salsita

GRAD KOJI VAM JE OSTAO U SRCU

288 poruka u ovoj temi

1. Paris - truly, madly, deeply!!!

2. Strasbourg!

3. Atina

4. Fira/Santorini/

, a kod nas "od Novoga Sada nema lepseg grada!"

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Firenca... grad koji inspirise...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Milano...kao sve ono sto je moj drugi dom.Milano, kao espreso, cafe arabica, kao metro, kao shoping, kao nevidjena klopa u Parabiagu, Milano kao Brera univerzitet lepih umetnosti.Milano za katolicki bozic.Milano za PRAVOSLAVNI BOZIC, kad se skupimo svi u ruskoj crkvi, punog srca.

Svarovski jelka za Novu Godinu u centru.Sladoled...Pizza con pomodori rucola mozarela saferano e gamberetti.Pesce..riba ,grad u kojem kupujem farmerke i totalno me odusevljva shoping.U Beogradu, nemam volju nista da kupim sem sitnica...

Ljudi koji komentarisu, i ne promice im nista sto je lepo, koji postuju hranu i hleb.A kod nas, u ovoj tugi, javasluk, hrana se baca, spremaju se kolicine.Nosi se garderoba pevaljki...bljak.NE znam vise sta pisem.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

NE znam vise sta pisem.....

Nije. Vrlo dobro znaš šta pišeš. I o čemu i (naročito) - zašto.

Uzdah.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lisabon :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije. Vrlo dobro znaš šta pišeš. I o čemu i (naročito) - zašto.

Uzdah.

slovima, OSMEH!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

...grad u kojem kupujem farmerke i totalno me odusevljva shoping.U Beogradu, nemam volju nista da kupim sem sitnica...

Ovo totalno razumem, od nedavno, zaboravio sam da kažem u prethodnom javljanju.

Od kad sam pre 5 meseci ušao u SEFORU u Parizu, na Jelisejskim poljima i kupio 3 parfema - gledam ove naše parfimerije ovde pored kojih prolazim svaki dan, pa mi ne bi više palo na pamet da udjem u NEKU od njih, budem uslužen na ONAJ način i tako dalje. Sve do plaćanja računa i izlaska nazad na ulicu. Sve to, na nekom drugom mestu, svaki trenutak proveden u tome - je čudo.

Isto i sa nekim kupovinama u nastavku puta u Milanu i u Veneciji, sve u svemu putovanje na kome sam MNOGO naučio :lol:

(Da ne bude zabune-Pariz mi je ostao u srcu zbog drugih senzacija koje je izazvao u meni)

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pariz, cudo od grada masina za pravljenje i uzimanje para, grad... :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da mi polako postaje opsesija da ga vidim u sva 4 godišnja doba.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da mi polako postaje opsesija da ga vidim u sva 4 godišnja doba.

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA I MENIIIII :P

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam jednu razglednicu Ajfelove kule, u ta 4 izdanja... :)

Do sada mi je bilo, ono - ako već idem tamo, da obavezno bude lepo vreme, da se što kompotije bude napolju, znači kasno proleće ili leto... A sada mi se TAKO ide tamo kada je kišno i hladnjikavo, a ti se šetaš od kafea do kafea!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moja drugarica je bila opsednuta parizom, do pre neki dan, kada se poslednji put vratila, sva razocarana. Pariz je lep, kaze ona, kada si turista i kada ga dozivljavas kroz objektiv. Ovaj put je bila u gostima kod Parizana i njihov nacin zivota je bezveze. Pored toga, na ulici su je tretirali skoro kao u Egiptu. Povrh svega, gadjali su ciglom njihov auto u nekom delu grada, i to je praksa, ako ti razbiju staklo i stanes, opljackaju te... Jezivo je, kaze.

Ne znam, ja i dalje imam zelju da idem tamo, bar kao turista.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pariz kao i svaka metropola ima svoje kontraste. Ukoliko se nadjete u cetvrti Belleville ili predgradju Saint Denis to je vrlo moguce da se desi. Pre par godina cuvala sam veliku kucu prijatelja iz Srbije, nasih gastarbajtera bas u okolini ozloglasenog predgradja Saint Denis-a; sama ja i dva kuceta koji usput laju na sve sto nema belu put, a u tom kraju sem Srba i Portugalaca belci su retkost! Ma pariski Harlem! jedno vece racija, bas oko te kuce, psi laju, panduri se rastrcali, traze nekog. Provirim ja kroz prozor, a ono neki lik preskace ogradu u kuci preko puta nase. Njega su uhvatili, ali im je jedan krimos pobegao. Nije mi bas bilo svejedno; mada ako uvezete istrenirano kuce iz Srbije mozete biti bez brige. Uglavnom, mesec dana sam morala da putujem najgorom metro linijom br.13 gde vam prosto bude neprijatno kad neko uperi u vas i kaze: "Gle belac!" Onda sam shvatila da se treba kretati tako da delujete kao deo njih/rekoh sebi: uklopi se u kolotecinu/ sve dok ne izronite iz podzemlja metroa u V ili VI arondisman ili neku od turistickih zona, e, tu se opustis i pravis se ponovo turista, ides po Sephorama, Camaieu-ima, obilazis bukiniste kraj Sene, a onda sednes na jedan Monako u cafe "Chez deux magots", onaj gde je snimana Amelija Pulen. A jedne godine bejah u hotelcicu u samom srcu Montmartre-a s pogledom na kupolu bazilike Sveto srce/Sacre coeur/. Uvece se drustvance shto turista shto Francuza skupljalo na stepenicama bazilike: ispijalo se vino, grickao hmm chips, al bilo je nezaboravno: ispred vas treperi Pariz...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne verujem da ću nešto novo i konstruktivno da kažem...

Smešteni smo bili na početku La Defense. Lokacija i kraj su me oduševili, najblaže rečeno. Šetali smo po onim mestima koja se i obilaze kada si prvi put u Parizu, i naravno - nikakvih neprijatnosti nismo imali. Naprotiv, onakav osećaj ispunjenosti nisam doživeo ni na jednom drugom mestu. Verujem da u pojedinim krajevima (svakog grada) ima kriminala.

Poredjenje sa Egiptom mi nije jasno. Osim obeliska na Place de la Concorde. Što se tretiranja na ulici, trgovima, stepeništama, radnjama, kafeima i slično-tretirali su nas kraljevski, ama ni nalik kao u Egiptu...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@verhogetornik

Najbolje je kada ga ti dozivis, a ne kroz price drugih...;)

Hmmm...Pariz mi je ostao u najboljem secanju...jeste da sam bio klipan kada sam ga posetio...8 razred osnovne skole...mladjan sam bio...predivan grad pun kulture...mnoooogoo za obici...jedinu kao neprijatnu scenu sto spominjete sto sam doziveo je neko 'kvazi' prozivanje neke rasta ekipe...mada smo ja i burazer zesce iskulirali...ono nije nas ni dodirnulo...neke pretnje...u srbiji u to vreme i gore stvari mogu da ti se dese...:) Pored toga lose iskustvo sa francuskim vinom...kao poznata su...u stvari i jesu...kada znas dobro da kupis...burazer i ja kupili neki krs...glava nam je pucala...ispeglali smo dusu...i tako...ali grad je sam po sebi prelep...svakako cu ga opet posetiti...mali stariji i iskusniji...:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26312
    Ukupno tema
    877615
    Ukupno poruka