kety

ALBENA

23 poruke u ovoj temi

Da li je neko bio u ovom divnom mestu???

Ne znam zašto sam stalno preskakala ovaj grad, prilikom pregledavanja smeštaja. A onda kada sam ga videla... Nemam reči. Mogu samo pretpostaviti da su cene astronomske, pa da se niko od ''naših'' nije usudio tamo da ode.

Ako pak neko ima neko iskustvo sa ovi gradićem, molila bih vas da date neko komentare, preporuke...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Albena je prelepa. Ima divne peščane plaže. Predstavlja kompleks hotela, mada ima u okolini i privatnog smeštaja. Hoteli su malo skuplji, ali daleko jeftiniji od hotela iste kategorije u Grčkoj. Ukoliko se opredelite za Albenu, posetite i okolna mesta: Balčik, Zlatne Pjasce, Sveti Konstantin i Elenu i Varnu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mene interesuje Albena i okolna mesta...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neka od naših agencija ''radi'' Albenu???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Niturs ima ponudu hotela u Albeni. Na sajtu mozes pogledati cenovnik usluga za hotele iz 2013 godine.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi bili vise puta, pa dosta toga znam o samom mestu, ako nekog zanima.

Ono sto je za pocetak bitno, mi nikada nismo isli preko agencija uvek direktno preko sajta

www.albena.bg

Razlika izmedju tura koje organizuju agencije i ovih tura je sto preko sajta mozete rezervisati 7-14-21 dan,

i pocetak smene je uvek subota.

Do Albene ima skoro 1000 km i mi smo autom putovali skoro 13h bez jurnjave i guzve, sa zastajkivanjima kad god je zatrebalo, obzirom da imamo 2 komada male dece.

Smestaj je za razliku od Suncanog brega malo stariji ali renoviran, tako da neki hoteli lice na zgrade iz socijalizma (Mene strasno podseca na Soci od pre 10-tak godina). U svim hotelima se cisti svakodnevno, menjaju posteljina i peskiri svaki ili svaki drugi dan nema kuhinjica, nude varijante nocenje sa doruckom, PP ili AI. Oni hoteli koji su malo u brdu imaju svoje vozice do plaze. Svaki hotel ima svoje lezaljke i suncobrane koji su uracunati u cenu sobe, nema posebne doplate. Kola kad uvezete u kompleks dobijaju karticu, koju vam na recepciji kada izlazite menjaju za papirnu. Nema saobracaja, sve je prilagodjeno predivnom porodicnom odmoru. Plaza fenomenalna, mali zez je vetar koji zna da napravi talase, ali mi smo porodicno uzivali bas u tim talasima, svi smo podetinjili, i proveli se apsolutno savrseno.

Bili smo nas 3 porodice i svi smo bili razlicito smesteni. Prijatelji u Dobrudzi koja je dosta visoka, imaju sobe sa terasom i bez terase, mislim da je ovo jedini hotel koji ima i zatvoren i otvoren bazen. Na pocetku je setalista do plaze mozda 100-tinak metara, ustvari setaliste je toliko udaljeno, a hoteli su sa jedne i sa druge strane, pa tih 100m mu dodje ulicom, jer imate staze kojima se stize do plaze. Oni su imali nocenje sa doruckom, i nasli su tavernicu u kojoj su rucali, onako usput kad stignu. Drugi prijatelji sa detetom su bili smesteni u Kameliji, njihov smestaj je bio najjeftiniji, mislim nesto oko 350 eura za 14 nocenja. Hotel star, ali odrzavan, i oni su uzeli nocenje sa doruckom, mada sa detetom je to malo nezgodno jer u samom kompleksu je sve malo skuplje u odnosu na Varnu npr. Mi smo bili u Oazisu AI za 4-voro krevetni apartman i to zadovoljstvo je bilo 930eura. AI je zaista bio AI, klopa u svakom od ova tri slucaja stize iz iste kuhinje koja se kontrolise, razlika izmedju hotela sa 2* je sto oni imaju centralni restoran na setalistu, (pricam o hotelima tu na toj dodnjoj liniji) a svaka sledeca zvezdica ima svoj restoran. U onim hotelima sa 4 i 5* je ponuda za obroke malo bogatija i morskim plodovima i malo exkluzivnijom kuhinjom, mada nama u Oazisu ne da nista nije falilo, nego je bilo svega u izobilju.

U okolini sta treba obici i videti

-Balcik ima predivnu botanicku bastu i kad smo mi bili prodajnu izlozbu egzoticnih zivotinja, nisam sigurna da je stalno tamo.

Ima tu jos nekih muzejcica, ali to je ostalo za neki drugi put kad nam decica poodrastu a put nas opet nanese tamo

-Zlatni pjasci, moderni, budni 24h, vise za mladje zivlje mesto, ali svakako vredno obilaska

-Varna - osim dobrog i povoljnog shopinga posebno ako ste tamo negde pred kraj jula, pocetkom avgusta

Delfinarijum, Akvarijum, parkovi, meni je i sam centar predivan.

Ovo je sve najblize, mada smo mi pravili turu i do Nesebara (mislim da je oko 2.5h u jednom pravcu)

Po mogucstvu izbeci ture preko agencija jer je dosta povoljnije u sopstvenom aranzmanu.

Ukoliko ideta busom, taksi do Pjasca, a odande besplatan autobus vozi 3x dnevno do Varne, a ima i gradski prevoz koji je bas jeftin :)

Na plazi ima zezancija koliko volis i sve sto ste zeleli da uradite za manje para nego u Gr je jeftinije meni je zao sto nisam isprobala padobran koji vuce camac, ali ima vremena i nade

Ako sam nesto propustila pitajte pa cu dokuckati, a sad cu probati da postavim FT

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vekim, hvala na podrobnom opisu Albene. Interesuje me da li je neko imao kontakt sa hotelom Orchideya. Malo je daleko od mora :-( Nekih 700 m. Da li neko zna, imaju li oni neki svoj prevoz, vozić do plaže? I da li se taj prevoz naplaćuje? Našli smo All varijantu i čini se vrlo pristupačna.

Ako neko ima nešto bolje da ponudi, bila bih vam zahvalna na pomoći.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

http://albena.bg/bg/hotels/hotel-orchidea-albena.html

На всеки половин час от 08:30 до 18:00 автобус превозва гостите на хотела до плажа и обратно наплълно безплатнo

Na svakih pola sta od 8:30-18 autobus prevozi goste do plaze besplatno

evo pogledaj imaju svoj prevoz do plaze, a i ponuda je skroz ok,

samo jos jedna napomena, ako idete u ALbenu,

obavezno trenerke, dzempere, dug rukav za uvece,

ja koja nikad ne spavam preko dana, tamo sam spavala

kao mala beba svako popodne, jako je lep vazduh i prijatno je za spavanje

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da dodam, od Orhideje postoje stepenice koje silaze do centra kao precica, On se nalazio bas iznad Oazisa, tako da smo mis etkali, na tim stepenicama su bila cini mi se 2 kao platoa na kojima je bilo kafica tako da ko se umori uvek moze da sedne i da odmori

Pogledaj i Oazis, mislim da nisu razlicite cene mnogo, manji mu je bazen, ali isto je AI ponuda, i cena je tu negde, a opet je na samom setalistu, cak ima i kafic koji izlazi, i ne razmisljas

Nama su se uvek najvise svide Lagune - Beach, Garden i Mare

ali takodje doduse PP ponudu je davao i Kaliopa

a i Dobroticu takodje AI varijanta

Izmenjeno (vekim)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo iskustva jos jedne porodice koja je ljubitelj talasa i godinama letuje u Albeni.

Mi uvek odsedamo u hotelu Dorostor koji je na samoj plaži, nama odgovara zato što je samo sa doručkom jer svaki dan odemo negde van Albene. Hotel je iz socijalističkog perioda (nama ne smeta) ali mu je pozicija odlična. Zadnji put (2012.) mislim da smo platili oko 450 eura 13 noći (dve odrasle osobe i dete do 12 god gratis).

Ovo je idealno mesto za porodice mada mi se čini kao da je sve malo propalo zadnjih godina.

Na plaži postoje igrališta za manju decu (ljuljaske i tobogani) a ima i raznih luna parkovskih mami-para.

Od zezalica na plaži volimo one dušeke, cena je 10 leva, i to je najbolje kada su talasi. Vožnja brodićem nije nesto interesantna, ko voli može u Balčiku da iznajmi manju jahtu, za više ljudi nije mnogo skuplje.

U gornjem delu Albene postoji karting, ako idete do Varne tamo je jeftinije.

Na plaži postoji i škola za wind surfig koju vodi jedan dedica sa kojim možete da se dogovorite za cenu,

Nama je interesantan i mini golf- postoji nekoliko terena, plaća se po osobi tako da je najbolje ići kada imaju popust.

Od restorana najviše volimo Tex Mex, on je na šetalištu, preko dana ima i neke jeftinije dečije menije a uveče je nezaboravni marijači orkestar.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ono što mi nikako ne propuštamo je akva park u Zlatnim pjascima, dok je klinac bio manji išli smo na ceo dan a sada odemo na pola dana, dovoljno je da se prođu tobogani za odrasle (cene su prilično velike a počeli su i da pregledaju torbe).

Varna je lepa za obilazak- primorski park sa manjim zoo vrtom, delfinarijumom i akvarijumom, u parku se nalazi i pomorski muzej, glavna ulica, crkva i naravno šoping molovi (čini mi se da iz Albene postoje organizovane ture do Varne).

Balčik je lep za šetnju uz more i naravno nezaobilazna botanička bašta sa letnjikovcem kraljice Marije, bašta je lepa i zaista bi je trebalo posetiti.

Kranevo se nalazi na istoj plaži sa Albenom ali izgleda kao neko vašarište, mada imaju restorane sa morskim plodovima koji nisu skupi ali zato ima i kafana sa grand muzikom.

Severno od Albene postoji rt Kaliakra sa koga se mogu videti delfini, dalje je, sigurno jedno sat vremena kolima. Mi smo jedne godine krenuli ali smo se zadržali u Kavarni koja je par kilometara udaljena od mora, ima lepe spomenike i neki vojni muzej. U Kavarni se održava i rok festival čini mi se početkom leta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odustali smo od Orchideye... Ne odgovara nam cena. Onaj ko je stavio cenovnik na saj Plana Tursa napravio je neku grešku. Pisalo je da je dvoje dece gratis - A nije :-(

Tako da... I dalje smo u potrazi za nečim zanimljivim u Bugarskoj. Ako imate nekih zanimljivih ideja, javite nam!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

preko albena.com, deca jesu gratis, nasi su neverovatni sa cenovnicima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Супруга, четворогодишњи син и ја смо се вратили из Албене 21.6.

Били смо у хотелу са 3* Елица,све укључено. Налази се на самој плажи, а пешке се брзо стиже до центра. Укупно смо платили око 340 евра за 6 ноћења. Ишли смо авионом Ер Србије до Варне,који је прескуп, око 65 хиљада динара, уз трансфер који нас је у оба правца коштао 50 евра. 

Нигде у Европи нисмо нашли летовање ол-инклузив недељу дана за испод 1200 евра, па смо зато одабрали Албену. Нисмо се покајали. Смештај,иако у соц стилу, задовољио је наше прохтеве, а ол инк је био врло добар. Обиље добре хране, а локална пића и топли напици у току целог дана.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li neko skorasnji utisak iz Albene?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26313
    Ukupno tema
    877666
    Ukupno poruka