seann

Zima na ostrvima Grčke

8 poruka u ovoj temi

Dragi forumaši,

Tema koja me godinama okupira, otkada sam pročitao Matt Barret's Travel Guide to Greek Islands in Winter. Tada sam shvatio da postoji jedna potpuno nova priča o grčkim ostvrima i to zimi. Vreme u decembru i januaru, tada odgovara praktično vremenu koje je ovih dana u Bg.

Od ostrva koja sam tokom ovih godina gledao i prikupljao svaku moguću informaciju (jer verujte čak i Google vrlo šturo daje informacije o zimovanju na ostrvima, više govore o kopnenom delu Grčke), izdvojio sam nekoliko. Naravno ukoliko neko ima iskustvo o "ostrvskom zimovanju" bilo bi još lepše.

1. Poros

2. Spetses

3. Lesvos

4. Krit

5. Kipar

6. Aegina

7. Hydra

8. Agistri

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam kako je zimi na grckim ostrvima, ali bih ovog trena otisla tamo ... ne biram ostrvo, moze bilo koje. Samo da pobegnem iz ove ludnice i odmorim dusu :dosada:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Što južnije odeš lepše će i toplije biti....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam kako stvari stoje zimi (zapravo znam kada su u pitanju neka ostrva), ali u ovom trenutku je barem sto se temperature mora tice, jos uvek moguce kupanje na velikoj vecini grckih ostrva (izuzetak su istocnoegejska) , dok se na Kritu, Rodosu, Kosu, Karpatosu i temerature vazduha u intervalu izmedju 23-26 C, sto verovatno garantuje kupanje i u narednih mesec dana. Ono sto je kod nas umerena jesen, tako ce tamo da izgleda zima u najhladnijem periodu januar-mart.

Shodno tome, mislim da su ti Krit i Rodos dobar izbor, jer oba ostrva imaju vece gradove koji zive tokom cele godine, pa ako se vreme bas pokvari, uvek moze da se nadje neki kulturni sadrzaj.

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko sam obavestena, u Beogradu je ovih dana neuobicajeno toplo, kao i u juznoj Italiji i Grckoj. Ipak, ne nadajte se takvom vremenu zimi, cak ni na Kritu. Cesto sam boravila u Grckoj u zimskom periodu, doduse davno, ali klima se nije bitno promenila. Kao sto pamtim i u Beogradu temperature od 20°C 30. decembra, tako mogu da se dese i na grckim ostrvima, ali prosecne zimske temperature su 10 -13°C, mogu da se spuste i znatno nize, a i da porastu do 18- 20°C. I cesto pada kisa. Ako nekotrazi smestaj, neka obavezno bude s grejanjem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam kako je na ostrvima ali ove slike iz N Porija .........

430203_351045881601906_255738797_n.jpg

402517_351045781601916_560515481_n.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na nekim ostrvima mnogo pada kisa, na drugima duva jak vetar... sve u svemu nista za preporuku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Kritu nam je prošle godine vodič rekao da je prosečna zimska temperatura 12 stepeni, ali mnogo pada kiša, jako je vlažno i stalno duva vetar koji se "uvlači u kosti". Lakše podnosi zimu ovde kod nas nego tamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25997
    Ukupno tema
    867448
    Ukupno poruka