ZekaZmaj

Halkidiki (Kasandra, Sitonija, Atos) polupansion

460 poruka u ovoj temi

u boljim hotelima, a i apartmanima nema ni 5% nasih, uglavnom rusi, nemci itd ...

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci, cene su zaista skocile, vidim na primeru Alexander the great, aranzman od prosle godine kosta 450 evra vise ove godine. Mi smo se odlucili za hotel Pallini, 10 dana u julu, 1650 evra. Ima li neko iskustva sa Pallini Beach hotelom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jesu skocile i to lepo...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Interesuje me da li mi mozete preporuciti neki pristojan hotel sa ***(*) a da je u nekom gradu/mestu i to vrlo blizu plaze (<150m) na Kasandri ? Hteli bi da imamo uvece negde da se prosetamo, ali bez vozanja kolima. Interesuje me polupansion iskljucivo, zato pitam za hotel.

 

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene bi zanimao neki hotel, ali sa 2-3*. Ranije sam gledala i 4*, ali Grci su preterali sa cenama ove godine, tako da to otpada. Zato molim preporuku za neki pristupacniji hotel, bilo gde na Halkidikiju. Bilo bi dobro da je dvoje dece gratis...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Metamorfozis, Porto Matina ili Olympic Bibis, ako nema u agencijama, probajte direktno. Sajt je mpimpis.gr ili slično. Dvoje dece do 5 bi trebalo biti gratis. Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Rezervisala sam GoldenBeach Metamorfozis za period 09.06.-19.06.2018. po ceni 618e. F.minut. all inclusiv light. dve odrasle i dvoje dece. 

Hvala jos jednom divnim ljudima sa ovog foruma zbog kojih sam se odlucila za ovaj hotel. A kako nema nikakav opis posle 20.06.2018. postavicu opis i sugestije za i protiv. Da moze jos neko da se odluci za isti hotel. 

Ali kako vidim cene za leto 2018 su otisle u nebo u odnosu na cene za 2017,

 

Željno iščekujemo obećani fidbek:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Željno iščekujemo obećani fidbek:)

Evo i mene kao sto sam i obecala

Hotel Golden Beach Metamorfosis, (soba 104, prizemlje)

Vrlo prostojan hotel, sobe trokrevetne su malo skucene za dve odrasle i dvoje dece (13 i 7 godina). Cistoca u sobama i samom hotelu je na zavidnom nivou. Ali koliko su ljudi bahati i bezobrazni da zaposle jos 10 zena koje ce cistiti ne bi mogle da pokupe case i ostalo stao nasi turisti ostave oko bazena. Sobe su svakodnevno odrzavali, peskire i posteljinu su nam menjali svaki treci dan.

Hrana je bila odlicna, nemam ni jednu zamerku, samo reci hvale.

Jedina stavr koja mi se nije svidela to je kafa u hotelskom restoranu. 

Na plazi smo placali prva tri dana jedno pice za dve lezaljke i suncobran, a posle 5e za dve lezaljke. (pepsi 2,5e, toceni pivo2,5e, fanta 2,5e, frape 3e, grcka kafa 3e).

Obisli smo nekoliko okolnih plaza i odusevljeni smo sa njima: Vurvuru, Karidi, Lagomandra......

Odmorili se, naspavali, isplivali, napunili baterije.

Ako nekome treba jos neki od podataka tu sam

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drago mi je da čujem da je hrana odlična, jer se u grčkim hotelima niže i srednje kategorije svi žale na hranu. Takođe Metamorfosi je odlična lokacija. Da li vam je ukupan trošak letovanja probio 100,000 RSD? Doduše pretpostavljam da je malo više jer ste sigurno sipali preko 100 l goriva, ali i 1000 evra za sve ovo je izuzetno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Drago mi je da čujem da je hrana odlična, jer se u grčkim hotelima niže i srednje kategorije svi žale na hranu. Takođe Metamorfosi je odlična lokacija. Da li vam je ukupan trošak letovanja probio 100,000 RSD? Doduše pretpostavljam da je malo više jer ste sigurno sipali preko 100 l goriva, ali i 1000 evra za sve ovo je izuzetno.

Gorivo smo sipali u Makedoniji, tako da nismo dosipali u Grckoj, imali smo posle do prve pumpe u Makedoniji kada smo krenuli nazad. Sto se troskova tice nismo puno potrosili, Hrana je bila izvrsna i klinci nisu trazili da dokupljujemo nista osim sladoleda. na okolnim plazama cena lezaljki je bila ok. Na Lagomandri 2e je bila lezaljka dobila stocic odvukla lezaljku ispod drveta i uzivanje. Na Karidima kao sto znate, vi koji st ebili nema lezaljki, Vurvru nismo koristili lezaljke, bili smo kratko sat dva.....

Jedino smo na Lagomandri proveli ceo dan tu smo i rucali u restoranu pored hotela Lagomandra, giros 3,5e, coca cola 2,5e, pivo toceno 3e, Za ostala mesta smo svracali u Lidl kupili vodu grickalice i to je to. Hvala Bogu maji nisu zahtevni daj im cisto i bistro more sunce pesak i maske za ronjenje i pun pogodak...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Već planiram letovanje za kraj juna 2019. Nadam se da će se Grci unormaliti sa cenama (posebno jer će Turska zbog valutne krize koja je pogađa biti sigurno dosta jeftinija). Gledao sam malo koliko iznose first minute popusti i zaista ima izdašnih ponuda. Čudi me jedino da nema još povoljnijih ponuda za 100% uplate u startu ili jako rane uplate (novembar-decembar).

 

Pošto smo u Srbiji treba biti pažljiv sa finansijama a to znači da već sada treba videti koliko para da pripremim u naredna 3-4 meseca i čemu da se nadam tamo. Koliko je po dosadašnjem iskustvu direktan kontakt povoljniji od agencijske ponude za isti hotel?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Airbus A380

Gde su gledao ponude za sledecu godinu? Za Tursku?

I mene zanima.

Nesto nisam siguran da ce smanjivati cene. Turcima svaki priliv evra, na oslabljenu nacionalnu valutu, znaci.

Grci ove godine beleze rast poseta. Tesko je nadati se da ce smanjivati cene. Bojim se da ce ici jos vise.

Kod mene su dve opcije u igri.

1. Nadjem povoljno Tursku. Uzeleo sam se posle 3 god. pauze. Samo, nisam siguran koliko je realno.

2. 7 dana Afitosa i jos 5/6 Amuljani. Lepe plaze i finansijski bolje. Mana je da se cimam svojim kolima. Usluga je bolja u Turskoj. More losije.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slabljenje domace valute uvek po pravilu znači da će imaocu strane valute robe i usluge u toj zemlji biti jeftinije. Neke cene će Turci gledano u lirama korigovati, ali ne u onoj meri u kojoj lira bude slabila. Englezi su već pohrlili u Tursku. Mislim da im hoteli nisu spuštali cene ali vanpansionska potrošnja je drastično jeftinija. Pre 4 godine liru sam menjao prema kursu 41 dinar 1 lira. U junu ove godine bila je oko 25. Sad je oko 16. Dogodine će turski hoteli biti bar 20% povoljniji.

 

Glavna mana Turske je kao što si rekao lošije more. Tamo gde je more OK ide se samo avionom. A to je em ogroman trošak em si ograničen i nemaš šta da obiđeš u pogledu plaža, razdaljine su isto mnogo veće.

 

Grčka možda beleži rast noćenja, ali to je u celini. Da li i Halkidiki beleži taj rast? A Halkidiki je trenutno najskuplja regija Grčke. Sa izuzetkom možda Kiklada mada je i to upitno. I to samo zato što je lako doći do njega kolima. Nekome iz Nemačke do Halkidikija treba isto vremena kao do Benidorma ili Kalabrije, a duplo više nego do Šibenika npr. Konkurencija destinacija je ogromna.  Koliko ih stiže avionom teško je reći. Prošle godine broj putnika na solunskom aerodromu je rastao 11% ali su tu i domaći putnici, i strani poslovni, i citz+y break... koliko su tome doprineli strani turisti jako je teško proceniti iz toga.

 

 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jasno je meni sta ti pises, jer sam izmedju ostalog diplomirani ekonomista (doduse na smeru Turizam i hotelijerstvo, ali su osnovni ekonomski predmeti isti u prve dve godine).

E sad, nas kao korisnike resorta vrlo malo zanima vanpansionska potrosnja. Zanimljivo je da cena resorta nije padala (dobro, dobar deo cene paket aranzmana cini prevoz). Ne verujem ni da ce ih snizavati, a i ako do toga dodje, tesko da ce biti drasticnih snizenja. Treba da prodje vremena dok snizenje cene kostanja proizvoda ili usluga prouzrokuju snizenjen maloprodajne cene (elasticnost cena na dole...). Inace, kompanije koje imaju prilive iz drugih drzava imaju neku vrstu usmene direktive da ne snizavaju cenu (iz razgovora sa direktorom Waikikija za Srbiju).

Na Halkidikiju ima dosta poseta. U hotelu i koji odem vec par godina, vec u januaru nije bilo mesta. Malo se menja struktura turista. Ima dosta Rumuna, Rusa, Bugara,...

Da ne ulazimo u detaljne analize, za to bi nam trebali i neki podaci (broj putnika na aerodromu, prosecan broj nocenja po putniku, proswcna dnevna potrosnja itd). Ova forma i jije bas za to, a cenim da ne bi osim nas dvojice nikog drugog ni zanimalo.

Ono sto nas treba da interesuje je kako da dodjemo do jeftinijeg aranzmana. Za Tursu first minute ponude krecu 01.11. (bar ono sto ja znam). Postoji mogucnost da se trazi povoljan aranzman preko vecih turoperatora (Dertour, TUI...) i onda da se jiri carter kod nasih agencija ili redovni letovi do Istanbula pa presedanke za Antaliju, Dalaman...

Zato te i pitam da li negde vec ima cena za sledecu sezonu, posto ih ja nisam nasao.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vanpansionska potrošnja jeste bitna ako si u režimu polupansiona. Ko ide na Sitoniju njemu AI ni ne odgovara, 

 

Ne očekujem od Grka da spuste cenu, već smo da prestanu sa divljanjem. Neka budu kao ovogodišnje, to bi mi bilo dovoljno.

 

Nemam nikakav info za Tursku, niti me preterano zanima (ako budem morao avionom pre ću u Tunis nego tamo), i očekujem da će čak i dosta kasniti sa ponudama baš zbog valutne nestabilnosti. Ali slaba lira će generalno značiti jeftine odmore u Turskoj.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka