Tripco

Vozom u Grčku

81 poruka u ovoj temi

Volim ove virtuelne teoretičare. Putovao sam vozom više puta i iako je ovo lepo uvijeno kao voz je za avanturiste i one koji nigde ne žure, onda bi, po vama, i peške bilo veoma prijatno i interesantno putovanje na odmor u Grčku? Samo koliko je blizu mozgu i putovanju većine turista koji putuju u Grčku na odmor nisam siguran. Lepo ste napisali kako vam niko ne skače po glavi, teoretski jeste tako kada je voz prazan, ali ako u skučenom i prljavom kupeu imate 6 ležajeva zamislite šestoro ljudi sa sve koferima (i da nisu imigranti sa torbama) kako da vam na tom realno dugom putovanju od 24h se niko "ne skače po glavi" odnosno ne penje se ili ne silazi sa ležajeva dok se vi ispruženi uživate i opuštate se? Da ne spominjemo "higijenu" ležajeva i pocepane posteljine, noćno probijanje do toaleta između tamnoputih i umornih imigranata, nerazumna kašnjenja vozova, putovanje od najmanje 24h takvim prevozom zaista postaje avantura u koju bi malo ljudi uključilo i svoje porodice.

Onda nam pride kako da skratimo vreme putovanja nudite rešenje, letovanju u Solunu, zaista zanimljivo ali nisam čuo da naši turisti opsedaju agencije za letovanje i kupanje u Solunu jer i sami građani Soluna na kupanje odlaze na Halkidiki, ili mesta pod Olimpom a za vikende i godišnje odmore dalje, ali ako je to nešto što valja što da ne.

To sa presedanjem na druge vozove ili autobuse ste zaista detaljno opisali, samo ste zaboravili da u solunski gradski prevoz sa sve prtljagom za letovanje, ako i pronađete koji gde vozi, naročito ako ne krećete sa početne nego neke usputne kod železničke putovanje postaje zaista prava avantura. Meni se čini najblaže da nije baš najprijatnije a drugo opet kad se ovako raščlani nije neka cifra ali kad se saberer vozna karta, kušet karta, autobuski, taxi ili voz za dalje na kraju opet bude baš onako kako sam napisao duplo skuplje i duplo duže nego autobusom, da automobil ne poredimo.

Inače imigranata u vozovima ima na biljuke od Makedonske granice pa do ispred naše granice, a voz kroz Makedoniju inače staje kod svake bandere, tada se voz upola isprazni jer valjda prelaze peške a onda se opet masovno pojavljuju vozu od Vranja pa do Niša i putuju do Beograda, Subotice.

ma samo ti putuj i uzivaj u svojoj "avanturi" (kakva god ona bila) ali i prihvati tudje vidjenje, razmisljanje i prihvati razlicitost...i ziveces lepše...mrzi me da ti odgovaram na svaku tvoju teoriju, mislim da su ljudi shvatili o čemu sam pisao

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma samo ti putuj i uzivaj u svojoj "avanturi" (kakva god ona bila) ali i prihvati tudje vidjenje, razmisljanje i prihvati razlicitost...i ziveces lepše...mrzi me da ti odgovaram na svaku tvoju teoriju, mislim da su ljudi shvatili o čemu sam pisao

Da prvo Vi niste bili "excplicitni" u negiranju svega što sam napisao kao lično iskustava sa mojih nekoliko putovanja vozom u Grčku i viđenja istog ne bih ni ja vama odgovorio,

...Tako da, ovaj prethodni post ne pije vodu ...uostalom, prevoz vozom se i ne preporučuje ljudima koji nisu avanturisti i onima koji bi da se teleportuju od tacke A do tacke B, već putnicima koji nigde ne žure, ..

ali ok, razni tekstovi na temu su tu pa makar između redova može da se sazna više, čisto da ljudi imaju informaciju onih koji su već putovali ili od onih koji su nekako informisani o pa imaju predloge, a i onako će sami odlučiti šta će ih usloviti ili privući da putuju ovim vozom za Solun na letovanje u Grčku.

Lično bih bio najsrećniji da su naši vozovi za Grčku kao svuda u svetu bar normalni.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Igore,  znamo za tu odluku. Jedan nas prijatelj je putavao bas u periodu kada je odluka donesena i kaze da je toliko bilo ljudi (imigranata) u kuset kolima da nije moglo ni do toaleta da se dodje! Bukvalno!

Sa druge strane na zeleznickoj stanici nas uveravaju da ne treba da brinemo, jer se kuset kola zakljucavaju i moze da udje samo onaj ko kupi kartu, ali da takvog pretrpavanja nema. To nam govore i na salteru, ali i kondukteri koji rade na toj relaciji.

Bilo bi lepo cuti jos necije iskustvao, ako ga ima?

 

Izvinjavam se što oživljavam temu od pre oko mesec dana ali me interesuje da li ste možda ipak odlučili da putujete ovim vozom i kakva je bila situacija?

Moji su već uzeli povratne karte za kušet kola pa se nadam da će sve biti ok do Skoplja ali nažalost nisam na vreme razmislio o problemom sa imigrantima pa bih molio ako je neko putovao skorije ili ima neke informacije ili ideje kakva će biti situacija oko 1. septembra na relaciji Skoplje - Beograd.

Ja bih u suštini i zaboravio na povratne karte i recimo u povratku uzeo karte za 336 (koji koliko razumem ide samo relacijom Beograd - Skoplje) ako to uopšte daje neke bolje šanse za izbegavanje gužve sa imigrantima, ali ako je situacija takva da se oni ukrcavaju na bilo koji voz od Vranja i Niša (ili sam ja to pogrešno razumeo) onda je to poprilično nezgodno. Autobus trenutno nije neka opcija zbog člana porodice koji bi teško izdržao takvo putovanje.

Kasno sam se setio ovog foruma, napravio sam grdnu grešku pa sam se sad doveo u nezgodnu situaciju da zamolim za neki hitniji odgovor, ako neko ima neke informacije, ali u svakom slučaju hvala i drago mi je da ovakav forum postoji kod nas. Pozdrav!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam isao u ponedeljak sa 335 ili ti Beograd-Solun i ni m od migranta doduse nisam isao do Makedonije a i cudno bi bilo da ih ima u tom smeru. Nazad sam se vracao danas sa 336 i ista situacija polu prazan voz. Nebi trebalo da imas nekih problema sa njima :)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovako, kako moram da idem vozom za Grčku, ali srećom vraćam se kolima, raspitao sam se ovih dana na informacijama železnice, kod domaćina kušeta i konduktera ovog voza u vezi sa problemom izbeglica. Odgovor je uvek isti a realna situacija nekad gora nekad bolja. Faktor dogovora sa kondukterima.

"Izbeglice koje viđate na televiziji ne putuju ovim vozom ALI izbeglice koje imaju uredne papire i pasoše i ako kupe posteljnu ili voznu kartu mi moramo da ih pustimo. Da ih ima koji imaju pare ima ih. Da izbeglica u vozu ima, nećemo da vas, lažemo ima ih ".

Inače ovaj voz za Grčku i do dolje vozi samo do Gevgelije gde putnici moraju da izađu iz voza pa se negde kod stanice prelazi u autobuse koji onda voze do železničke stanice u Solunu, pa ko ide dalje hvata odatle neke druge prevoze...

Btw, zbog nekih vanrednih laganih vožnji i radova na pruzi još u Srbiji red vožnje ovog voza nije moguće ispoštovati, kao i zbog neizvesnog vremena prebacivanja u autobuse i daljeg prevoza treba još definitivno dodatno računati bar na nekoliko vožnje plus.

Izmenjeno (sokamoka)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima. Juče sam se vratio vozom Hellas 334 Solun - Beograd, koji kako reče sokamoka, u zadnje vreme ide od Gevgelije naovamo. Voz je bio polu prazan, uzeli kušet kola koja su bila skoro prazna tako da je sve ispalo ok. Inače, u Skoplju je voz stigao i krenuo tačno na vreme ali je tokom puta išao dosta sporije pa npr. je na pristizanju u Lapovo kasnio preko sat i po, verovatno zbog gorepomenutih radova na pruzi. Hvala još jednom na odgovorima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo još jedno pisanje o nedavnom putovanju ovim vozom.

Pre nedelju dana sam putovao vozom do Soluna. Već do Jagodine kašnjenje je bilo +3 sata. U vozu - kušet kolima neviđena bruka od nehigijene. U Đevđeliji niko putnicima da kaže kad će i gde će to doći i koji je autobus za Grčku, a u Solun smo stigli u 13:30h.

Ovaj voz je čisto ponižavanja, sramota za Prevoz putnika Železnice Srbije i za Srbiju kao državu uopšte, iako je kako su rekli to međusobni dogovor da kušet kola u ovom vozu daju Makedonske železnice ko je dogovorio pitam se ovu sramotu od i da li je iko od tih rukovodilaca Železnice putovao ovim vozom, siguran sam da nije jer ovu vrstu poniženja za putnike bi očigledno bilo bolje ukinuti nego ovako nastavljati sa ponižavanjem putnika, firme Železnice Srbije i sopstvene države.

U ovom vagonu sem nas troje iz Srbije ostalo su bili mladi ljudi zapadnih zemalja koji su ovo čudo od nehigijene sve vreme slikali i celim putem se iščuđavali našoj zaostalosti i gluposti, pa čaki mladi Bugari. Već u startu iscepane jastučnice i čaršavi, wc koji je već u od Beograda bio bez svetla i uneređen, neočišćene kabine, kašnjenje,.. pa možete misliti kako je putovati ne malo plaćen ovakav prevoz.

Lično sam ubeđen da je previše i za avanturiste.

 

p.s. Kako je je izgledao wc u polasku budite sugurni ne bi voleli da vidite, a ovo je jastuk.. od pripadajućeg isto tako iscepanog čaršafa i prljavog ćebeta.

solun-expres.jpg

 

Izmenjeno (sokamoka)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da podelim informacije do kojih sam dosla a vezane su za auto voz do Soluna.

Karta za odrasle iznosi 7.090 din., za dete 14 god. 6.140, za dete 6 god. 4.446, karta za auto 47,20 eur, posteljne karte 8 eur po lezaju. Kad se sve preračuna put vozom do Soluna bi nas izašao oko 35.000.

Zaključak- ako su oni normalni onda svaka čast.  :zid:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ispada 300€ u jednom pravcu? Ili je to u oba pravca?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da je i u cetiri pravca bilo bi MNOGO !!!

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Povratne vozne karte za dvoje odraslih, dvoje dece i automobil je oko 41.000 dinara. Naravno ako polazite iz Beograda i letujete u Solunu, inače vam treba još za gorivo i putarine i na kraju za samo letovanje što implicira da nam je država omogućila da se vrlo povoljno železnicom prevezemo čistim i redovnim vozovima za pišljivih 400€ 

Izmenjeno (sokamoka)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajmo malo da osvezimo temu :)  Ima li neko neku informaciju za ovu ludu avanturu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

Ajmo malo da osvezimo temu :)  Ima li neko neku informaciju za ovu ludu avanturu?

Od 1. juna, međunarodni vozovi na relaciji Beograd- Solun ponovo se uvode u saobraćaj – saopštila je železnička kompanija za prevoz putnika “Srbija Voz”.

U saobraćaju sa Grčkom, međunarodni voz “Hellas” iz Beograda polazi u 18.35 sati, a dolazak u Solun, po redu vožnje, je predviđen u 10.05 sati. Polazak iz Soluna je 18.30 sati , a u naš glavni grad voz stiže u 7.46 sati. Zbog građevinskih radova na prugama grčkih železnica, između Đevđelije i Soluna, putnici će biti prevoženi autobusima na relaciji Solun – Đevđelija – Solun u organizaciji grčkih železnica.

Tokom trajanja građevinskih radova u sastavu ovog voza neće saobraćati kola za prevoz praćenih automobila. Po završetku radova, vagoni za prevoz automobila biće ponovo uvršteni u sastav međunarodnog voza „Hellas“, o čemu če javnost biti blagovremeno obaveštena.

Izmenjeno (ElCid)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Povratna karta u 2. razredu 57 evra, 8 evra doplata za krevet. A vreme putovanja od 15 ipo sati u odlasku je za svaku pohvalu, brže bi konjska zaprega stigla.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanimaju lokani grcki vozovi. Tipa relacija solun-nei poroi. Na internetu stalno izbacuje ne mozete kupiti kartu online za ovaj voz. 

Pitanje jer treba da se kupuje karta unapred ili na licu mesta? Jel ima neko iskustva da je iso vozom u lokalu (sama grcka)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka