ivan-bgd

PORTO COUFO

40 poruka u ovoj temi

Proslog leta...

20181001_110408.jpg

20181001_110439.jpg

20181001_110650.jpg

20181001_110857.jpg

20181001_110925.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno (izmenjeno)

Lepe slike. Bio sam pre nekoliko godina u ovom lepom malom mestu, i preporuka i od mene ide za vec pomenutu tavernu Tzitzikas http://www.tzitzikas.eu/index.php?l=en

Izmenjeno (Barnes10)
Greska u pisanju
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Proslog leta...

20181001_110439.jpg

20181001_110925.jpg

Obicno sam u toku gde ides jer imamo slican ukus, ali nisma znala da si bila ovde :D

Jesi li tu isla iz NM-a?

Cime vas je privuklo mesto da ga obidjete? Ja vec vidim sta me zanima:D

Lepe slike. Bio sam pre nekoliko godina u ovom lepom malom mestu, i preporuka i od mene ide za vec pomenutu tavernu Tzitzikas http://www.tzitzikas.eu/index.php?l=en

Moze li malo vise o mestu?:)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije to mesto. Samo zaliv sa marinom i nekoliko dobrih ribljih taverni....nesto dalje uz plazu i magistralu je nekoliko apartmana i hotela...

Ima tu neka legenda o zalivu, al sam je zaboravio.....

nista posebno, osim za ljubitelje morskih specijaliteta....... lepo je za slikanje 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E steta :sad:!

Tesko da cu ga posetiti jer ne idemo nikad na tu stranu :sad:

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Porto Coufo je prirodno najdublja luka u Grčkoj.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije to mesto. Samo zaliv sa marinom i nekoliko dobrih ribljih taverni....nesto dalje uz plazu i magistralu je nekoliko apartmana i hotela...

Ima tu neka legenda o zalivu, al sam je zaboravio.....

nista posebno, osim za ljubitelje morskih specijaliteta....... lepo je za slikanje 

pre 3 godine je pre ulaska u mesto stojao veliki bilbord za neku vilu, 20 e apartmani jul i avgust sa pogledom na more uz plazu a vila nije bila nimalo losa.. tako da mi delovalo zanimljivo za neki debeo chill od par dana da se odmorite od odmora, da se samo izlezava, jede, kupa, procita koja knjiga i to je  :D.. inace mesto kao mesto bukvalno nema nista osim toga sto si naveo i daleko je od svih vecih mesta na Sitoniji, sto bi se reklo ni tamo ni ovamo :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nama zaista treba odmor od odmora, nekoliko dana nakon odmora jer se umorimo :D ( kada pogldam koliko neki ljudi pesace na odmoru, onda ova moja konstatcija nema bas smisla, ali tako je :D )

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Место је управо за три до пет дана и ништа више. Био сам два пута. Има прихватљивог али и луксузног смештаја.  Постоји породични хотел уз море са глисерима за госте. Три добре таверне, једна (четврта) на крају или почетку пута уз залив. Пробао сам ове три у урбаном делу - добре су а цене прихватљиве. Прва до пута ради од раних јутарњих часова па сам ту и доручковао. Особље је ок. Има и пицерија, све у околини пристаништа, добре цене и разноврсне а укусне пице, ово тврде деца.

Има и једна солидна продавница у самом месту. Овде сам купио интересантну кафену кашичицу. То су нам сувенири, ја у сваком месту обавезно претурим продавницу да нађем аутентичну али квалитетну тј. јединствену кашичицу која представља место у коме сам био.

Смештаја има. Може да се лепо прошета пре спавања, доста клупа да се седне уз море. Има споменик погинулим пилотима Чинука кој су гасили пожар. Природног хлада нема нигде.

На улазу у место, кућа са продавницом у приземљу. Ту сам стао јер су деца тражила сладолед а ``љубазни`` домаћин, видевши ме уморног, покушао је да ме одере (прича је да сам управо наишао на једну једину празну собу која се управо чисти и биће доступна за 100е ноћ. Нити бих платио нити вреди тај ћумез толико). Како год, добио је средњи прст.

Око пристаништа/луке има смештаја са шареним ценама али углавном изнад просека. Увече може да се види по луци и по нека бесна макина - Ферари и Ламбо.

Испод б. пумпе има већи породични хотел апартманско-студијског типа. Било је све ново али ужасно неудобно и тврдо. Ја сам овде спавао (покушавао да заспим) на најтврђим душецима на свету, клупа у парку је мекша.

Идући даље ка излазу из места, има пар лух хотела и породичних хотелчића са собама студијског типа. Овде сам ноћио и нисам одушевљен. Тесне собе,мала тераса, мало купатило - само да се истушираш и преспаваш, НИШТА више. Ко стигне касније паркира на магистрали, којом тутње камиони и аутобуси.

Плажа, тешко да то може да се назове плажом. Зато нема гужве јер сви трче у најближи Каламици или Торони. Ситан песак. На појединим деловима већ на 1м од уласка у воду почиње амбис, на другим амбис почиње мало даље од обале. Мени и деци је било забавно роњење у тамно плаветнило. Ако баш немаш среће десиће ти се да пацијенти забацују удице око твоје главе док си у води. А онда изађеш да им се на....ш м..ке.

Матори Грк довози лубенице на трактору и продаје по цени од ока. Они тамнопути имају стандардно добро воће и ок цене АЛИ кантаре који лажу. У њихову корист, подразумева се.

Није лоше али нема онај ВАУ ефекат. Ништа на чему би вам завидели познаници.

Izmenjeno (BanJo)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja plazu u Porto Koufu pamtim kao jednu od najlepsih iz razloga sto je najfiniji brasnasti besak u vodi jos sitniji, deca su bila odusevljena imalo dosta dugackog plicaka. Ljudi stvarno nije bilo mnogo tako da smo se bas nakupali na ovoj plazi. Do duse mi smo se kupali na krajnjoj levoj stani gledajuci ka moru tj. suprotno od luke. Samo mesto maleno ali nekaako ljupko ne optereceno turizmom i turistima. Maleno Grcko seoce. Stvano ne znam kakvo je nocu jer smo mi bili u obilasku poluostrva u dnevnoj varijanti.Zao mi je sto ne mog da postavim vise slika same plaze jer smo na svakoj mi fotografisani.

DSC05224.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25953
    Ukupno tema
    865893
    Ukupno poruka