Bubica

Vrahos

1795 poruka u ovoj temi

Kako stojimo sa komarcima u Vrahosu? Sećam se 2010. na Lefkadi ih uopšte nije bilo, ne znam kako je na kopnenom delu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za naseg boravka video sam i utepao :biggrin: samo jednog.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Vrahos!

Bili i vratili se. Kraj Maja i pocetak Juna, deluje malo rani  za Jonsku obalu, ali vreme nas je posluzilo tako da smo se nasuncali i nakupali. Jeste voda malo brrr dok se neskvasis i ne zaplivas, ali posle opusteno.

Put do Vrahosa je manje vise poznata stvar za sve one koji su isli put tog dela obale ili na Krf, Lefkadu.

Sam Vrahos je mali, ulica koja razdvaja plazu od smestajnih kapaciteta je jedino mesto dogadjanaj u ovom mestascetu. Ima jos par ulicica koje zalaze do smestaja u brtdu ali to je sve. U vreme kada smo mi stigli vecje bilo turista ali Vrahos se tek zapravo budio i pripremao za sezonu. Svako dan ste videli da se nesto desava, tamo je proradio neki kafic, onamo taverna, buldozer ravna plazu za suncobrane i lezaljke nekog bichbara, na drugom kraju "sade" suncobrane (sa trscanim pokrovom).

Tri prodavnice, "Seven" (7), "tzima" (odmah do girosa "Serafino") i treca kod pekare i kafea "Destij" (video sam jos jedan super market ali jos nije radio, kod kafea "Belvedere"), dve pekare ("Bake Bar" definitivno mnogo bolji), jedna prodavnica suvenira (iako ih ima u sve tri trgovine) - "Christina's accessories" i dosta taverni, restorana i gril -giros taverni.

Za neki lud vecernji ili nocni provod idite na drugu destinaciju, toga ovde cini mi se nece biti. Mada dva objekta pretenduju da ce imati dosta dobre (makar dnevne) zabave za mlade, a to su "Cuba club" i restoran - beach bar "Karnagio) koji je sada pocetkom sezone doziveo transformaciju i ne izgleda vise kao na slikama na google map. Nisam ga uslikao jer su radovi bili u toku i vise je izgledao kao gradiliste nego novi i moderan bar (barem meni izgleda da ce to postati).

Ono sto vam Vrahos nesebicno nudi i sta mozete naci u izobilju to su mnogo zelenila, cveca u neverovatnim kolicinama, izvanredni zalasci sunca i stvaran odmor. Sada na pocetku sezone (u predsezoni) sve je skroz opusteno i usporeno, nema ranojutarnjih dostavljaca robe u Markete, ne zuje skuteri i kola, mesto se budilo tek oko 08h.

Plaza je "peskovita", barem je tako reklamiraju, ali je to vise jjjaaaako - jjaaaakoo sitni kamencici, koji kada se zalepe za mokre noge nece sami da otpadnu posle susenja, vec morate da ih otresete. Pravog, siiitnog peska (kao Dunavski) ima u desnom kraju plaze (gledano ka moru). Taj je deo skroz neuredjen, divalj i divan sa veoma plitkim ulazom u more.P90603-080104.thumb.jpg.85acd6458a76f019P90603-080007.thumb.jpg.c2267732959ffebb

Ovde vam je neophodan suncobran jer jedino mesto gde ima nesto prirodnog hlada (ukoliko se odlucite da ovde provedete neko vreme) je kod one dve velike stene. Sada u predsezoni ovaj deo plaze bas i nije bio olicenje cistoce, bilo je nekih stvari koje je more i talasi nanelo na obalu (poneko parce daske, deo slomljene plasticne stolice, nekoliko parcadi debljih ribarskih kanapa i parcica ribarske mreze0 ali daleko od toga da je za izbegavanje. Pretpostavljam da ce ljubitelji ovakvih, divljih delova plaze, (koji su idealni za osamiti se) sami malo to urediti i da nece dodavati nove kolicine nepotrebnog smeca!!!

P90603-080041.thumb.jpg.b9c98686a155db71P90603-080810.thumb.jpg.a26008cbc390b7e8

Evo za pocetak par slika Vrahosa, dok ne izaberem ono najbolje.

P90601-184900.thumb.jpg.dd516736e475e7c1P90601-184051.thumb.jpg.81e9dcb0af6f2665P90602-160713.thumb.jpg.6f3c45caac53de79P90529-164148-26.thumb.jpg.0626504e34434P90526-192257.thumb.jpg.27601d4ffb0ba93e

P90603-080104.jpg

P90603-080810.jpg

Odlične fotke pogotovo ona sa talasima ? 

gde se giros može naći dobar...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo jeli u "Paradiso", 

Imali su dva dana jako dobru ponudu:

Grcka salata - dva girosa - dva pica -> 14 eura.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Srećan put :) U  koliko sati ste krenuli iz Bg? Ako nije problem, zamoliću vas da nam kažete koliko se putuje? I naravno, čekamo utiske iz Vrahosa:) Pozdrav i lep provod!

Pozdrav

iz Novog Sada smo krenuli u 14:00 a iz BG u 15:45  sa svim pauzama,usputnim zadržavanjima,granicom i svraćanjem u Pargu da izadju drugi putnici u Vrahos smo stigli oko 10:00 sati.

Mesto je lepo,plaža prelepa ?

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slike su prelepe!Recite nam kakvo je more,jel nije mnogo hladna voda?Mi stizemo u petak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@fishbone Koliko ste putovali do Vrahosa i kakva su iskustva sa Halo tursom? Ukoliko ste isli autobusom, kakvi su im autobusi?

I pitanje u vezi one druge vile - da li ima u blizini neka prodavnica, restoran? Jasno mi je da niste boravili u njoj, ali posto ste setali na tu stranu, pretpostavljam da znate

Izmenjeno (123)
dupliran sadrzaj
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

IMG_20190617_163838.thumb.jpg.5fed9b66edIMG_20190617_163617.thumb.jpg.12ec8d93f7

 

IMG_20190617_135548.jpg

Izmenjeno (Salamander)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo je videti da je lepo vreme. Temperatura mora je izgleda dostigla višegodišnji maksimum (25 stepeni), razvedrilo se (dnevno partimo onu live kameru) - samo da tako ostane do petka, kada stižemo, pa narednih 10 dana :-).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala za info,jedva cekamo petak!Uzivajte!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@123

Mi smo iz Novog Sada imali transfer do Bg i krenuli smo u 11.15 sati, a iz Bg u 13.05h.

Pravilo se dosta pauza, ali smo imali problem na putu u Grckoj, gde su neke deonice povremeno bile blokirane u toku noci zbog izbora (koji su bili tog dana kada smo krenuli) i izbornih rezultata. To je uslovilo da smo na auto putu izmedju Metsova i Janjine (neznam bas tacno gde) stajali u mestu pola sata (a mozda i vise) cekajuci informaciju kuda se moze ici.

Uz sve to isli smo prvo u Sivotu da tamo istovarimo putnike koji su isli do tog mesta, potom u Pargu (i tu istovarili putnike) pa tek onda u Vrahos, tako da smo bas dosta vremena putovali vise nego kada ide direktno do Vrahosa. Pred nas smestaj smo stigli negde oko 09.00 (mozda 09.30). Sto se prevoza tice :razmislja: nije bio los, sta vise mi smo imali dobra mesta - balkon, prvi red (sto bi rekli u bioskopu) iliti prva sedista do soferke na spratu. Poneko se zalio na neudobnost sedista (navodno tanak tapacirung) ali ja nisam primetio tako nesto, iako imam problema sa ledjima i neudoban polozaj mi uzrokuje velike probleme, a sada sam doputovao cio i vedar.

U pitanju su neki privatni prevoznici (Balkan Best iz Vreoca i drugi je neki "Fantast" - neznam sta), dobro su vozili, bili su kooperativni po pitanju klime i sl.

Sto se tice vile "Philoxenia", ona je kao sto rekoh u skroz levom cosku (gledano ka moru) i do najblizeg marketa (a to je market 7 - seven) ima tacno kilometar, sto je jedva 13-15 minuta hoda, ali ako napazarite dosta toga ili uzmete paket (nedaj boze dva) vode, izgledace vam mnogo dalje.Blizu "Philoxenia" apartmana se nalazi piljarnica, koja drzi samo voce i povrce (koliko sam shvatio) ali u vreme naseg boravka nije radila.

Najblizi restoran vam je riblja taverna "Orfeas", ali najbolje vam je da malo proucite Google Map i Street view, sve se mnogo dobro da videti.

Zelim vam sretan put, lepo vreme i prijatan boravak!!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dalila 1, možete na ovom linku videti kakva je plaža ispred vile Vrachos Holiday

http://meteo.camera/vrachos/

 

Kamera se nalazi na ulazu u dvorište vile. 

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka