salsita

GRAD KOJI VAM JE OSTAO U SRCU

288 poruka u ovoj temi

PRAG je stvarno nesto posebno... Doduse nisam bila jos u gomili prelepih evropskih gradova,ali za sada je Prag sasvim dovoljan,stvarno je divan... Moram da priznam i da sam neocekivano bila odusevljena BUKURESTOM!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni.....definitivno PARIZ !!!!

Pariz.. Prag

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni.....definitivno PARIZ !!!!

Pariz, Prag i Barselona

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1. Porto

2. Berlin

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakav je Porto?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakav je Porto?

Evo par sličica, one će reći više od bilo koje reči:

HPIM0818.jpg

HPIM0926.jpg

IMG_0316.jpg

IMG_0321.jpg

IMG_0477.jpg

IMG_0483.jpg

Izmenjeno (NickS)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo je pitanje na koje ne postoji odgovor.

Većina gradova koje sam obišao su lepi na svoj način. Pariz je ogroman i treba mesec dana za obilazak samo značajnijih građevina. Kad ste već tu treba otići u Versaj, to je čudo.

Budimpešta je OK i veoma je blizu. Prag je druga priča. Nica je interesantna, pa Kan, a tek Monako je ludilo. A Beč? Pa Solun, Atina... itd. mogu da nabrajam do prekosutra.

U Španiju i Portugal nisam bio, ali je u planu za proleće... :) Hvala na lepim slikama, verovatno ću otići i do Porta (Lisabon je prvi).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pariz svakako, mada ja na jedan specifican nacin volim Brisel (u kojem inace gotovo svake godine provedem po par dana sto poslovno sto privatno), a od gradova koji do sada ovde nisu pomenuti i Stokholm (arhitektonski predstavlja mesavinu poljske, ceske i nemacke sa nekom skandinavskom primesom da sve to zaokruzi) te Oslo (prelep grad, iako realno nema obrise jednog velegrada, parkovi, prelepa tvrdjava Akerhus koja pomalo podseca na mesavinu Kalemegdana i Petrovaradina, te ogroman broj ostrva na ulazu u sam Oslo fjord), i Ålesund (cita se Olesund) je jako lep gradic sagradjen u art noveau stilu (kazu jedan od 3 preostala grada). Iako mnogi BErgen smatraju za jos lepsi grad od vec pomenutih, mene nije fascinirao, mada ima zaista prelepih delova (proleteo sam kroz njega).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ali izgleda da Pariz ubedljivo vodi. :)

Svako ko ga nije video, neka to uradi što pre.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni se najviše sviđao Toledo - mali grad u Španjolskoj na brdu , stare zgrade

po celome gradiču i puuuuno marcipana ( nacionalna specialiteta ).

A ove godine bio mi je Ohrid fenomenalan, pogotovo sve stare zgrade koje

izkopavaju - najstariji univerzitet u evropi ....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Diskutabilna tema...ali evo da se SALSITA ne bi ljutila :rolleyes: .....grad koji mi je ostao u SRCU :wub: NOVI SAD....pa sad pojma nemam zasto :rolleyes::D ustvari znam :lol: ....i dan danas kad idem za NOVI SAD...na ulazu mi srce zatreperi onako momacki :wub: ...grad ima dusu u svakom slucaju...i jos dosta toga...deluje malo sasavo...ali uvek kad dodjem u N.S prvo mi je prosetati se DUNAVSKOM ulicicom....ne zbog sopinga :angry: nego zbog atmosfere u toj ulici..vazduha...ma neznam lupetam :lol: ali grad koji je u mom srculencetu :wub:

Budimpesta je lepa...ali mi nesto ne treperi srce kad sam tamo :lol:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Barselona!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja ne mogu da se odlucim, drag je svaki onaj za koji me vezu uspomene. sa svojom dragom dosta putujemi tesko je neki grad bas izdvojiti al aj da kazem o nekima bar po recenicu.

-Verona: grad Romea i Julije, prelep grad sa uskim ulicicama, ogromnom petospratnom arenom i najboljim lazanjama

-Padova: mali gradic ali mnogo sladak ima prelep trg koji je opasan vodom a ceo grad je nekad imao bedeme oko sebe posto je su ga prvobitno naseljavali veterani rimskih legija, prelepa crkva Sv. Antuna koja u sebi krije dela mnogih renesansnih umetnika

-Prag: Prag je prelep on je za mene definitivno najlepsi grad na svetu. Mislim da je to ujedno i grad sa najvise tonjeva, zaista fascinatno narocito ako odete za novu godinu ili u maju

-Nica: Nica ima poseban smek klasican primorski gradic, ima prelepu tvrdjavu, prirodan je bez laznog sjaja, za ljubitelje provoda moram da naglasim da se pod vodom nalazi najbolja i najskuplja diskoteka na svetu, ulaz je 50 E ali je cela diskoteka u staklu pod vodom, tako da deluje kao da ste vi u akvarijumu a ne ribice koje plivaju okolo. a svetla diskoteke ih privlace pa oko diskoteke pliva njih na hiljade.

-Barselona: Barsa je nesto posebno, ima velicanstvenu katedralu Sagrada Familiju, Gotsku cetvrt, Park Guelj i mnoga dela Antonija Gaudija.

Svi ovi gradovi i mnogi drugi su mi divni zmog moje drage, al definitivno od svih najvise volim moj Beograd

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Baš sam se pitala da li će neko pomenuti Beograd!!!

Ok Dagava kaže NS :) lepo, a ja Beograd. Tu sam, nerviraju me razna dešavanja u njemu, ali

ljudi, volim ga...

Dobro, ne garantujem ništa posle NG :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Marince, sram da te bude, proveri prvu stranu ove teme, post broj 4! Ko je najveci lokalpatriota na ovom sajtu!? <_<

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26312
    Ukupno tema
    877615
    Ukupno poruka