salsita

GRAD KOJI VAM JE OSTAO U SRCU

291 poruka u ovoj temi

Dobroselica, ranije poznata kao Zloselica. Otišao sam tamo i dobri ljudi me nisu pustili deset dana argumentovano, prase, jagnje, roštilj, šljiva, pa opet prase, šljiva i piletina, pasulj, pa jagnje, kis kup sa gov., prase, roštilj pa jare, i na kraju prase i jagnje. Pa ti sad idi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jerusalim je sveti grad za jevreje, hrišćane i muslimane, ...

Ivana, ne ponavljajte isti post na razlicitim temama. Redovno citamo vase poruke, nema potrebe da to radimo duplo :thankyou:.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OK master

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vecina gradova mi je ostalo u srcu. Svaki ima nesto posebno. Tako da ne bih mogao nijedan da izdvojim.

Ali prvi medju jednakim bi bio New York.

Izmenjeno (John Wall)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Beograd.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da i ja kažem nekoliko reči na ovu temu, po meni tri najlepša grada koja sam do sada obišao su:

1.Kijev:Ovaj grad ne zovu džabe evropskim Jerusalimom, na teritoriji Kijeva se nalazi preko 400 crkava i manastira.U njemu je moguće i danas videti slavu i moć nekadašnje Kijevske Rusije, a tu su i svojevrsna remek dela srednjovekovne arhitekture poput katedrale Svete Sofije iz XI veka, ili manastira Svetog Mihajla iz XIII veka.

2.Sankt Peterburg ovaj grad koji predstavlja mešavinu istoka i zapada je nešto što se definitivno mora posetiti bar jednom u životu.Iako spada u red mlađih gradova(osnovan je kao utvrđenje 1703 godine) itekako ima šta da se vidi u njemu:dvorac Peterhof sa svojim veličanstvenim vrtovima, Jekaterinska palata u Carskom Selu, Ermitaž- jedan od najčuvenijih svetskih muzeja, crkva Spas na Krvi(po meni lepša čak i od crkve Svetog Vasilija u Moskvi), Isakijevski Sabor i.t.d.

3.Rim-O ovom čudesnom gradu ne treba trošiti previše reči, osim reći onu već nadaleko čuvenu rečenicu da svi putevi vode u Rim.Upravo je tako, ako se želi spoznati moć kako onog antičkog, tako i ovog hrišćanskog Rima ovaj grad se jednostavno mora videti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pariz, Barselona, Moskva, Kijev, ST. Peterburg, Nica, Minhen, Budimpešta, Milano, Verona, Venecija- baš tim redosledom :)

Izmenjeno (jaca58)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

lepo lepo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Beograd.

To je i zuccin omiljeni grad,valjda se ljudi oduseve kad se presele u njega...

A mi navikli...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bitola.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jerusalim je mesto koje treba posetiti bar jednom u životu, a posle toga osećaćete se ispunjeni posebnim doživljajem.Jerusalim u proleće miriše na limunove i narandže i prava je privilegija u njemu proslaviti najveći hrišćanski praznik - Uskrs. Hrišćani idu u povorkama, neki noseći male a neki ogromne krstove u znak sećanja na dan kada je razapet Isus Hristos. Poseta Jerusalimu počinje na Maslinovoj gori i Getsimanskim vrtovima, ali uskršnja povorka prolazi kroz Ulicu stradanja i zaustavlja se na svim važnim mestima. Put stradanja, ili Via Dolorosa, nalazi se u Starom gradu i počinje od Lavlje kapije, odnosno od crkve Svete Ane. Ovaj put je poznat pod različitim nazivima: Put krsta, Put bola, Put suza, Sakralni put, a predstavlja, dakle, tragičan put Isusa Hrista kojim je išao od momenta izricanja smrtne osude do pogubljenja i vaskrsnuća. Put se sastoji od 14 "stanica", mesta na kojima su izgrađene kapele i crkve, kao uspomena na značajne trenutke na njegovom tragičnom putu. Procesioni put su ustanovili franjevci u 17. veku, pape su ga ozvaničile i danas tim putem prolaze vernici koji dolaze sa svih strana sveta. Ovo je poslednja stanica :Hristov grob

mala.jpg

Izmenjeno (ivana76)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ivana, da li si sigurna da je na slici poslednja stanica - Hristov grob. ?????

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da su poslednja dva posta zalutala na pogresnu temu... :azdaja:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Paaaa, delimicno. Jeleni je Jerusalim ostao u srcu i dala je i objasnjenje zbog cega ali postavila je pogresnu sliku (koliko se ja razumem u Jerusalim) cisto da ne bude zabune sledila je sledeca poruka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka