ivana76

Poplava u Srbiji

104 poruke u ovoj temi

Uvek postoji ono: ako je istina. A u svakom slučaju neko će platiti za to. Ili nadobudni novinar ili da ne lajem.

Ipak su se odrekli tromesecnog pausala............... :aplauz:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Smederevu, u nekim kafićima, kad pošalješ prazan SMS na 1003 za pomoć ugroženima od poplava, dobiješ kafu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo za kafice u Smederevu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka čast. Mogli bi tako i ovi moji u Nišu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proradila mi cinicna strana licnosti na akciju "Zena zeni". To je akcija skupljanja zenskih sitnica tipa ko sta ima u svom neseseru i kupatilu, pa da se posalje nekoj zeni koja nema. Odmah sam pomislila da je bolje da im neko donira lopate i gradjevinska kolica, umesto sto im salju vlazne maramice, kao da ce to da im otkopa 2 metra mulja iz kuce. Pojma nemam da li neko ovim nastradalim ljudima salje naftu za gradj. masine, sljunak, cement, verovatno im trebaju starinske peci na drva da skuvaju nesto dok su napolju bez struje, da iskuvaju ono od stvari sto mogu, a ne te budalastine tipa ulosci i krema za ruke. Do besa me dovodi to sto Bajinu Bastu gotovo niko ne pominje i ne uslikava, a kazu da je 300 kuca sruseno u klizistima koja su i dalje aktivna. Beogradjani su se resili polovne garderobe iz svojih ormara, a Crveni krst se plasi, zbog kradja, da je daje ugrozenima, koji je i ne traze jer nemaju licna dokumenta da dokazu poreklo, nemaju vise kucu ni ulicu. Trebaju nam lopate... volonterski ili ne, morace da se radi ovog leta.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plašim se samo da za 20-tak dana, kad dođe vreme odmora, niko neće imati vremena, sredstava, a ni volje da se bavi problemom poplavljenih. Tad neće biti ni skupljanja ženskih sitnica u kupatilu. Na to nas opominju događaji u poslednjih 20 godina. :bolje-da-cutim:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Као неко ко је посетио Крупањ и имао прилике да стекне увид у стварно стање на терену могу само да кажем да је ситуација веома лоша.

Највише требају средства за хигијену, грађевинске машине, гориво али и све остало (па чак и улошци и сапуни) јер су оштећења велика и неко је изгубио све. У малим општинама као што је Крупањ нема довољно ни стручног особља али ни волонтера. Комунална предузећа су веома танка са механизацијом.

Да није помоћи из Новог Сада (неколико инжињера и 15-ак студената завршне године грађевинског факултета који процењују штету на објектима), Врбаса (који је уступио механизацију) и Лознице у Крупњу би било још горе.

Локално руководство се тешко сналази јер се сусреће са великим проблемима (са којима се нису сретали до сад), народ се осећа издано и изневерено јер очекује бржу и већу помоћ.

О једном се мало пише ваљда зато што није популарно али велики део стамбених објеката које је уништено је грађено без икакве документације и на местима где није дозвољено.

Надам се да ће боље проћи неко мионички крај са земљотресом 1999. године

За крај пар фотографија Крупња 22.05.2014.:

img6982.jpg

5.jpg

13.jpg

img6977.jpg

img7002.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plašim se samo da za 20-tak dana, kad dođe vreme odmora, niko neće imati vremena, sredstava, a ni volje da se bavi problemom poplavljenih. Tad neće biti ni skupljanja ženskih sitnica u kupatilu. Na to nas opominju događaji u poslednjih 20 godina. :bolje-da-cutim:

Nazalost ,mislim da ste u pravu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Narcisa, istina je da je ugroženima potrebno sve što si nabrojala, ali se ne bih složila da ženama nisu potrebni ulošci, lekovi protiv menstrualnih bolova, sapuni, šamponi, kreme, češljevi, šnale za kosu i sl. Žene sa poplavljenih područja i dalje imaju iste "ženske probleme" kao i pre poplave, dakle, potrebno im je sve što su i ranije koristile i što koriste žene širom Srbije, Evrope i sveta.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malopre sam pricala sa covekom iz Bajine baste.Masine nemaju gorivo,zbog stalno aktivnih klizista ne sme da prodje nista teze od coveka. Pomoc su nosili clanovi planinarske sekcije, onoliko koliko su mogli da stave u ranac, hranu i vodu.

Ima tu seoskih domacinstava gde su podzemne vode jednostavno odnele kuce do Drine. I dalje strahuju da se citava brda ne odrone.Ako ste nekada upoznali te ljude iz Zapadnih krajeva Srbije, znacete da su mahom vrlo trezveni, prijatni i jednostavni. Konkretni.

A nisu medijski pokriveni kao krajevi blizi Beogradu.

Ja nesto nisam cula da su formirani timovi iz gradjevinske struke koji su vec otisli na teren. Ne nego lokalci javljaju razmere stete, a onoliko koliko uopste znaju, jer imajte u vidu ti krajevi su i inace tesko dostupni, a ne kad prorade klizista i podzemne vode,pa mnogi strepe gde da se sklone, kad je sam teren nestabilan. Eto ja volim taj kraj i Taru, a znajuci kakva nam je vlast koja ni pre poplava nije bila u stanju da popravi puteve, mogu misliti kako ce sad biti stanje, kad nastane grabez za parama iz donacija.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Novosadjene, prikupljanje pomoći za decu Krupnja.

OŠ "Prva vojvodjanska brigada" je na Novom naselju.

deci-krupnja.png

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Proverite da li ste zaista dobar čovek.Pomozite onima koji Vam ne mogu uzvratiti." Duško Radović

"Pomozimo Srbiji!"

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tuzno i strasno. Nas najblizi rodjak se vratio juce iz Krupnja, bio je tamo dva dana, pomagao prijatelju. Njegove utiske potvrdjuju i Elznerove slike. Ljudi nemaju nista. Dobijaju nesto mali humanitarne pomoci, koja stigne u centar i ko se tada nadje tamo on nesto i uzme, ostali cekaju sledecu isporuku. Mi sada skupljamo da im prosledimo bukvalno sve sto mozemo, ljudi i porodice nemaju nista. O mehanizaciji da ne pricamo. Dva dana su vadili vodu i mulj iz podruma kuce i izvadili su samo jednu trecinu i to kofama, lopatama, kolicima za cement. Ljudi iz Krupnja su zahvalni za bilo kakvu pomoc.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas mi je zao sto to cujem.

Mi iz Novog Sada smo samoinicijativno skupili koliko smo mogli i poslali.

Takodje i moja firma je uplatila na specijalni racun vlade 40.000 din, a u istoj vrednosti smo poslali vode, hrane, higijenu i sl.

Iz onog sto sam videla preko medija situacija je jaako teska, medjutim verujem da su i druge firme po NS dale svoj doprinos.

Svi se trudimo koliko mozemo. Bas mi je zao ljudi iz Krupnja.

Izmenjeno (Maja mala)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka