tikicka

soping u kini?

20 poruka u ovoj temi

A gde bi otvorila butik? U Beogradu ili u unutrasnjosti? U kom trznom centru? Imas li dobru lokaciju?

Ovo pitam cisto zato sto generalno lose ide posao sa odecom. Ili se kupuje u Zari i sl. "fancy" mestima, ili na pijacama i buvljacima... sredine nema!

(ok, ima je malo, ali je tako mrsava i toliko ih grize za tu sredinu da se jedva prezivljava...)

Mozda eventualno u piramidi, mada i se i tu oseti uticaj okolnih trznih centara, da sada ne pominjem ko ih drzi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam ja stalni posao vec 6 godina u pravosudju,ali vec duze vreme

planiram da otvorim neki lokal u Beogradu ..jer sam ranije prodavala

garderobu na crno i super mi je islo ...sto se tice otvaranja

preduzeca o tome imam sve potrebne informacije jer mi bivse kolege

rade u Agenciji za privredne registre ,a kako cu da napunim garderobom

butik o tome ne znam mnogo.znacila bi mi svaka iskrena informacija

stevanovic.katarina@gmail.com

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ako si ranije prodavala garderobu tako, to znaci da si imala dobar kanal nabavke i kupce.

E sada se zapitaj zasto si to prestala (obzirom da kazes da ti je dobro islo) i kakve su sada navike kupaca.

Kao i svakom drugom, i tebi predlazem da prvo pokusas da kupis ovde odecu na veliko, kod nekoga ko radi uvoz. Manje ces da zaradis, ali ces MNOGO manje i da potrosis ili izgubis.

Znaju ti ljudi sta ide, pa to i nabavljaju.

Dalje, situacija na trzistu se promenila mnogo. Zara i sl. su postali zahvaljujuci karticama i sl. "pogodnostima" pristupacni prosecnoj srpskoj curci, a kada se tu uzmu jos i avenija "mode", immo centar i ostale gluposti, dolazi se do porazavajuce okolnosti da u srbiji, mali imaju sve manje i manje sanse... Jednostavno, nemas gde da prodas svoju robu, a da to bude atraktivna lokacija koja samim tim donosi i vece pare. Ne mozes u rakovici, vidikovcu ili borci prodavati odecu od 10.000 din...

Marza 20-ak posto, drzavi 18%, banci do 5% ako ti plate karticom i vec si digla cenu robi skoro za pola, a vodi racuna da na kraju to neko ipak treba i da kupi...

Ja sam zato otisao u neku malu proizvodnju... necu se obogatiti, ali za sada sam zadovoljan... mada imam veliki problem zbog toga sto sustinski nema gde da prodam robu. Jednostavno, za domacu robu (sem za hranu) nema mesta u srbiji...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala ti puno ,svaka pomoc ,svaki savet zaista znaci ,nesto moram da promenim,plate u drzavnim institucijama su male .....nemas mogucnost napredovanja ,zato i razmisljam o mogucnosti otvaranja nekog lokala ,samo jos uvek nemam hrabrosti da se upustim u tako nesto .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne znam koliko imas godina, mrzi me da gledam profil, ali najbolja promena je odlazak iz srbije...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka