како треба и зреле. Па надаље...

Разлика у укусу постоји, плаве су ароматичније... али су и ређе. Зелене могу да буду велике као јабуке, а плаве не баш. Но, сјајне су обе врсте, мада их не треба брати одмах поред друма, већ се мало завући од њега (ако те не увате!).

Већ сам добио рецепис од госпоје како да их брзо конзервирам (скувам прву руку) и донесем у Србију, кад одем тамо. Мада, пре ћу да их наберем пред сам пут, па нек се она прчка овде сама. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Само да подигнем тему, да још понеко погледа пре поласка где то иде први пут.

Они други, "вишеструки повратници", добро знају.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znamo,ali volimo da gledamo opet!:aplauz:Bravo još jednom na trudu i znanju,lepo je setiti se divnog Tasosa.:volim:I smokvica,brali smo ih pored puta za zavlačenje nismo imali hrabrosti,neplanski nabrali punu kesu, posle jeli na plaži,kad se samo setim...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@badza Divni filmovi, a sta se desilo sa putovanjem u septembru 2014., gde mozemo videti slike i snimke? :rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne staj mu na muku!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@svetloplava таговали сте ме латиницом, па ме не прозива систем. :)

Што рече ЊОБ, не стајте ми на муку, госпођо... шалим се.

Десило се да сам се насукао на грчко-чивутску алавост, па сам одустао, згађен. Да не објашњавам превише (а и већ сам негде то описао), био сам уцењен смештајем на пар дана пред пут, када сам све већ припремио. А био је већ крај сезоне...

"Моја грчка авантура" се свела те године на пар наших форумаша, који су ми искрено помогли својим прилозима оданде (како визуелним, тако и конкретним поклонима, знају они који су... :srce:) да се не претворим у срБског терористу који би дигао тим чивутима амбасаду овде у ваздух. Или конзулат у Нишу (који је, јелте, затворен одавно).

Како год, одтада сам почео да снимам и сликам Србију (а и Америку!), јер Грчкој сам дао довољно форе и рекламе. Мада, нисам ниједног тренутка престао да волим тамошњу Природу, море, флору и фауну... напротив! Али људи... хехе... зло и наопако.

Ишао сам после доле једном (мало изван сезоне), али ми није падало на памет да ишта објављујем. Нити ћу.

Хвала на питању! :D

Izmenjeno (Баџа)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka