ZekaZmaj

Halkidiki (Kasandra, Sitonija, Atos) polupansion

460 poruka u ovoj temi

@Zeka Zmaj:

Da mislio sam na Blue Dolpfin u Metamorfozisu. I ne znam da li ima neki drugi hotel sa istim imenom na prstenovima. Inače tema koji su započeo je super. Imam osećaj da su ljudi koji uzimaju hotel sa PP u manjini na ovom forumu, te stoga ima dosta manje komentara i utisaka o hotelima. Sto se tiče dece i ja sam od ove godine za bukiranje dvoje preko 2 godine, tako da se izbor hotela sa odličnim odnosom cena/kvalitet dosta smanjuje.

Izmenjeno (mmi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovako,ja sam na temi o hotelu Atrium u Pefkohoriju pisala vec,ali mi nije tesko da ponovim,ako ce nekom stvarno znaciti i moje malo iskustvo.Polupansion za dvoje odraslih i dete nas je kostao 520eura first minute.Mi smo bili u periodu od 19-29 juna

Pa onda cena za polupansion od nekih 800 i kusur evra u Siviriju u hotelu JENNY, za moju 4-oro članu porodicu sa dvoje odrasle dece 9 i 12 god u sezoni i nije neka cifra.Naravno uz ranije bukiranje tj ja kada sam pitao bio je febr-mart.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da,u tom hotelu je aranzman za prvo dete do 12 gratis,a za drugo do 12 god. placalo se 50%od cene.

Ono sto sam htela jos da dodam,je da je dosta porodice bilo sa decom mahom ljudi sa dvoje,dece.Verovatno se isplati.

Izmenjeno (milanovic lidija)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Zeka Zmaj:

Da mislio sam na Blue Dolpfin u Metamorfozisu. I ne znam da li ima neki drugi hotel sa istim imenom na prstenovima. Inače tema koji su započeo je super. Imam osećaj da su ljudi koji uzimaju hotel sa PP u manjini na ovom forumu, te stoga ima dosta manje komentara i utisaka o hotelima. Sto se tiče dece i ja sam od ove godine za bukiranje dvoje preko 2 godine, tako da se izbor hotela sa odličnim odnosom cena/kvalitet dosta smanjuje.

ima dolphin u posidiju :D ...

ali on je 3*

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

LETO 2014 g.

POSSIDI PARADISE 4* TIP standardna soba 1/2 p.bazen PP

16.05-05.06 33 E 06.06-03.07 39 E 04.07-22.08 48 E 23.08-12.09 40 E 13.09- 03.10 33 E

Cene su izrazene po osobi po danu za odredjeni period.

Prvo dete od 00-12 god. gratis

Drugo dete 02-12 god.70% popusta

Treca odrasla osoba 60% popusta

20% popusta za rezervacije do 15.02 za sve periode,uplatom 50% aranzmana.

PO MENI VRLO POVOLJNO ZA PORODICE SA DVOJE DECE!

Izmenjeno (seagull)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sta je tu povoljno????

p.s. sto je lepo ziveti u beogradu...imas za letovanje svake godine!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

za meme je povoljna predsezonado 03.07. kada obracunam popust.

Vrlo bitna stvar, ne zivim u Beogradu, jasno sam napisala lokaciju i stavila avatar, za razliku od tebe!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da po proračunu ovo ispada manje od 1000e za 4-oro članu porodicu sa dvoje dece do 12 god. kada se uzme i popust od 20% na ranu uplatu što nije nepovoljno.Naravno ako je polupansion.Ali pošto mi stariji klinac iduće god puni 13 god. onda ide varijanta sa trećom odraslom osobom sa 60% popusta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako za 13 dana 12 noćenja platim za nas petoro sa popustom 500E, i sa prevozom potrošim još 1000E to je 1500E za 13 dana.

Ovde uračunavam i sve kupovine tj ukupna potrošnja na letovanju. Ako je gore pomenut ceovnik 40E po danu po osobi meni to ispada mnogo skuplje.

@dezinfektor

Nije bitno gde živiš. Ako možeš da se organizuješ i uplatiš letovanje ,a imaš veoma povoljno van sezone, onda i komentarišeš na temi i razmenjuješ iskustva. Ako to ne mežeš onda su ti komentari suvišni.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko vidim neke naše agencije su već izbacile ponude za Grčku 2014. Ostah iznenadjen jer je tek polovina novembra. Izgleda da 10 PP krajem avgusta za dvoje odraslih i dvoje dece preko 2 godine ne može proći bez hiljadarke, a i preko, za hotele sa 4* (Blue Dolphin, Athena Palace, Lagomandra Beach, itd)!

@vecic:

Ako računaš da uzimaš apartman i da svaki dan ideš na večeru u restoran, što je skoro pa ekvivalent usluzi u hotelu, izaći će te puno skuplje od hotela. Zato čovek odredi cifru koju može da izdvoji za odmor i na osnovu toga izabere tip smeštaja i broj dana na letovanju. Supruga i ja radije biramo 10 dana PP sa hotelom nego 15 u apartmanu, dok su neki moji prijatelji uvek za drugu varijantu. Sve je stvar izbora.

Izmenjeno (mmi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idemo i mi često na večeru u restoran, ali ne svako veče. Pokušavala sam da izračunam šta mi se više isplati a budžet mi je 1500E za letovanje. Zato i pratim ovu temu jer neznam sve cene hotela pa upoređujem vaša iskustva i pravim svoje kombinacije.

Agencija preko koje letujem Elnos ima takve aranžmane od 13 dana 12 noćenja i to je ono što mi odgovara.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kako mi deca postaju starija sve vise se isplati letovati u PP ili AI varijanti ...

do sada smo voleli da idemo u apartmane, kuce ili hotele sa BB, ali jos koju godinu kad mi deca jos porastu racunica se svodi da je najisplatljivije icu u PP ili AI varijantu ...

prost primer je da solidan ili extra apratman za 4 osobe (2odraslih+2dece) moze da se nadje izmedju 40-50e (dnevno) ili cele kuce na 15tak dana za 800-1100e i to je ok, ali sad dolazimo do dela gde treba izracunati koliko vam je potrebno za jelo ...

tu neki od nas nose vec spremljenu hranu ili spremaju na licu mesta, neki jedu samo fast fud (giros/pica i sl), neki jedu samo po restoranima a neki kombinuju sve gore navedeno gde spadam ja sa svojom porodicom ...

prostom racunicom dolazim do toga da ce mi uskoro (kad mi klinci budu malo stariji, a mozda cak i sledece godine) trebati mnogo vise nego 100e dnevno za trosak za jelo na letovanju racunajuci da jedemo po restoranima (4xdorucak=20tak e, 4xrucak=50tak e , 4xvecera=30tak e), a gde su tu jos pica na plazi, sladoledi, lezaljke, kolaci itd ...

znaci kad sve saberemo za recimo 10 dana u apartmanu

smestaj - 40e x 10 = 400e

dorucak (nekad pekara, nekad jaja, nekad restoran) - 10e x 10 = 100e

rucak (nekad spremanje u app, nekad giros, nekad restoran) - 30e x 10 = 300e

vecera (isto kao i dorucak + palacinke ili lukumades ili peceni kukuruz) - 20e x 10 =200e

potrosnja na plazi (lezaljke uz placeno pice bar 2 puta dnevno, krofne ili lukumades, sladoled, kukuruz itd) - 20e x 10 = 200e

dolazim do cifre od 1200e (400+100+300+200+200), bez troskova prevoza (benzin, putarine, medjunarodna, zeleni karton itd), osiguranja, sopinga i naravno decijih mamipara :D ...

znaci ako se nadje hotel sa AI za 1200e ili nesto jace isplati se otici jer jednostavno ne moras da mislis o hrani i picu uopste kao i o nabavci i spremanju iste ...

to je ono sto me je nateralo da uopste pocem ovu temu ...

naravno da se moze jos jeftinije proci ako ne koristite ljezaljke, ponesete smrznute ruckove za svih 10 dana i jedete pastetu i jaja za dorucak i veceru, ali to za mene nije definicja odmora (nije mi namera da ikog vredjam jer ima ljudi koji ne mogu da priuste ni to u svom gradu a kamoli da idu na more) ...

Izmenjeno (ZekaZmaj)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upoređujući cene iz nekih prethodnih postova za PP u avgustu je 40e dnevno po osobi.

10*40*4=1600e

još jedan obrok 200e

ležaljke na plaži 200e i to je ukupno 2000e bez prevoza i drugih kupovina

Nikako mi se računica ne uklapa ili sam slab matematičar

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako računaš 4 odrasle osobe u dve sobe onda jeste ta cifra, a ako računaš odrasle + decu onda je ipak manje. Inače se slažem oko mere 12 noćenja, 13 dana, idealna kombinacija i za moju familiju.

@Zeka Zmaj:

Sve je tačno u tvojoj računici. Jedino ne znam da li se može naći pristojan AL za 1200 Eur za 10 dana. Dobra varijanta je i pun pansion, ali je to retkost u hotelima na kopnu.

Izmenjeno (mmi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel Chrousso Village 3* - Paliouri

ima odlicnu AI ponudu koja izadje 1200e za 4 osobe (2+2) 10 dana u junu ili aeptembru ...

jedini problem za mene je u tome da nije na samoj plazi, ali je na po meni najlepsoj plazi na kasandri (xenia) i samim tim nema lezaljke na plazi vec morate da se smestite u kafic koji je bas dobar ( sa dobrim lezaljkama, pristojnom cenom pica, svacionicom, toatetom, tusem ...) ali je problem guzva i to narocito vikendom kad nemate slobodnih lezaljki ...

sto se utisaka o hotelu tice na TA u poslednjih 2 godine su solidne, kao i nasi od pre par godina ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka