oljica70

Nepal

23 poruke u ovoj temi

Oljice, ovo je bio jedan zaista krajnje iskren i zanimljivo napisan prilog, sa obiljem korisnih informacija. Bravo za poduhvat, istrajnost! Tvoja avantura je pravi dokaz kako cvrsta volja i velika zelja dovedu do ostvarenja snova. Hvala sto si ovo iskustvo podelila sa nama. Fotografije su takodje vrlo lepe. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

IMG_5988.thumb.JPG.17e698c420f303f520297U tvom slučaju možeš da se opredeliš da od Biretanija kreneš na trek prema Poon Hillu koji je na 3200m n.v . Poon Hill je vidikovac koji se posećuje u okviru Annapurna treka, ako se odlučiš da trek obaviš za 14 dana. Ustaje se jako rano pre izlaska sunca I kreće se iz Gorepanija , da bi se na Poon Hillu sačekao izlazak sunca I kad prvi zraci zazlate vrhove Annapuurne. Ljudi dosta hvale rutu od Biretanija prema Ulijeri kampu, kazu da je jedan od najlepših a I najstrmijih. Pre treka mislila sam da ukoliko bi se odlučila samo za trek prema Poon Hillu da bi krenula pravac Biretani Ćandruk , pa Tadapani pa Gorepani I Poon Hil pa da se u povratku spuštam prema Ulijeriju. Međutim , posle sadašnjeg iskustva I mišljenja da ni spust nije mačiji kašalj mislim da ni u jednom slučaju nije totalno lakše u smislu da mi baš olakša. Takođe , s obzirom da postoji vise ruta prema vrhu I ABC , ljudi koji misle da nije penjanje na vrh za njih mogu odabrati niže rute I šetnju kroz prirodu I lokalna sela . U svakom slučaju I iz podnožja se može jako lepo videti vrh Annapurne, jedna od gornjih slika pokazuje jedan od vrhova sa pogledom kroz granje.

Pa recimo , mogla bi da kreneš iz Pedija do Ćandruka I posle na dole. Eventualno da produžiš do Tadapanija kad je u aprilu šuma rododendrona u punom cvatu , I posle da se vratiš unazad do Ćandruka. U martu Rododdendroni počinju da cvetaju a u aprilu su obronci Anapurne sve do Deoralija prepuni cvetova. U nižim delovima planine su bili crveni kao naši Božuri a u višim su rozi ( jeste opet kao naši Božuri).

 

IMG_6008.thumb.JPG.cb142d036273fd5cd902cnnkg.jpg

Izmenjeno (oljica70)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari sjajna sansa da posetite Nepal u aprilu i maju :)

Cena povratne aviokarte od Beograda do Katmandua nikad manja, sa svim taxama izadje 299 eura :)

Dosta datuma je u igri, ako nekome treba dodatna info ili pomoc oko kupovine, a i same destinacije stojim na raspolaganju :)

Aviokompanija je Fly Dubai i trenutno je promocija koja traje cini mi se do petka, tako da nema puno vremena za razmiusljanje.

post-682-0-72679700-1424723883_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko skoro bio? Imam par informacija

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako imas informacije, mozes ih podeliti ovde ostalim clanovima Foruma. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Htela sam da napisem pitanja 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavi pitanja, ako neko zna odgovorice.

Mi smo bili pre zemljotresa tako da nemamo informaciju kako je trenutno stanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka