Bubica

Vrahos

1490 poruka u ovoj temi

Do sada niko nije pisao o ovom mestu koje se nalazi u blizini Preveze.

Privukla me je ponuda Aqua travela.

Da li je neko bio i kakvi su utisci o plazi i samom mestu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto nikog, od onih koji su tamo letovali ili makar posetili mesto, nema da odgovori, ajde da ja kažem nešto jer sam se pre par godina interesovao za ovu destinaciju.

Prvo, u ponudi se obično javlja kao Loutsa/Vrahos jer su to 2 spojena mesta na istoj dugačkoj plaži. Ako ćemo tačnije, sama plaža se zove Loutsa i deo naselja na severu plaže je pod tim nazivom, dok je južni deo Vrahos, po istoimenom selu na brdu. Plaža gledana sa brda izgleda fenomenalno, a od nekoh ljudi koji su bili tamo sam čuo da je dole, na licu mesta, takođe izuzetna, široka i duga sa sitnim žutim peskom. Iz istog izvora znam da često ima talasa, mada retko tako velikih kao na zapadnim obalama Lefkade i Kefalonije. Jedini problem s tim talasima je što ponekad umeju da dovuku morsku travu na obalu. Sve u svemu, sigurno najbolja plaža u okolini Preveze.

Celo mesto ima praktično jednu stvarnu ulicu (onu uz more) i tu je skoncentrisan i sav sadržaj - uglavnom restorani i pokoji kafić ili market. Uostalom, tek ponegde i postoji 2 ili 3 reda kuća ka brdu, većinom je samo taj prvi red uz ulicu.

Što se tiče ove ponude aqua travela, mislim da je to dobra cena (naročito ona varijanta sa bus prevozom). Konkretno, meni su za trokrevetni studio na 15 dana sredinom jula svi tražili 50 -70 Eur (a poslao sam upite bukvalno na svaku adresu koju sam našao na netu). A ova varijanta ispada 45 Eur (sopstveni prevoz) za taj period. Naročito dobra ponuda je za smenu od četvrtog avgusta (ista kao za sredinu jula), jer su tada cene sigurno još više na terenu - Italijani i Grci na odmoru.

Ako idete busom i ne planirate da rentirate auto, a opet, želite da idete u mirno mesto (izgleda da tu nema nekog noćnog života), onda je ovo preko aqua travela odlična ponuda.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ја планирам да идем са девојком следеће године. Чини ми се као перфектно и још увек неоткривено место. Надам се да ће још нека агенција радити ово место. На сликама изгледа фантастично али то наравно није мерило...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Да ли неко има информацију да ли постоји у самом месту неки "rent a car" и да ли има неких маркета, било малих или великих? Какав је сам излаз из места? Може ли скутер да изгура пошто ми по сателитском снимку делује прилично узбрдо с обзиром да пут иде у цик-цак?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja se pridruzujem onima koji bi voleli da vide ovo mesto narednog leta...Ako neko ima informaciju, malo detaljniju o mestu u smislu sadrzaja za decu, prilaza vodi, plicaka i sl. I naravno, kakvo je vreme u junu, more i sl.? Hvala unapred svima.

P.S. Da li je merodavno da naprimer pogledam vremensku prognozu za Pargu jer su ova dva mesta u blizini (ako sam dobro shvatila).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Candle Potpuno je merodavno gledati prognozu za Pargu posto se nalazi na 30 km od Vrahos plaze, mada mozes da pratis i prognozu za Prevezu posto je par kilometara bliza od Parge.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

skined90 hvala puno, nadam se da ce nam se i ostali javiti sa nekim informacijama jer izgleda za sada smo samo mi zainteresovani za ovu destinaciju

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema na cemu. Ja uveliko tragam za informacijama. Kontaktirao sam nekoliko organizacija preko facebook-a i sajtova koji imaju veze sa Vrahosom. Cim dobijem odgovore i ako ih dobijem, prosledicu ih ovde.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine nasa destinacija je Vrahos od 05.07. preko Aqva travela vila Karnagio. Interesuje me kakva je temperatura vode i da li je hladna kao u Pargi. Kakva je vila i da li sve sobe imaju pogled na more. Informacije u agenciji su sture. Da li ima lekara u mestu, marketa i kakvo je stanje sa jezevima i meduzama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da cete vi morati o tome da nas izvestite kada se vratite :)

Vrahos je,koliko je meni poznato, prvi put u ponudi, tako da ne verujem da cete dobiti puno informacija. Ali plaza deluje bas dobro, samo me zanima da li je "neudobna" kao vecina plaza na Lefkadi npr. koje su inace prelepe za oko ili je ova malo drugacija, tj. sa vise peska, manje kamenja o koje lomis noge i talasa, recimo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vrahos izgleda prelepo, ko god ide ove godine neka sve lepo posle napise :]

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Danas sam opet pozvala agenciju da se raspitam o kvalitetu smestaja u vili Karnagio. Svi apartmani imaju pogled na more :yesss:. Samo da se javi neko ko je vec bio i da podeli utiske bilo kakve pa makar i lose.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hoce li se bar neko pojaviti sa iskustvima iz ovog mesta? :rolleyes: :thankyou:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo prošle i pretprošle godine bili u Pargi, pa smo dolazili na Loutsu skuterom. Što se samog mesta Vrahos tiče, ne mogu ništa da kažem, ne znam, ali plaža je fantastična! Dugačka je, mislim, oko 3km, peščana, nema kamenja u vodi, more je toplije nego u Pargi, živo je( ima dosta ljudi, ali nije gužva jer je ogromna), nekoliko kafića, na nekim delovima plaže ima muzike, negde je tiho( kako kome odgovara). Može da se desi da bude morske trave, ali nije strašno i nije često. Mislim da vredi letovati tu. Neko je pitao da li skuter može da izvuče pošto je dosta uzbrdo( mi smo se sa ugašenim motorom spuštali od glavnog puta do same plaže) i krivudavo- bez problema. Mislim da je dobra varijanta iznajmiti neko prevozno sredstvo( skuter je sasvim dovoljan), jer možete do Parge, usput ima još lepih plaža, a negde na pola puta između Loutse i Parge je skretanje za Aheron i Nekromantion( vredi obići). Eto bar nekih iskustava.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Хвала на детаљном одговору. Можеш ли само да појасниш за скутер? Колико је узбрдо од плаже до магистрале? Јел може 50 кубика да извуче двоје до горе? Јел знаш можда јел постоји rent a car y Врахосу и Луци?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25551
    Ukupno tema
    849456
    Ukupno poruka