ivana76

Poplava u Srbiji

104 poruke u ovoj temi

...Neki dan sam prolazio pored botanicke baste "Jevremovac"...,basta trenutno ne radi ali su zato na ulazu organizovali jednu divnu akciju...

Prodaja cveca i ukrasnog bilja u humanitarne svrhe...,pomoc se sakuplja i salje na poplavljena podrucja...

Eto sjajne prilike da ucinimo dve dobre stvari odjednom - obradujemo nekoga i pruzimo pomoc - malo li je to u danasnje vreme...

Kazu da cvece govori vise od hiljadu reci...,i verujte mi to je zaista istina...

Mozda ova akcija deluje smesno i baznacajno - ali danas je svaka - pa i najmanja pomoc dobrodosla...

Nadam se da akcija jos uvek traje i da nisam zakasnio sa informacijom...

Hvala...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Humanitarni koncert "PROVETRAVANJE" u Smederevu 13. jun 2014. od 20 sati. Cena ulaznice 300 dinara, a sav prihod od prodatih ulaznica biće uplaćen nastradalim od poplava.

post-46891-0-72096400-1401881662_thumb.j

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

vema lep gest

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Konačno sam, posle tri nedelje, dobila struju. Kad očistim blato iz kuće objaviću par slika da vidite kako je Obrenovac bukvalno uništen.

O normalizaciji života u ovom gradu nema još ništa i verovatno će biti potrebne godine da se to stvarno dogodi.

Hvala svima koji, na bilo koji način, pomažu ovim jadnim ljudima.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da ne bude ?

Svako čudo za tri dana

nadam se da humanost nece zatajiti dok god bude potrebna pomoc i da ce nasi gradjani biti angazovani da pomognu bliznjemu svome.

Izmenjeno (ivana76)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Humanitarni koncert MUZIKOM ZA UGROŽENE, održanom 28.maja u CZK Smederevo skupljeno je i uplaćeno 80.500 dinara nastradalim od poplava. Učestvovali su uglavnom smederevski muzičari (Ljuba Ninkovic-S vremena na vreme, Srđan i Mikica Branković - Alogia, ....) i gosti: Saša Vasić i Sara Jovanović.post-46891-0-55965000-1402140119_thumb.j

Pored humanitarnog koncerta Provetravanje 13. juna, o kome sam već pisao, još tri humanitarna dešavanja su zakazana za narednu nedelju,

Prvo u sredu 11. juna koncert Miloša Radovića

post-46891-0-71931400-1402140298_thumb.j

zatim u subotu 14. juna dva dešavanja

post-46891-0-88501200-1402140368_thumb.j

i turnir i koncert

post-46891-0-17303700-1402140394_thumb.j

Mislim da je ovo dobar primer za ostale gradove.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovako je izgledalo moje dvorište pre tog crnog petka

dscf2004.jpg

A ovako tog dana

dscf5344.jpg

dscf5375.jpg

dscf5384.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U kući

dscf5361.jpg

Moja ulica i komšijska dvorišta

dscf5389.jpg

dscf5374.jpg

dscf5371.jpg

Konačan bilans: 1,70m u dvorištu, 1,20m u velikoj kući u kojoj živim, 1,30 u pomoćnoj kući i 1,70m u garaži.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvi ulazak u kuću posle povlačenja vode

img1710.jpg

img1714.jpg

img1716.jpg

img1717.jpg

img1719.jpg

img1721.jpg

img1723.jpg

img1729.jpg

img1726.jpg

img1735.jpg

img1742.jpg

img1738.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da napomenem da mi nismo ugroženi, imamo sprat i potkrovlje i već danima smo u našoj kući gde radimo punom parom. Od kada je stigla struja sve je mnogo lakše.

Sav nameštaj smo izbacili, oprali zidove i podove domestosom, sve isprskali natrijumhipohloratom a onda su stigli i "marsovci" i sve ponovo preprskali. Osposobili smo kosačicu i ošišali travu i živu ogradu. Sve smo to uradili sami jer nema ko da vam pomogne. Baba od 70, deda 75, ćerka 21 i ja.

I onda, tamo neki ministar kaže da se kabasto smeće sporo izbacuje iz kuća. Džukela.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A onda gledate danima ove prizore i udišete divne mirise

img1794.jpg

img1945.jpg

Ovo je da te duša zaboli. Ispred vrtića Nevena u mom naselju

img1872.jpg

img1873.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

O čekanju u redovima za hleb, dve konzerve i flašu vode neću ni da pričam. A onda vas neki pandur tamo pita: Snajka gde si ti pošla tako prljava? Na maturski bal, mamlaze jedan.

U sredu, mislim da je to bio 4. jun, stiže vojska. Tek tada počinju dešavanja. Rade momci kao mašine, čiste, peru, iznose ljudima stvari iz kuća, našale se sa vama....

img1916.jpg

img1918.jpg

img1979.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moram na ovaj način da se zahvalim nekim ljudima koji su mi mnogo pomogli. Pre svega porodici Đorđević iz Surčina koji su nas primili u svoju kuću sa sve našom kucom Bebom.

Nikoli, koji nas je prevezao svojim malim čamcem na suvo. Vojnicima koji su nas napakovali u kamion i odvezli do mosta kod TENT-a odakle smo autobusima odvezeni na sigurno. Svim onim nepoznatim ljudima koji su nas nosili da se ne pokvasimo.

HVALAAAA SVIMA!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Boli me uvo za sve, živim kao carica. Malo lajem na vojnike, sunčam se i piškim na terasi. Spavam sa mojom Lidijom i jedem mesni narezak. Nikad mi nije bilo bolje. Još samo da mi dezinfikujete dvorište pa da izađem na korzo.

img1843.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Šta da vam kažem? Ne ponovilo se nikada nikome.

Dok sam živa neću zaboraviti noć između petka i subote. Zapomaganje ljudi iz prizemnih kuća, huk vode i jezivo zavijanje pasa. Prolazak amfibije mojom ulicom, gaženje automobila i bukvalno nabacivanje vode na sprat.

Pred jutro se sve nekako utišalo, voda je prestala da nadire i počinju da se pojavljuju ljudi u čamcima. Uglavnom na vesla, retko koji ima pentu.

Počinje izvlačenje ljudi na suvo, prvo prioriteti pa onda i ostali.

Moj lepi grad se nikada neće oporaviti od ove katastrofe.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26695
    Ukupno tema
    896032
    Ukupno poruka