GaleGagale

Kiev - Moskva - Krakov

37 poruka u ovoj temi

O, pa ima nas više. Baš lepo. Vidimo se.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Društvo, jel se vi spremate za ovo naše putešestvije?

Da li vredi žrtvovati Sergijev posad za jedan dan više u Moskvi?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Društvo, jel se vi spremate za ovo naše putešestvije?

Da li vredi žrtvovati Sergijev posad za jedan dan više u Moskvi?

I ja sam nešto razmišljala o tome mada rekoh da vidim kako većina odluči.

Volela bih da vidim Izmaylovo market,Muzej Kosmosa,njihov zoo vrt,Muzej

Babuški...a to bi moglo da se postigne samo ako je taj dan slobodan.

Šteta je ne videti Sergijev posad mada je uvek lepše iskoristiti što više vremena u Moskvi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidim da su objavili naziv hotela u Kijevu. Ima super lokaciju.

Što se Moskve tiče ne znam gde bih pre. Novodevičji manastir me opasno privlači, muzej kosmonautike obavezno, Arbat, i naravno sve ono što je u programu.

U Krakovu ćemo biti baš za noć veštica (tako nešto još nisam videla).

I da ne zaboravim, ja ne mogu u Aušvic. Nemam ja srce za to.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidim da su objavili naziv hotela u Kijevu. Ima super lokaciju.

Što se Moskve tiče ne znam gde bih pre. Novodevičji manastir me opasno privlači, muzej kosmonautike obavezno, Arbat, i naravno sve ono što je u programu.

U Krakovu ćemo biti baš za noć veštica (tako nešto još nisam videla).

I da ne zaboravim, ja ne mogu u Aušvic. Nemam ja srce za to.

Ja sam proverila sa agencijom tako da su rezervisali hotele za sva 3 grada.Kijev - Slavutych 3*,Moskva - Maxima Zarya 3* i Krakow - Efect Express 3*.

Moja koleginica je već bila u Krakovu tako da je išla na sve izlete pa da ne bi išla ponovo meni će biti dobovljno da provedem

dva dana u Krakovu u opuštajućoj šetnji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi nismo još počele sa pripremama :hello:

Slažem se da je malo vremena da se vidi Moskva, ali kako su izlet za Sergejev posad skratili da bude poludnevni, planiram da idem, kao i sve ostale izlete planirane u Moskvi :dance:

U Kijevu cu verovatno preskočiti krstarenje, a za Krakov su rekli da razmišljaju da ponude još nešto pored Aušvica :unsure:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi nismo još počele sa pripremama :hello:

Slažem se da je malo vremena da se vidi Moskva, ali kako su izlet za Sergejev posad skratili da bude poludnevni, planiram da idem, kao i sve ostale izlete planirane u Moskvi :dance:

U Kijevu cu verovatno preskočiti krstarenje, a za Krakov su rekli da razmišljaju da ponude još nešto pored Aušvica :unsure:

Da li su možda odredjene neke cene izleta pošto su napomenuli da će biti niže od istaknutih na sajtu?Nije to loše što su skratili Sergijev Posad na pola dana.Ja planiram da se spremim za vikend.Jel se kreće u 14h ili u 17h?Koleginica mi je rekla da ćemo možda krenuti ranije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema na njihovom sajtu nikakvih obaveštenja o promenama o kojima pričate. Kako ste saznale za njih?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema na njihovom sajtu nikakvih obaveštenja o promenama o kojima pričate. Kako ste saznale za njih?

U agenciji su nam rekli da će cene izleta biti niže od istaknutih na sajtu i da će polazak možda biti u 14 h da bi imali skoro dva dana u Kijevu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim vas da ne citirate ako se vasa poruka odnosi na prethodnu.

Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Saznale smo u razgovoru sa zaposlenima u agenciji.

Krećemo u 16h, jer ima putnika koji će u petak ići na posao.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto je ovo jedna od retkih tema vezana za Moskvu, moze li mi neko od vas napisati kakve su cene u Moskvi, gde moze da se klopa jeftino i kupe suveniri. Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Moskvi je sve skupo

Jeftina klopa je u pekarama oko metro stanica...ono sto ja video... i u Stokmann supermarketima

Suvenire nisam kupovao... ali prodavnice sa istim su oko crvenog trga

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto je ovo jedna od retkih tema vezana za Moskvu, moze li mi neko od vas napisati kakve su cene u Moskvi, gde moze da se klopa jeftino i kupe suveniri. Hvala unapred

Mi smo suvenire kupovale na samom ulazu na Crveni trg, ispred Vaskresenske kapije.

Evo ovde

dscf4010.jpg

Za 1eu se u menjačnicama dobijalo 40 rubalja, a cene su sledeće:

Babuške srednje veličine (5 komada u setu) - 200r. Obavezno traži da ti ih raspakuje, nas su prešli za dva komada, bilo ih je samo tri u setu.

Prelepe šolje za čaj, bogato ukrašene - 200r.

Kašičice upakovane u simpatičnu kutijicu - 100r.

Magnetići - od 50 do 100r, ovi skuplji su stvarno fantastični.

Na ovim tezgama robu prodaju simpatične Gruzijke obučene u neke dugačke, šarene kecelje. Sa njima smo se najbolje razumele.

Ima i nekih "divljaka" koji samo protrče preko trga sa robom u torbi. Od njih se mogu kupiti šubarice od veštačkog krzna sa petokrakom ili dvoglavim orlom - 10e. Dečije nemaju, što me baš razočaralo, htela sam to da kupim za neku dečicu. Šubare, mufovi i šalići od pravog krzna su mnogoooo. Ja sam šubaru kupila u Ukrajini za samo 25e.

Ima jedna pijaca u Ismailovskom parku, tu su najjevtiniji suveniri. Mi do nje, zbog manjka vremena, nismo uspele da dođemo. Ona radi samo pre podne.

Što se klope tiče, nismo ušle ni u jedan restoran. Kažu da su jako skupi a nema se ni vremena. U podzemnim prolazima, ka stanicama metroa, ima nekih kioska sa divnim pecivima. Kad siđete niz stepenice obori vas fantastičan miris. Na samom ulazu na Crveni trg, baš ovde gde su suveniri, imate McDonalds. Cene su nešto jače nego kod nas, ali to je nekako najzgodnije i najbrže (da se izgubi što manje vremena za klopu).

U GUM-u nema kupovine, sve je jako skupo, ali obavezno treba ući i pogledati. Na trećem spratu su odlično sređeni toaleti, to će ti sigurno zatrebati. ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Što se tiče hrane Mc Donalds je svugde najeftinija varijanta.Mi hranu nismo kupovali u centru već u ulicici kod hotela gde smo bili smešteni.U pitanju je bio hotel Maxima Zarya.Cene su bile kao kod nas ili malo skuplje.

Suveniri nisu ništa skuplji u odnosu na druge evropske zemlje.Čak su magneti jeftiniji od 30 rub.-100 rub.i to su ti cene u centru.

Ima jeftinih babuski od 200 - 300 rub.ali nisu ništa specijalno.Najveći izbor je na pijaci Vernisage(Izmailovo) metro stanica Partizanskaya.Tamo ima ogroman izbor babuški(prelepi primerci od 650 rub.),faberžeovih jaja(od 1000 rub.),muzičkih kutija sa motivom Crkve Sv.Vasilija Blaženog(od 650 rub.),kecelja(270 rub.) i torbica sa motivom babuski(270 rub.),magneta(isto kao u centru),garderobe(nismo gledali cene)....U svakom slučaju tamo nema šta nema.Ono što sam namerila tamo sam i kupila.

U Kremlju ima prodavnica suvenira koja je bila neočekivano jeftina.Po celom gradu smo tražili privezak faberžeovo jaje - minijaturna verzija koja je bila izvan Kremlja od 750 rub.-1500 rub.U Kremlju je bio ogroman izbor posrebrenih privezaka za samo 400 rub.fantastično odradjenih.

Tako da Moskva nije tako skupa za suvenire.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26517
    Ukupno tema
    888124
    Ukupno poruka