ivana76

Poplava u Srbiji

104 poruke u ovoj temi

Strasno, nemam reci!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I nama je ušla voda u vikendicu u visini od jednog metra. Ali to je normalna pojava, ni nalik ovim strahotama iz Obrenovca i ostalih gradova kad god je visok vodostaj (to su ustvari podzemne vode, a ne izlivanje Dunava). Pošto nam to nije prvi put, ono malo stvari sa donjeg sprata, na vreme smo podigli na gornji. Naravno sad sledi dezinfekcija i deratizacija. Mogu samo da zamislim kakav vas posao čeka. Nadam se da će Obrenovac opet biti lep, i da će neki lepi događaji doprineti da se zaboravi ta zlokobna noć i huk nadolazeće vode.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Humanitarni broj za pomoć ugroženim područjima Republike Srpske 2161 od nedjelje, 25. maja, dostupan je u svim mrežama mobilnih operatera u Srbiji - MTS, Telenor, VIP, a zainteresovani građani u Srbiji mogu da slanjem prazne poruke na ovaj broj doniraju 100 dinara /0,87 evra/ pomoći ugroženom stanovništvu u poplavljenim područjima na teritoriji Republike Srpske.

Korisnici sva tri mobilna operatera nakon slanja poruke dobijaju povratnu poruku u kojoj piše "Hvala što pomažete ugroženom stanovništvu na poplavljenim područjima Republike Srpske. Vlada Republike Srpske".

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Strasno je!! Zelim vam puno srece i mnogo snage za buduce dane. Drzite se!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Placem dok posmatram Vase slike i imam gnedlu u grlu . Vazno je da ste svi zivi i zdravi , priroda se ne moze kontrolisati , ali ljucki faktor koji je ovde zakazao, to se vec moze itekako , samo nesto ne vidim da se bili ko proziva javno zasto su vase ulice jos pune smeca....zasto VAM od vlasti niko ne nudi konkretnu i adekvatnu pomoc... u KONTINUITETU........... :azdaja:

,,O čekanju u redovima za hleb, dve konzerve i flašu vode neću ni da pričam. A onda vas neki pandur tamo pita: Snajka gde si ti pošla tako prljava? ^ kakav primitivizam......... :udarac:

,,U sredu, mislim da je to bio 4. jun, stiže vojska. Tek tada počinju dešavanja. Rade momci kao mašine, čiste, peru, iznose ljudima stvari iz kuća, našale se sa vama.^ BRAVO za vojsku......... :D .............. :klap:

MOJE MISLI SA SA VAMA

Izmenjeno (ivana76)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Ivana, tvoje reči mnogo znače.

Moj slučaj je najlakši. Šta će biti sa ljudima koji nemaju gde da se vrate? A takvih je mnogo.

Ovo je kuća moje sestre gde u dvorištu još ima vode. Možete samo da zamislite kakva je to "voda".

img1785.jpg

img1777.jpg

A ovo je soba mog sestrića. Stvari se mogu ponovo kupiti, to smo odmah prežalili. Ali uspomene, dečije slike, knjige, drage igračke.....

img1781.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Normalizuje se život u Obrenovcu. Slike su od juče.

img1998.jpg

img2009.jpg

img2013.jpg

img2020.jpg

img2045.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

LIla, strašno.

Ne mogu da zamislim kako je ljudima tamo. Kako je vama.

Ove slike, tvoj opis petka na subotu... :'(

To što kažeš, nameštaj, garderoba.. se može kupiti. Fotografije, neki omiljeni predmeti... ne mogu, to je izgubljeno :'(

:srce:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

bio, video sve to uzivo ...

samo mogu da zamislim kako je ljudima koji su tu gradili svoje zivote, a sad ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U mom kolektivu su zaposleni dva puta skupili novac i do sad smo uplatili oko 80 000 dinara.Nije mnogo, ali idemo dalje. U skoli gde radim organizovali smo u saradnji sa djackim parlamentom kontinuiranu akciju skupljanja humanitarne pomoci.DOSADASNJI REZULTAT : 1 kombi garderobe ,1 kombi kucne hemije, 1kombi mesovite sadrzine : konzervirana hrana, ucbenici ,skolski pribor tipa sveske i rancevi. Imacemo akciju sa osmacima da kad im prodje prijemni ispit ,ko zeli donira sve knjige od 5 do 8 razreda iz kojih su spremali ispite. Napravili smo pano u holu skole i postavili kutiju za dobrovoljni prililog.Predstavnici djackog parlamenta otvaraju tu kutiju svakog petka. Skupili su i uplatili oko 10 hiljada do sad .....i idemo dalje ....od septembra....... pa dok treba.........neka se svako angazuje u svom okruzenju i pomogne licno koliko moze...... :srce:

Izmenjeno (ivana76)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nadam se da su UCBENICI pismeniji od nastavnika.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sad je kasno ali me cudi da retko ko ima osiguranje. Prosto mi neverovatno da narod nije razmisljao u tom pravcu vec ono, nece se meni desiti...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Dare87

Slike su stravicne! Prosto stegne oko srca kad ih covek gleda... :'( Jel krenula obnova? Jeste dobili neku pomoc? Pare? Masine? Jel ima ljudi voljnih da pomognu? Samo se nadam da su sve one gomile pomoci u stvarima,hrani i novcu otisle stvarno tamo gde treba!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Tanja NS

U Krupanj je stigla stvarno velika količina humanitarne pomoći, u početku je to jako loše sortirano i deljeno, međutim kako je vreme odmicalo sve je to bolje funkcionisalo i mislim da je na kraju sve to koliko toliko dobro urađeno. Prvih nekoliko dana bio je takođe veliki broj volontera, koji su pomagali u čišćenju i sređivanju grada, međutim to je kratko trajalo, tako da se sada ljudi međusobno snalaze i pomažu. Što se tiče mehanizacije, recimo da sam ja otišao u Krupanj drugi dan nakon što se voda povukla i tada je radilo veliki broj mašina i kamiona, koji su prvo osposobili puteve, a potom su sređivali rečna korita i čistili dvorišta i delove grada koji su najugroženiji, nakon toga sam otišao posle nekih 6-7 dana, kada u Krupnju nisam zatekao ni trećinu onoga što je bilo prvih dana od mehanizacije. To me jako razočaralo i zabrinulo kada i na koji način će sve to da se sredi.

Organizovana izgradnja kuća ili zgrada za porodice koje su ostale bez krova nad glavom još nije počela, samo je par porodica koji su u mogućnosti samostalno počeli radove na izgradnji novih domova.

Iskreno se nadam da će ljudi iz vrha državne vlasti ispuniti data obećanja vezana za obnovu i pomoć ugroženim ljudima u Krupnju, kao i u drugim poplavljenim mestima u Srbiji, jer im je stvarno neophodna. Takođe se nadam da će ljudi koji mogu nastaviti da pomažu na bilo koji način, da se ugroženi narod ne oseća usamljeno i zaboravljeno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26684
    Ukupno tema
    895763
    Ukupno poruka