ZekaZmaj

Halkidiki (Kasandra, Sitonija, Atos) polupansion

460 poruka u ovoj temi

pokrecem ovu temu jer mislim da je potrebna ljudima koji bi hteli da letuju u PP vatijanti a da imaju info na jednom mestu ...

ko ima neki predlog, iskustvo itd nek pise :D...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja već razmišljam o sledećem letovanju. Ove godine smo letovali u hotelu "Atrijum" u Pefkohoriju. PP za četvoročlanu porodicu 740 eura od prvog do desetog jula ( naravno uz popuste za ranu uplatu). Hotel je solidan za tu cenu. jedino što ne preporučujem ukoliko ne putujete kolima, jer je prilično daleko od plaže.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Theoxenia na Atosu i Philoxenia bungalows u Psakudiji, odlican odnos cene i kvaliteta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zeko odicna tema.Moja porodica nikad dosad nije letovala na ovaj nacin a uvek sam se divio ljudima koju uspeju da pronadju arnzman sa pp koji kosta skoro koliko i moj smestaj ,tako da bih bio vrlo zahvalan za iskustva ovog tipa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala :D ...

mislio sam da ce biti mnogo vise komentara i iskustava, ali ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se sa Taskom. Mi smo dve godine letovali u Theoxeniji na Atosu i bili smo jako zadovoljni. Na Sitoniji npr u Nikitiju, koji je smešan kao mesto, apartman za nas četvoro košta isto kao i polupansion u ovom hotelu (naravno sa svim popustima za ranu uplatu). I ja bih volela da se javi još neko ukoliko je otkrio kvalitetan hotel po ok ceni. Pošto bi ipak voleli malo da promenimo destinaciju za narednu godinu uzećemo u obzir Atrijum hotel koji pominje Sokol.

Izmenjeno (marijamia)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja bih molio tasko i mariamia ako mogu malo da opisu hotel i hranu kao i animaciju za odrasle decu ako je uopste bilo ...

znaci kakav je smestaj, plaza, hrana, da li se naplacuju lezaljke, da li ima ogralista za decu/odrasle itd ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako neko piše neka nam kaže koloko košta, za koliko dana i koliko osoba. Ovako ne možemo da uporedimo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zeko, za sva tri, za sada, navedena hotela postoje posebne teme na kojima su ljudi dali mnoštvo korisnih informacija i opisa. Tako da mislim da bi bilo suvišno sve to ponavljati i ovde...To bi imalo smisla samo ukoliko o hotelu nije pisano na ovom forumu.

A što se tiče cena, jasno su istaknute na sajtovima agencija (ova tri hotela radi čak nekoliko naših agencija) tako da ih je lako uporediti, a prethodno imajući u vidu broj osoba koje letuju, termin letovanja, vrstu usluge...

Izmenjeno (marijamia)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni je bila ideja da ne bi lutali po temama, da ovde svi koji imaju pozitivno ili negativno iskustvo sa nekim od hotela u ovoj regiji da svoje misljenje ...

mislim da bi tako mnogo lakse svi zainteresovani za PP dolazili do informacija, dok ovako bi trebali da iscitavaju gomilu tema i postova u njima ne bi li dosli do informacije koja ih zanima ...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

prosto mi je neverovatno da se niko nejavlja sa svojim iskustvima na ovoj temi ?!?!?

za mnoge mozda nije vreme za razmisljanje o letovanju, ali je taman da su se slegli utisci sa ovog letovanja i da mogu da se podele sa ostalim clanovima foruma kojima nije rano da vec razmisljaju o sledecem letovanju ....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Puno mi je pomogao ovaj forum da se odlucim za Philoxenia bungalove na Sithoniji, mada nije na sitoniji, vec na sredini izmedju prvog i drugog prsta, i Theoxeniu kod Uranopolisa. Iznecu svoje utiske i napravicu i poredjenje izmedju ova 2 hotela jer sam po nedelju dana bila u svakom i slicna im je cena, u periodu od 7-21 jula, za 4-krevetne sobe, 64E dnevno za celu porodicu 2+2 PP u Theoxeniji na Atosu i 62E u bungalovima. Letovanje nas je skoro isto izaslo kao i kada letujemo u apartmanima, a ne kuvas, ne operes tanjir, ne nosis peskire, puno hotelskih sadrzaja. Theoxenia je mnogo bolji hotel, hrana je fenomenalna, bolja nego u Turskoj u hotelu sa 4* gde sam bila, raznovrsna, ukusna, svaka cast. Soba prostrana, terasa ogromna, svakog dana su nam menjali peskire, hotelski tecan sapun, kupka, sampon u sobi, cisto, puno sadrzaja. A sada ono negativno a to je hotelska plaza: ne moze se uci od kamenja i voda je smrdela na sumpor, deca su dobila blag stomacni virus, mislim da je od morske vode, stekla sam utisak da su nesto izlivali u nju, inace svo vreme smo pili flasiranu vodu. Problemi su nestali kada smo presli u Philoxeniu. Na atosu smo se najvise kupali na Comitsa plazi, fenomenalna plaza u rangu sitonijskih ali na zalost i jedina koju smo mi otkrili, na amuljani nismo isli. U philoxeniji je sve skromnije, peskire menjaju na 3 dana, hrana sa manje izbora i manje ukusna. Dok je na atosu uvek bilo odlicnih kolaca, voca, sladoleda , ovde je 1 dan voce i to jedna vrsta, 2 dan 2 vrste kolaca i 3 dan 2 vrste sladoleda i tako u krug. Ipak, da nismo pre toga bili u theoxeniji sigurna sam da bih bila zadovoljna hranom. Soba je veoma funkcionalna i vise i bolje sam se smestila u philoxeniji. Sam hotel je sladak i ima neku intimniju atmosferu, uvece nam je bilo najlepse pored bazena ko u nekom kampu, svi se druze, igraju karte, bilijar, pricaju, deca se igraju. Igraliste je opet bednije nego u Th. , nema igraonice, nema sportskih terena sto sve Th. ima, ima 1 relativno mali bazen dok Th. ima 4 itd. Ali bez obzira na prednosti Th. u odnosu na Ph. bungalove ja bih se pre odlucila za ovaj drugi hotel. Prvi razlog, jer sama plaza u Psakudiji je solidna, ona nema tirkiznu sitonijsku boju, ali je bistra, cista, duga pescana plaza, sasvim zadovoljavajuca, mnogo bolja nego sto sam ocekivala, u odnosu na hotelsku plazu na atosu daleko, daleko bolja. Drugi razlog je mogucnost lakog obilaska preleph sitonijskih plaza, ima oko25-30km, ali se ide brzom magistralom i brzo se stize, tih 25km na sitoniji kao 12km do Comitse na atosu. 3 razlog je lepa prijatna atmosfera u hotelu, kao u kampu, dok u Theoxeniji si deo betonskog bloka. Bili smo i do kasandre 1 dan , jer je hotel na pola izmedju 2 prsta, i posto me ne interesuju sela PolHanPef, otisli smo do Sani resorta, tj. plaze, fenomenalna, mozda najbolji utisak od svih plaza na Halkidikiju, tirkizna voda, beli pesak, dugacak plicak, za decu fenomenalno, iza je nacionalni park sa borovom sumom, nisam do tada znala da i to kasandra ima, dugacka aleja sa vilama bogatasa i ulicicama u toj borovoj sumi, luksuzne jahte, jeste svet bogatasa ali je priroda fenomenalna i uz to bogastvo se stvara lep utisak, vredi videti. Verujem i da su hoteli kompleksa Sani resort odlicni, ali me to ne fascinira pa nisam obisla. Bili smo dalje na jug do Sivirija, uopste mi se ne svidja, ni voda, ni mesto, bolji utisak je ostavila Furka.

Verovatno sam konfuzno nabacala svoje utiske, ali sam zelela da ih iznesem jer su meni vasi pomagali uvek pri izboru letovanja. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje, a i suprugino, viđenje odmora je da se uzima hotel a ne apartman. Do sada je odnos hotel: apartman 8:2 i ići će i dalje u korist hotela. Ubeđujem ljude da PP sa first minutom može biti isplativiji of apartmana, a uživanje na odmoru mnogo veće. Ako govorimo o Halkidikiju bili u tri hotela: Lagomandra 4*, Gerakina Beach 3* (zatvoren) i Ammon Zeus 4*.

Lagomandra je dobar izbor za jun, početak jula i septembar jer onda cenovno prihvatljiv i ako imate do jednog deteta (sa dvoje već mora da se uzima junior suite). Sobe su super, hrana u klasi hotela sa 4*. Predstavlja dobru bazu za plaže na Sitoniji, može se ići i na istok i na zapad. 2010-aranžman je za početak septembra bio oko 980 Eur 10 PP sa jednim detetom 2- i first minut popustom.

O Gerakini nema smisla da bilo šta komentarišem jer je i dalje zatvoren.

Na kraju poslednji odmor je bio u Ammon Zeus u Kalitei. Sam hotel je na plaži i to je njegov najveći kvalitet, Plaža je savršena za klince jer ima dosta plićaka. Nije ekstra (što bi rekli žargonski) kao neke plaže na Sitoniji, ali za moju decu je bila super. Sobe su malo starijeg datuma, sve se dodatno plaća (internet, itd). Hrana je bila super. Sam izbor hrane je bio slabiji, ali sve je bilo kvalitetno i moglo se uvek nešto izabrati. Ko je baš navikao na bogat švedski sto neka izbegava ovaj hotel. Kuriozitet je da je stajalo obaveštenje da hrana može da se nosi u sobu, ali se plaća 2 Eur po osobi. Ko uzme sobu sa pogledom na more, kao mi, celu noć će čuti huk talasa. Problem kod ovog hotela je što ne možete rezervisati običnu dvokrevetnu sobu sa dvoje dece. Tada se mora uzimati porodična soba koje je duplo skuplja od dvokrevetne i po meni nije isplativo. Ja sam ove godine imao situaciju da mi je jedno dete bilo ispod dve, drugo iznad i uspeo sam da rezervišem dvokrevetnu preko strane agencije. Išao sam na varijantu APP (jedno dete mi još nije imalo dve godine) jer mi je Sabra pre toga rekla da moram uzeti porodičnu. Na odlasku iz hotela sam pitao da li ću i sledeće godine moći da uzmem dvokrevetnu i dobio odgovor pokušajte! Sam aranžman je bio oko 850 Eur i first minut popustom za 10 PP za početak septembra.

Prvi pik za sledeću sezonu, ako ne uspem Ammon Zeus, je definitivno Blue Dolphin. Na osnovu informacija sa ovog foruma a i šire ima dobar odnos cena/kvalitet za fini porodični odmor. Već dve godine mi izmiče jer se rasproda u februaru.

Izmenjeno (mmi)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bas mi je drago da su ljudi poceli da dele iskustva na ovoj temi :D ...

@mmi

blue dolphin metamorfozi ili neki drugi ?

ja sam ove godine isto hteo zeus ali mi davali samo porodicnu (drugo dete imalo vec 2 god) tako da smo odustali, ako nadjete varijanu za sledecu sa dvoje dece u dvokrevenoj javite obavezno :D ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovako,ja sam na temi o hotelu Atrium u Pefkohoriju pisala vec,ali mi nije tesko da ponovim,ako ce nekom stvarno znaciti i moje malo iskustvo.Polupansion za dvoje odraslih i dete nas je kostao 520eura first minute.Bojala sam se kako ce sve to ispasti,jer nisam bila sigurna da li ce za te pare sve biti u redu.Jos uvek sam odusevljena posle toliko meseci,samim hotelom,smestajem,hranom i svega ostalog.Mi smo bili u periodu od 19-29 juna,vreme je bilo idealno,sam hotel je prilicno cist,sobe prostrane,Da napomenem da smo mi bili u 1/2sobi standard.Tu je jedan francuski lezaj i jedan odvojeni.Mesta ima,nije skuceno.Balkoni su divni,uvece nema komaraca,milina.Oko hotela je puno zelenila,sve je fantasticno sredjeno,bar po meni.Jedina zamerka je sto nema dovoljno mesta za parkiranje automobila u hladovini.Hrana je super,raznovrsna,uostalom uvek ima za svakog ponesto.Mnogo mi se dopao bazen,dosta je veliki,pa bas i ne moramo da se gurkamo sa drugima.Za decu postoji prostorija za zanimacije,a tu su i dva divna momka animatori,koji su se pobrinuli da nasoj deci ne bude dosadno.Pored bazena je bar,ko je u all varijanti,ima prava na pice,mi ostali smo placali.D a napomenem,da je pored velikog bazena,i jedan mali za najmladje goste.E sad internet se placa,stoni tenis i jos neke sitnice,koje manje-vise i nisu neophodne za dobar odmor.Sve je bilo u najboljem redu i sve kako treba.Posto smo mi isli kolima,bilo nam je lakse stici do bilo koje plaze,ali ni to nije problem ako ste bez auta,jer postoji hotelski bus,koji na svakih pola sata vozi goste hotela do plaza i to ne ide samo na jednoj plazi,vec kako im gosti zatraze,jednom su cak vozili i do haniotija,do molos plaze.Mi smo vec bili tamo,kad smo ih ugledali,nismo mogli da verujemo,da bus dotle vozi,stvarno za pohvalu,nema sta.To je otprilike to,pa ako sam nesto izostavila,vi pitajte.Sad i ja cekam first minute za sledecu sezonu,ili p.p. ili all. varijanta,ali ko zna gde ce to biti..Ali opet bi se vratila u Atrium,sigurno.Do leta ima jos dosta,ali ljudi vodite racuna,kad izbace first minute,tad pocinje trka,pa budite spremni,to je uskoro :yesss: :weee:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka