Баџа

ПΛАNΣTARIUM

33 poruke u ovoj temi

Ето, то је то, грчки народе.

Ко је гледао, провео је пун сат путујући по Свемиру, Земљи, грчкој историји и митологији, а уз моје музичко и ликовно сугерисање.

Хвала на пажњи и нека вас Богови чувају!

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na ovom zadovoljstvu.

Komentar tek nakon ozbiljnog slušanja.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratio si me u 1975 godinu i moj prvi odlazak u čuveni Planetarium u Londonu. Dalje, zadao si mi opasan zadatak da zanemarim i oslobodim se utiska fantastičnog koncerta Vangelisa pod Akropolisom, sa sve Jessye Norman i Kathleen Battle finansiranog od strane NASA-e što je priblibžno tvom budžetu.

Kao stari lisac i nenaviknut na kombinaciju muzike i video doživljaja shvatio sam ovo tvoje ovako:

Sunce - najubedljivija i opasno nametljiva pesma, morao sam da sklonim video da bih čuo muziku. Ambijentalno savršeno, kombinacija Harold-a Budd-a i BrianEno-a. moja omiljena varijanta.

Merkur - dovoljno agresivan.

Venera - tako bliska, nedostižna, izaziva...po meni previše smirena.

Saturn - Najizazovniji, želim da mu priđem, ali zvuci me upozoravaju da se distanciram.

I na kraju sledi Impresija.

EVROPA. Spoj 2010 i 2061 Odiseje Artura Klarka. Upravo na taj način sam zamišljao kako započinje novi život nove planete uz rađanje novoga Sunca. More, talasi, novi početak... Uh što se to nama ne desi?

Ovo je napisao čovek koji nema prava da sudi niti to pokušava da radi. Samo glasno razmišlja ćuteći i tapka po tastaturi. Malo sluša muziku i to je to. Da nema nečijeg mišljenja i oportunizma nikada ne bi ni znali da li je nešto dobro ili ne,

S´poštovanjem, jedan od muzičkih gnjavatora na ovom forumu, Titanic-

Izmenjeno (Titanic2)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ау, нахвали ме, брате! ХВАЛА!

Где нађе Харолда и Брајана... зар се толико чује (и) њихов утицај? :dance: А Кларка сам гутао још од средње школе.

Чим сам ово турио у јавност, значи да ми је стало да чујем критике, и добре и лоше. Добра ме шутне у тур, а лоша ме натера да поправљам, ако се поправљати да.

Европа је као композиција стара 22 године, Сатурн 10 а Венера 2. Сунце, ни годину дана. Па ти види око мог идејног континуитета.... :)

ХВАЛА! :hello:

Izmenjeno (Баџа)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Puštam u kafani Planetarijum i objašnjavam ljudima ko je taj tip što je napravio tu ujdurmu. Redovno plaćam Sokoj, mirna mi duša.

Kreni ti brate u narodnjake, od ovog se leba nećeš najesti.

Klasičan komentar, a ja ih sve teram u majčinu, može mi se. A kada me totalno iznerviraju pustim im

i kažem: ko zadnji izađe iz kafane prvi će umreti. Najbolji način da se napravi fajront.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

СОКОЈ нема ништа са овим, иако приходујем повремено од њих (значи, и од тебе!). Ово је издато напољу. :) Сада је то лако, нисмо ми Срби више репоње...

А зато се твоја кафана тако зове, сад сам укапирао! Због музике! :hahaha: :vestica:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ко од вас жели овај албум у добром аудио-квалитету, нека ми пише на ПП, послаћу му линк одакле да га бесплатно скине.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

https://vimeo.com/channels/770946

Ево, ко хоће још бољи квалитет наспрам ЈТ, изволите.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Badžo, ovo ti je sve odlično. Dobro, jedino mi se Venera ne sviđa baš mnogo, ali ostalo je baš dobro. Moji lični favoriti - Merkur i Pluton. Merkur je "fakin klab hit" dok je Pluton stvar za neku Ibiza chill out kompilaciju. Tu su i Uran i Neptun koji mi zvuče kao neki jako bolestan spoj (u najpozitivnijerm značenju) Tangerine Dream-a i Labach-a iz devedesetih .

Nego, zanima me, pošto ja radim neku muziku, onako, amaterski (a nešto od toga može da se čuje i na ovom forumu, u temi "Agios Gordios i centralna zapadna obala" na podforumu Krf), da li si ti ovde koristio VST, ili prave, fizičke instrumente?

Btw, jako mi se sviđa ona fora za Tasos (mislim da su masline u pitanju) što si odradio temu iz Savamale. Ne da je leglo, nego baš.

Izmenjeno (Tripco)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Е, ХВАЛА! Па, скоро нисам добио овако прецизан "рез" кроз албум.

Наравно да је СВЕ ВСТ. Ипак, када користиш клавир од 30ГБ, онда то нема више везе... :)

Моја библиотека инструмената је голема, преко пола терабајта... годинама ја то скупљам и користим. Некада ми је то био лебац, а данас, нажалост или баш - срећом, само страст или хоби.

Читамо се на ПП око могуће сарадње!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Придружујем се похвалама. Мени је "месечева соната" некако најлепше легла. Плусеве сам поделио. Само напред и моја препорука је пређи на сазвежђа. Грци су цареви са митологијом на том пољу. :klap:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divno. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала обома! :hello:

Бетовен не омањује, била би грехота да се ишта друго чује испод месечине...

Сазвежђа? Ау... а ја баш мислио да се вратим на Земљу, у неку дискотеку... :)

Мада, одлична идеја... :ideja:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mesec i Sunce. Kao da postoji neka čudna vibracija. Podseća me na Labata.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ево још неколико песама, које се могу назвати бонус-трековима. Не да су биле планиране за албум, напротив, али оне су биле инспирација да уопште радим све ово.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka