tikicka

soping u kini?

20 poruka u ovoj temi

Interesuje me da li je neko mozda isao u soping u Kinu? Zelela bih da otvorim prodavnicu u Bg-u, sigurna sam da bih to pronasla tamo, ali nemam pojma ni u kom gradu ni kako da stignem do proizvoda koji me interesuju. Da li ima da neko organizuje te soping-ture?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A-ha-ha-ha-ha :) :) :)

Razveselio me je tvoj post u ovoj ledenoj noci...

Soping tura u Kinu :) Autobusom sedam dana... vise potrosis na klopu i benzin nego sto mozes da zaradis :)

Ili tura avionom, pa se vratis sa 20 kila "robe" :)

Na nekih 15-ak km od Beograda, nalazi se mali kineski grad Pancevo.

Tamo imas poznatu buvlju pijacu, na kojoj "braca" kinezi prodaju na veliko i malo svoje "proizvode".

Sve sto postoji i sto se prodaje po njihovim radnjama u BGD, moze se kupiti i na tom mestu, po cenama koje ti tesko opravdavaju bilo kakav put u kinu.

Kasnije, ta roba se prodaje u radnjama koje su registrovane kao komisioni, jerbo, poreklo robe nemas, samo cene dignes 5x i eto radosti....

Ako ces da uvozis iz kine na giga, mega veliko... e pa onda je to druga prica, ali kada bi spadala u tu kategoriju, ne bi postavljala ovakvo pitanje :)

Izmenjeno (bodrum2007)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tikicka, ne obracaj paznju na Bodruma, on je ovde samo da ubedi ljude da je svako putovanje uzaludno, osim ako mu cilj nije u Turskoj.

Nadam se da nisi mislila da trgujes sa onom istom robom koja se kod nas prodaje u kineskim radnjama, u Pancevu i bloku 70, koja je ono najnekvalitetnije i najjeftinije sa njihovog trzista. U Kini se proizvode i mnogo kvalitetnije stvari, koje mogu biti vrlo konkurentne evrospkoj modi, jer su neuporedivo jeftinije. Sva npr. Diesel, Nike i sl. brendirana [i vrlo skupa] obuca na nasem trzisu je sa dalekog istoka, China, Vietnam, Hong Kong, Korea... Mogu misliti koliko tamo kosta, kod proizvodjaca. Ali, tu zaista postoji taj problem isplativosti zbog velike udaljenosti. U svakom slucaju na Terazijama postoji jedan butik, da ga ne imenujem sada, koji prodaje modernu garderobu, jeans, obucu od koze, sve i svasta... sve izgleda vrlo moderno i kvalitetno, a sve je ISKLJUCIVO made in China. Mislim da je to vrlo isplativ biznis, raditi sa takvim artiklima, jer se ovde prodaju po visokim cenama, a nabavnu mogu samo da zamislim..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eh, i ti si mi strucnjak za ekonomiju?

Sta si joj pa ti korisno replicirao a da ja to nisam rekao!

Znam 25 ljudi koji uvoze robu iz kine na kontejnere, sve brendirano po zelji, proizvedeno po OEM principu.

A to sto ti pricas za Nike i sl??? Kako ona moze da dodje do te robe? To sve moze da uvozi i prodaje samo zvanicni uvoznik. Ajde probaj to da uradis pored zive delte ili ITM-a i sl. pa da vidim dokle ces da stignes.

Nemas pojma o tome kako stvari funkcionisu, al' znas da mene kritikujes!

By the way, idem u grcku 1. oktobra na mesec dana, ako bas zelis da znas....

A sto se kvalitetnije robe iz Kine tice, ona uopste nije toliko jeftinija od turske, pogotovo ako se prodaje legalno, jer sada postoji ozbiljnija carina za kinesku robu koja je nivelise prilicno sa domacom.

Dakle, kina samo komisiono, a i to ce polako da nestane, jer svi bitni igraci lobiraju za ukidanje komisiona!!!

I jos nesto, minimalna kolicina za bilo sta sto se kupuje od proizvodjaca, a da nije neka skupa tehnika je od 1000 pa i do 10.000 komada.

Skuteri se recimo ne prodaju ispod 100 komada. HDTV-i takodje, DVD playeri recimo idu na 1000 komada, recorderi mogu i na 500...

JEDINO tada se isplati, sve ostalo je vec druga, ako ne i treca ruka, a samim tim su i cene u skladu sa tim.

Izmenjeno (bodrum2007)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sto se kvalitetnije robe iz Kine tice, ona uopste nije toliko jeftinija od turske

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta se smejes, kad pojma nemas.

Osnova za nisku cenu kineske robe je smesna cena rada + jos smesnija cena njihovih krs sirovina.

Ali za ozbiljniju proizvodnju, materijali se ili uvoze, ili kupuju u fabrikama koje su u vlasnistvu zapadnih kompanija, koje drze nivo. Sirovine (za odecu koja treba da prodje sertifikacije EU, na primer) se prave najcesce od prediva sa zapada i kao takve ne mogu da kostaju budzasto.

Uostalom, bio sam u Shenzhenu, koji je sediste kineske hi-tech industrije, nalazi se blizu Hong Konga i bio je da tako kazem nukleus kineskog kapitalizma.

Ima tu svega ali cene nisu bas tako dzabe ako se radi o kvalitetnijoj robi... Kinezi koji rade iole normalne poslove, u toj oblasi zaradjuju od 200-600$, sto uopste nije mala para za njih.

Sa transportom i dazbinama, opet kazem da ne bi bio ne znam koliko konkurentniji u odnosu na turke, pogotovo sto ovde u srbiji retko ko ima kapital da povuce znacajne kolicine robe!

I smesno je da sa tobom uopste diskutujem na ovu temu kad je evidentno da pojma nemas a maksimum kine koji si video je pancevacki buvljak i t.c. u bloku 70!

edit:

ajde da budem konstruktivan,

@tikicka

Reci sta bi uvozila i na koju kolicinu i ja cu ti dati kontakte par fabrika ili cu ti reci u kojoj oblasti se proizvodi to sto ti trazis!

Izmenjeno (bodrum2007)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tikicka, ne obracaj paznju na Bodruma, on je ovde samo da ubedi ljude da je svako putovanje uzaludno, osim ako mu cilj nije u Turskoj.

Sto? U pravu je covek... Roba iy turske je boljeg kvaliteta nego kineska. Turska je ynatno bliza i jednostavno isplati se. Turci imaju jeftino zlato i jeftinu kozu. Tekstil im nije los... Imaju nargile... to ovde ide ko ludo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I smesno je da sa tobom uopste diskutujem na ovu temu kad je evidentno da pojma nemas a maksimum kine koji si video je pancevacki buvljak i t.c. u bloku 70!

i to sam jedva video, i ne zanima me, i ne pravim se da se razumem u trgovinu i uvoz, to me uopste ne interesuje, sacuvaj me boze, samo sam caskao sa Tikicom i hteo da je podrzim. A ona daj boze da se pojavi opet posle onog tvog podsmevanja njenoj ideji.

Uzgred, i ja sam primetio da ti nesto diskutujes sa mnom, pa se sve cudim - otkud to, kad ja nisam uchestvovao u toj diskusiji [bar ne do sada], i izbegavam, jer svaki put kad pocnemo razgovor samo maltretiramo moderatore da brisu nase postove.

A sto se mog smeshkanja tice, ja se zabavim i zasmejem svaki put kad vidim kako propagirash tursku, i kako ne mozes da napises nijedan post, pa cak ni u vezi ekonomije, a da ga ne odvuces u tursku, potvrdjujuci tako moju prvu poruku Tikici na ovoj temi.

Whatever, nastavite vi ozbiljno o ekonomiji, odoh ja u toplije teme.

Samo da poruchim Tikici [ako se vrati] - ako volish da putujesh, prosvrljaj malo po ovom forumu, ima ovde vrlo zanimljivih tema i prijatnih i raspolozenih ljudi. Ispricaj nam o nekom svom putovanju ili svrati onako neobavezno do naseg "Kafica". See U

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Reci sta bi uvozila i na koju kolicinu i ja cu ti dati kontakte par fabrika ili cu ti reci u kojoj oblasti se proizvodi to sto ti trazis!

Uvozila bih igracke, kostime za maskembal, slagalice, nakit, koje kakve gadget-e i sve sto je vezano za filmsku i knjizevnu naucno fantasticnu umetnost, (npr. Tolkien, Harry Potter, Star Wars, Aliens itd.). Naravno, toga nema kod nas, a ono sto ima je izuzetno niskog kvaliteta.

Kolicine ne bi mogle da budu velike i to je problem, a nisam ni sigurna da toga ima u Turskoj.

U svakom slucaju, hvala vam svima na pomoci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako da uvezem kontejner robe? Osnovne informacije imam (30% depozita za pocetak proizvodnje, adrese fabrika koje zelim da obidjem...), ali mi trebaju odgovori na josh neka pitanja. Kako da nadjem prevodioca u Kini? Kako do avio karte? Kog speditera? Jeftiniji hoteli za smestaj? Svako koga poznajem, a bio je tamo, nije lud da me vodi da mi pokaze, pa moram nekako da se raspitam i odem sam. Da li je to uopste moguce bez nekog ko je vec bio? Sta bi trebalo da znam na samom startu? Vidim da se "bodrum" razume, bio bih veoma zahvalan na korisnim informacijama. Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvozila bih igracke, kostime za maskembal, slagalice, nakit, koje kakve gadget-e i sve sto je vezano za filmsku i knjizevnu naucno fantasticnu umetnost, (npr. Tolkien, Harry Potter, Star Wars, Aliens itd.). Naravno, toga nema kod nas, a ono sto ima je izuzetno niskog kvaliteta.

Kolicine ne bi mogle da budu velike i to je problem, a nisam ni sigurna da toga ima u Turskoj.

U svakom slucaju, hvala vam svima na pomoci.

Joj, pa srbija je zatrpana kineskim igrackama, a za ovo " npr. Tolkien, Harry Potter, Star Wars, Aliens itd.)" vec nemam komentra...

Pa to bi ti vec na carini oduzeli, sem ako nemas neku debelu vezu. Odakle ti ideja da mozes da uvezes falsifikovane kineske proizvode. Kinezi nemaju licencu za prodaju tih igracaka, oni ih samo proizvode za principale, a svaki od tih brendova ima uvoznike u srbiji, ne brini se nista. Znam nekoliko proizvodjaca tekstila koje je poharala inspekcija i policija zbog proizvodnje majica i decije garderobe za "zigovima" Harry Potter, SW i ostale. A ljudi samo lepili preslikace, pa ti vidi!

I svih tih igracaka naravno da ima kod nas, samo sto su malo skuplje, pa se to prodaje po ovim skupljim radnjama!

Za kolicine sam napisao, stvari takve vrste se "prodaju" na hiljade. mozda bi uspela da spustis to na par stotina, ali da uzmes recimo 20 jedinica, a to ti je opet 20 x recimo 500 = 10.000 proizvoda, pa neka je cena po komadu samo jedan euro, vidi imas li te pare.

A gde ti je tu prevoz, zakup kontejnera, spediter, carina i ostalo. Da ne pricam da moras PDV da platis na svu robu ili da je drzis u carinskom skladistu!!! A i to kosta!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako da uvezem kontejner robe? Osnovne informacije imam (30% depozita za pocetak proizvodnje, adrese fabrika koje zelim da obidjem...), ali mi trebaju odgovori na josh neka pitanja. Kako da nadjem prevodioca u Kini? Kako do avio karte? Kog speditera? Jeftiniji hoteli za smestaj? Svako koga poznajem, a bio je tamo, nije lud da me vodi da mi pokaze, pa moram nekako da se raspitam i odem sam. Da li je to uopste moguce bez nekog ko je vec bio? Sta bi trebalo da znam na samom startu? Vidim da se "bodrum" razume, bio bih veoma zahvalan na korisnim informacijama. Hvala.

Evo mog pitanja tebi?

Mozes li ti da prodas kontejner robe :)

Ako mozes, sve je ostalo lako.

Odes u fabriku, pitaj u predstavnistvu bilo koje kompanije, mozes Aeroflot, ili Malev, posto su u komsiluku i imas vezanje letove, mada naravno i bilo koja svetska kompanija leti, samo sto naravno moras da presedas.

Prevodioc ti i nije toliko neophodan, u svakoj fabrici ima neko ko zna engleski.

U fabrici ce ti vec preporuciti neki hotel u toj oblasti, a mozes ga i ti naci preko google/trip advisor, sta preferira.

U startu treba da znas da li je ta fabrika ozbiljna??? to je najbitnije, da li mozes da im verujes i da racunas na njih. Kinezi su cesto indijanci.

Ja sam uvozio kucne bioskope, DVD playere/rekordere i sl. gluposti, koje se pogadjaju na 200-500 komada. Cene su zaista smesne, ali je zato recimo 10% bilo neispravno u startu. Garancije nema, sve to ide u krajnju cenu. Garanciju dajes sam kupcu.

Dosta toga stigne osteceno ili izgrebano. Zato treba imati tamo svog coveka koji ce organizovati neku kontrolu kvaliteta, da ti barem ne stize krsh roba.

Kontejner nije problem, ima dosta firmi koje prevoze. Brodovi idu do grcke, rijeke ili bara, s tim sto je bar destinacija samo za one sa jakim politickim vezama. Kontejner posle ide kopnom do srbije.

Ja ovo nisam radio sam, imao sam dva partnera, i veliko znanje iz ove oblasti, ali nisam imao sanse protiv Tehnomarketa, WEG-a i sl.

Treba robu i prodati negde, a oni jednostavno imaju mnogo bolje cene i uslove, zbog ogromnog kapitala.

Hrvatski Msan cak ima i svoju fabriku u kini i to je vrh. Bolje od toga ne moze! Iz te fabrike stize gomila tresa i na nase trziste u vidu par "brendova" audio/video/portabl uredjaja...

Dakle, ljudi, ne zanosite se, treba vam zaista ogroman kapital i sto je jos bitnije, prodajni kanali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se kontejnera tice, cuo sam da postoje tri velicine. Da li je to uopste tacno? Koja je , u stvari, zapremina jednog kontejnera??? Koju avio kompaniju mi preporucujes? Ne planiram uvoz tehnike (bas zbog velikog rizika). Da li cena prevoza zavisi od tezine kontejnera. Cuo sam da je prevoz do Rijeke nekih 3000$, a od Rijeke do BG-a oko 1000e. Jel to istina. I na kraju, sta je to po tebi ogroman kapital??? Hvala puno! Mnogo mi znaci tvoj odgvor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moram da spavam....

evo za sad ovoliko, pa citajte...

http://en.wikipedia.org/wiki/Containerization

I na kraju, sta je to po tebi ogroman kapital???

Po meni, to je kad mozes da spucas 10 ili 15.000 eura za probnu seriju i troskove, a da ti ne bude zao ako posao pukne....

Dalje, da imas skladiste gde ces drzati tu robu/da imas ljude koji to hendluju, da imas para da platis PDV za tu robu... ili da placas carinsko skladiste.... da imas caddy da to prenosi do kupca... ma milion stvari ti treba... a to sve kosta....

Izmenjeno (bodrum2007)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

otvorila bih butik ,pa me interesuje da li neko poznaje nekog ko odlazi za kinu po gardarobu prve klase ili nekoga ko tamo ima fabriku . ostale informacije imam , o otvaranju firme, carini,avionskom prevozu .... planiram da ulozim 10.000 eura.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka