ljubce

Tajne pustih ostrva-Novogodisnja avantura-Filipini, Kina, Makao i Hong Kong

101 poruka u ovoj temi

Drugari :)

1 januara krecemo u vec tradicionalnu avanturu vrelih Filipina, pa ako neko zeli da se prikljuci malom regionalnom timu dobrodosao je :)

Prosle godine nazalost nije bilo mesta da se pridruzi neko sa foruma, ali tada sam rekao da ce ove godine biti 2 mesta za nase forumase.

Ovde imate nekih informacijama o jednoj realizoanoj avanturi

Grupa je vec popunjena (10 pustolova) i po sastavu je veoma, veoma interesantna :dance:

Sto se tice same avanture neke stvari su izmenjene, pa ce mozda biti sasavija, potpunija i zanimljivija nego prethodne,a evo u par recenica da je opisem.

Krecemo iz Pekiga gde cemo obici sve atrakcije koja ovaj grad nudi-Kineski zid, zabranjeni grad, Hram Nebo, Tijanmen trg... i naravno uzivati u sjajnoj hrani, probacemo skorpije, bube, zmije i razne specijalitete na ulicnim standovima.

Nakon toga krecemo u avanturu vrelih Filipina gde slede dani opustanja na tropskim plazama, lagunama, uzivanja u hrani, masazama.... ali i istinskoj avanturi daleko od civilizacije, provescemo 4 dana u pravom Robinzon Kruso stilu na prelepom pustom ostrvu okruzenom sjajnim netakutim ostrvima i fantasticnom prirodom. Mozemo ili istrazivati sjajan arhipelag ili provesti ta 4 dana u pravom uzivanju suncajuci se ili citajuci knjigu u lezaljci rasirenoj izmedju dve palme. :D

Nakon toga krecemo u deo Fil;ipina koji vazi za nejlepsdi na svetu sto se tice morskih prizora, lagune, formacije stena, jezera u planinama, rajske plaze...

Zatim jedno od najpopularnijh ostrva po lepoti -Boracay.

Ostaje nam jos da istrazimo Azijski Las Vegas-Makao, i da par dana uzivamo u civilizaciji Hong Konga. :)

Jedini uslov prikljucenja je da na putovanje ponesete dobro raspolozenje :cestitam:

To je za sada to, a ako nekoga interesuje sve do sitnih detalja neka pusti mejl na ljubce@ymail.com

Izmenjeno (ljubce)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljubce, ne znam da li mi se vise dopada vasa planirana tura ili prica i fotke iza toga! :klap::klanja: (savladala sam jednu prepreku za to putovanje, ali ne verujem da bih mogla da ispratim vas tempo i ruckanje tih zivuljki koje si pomenuo!) Kada bih znala da to mogu, prijavila bih se odmah! :)

Zelim vam da uzivate u novoj avanturi, bar kao sto ste u svim prethodnim! Donesite nam moooreee slika i duh tih krajeva, jer je malo verovatno da ce veliki broj forumasa imati priliku da uziva ovako kao vi! Pozdrav! :srce:

Fotka iz satora je "WOOOOW"! :)

Izmenjeno (pefkari)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Eh, što nisam malo mlađa i malo hrabrija?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Godine ne brojim, vec samo putovanja :hahaha: !

Sticajem okolnosti krajem maja sam pocela da razmisljam o poseti Filipinima u periodu decembar/januar, pocela da pratim cene avio karata, ali kako to obicno biva u zivotu, potpuno neocekivano doslo je do promene plana i par meseci nista nisam planirala. :'( Izgleda da ce odlazak u ove prelepe krajeve mozda ipak biti jednog dana kad zazivi princip treca -sreca.... :dosada:

Znam koliko volite ovu zemlju i da joj se uvek rado vracate o cemu svedoce divne fotografije.

Ljubce uzivaj , fotkaj i javi se kad mozes.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:)

Fenomenalno! Sutra lupam plusic, za danas sam potrosila! :srce:

Cekam da vidim sta ces mi reci za "zivuljke", jer mi je u Japanu bilo jaaakooo tesko da se priviknem na njihovu hranu (a vodjeni smo sve na "elitna" mesta od strane Japanaca)...volela bih da mi je "duh siri" po tom pitanju, ali, sto ne vredi- ne vredi! :)

Verujem da si uzivao kada si svoja secanja "spustao na tastaturu", imam isti osecaj ma o kom mestu da pisem...mislim, osim tog puta u Japan i Kinu i onih po Evropi i nemam bas mnogo toga da opisujem...ali, samo pisanje (kucanje,) potkrepljeno slikama, vrati me u te trenutke i ta mesta, pa uzivam "duplo"! :)

Izmenjeno (pefkari)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pef, sto se tice hrane u Pekingu uvek mozemo ici na Pekinsku patku i jesti ko ljudi :klap: ali naravno da postoje i razni drugi specijaliteti koji su "ludim" kinezima na meniju.. Ima bas extremnih stvari koje su pravi specijaliteti i kostaju po osobi kao 10 prasica u Srbiji :)

Jedna od tih stvari je majmunski mozak koji se sluzi na jako bizaran nacin, ne bih bas da opisujem sada... Sto se tice pasa sluze se uglavnom u korejskim restoranima, ali to nisu psi ljubimci ili lutalice, oni gaje pse kao sto se kod nas to radi sa pilicima, svinjama i ostalim nesrecnim zivotinjama.

Da predjem na klopu koja nije skupa, "egzoticna" je i valja se probati, a to su Skorpije, morski konjici, bube, zmije... na tu klopu idemo mi ha ha ha

To bi nekako nazvao kao Kineska brza hrana, kod popularne Wangfujen ullice ima mnostvo standova gde za male pare mozete vecerati, naravno ako imate stomak za tako nesto , ja ga nemam, ali vecina pustolova je probala i do danas im nista nije falilo :tik:

Uglavnom se prodaju zivuljke na stapicu, Morski konjic je kazu dobar za muskarce, i on je najskuplji "raznjic", kosta oko 4 eura

Skorpije se jedu poluzive, samo ih umoce u vrelo ulje, pa kad zagrizete jos se mrdaju :)

One su oko pola eura

257de0i.jpg

zl6eti.jpg

2rdao1l.jpg

Kada se pojedu skorpioni cine krv topliju zimi, a dobri su i za mnoge bolesti, Kinezi kazu da lose stvari napadaju lose stvari :)

2hmeqoh.jpg

2s6pq52.jpg

U svakom slucaju postojace mogucnost izbora :)

Izmenjeno (ljubce)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh čoveče, neću moći noćas da spavam.

Madaaa, mogao bi da mi pomogneš. Moje dete treba da preda insektarijum tamo negde u maju. Donesi mi neku od ovih "lepotica" da obogatimo kolekciju. :ideja:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1. Pef, sto se tice hrane u Pekingu uvek mozemo ici na Pekinsku patku i jesti ko ljudi :klap: ali naravno da postoje i razni drugi specijaliteti koji su "ludim" kinezima na meniju.. Ima bas extremnih stvari koje su pravi specijaliteti i kostaju po osobi kao 10 prasica u Srbiji :)

2. Jedna od tih stvari je majmunski mozak koji se sluzi na jako bizaran nacin, ne bih bas da opisujem sada...

3. Sto se tice pasa sluze se uglavnom u korejskim restoranima, ali to nisu psi ljubimci ili lutalice, oni gaje pse kao sto se kod nas to radi sa pilicima, svinjama i ostalim nesrecnim zivotinjama.

4. Da predjem na klopu koja nije skupa, "egzoticna" je i valja se probati, a to su Skorpije, morski konjici, bube, zmije... na tu klopu idemo mi ha ha ha

5. Kada se pojedu skorpioni cine krv topliju zimi, a dobri su i za mnoge bolesti, Kinezi kazu da lose stvari napadaju lose stvari

1. Za Peking ne znam, nisam tamo bila...u Sangaju je hrana bila sasvim zadovoljavajuca ("damplinge" bih mogla da jedem svaki dan, :) !), patku sam probala, ali je bila tako neobicno servirana i meni je zapala okrugla koska- dobro se nisam udavila! :)))) U svakom slucaju, tamo nismo imali insekte na meniju, bar ne da sam prepoznala oblik! :)

Sto se tice Tokija, tamo je bilo , za nas dve iz ekipe, "povuci-potegni": vodali su nas po "ekskluzivi", ali je hrana bila pretezno iz mora, malo pirinca i nesto cemu nije bilo poznato poreklo...obzirom da nas je bilo uvek puno za stolom, nisam mogla da pitam naseg domacina licno, vec sam od ostalih gostiju (raznih nacionalnosti) ponesto saznavala sta je sta...kad bih naletela na nesto "povrcasto", to bih probala...ostalo sam samo gledala, divila se tome kako je servirano, a degustaciju sam prepustala ostalima! :)

2. To sam videla kako se servira, srecom ne u restoranu, jer bih, garant, povratila! a030.gif

3. Nikakvog psa ili macku ne bih mogla- to su meni ljubimci, ma kako da se gaje!

4. Skorpije i konjici su mi dragi i njih ne bih mogla prvenstveno iz tog razloga....a buba i zmija se plasim i gadim, pa ne bih mogla ni njih...ako treba da jedem meso, onda neka to bude nesto "konkretno"... a ako ga nema, povrce i voce ce biti dovoljno...uz hleb, naravno! :)

5. Hmmm, ovo mi bas nije jasno...kao prvo, zivotinje nisu "lose", bar ne u smislu kako to ljudi mogu biti... a drugo, znaci li to da kada nekog ujede zmija, skorpija ili ih napadne ajkula da su losi ljudi?! Neeee, to nece biti! :tongue: Pre bih rekla da te "karakondzule" idu na one "dobre"! Kao i u ostalim sferama zivota, "lose se hrani dobrim/dobrom"!

I, evo, konacno, "udarih" plusice! :)

Mnogo su dobre fotke, ovakve mi jos niste pokazivali! ;) Lepo je sto otvaras ovakve teme, sto nam pises o toj egzotici, sto delis slike sa nama....dodjes nam kao "prozor u svet"! :srce:

Izmenjeno (pefkari)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

29w68ol.jpg

Jao, Ljubce ... ovo je moj san ....sama na plazi, nigde nikog na vidiku, potpuni mir ...kakva nirvana ....Zao mi je sto nisam avanturista na vas nacin da vam se pridruzim koliko odmah ...

Zelim vam sve najlepse na putu i jedva cekam slicice :srce: .

p.s. Ljubce, samo molim te nemoj da kvaris temu ovim slikama hrane, ja sam mnogo gadljiva, ne mogu ni da gledam slike a kamoli da pomislim da bih nesto od toga pojela. Ja bih tamo ostala gladna, eventualno bih neku vockicu stavila u usta.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala putnice :)

evo da malo "popravim" temu, posto vidim da kineska kuhinja ne prija tebi, Pef,i Lili :azdaja:

prelazimo na filipinsku koja je po meni idealna i vrlo slicna nasoj. Hleb, pice, paste, sendvici, pomfrit... ma sve sto pozelite, a naravno na ostrvima i Palawanu hrana je uglavnom riba, pirinac, povrce, voce, morski plodovi...

na fotografijama se nalaze "svedski" stolovi koje smo imali na Palawanu

sv3z11.jpg

2h2juab.jpg

293ayio.jpg

Na pustim ostrvima je hrana fenomenalna, a svaki dan je na meniju sveze upecana tuna

Izmenjeno (ljubce)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

O-ho-ho! Ovo mi se dopada! :) Rekoh da mi ni kineska nije strana, japanska mi je jako, jako, jako "nebliska"! ;) Bar ona koju sam tamo probala...zaboravih, ako nadjem tu fotku, stavicu ovde...u Tokiju smo, za jedan rucak, odvedeni u tradicionalni restoran (nasa rec bi bila "etno")...dobili smo neki corbuljak, u kome ne mogu ni da pretpostavim sta je bilo, a uz to neki "dodatak" koji je licio na crvice, larve...cudo neko! :) Zao mi je sto se nije nasao neko da snima moje face i "gutanje knedli" kada na sto stigne "hrana neprepoznatljivog porekla"! :))) Cekam jos slika, bas uzivam! :srce:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja cekam :klap:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887850
    Ukupno poruka