MasterJoda

Najbolja pescana plaza u CG?

101 poruka u ovoj temi

Isla bih sa sedmomesecnom bebom od 8-15 septembra, da li moze da se kupa u to vreme? Gde je najprakticnije da nadjem smestaj ako bismo se kupali na Plavom horizontu, naravno najbitnija je beba i ovog puta se sve njoj prilogodjava, doduse da kazem da ne volim pustos ali ni vasar poput Budve

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo jedne godine letovali u CG od 10 septembra i mogu samo da ti kazem da nismo imali srece sa vremenom.Od 10 dana koliko smo uplatili kupali smo se samo 4,a cak i taj 4 je bilo oblacno i hladnjikavo.Od 15 septembra je vec duvala bura,talasi su bili ogromni i moram da kazem da smo se ranije vratili kuci,jer smo se bukvalno posmrzavali u sobi(normalno bili smo u privatnom smestaju,i zeznuli smo se pa smo sve platili unapred)To opet ne znaci da mora bas da bude lose vreme,nekad septembar ume da bude lepsi od avgusta.Jednostavno smo mi imali losu srecu te godine.Mi smo te godine bili u Buljaricama(i to po preporuci)mogu samo da kazem da smo bili u frci da setamo posle 9 od silnih kucica,da je radio samo jedan restoran i da smo imali osecaj da smo u nekoj nedodjiji.To je bio i poslednji put naseg boravka u CG.Za Plave horizonte ne znam,cula sam da je lepo,ali nisam bila.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaze:

-Kamenovo; (kod Przna)

-Plavi horizonti;(kod Radovica)

-Bečići;

-Buljarička plaza;

-Ada Bojana (Ulcinj)

to su velike i pjescane plaze koje su vrijedne pomena, ima dosta zavucenih malih plaza koje se mogu nacij jedino brodicom kakvom, ostale koje su pominjane kao Lučice, Trsteno, Ploče, Rose, Zanjice, Drobni pijesak, Pržno, Crvena glavica i Sv.Stefan su uvjek pune i tesko je imati svoj mir

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

top

1. Becici

2. Jazz

3. Petrovac i plaza do Petrovacke velike plaze

4. Zanjice

5. Kamenovo

6. Sv. Stefan

7. Budva

sto se tice peshchanih plaza ovo je moj izbor , ali definitivno najlepsa je u Becicima :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po meni najlepsa plaza, uopste, u CG, je plaza Trsteno. Nalazi se malo iza Budve (ka Boki). Skrece se levo prema Jazz-u i onda se odvaja put desno. Dosta losim putem se vozi oko brda i dolazi do plaze. Meni je auto malo spusten pa sam cak i zakacio karterom u neku stenu koja viri iz puta. :tuzni:

No, sve muke pretrpljene u tom delu puta postaju ne bitne kada se stigne na plazu. Mala, uska uvala izmedju stena, sa isto tako malom plazom. Najfiniji pesak i na plazi a i u vodi. Dva restorana sa obe strane plaze, duz stena, pontoni postavljeni iznad vode, nekih 50-ak metara u daljinu, prelepo...

Malo je skuplja nego ostale plaze (ulaz, lezaljke i sl.), ali vredi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko voli pescane plaze najlepsa je plaza Trsteno,a i ko ide sa decom najbezbrizniji je na njoj. Pored Trstena na Jazu sa desne strane pored recice je ok ko voli takve tipove plaza.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesantna tema,nisam bio već 10 godina u CG i sve se pominju neke nove stvari! Moraću proveriti! :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dodji Roli u inspekciju obavezno :D , detaljno cu da te uputim u nova in mesta :bez-zuba: , samo ne ocekuj plaze kao u Grckoj...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemoj da me skenjaš u startu! bez-zuba.jpg Vidim ti ideš uskoro,odnosno koji dan pre mog za sada još uvek planiranog mini odmora. Kada budem našao neki ok i jeftin smeštaj(može koja ponuda na PP,u suštini bilo gde samo da ima privatni parking - ustvari ne mogu da se odlučim u koje mesto ići smajl.jpg ),potvrđujem i ja i čekam te na Plavom Horizontu! smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cula sam da je u Radovicima krevet oko 8e, to mi je samo u nekom drustvu proletelo kroz usi, ne znam nista konkretno, to je ako hoces da si najblize Horizontima. A inace ce se cujemo :D , ide mi se i na Horizonte i Oblatno i Zanjice i ono ostrvce pored (tu sam se krstila) i Miriste i na Mamulu.... :D:D , volim taj deo, a ja bih svuda....Mada sam planirala da odem na Jaz i samo se zakucam na plazu 15 dana, da bas iskuliram, crkoh od jurcanja na Lefkadi, treba mi penzionerski odmor :smorilo: .

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Definitivno su to Plavi Horizonti.Vratila sam se pre 15ak dana iz Radovica,bila sam u hotelu Plavi Horizont-vrh je.Hotel je renoviran,hrana je extra,higijena na nivou,usluga bezprekorna,plaza fantasticna...sve u superlativu :kez: .Ja sam prezadovoljna!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine sam letovao sa porodicom u Rafailovicima, s tim sto smo se kupali na plazi Kamenovo do koje se stize peske za 10-tak minuta pesackim tunelom. Plaza je predivna, velika, cista i sa prelepom vodom. Na plazi ima nekoliko kafica/restorana, a cene su pristojne.

Ove godine smo letovali u Plavim Horizontima i zaista ne mogu da navedem ni jednu jedinu zamerku. Obe plaze su prvenstveno pogodne za porodice sa malom decom, s tim sto su Plavi H. zaista nesto nestvarno, ima dosta zelenila i neverovatno je cisto. Istina u sezoni su velike guzve jer pored gostiju hotela (koji je uvek pun), dolaze i turisti na kupanje iz ostalih mesta. Mada plaza je prostrana i ima mesta (ja sam letovao u periodu od 10-20.7.), nalazi se u uvali i voda je poprilicno topla. Raj je za decu, jer je voda plitka bar 50 m, a pesak je sitan i beo, kao sa razglednica sa grckih ostrva :kez: . Sa obe strane uvale imaju betonirane staze ka otvorenom moru, gde se nalaze betonirani delovi stena za one koji ne zele da se smaraju u plicaku :cool: .

Mada kao sto rekoh, plaza je prvenstveno pogodna za porodice sa malom decom i neplivace, za sve ostale koji zele malo aktivniji odmor moze biti dosadno, jer osim jednog restorana i bara na plazi, u krugu od jedno 1,5 km nema bukvalno vise nista.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Osim već pomenutih Plavih,ja bih dodala i plažu Kalardovo pored Tivta.Radi se takođe o plaži sa onim najfinijim peskom i plićakom do besvesti koji je kao stvoren za malu decu.U blizini ne postoje neki određeni smeštajni kapaciteti,a i da ih ima svakako ih ne bi preporučila zbog blizine aerodroma i buke od aviona.Ali svi oni koji dolaze kolima,do nje mogu doći vrlo brzo bez obzira da li su smešteni negde u Tivtu ili okolini pa čak i u Kotoru.Sama plaža ima i svoj sajt (ne znam smem li ovde da ga "okačim"),pa se tu najbolje može videti kako sve to izgleda.Na sajtu su date i cene plažnog mobilijara kao i cene restorana na plaži (koji od srca preporučujem),i mislim da je sve veoma pristupačno.Mi smo prošle godine bili početkom septembra,gužve nije bilo,a voda je bila topla i čista.Smešteni smo bili u Donjoj Lastvi,a kakav je bio apartman i domaćini dovoljno govori to što ćemo i ove godine opet ići na isto mesto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li bi mi neko preporucio koliko je pametno ici u radovice - sa namerom za kupanje na p.horizontima ali bez auta, koliko je ustvari daleko ici pesaka iz radovica? savet?

i jos nesto , da li su mahom privatne plaze tamo? obavezno uzimanje lezaljki i suncobrana

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa mislim da nije baš pametno ići u Radoviće bez auta. Radovići nisu na obali, tako da do najbliže plaže, Plavi Horizonti, ima nekih 1,5 do 2 km. Pa ti proceni koliko je pametno ići na plažu peške odatle, pogotovo kad upeče zvezda (a hlada usput nema). S druge strane, bez auta bi se smorio/la, jer u mestu imaju dve tri kafanice i par prodavnica. Mesto jeste simpatično i mirno za odmor, ali više za penzionere koje je autobus istovario tu da uživaju ceo dan ispod smokve sa pogledom na crkvu. Za sve ostale, bolje je doći autom.

Plaže su skoro svuda, pa i na Plavim horizontima 50% privatne, a 50% slobodne. Konkretno, na P.H. komplet (2 ležaljke i suncobran je 7 eura/za goste hotela je 5 eur), a samo suncobran je 2 eur. Mada masa ljudi je nosila svoj suncobran na plažu. Po meni, samo bi pravi snob uzeo ležaljku na toj plaži jer je pesak zaista prelep i ugodan za izležavanje....

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka