ljubce

Tajne pustih ostrva-Novogodisnja avantura-Filipini, Kina, Makao i Hong Kong

101 poruka u ovoj temi

Na pustim ostrvima je hrana fenomenalna, a svaki dan je na meniju sveze upecana tuna

E ovo vec bolje zvuci, em volim kad je pusto, em obozavam tunu na zaru pa jos svezu. Svezu sam jela pre 20 godina i nisam vise imala prilike. A za desert moj omiljeni ananas :)

p.s. Nisam znala da imaju i lubenice ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala putnice :)

evo da malo "popravim" temu, posto vidim da kineska kuhinja ne prija tebi, Pef,i Lili :azdaja:

prelazimo na filipinsku koja je po meni idealna i vrlo slicna nasoj. Hleb, pice, paste, sendvici, pomfrit... ma sve sto pozelite, a naravno na ostrvima i Palawanu hrana je uglavnom riba, pirinac, povrce, voce, morski plodovi...

na fotografijama se nalaze "svedski" stolovi koje smo imali na Palawanu

sv3z11.jpg

2h2juab.jpg

293ayio.jpg

Na pustim ostrvima je hrana fenomenalna, a svaki dan je na meniju sveze upecana tuna

Filipinska kuhinja deluje savršeno, meni ne bi trebalo ništa više od ovoga!

Reci mi, da li su ovo one male bananice, i ako da, kakav im je ukus? Kažu ljudi koji su probali da su odlične i jako slatke, čak i kada su zelene...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

29w68ol.jpg

Znas sta Ljubce, uhvatila sam sebe kako malo malo pa zurim u ovu sliku ... to mi dodje kao ekspres meditacija.

Na tvom mestu ja bih ovu sliku dala da mi urade na platnu (rade to sad po foto radnjama) i okacila bih je preko celog zida. Sve tvoje slike su savrsene, ali ova mi je nesto posebno, prosto mogu da udahnem vazduh sa nje :srce: ...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja cekam jos slika :))) uhhh...

javi se ljupce!!

sa hranom. ako moze :kolce:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E pa drugari posto je interesovanje za pricu povecano, a nadam se da se dogadjaji sa prosle avanture uklapaju u ovu temu, evo jedne fotoprice koja se nadovezuje na fotografiju koja se svidja Putnici :)

Par dana do najludje noci, drugari iz grupei uzivaju u carima popularnog Boracaya, danju prelepe plaze, sunce, kokteli, toplo more, uvece se bela plaza pretvara u veliki pescani podijum i pocinje "djuskanje" do kasno u noc...

Druzimo se sa lokalcima i turistima iz raznih delova sveta, sve deluje idealno, ali imeni je u ovom trenutku potrebno nesto drugacije...

Godinu dana ranije jedan lokalac mi je pricao o lepoti ostrva "Hambil", ostrva na kojem je on rodjen, gde su sela pitoma, palme krive, plaze puste, a psi lenji :)

E sad da ne bude Ljubce "pobego" ja ponaosob svakoga iz grupe pitam da li neko hoce sa mnom na par dana da ode na jedno ostrvo udaljeno oko sat-dva voznje pirogom(ribarskim camcem), svi u cudu gledaju "jesi ti lud !?, pa Boracay je vrh vrhova" :) "e posto sam ja na njemu bio vise puta i znam mu svaku plazu i tricikl, ja ujutru odo"

Tako i bi, ujutru me motorom jedan lokalac odvezI do luke, trajektom prelazim na kopno i nalazim ribare sa kojima krecem put Hambila, prelepog ostrva vrelog filipinskog arhipelaga, koje i dalje uziva u svom miru.

.Nema masovnog turizma, muzike, betonskih resorta, domacih "biznismena"... pravo mesto za istinsko uzivanje na skrivenom tropskom ostrvu

Posle sat, sat i po stizemo, pozdravljam se sa njima i lutanje nastavljam sam.

Gledam levo dugacka plaza, desno takodje, ali se u blizini vidi jedan camac i malo dalje iza palmi izviruje par kuceraka. Krecem nadesno plazom, do uvece imam vremena da nadjem "krov nad glavom",, a do tada cu se kupati i uzivati u samo mojoj plazi.

iw6l1w.jpg

dysq5e.jpg

1f7e36.jpg

Dolazim do prvog sela na ostvru(ima ih ukupno 5) gde upoznajem mog domacina u naredna 2 dana-Olija. Na fotografiji je kuca koja je na dva dana bila i moj dom

2zfk1ns.jpg

Izmenjeno (ljubce)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Oli mi za dobrodoslicu bere kokos iz "svoje baste" .

Prvi utisak kada sam ga video je da nekako, odskace od ostalih mestana, svojim tetovazama i NBA dresom bio je jedinstven u selu. Kasnije mi je objasnio da je na Boracayu radio godinu dana i da ga je tada istetovirao drugar koji ima malu tatoo radionicu na popularnom "White Baechu". Dok je radio na Boracayu igrao je igru na srecu slicnu nasem lotou, samo sa mnogo manjim fondom nagrada posto je lokalnog karaktera. Kod "D-Mola" inace centru ostva se mogu videti lokalci kako u simpaticnom kiosku uplacuju nesto i posle masu malim listicima. E njega je pogledala sreca i osvojio je kako kaze prvu nagradu u vrednosti od 800$, pravo malo bogatstvo od cijeg je jednog dela kupio motor,a manji ostatak cuva za "ne daj boze".

j8jrko.jpg

Sa "loto motociklom" krecemo u obilazak ostrva, ali pre toga svracamo na benzisku stanicu da natocimo gorivo.

rbcsg5.jpg

Asfaltiranih puteva izmedju sela nema, a nema ni automobila, tu je samo prasnjava staza za motocikle i bicikle. Ostrvo inace ima povrsinu od oko 30 km, a najvisi vrh je 219 metara, Kao sto rekoh ostvo ima 5 Barangasa(sela), u kojima zivi ukupno oko 10.000 ljudi.Posetili smo brojne plaze, ostrvsku crkvu, isli na borbe petlova... sjajan dan

2lsxxqv.jpg

Oli inace zivi sa suprugom i cerkom, i tako kroz pricu pitah ga da li drzava daje njima neki materijalni dodatak za rodjeno dete, ne razume on sta ga je pitam, pa poceh da mu objasnjavam "u mojoj zemlji kada se rodi dete drzava i opstina daju pomoc oko 90.000 dinara ili u prevodu 1.000$' , gleda on bledo pa se sav u cudu pita "ONE THOUSAND DOLLARS"???... UAOOOOOO... sledi pitanje "how many children do you have"!?

Eto i ja jednom da se osetim kao covek iz "razvijene" zemlje gde nesto stima ha ha

2jee1hu.jpg

Uvece nam je njegova supruga spremila veceru, nakon kojeg smo otisli u centar sela na prednovogodisnji nocni maskenbal, sjajne ideje sam video, ali najoriginalnija maske je bila kad su se par njih okitili liscem i granama prerusivsi se u grmove

velpuw.jpg

Oni inace spavaju na podu, tako da sam i ja dobio isti "krevet".

169lq37.jpg

Oli me prati do mesta odakle krecu "piroge" za povratak na Boracay i ja mu se zahvaljujem na gostopprimstvu i prijateljstvu. Dok cekamo camac pokusava da me nauci koju recenicu na Tagalog jeziku, ispostavilo se da je to ovako na brzaka tezak jezik za mene pa se smejemo mojim pokusajima. Jedna zajednicka fotografija za kraj i Olijev poziv "My friend come to us again"

f375fl.jpg

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vlada hoće cice (za koje će izgleda biti uskraćen jer je jedini muški član na ovoj temi), Sanji se sviđa hrana, a ja sam oduševljena Olijevom ćerkicom. Kao lutkica je.

Plaže su naravno fantastične ali benzinska stanica je hit.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljubce, maske se ne vide (bar kod mene), krevet je...hmmm...ne znam da li bih mogla tu da zaspim... :) ...a slike na koje si nas uputio, sta reci?! :) Vidi se da je bila vesela i slozna ekipa! A sto se tice slatke devojcice, ima jos jedna - sladja! ;) (Ljubce, slazes li se?)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jao Ljubce, ne znam sta mi je lepse ... Ova divna priroda, ovaj mali secerko od deteta ili cela tvoja prica.

Ja samo mogu da kazem blago tvojoj deci i unucima kad krenes da im pricas svoje dogodovstine. I zaista ne znam da li postoji nesto u materijalnom smislu sto moze da zameni sve ove avanture, dozivljaje, uspomene .... Dovoljno je samo da sklopis oci i da se nadjes u ovom raju a to je zaista neprocenjivo bogatstvo :blago:

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Fenomenalno... i slike i prica koja ih prati :thankyou: priroda ostavlja bez daha. Jedva cekam :vestica:sunca%20se.gif:sator: a posebno da probam hranu ... i to svu gore pobrojanu :dance: ;)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala drugari na tako lepim komentarimai :)

Pef, ta fotografija se ne vidi, ne znam iz kog razloga

Aaaa evo i Hatsepsut, moje drugarice i stare saputnice sa kojom sam lutao africkim bespucima :yesss:

Lepo sto si se pridruzila drugaru ovim postom, a sto se tice hrane znam unapred ko ce probati sve sto se nadje na Kineskim marketima ha ha ha

Izmenjeno (ljubce)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne mogu da docekam pocetak nove avanture :happy: verujem da ce biti nezaboravna, kao i prethodna, ako ne i bolja od nje...bar sudeci po ovom do sad vidjenom :D u svakom slucaju, znam da ce biti veselo, pozitivno, puno dobre energije i neverovatnih dozivljaja.

A sto se hrane tice, znas me :hahaha: mada, necu ni ja sve probati, ali samo zbog enormnih cena nekih od tih specijaliteta koje si naveopla%C4%8De.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, nov sam ovde..

Odlicne slike i avanture, planiram da posetim Filipine krajem januara/pocetkom februara, na nekih mesec ipo dana

Imam tamo nekoliko dobrih prijateljica koje znam vec dugo vremena, jedna od njih ce mi biti i domacin i pratice me na putovanju po Filipinima. Znam dosta toga o Filipinima, ali ipak ne bi bilo lose da cujem i od nasih ljudi sto su bili tamo neke opste utiske, pre svega sto se tice bezbednosti i slicno.. Hvala unapred. Lokalne prijateljice su mi rekle da je najoptimalnije vreme za posetu od pocetha februara kada i pocinje turisticka sezona tamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim vas da diskusiju o Filipinama vodite na delu foruma - Azija.

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljubce dragi, srecan ti rodjendan, neka ti zelja od mene bude- najlepse putovanje do sada! :):srce:

Da li se pitanja vezana za najavljeno putovanje mogu postavljati i ovde ili samo na mail?

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887850
    Ukupno poruka