CatWomen

Island

58 poruka u ovoj temi

Mi smo se vratili sa Islanda. Sve je proteklo u najboljem redu. Prepuni smo utisaka, kao da dolazimo sa druge planete. O prirodnim lepotama Islanda je već dovoljno rečeno pogotovu od ljudi koji su boravili duže i obišli celo ostrvo. Ja stojim na raspolaganju za informacije o atrakcijama u Zlatnom krugu, Plavoj laguni i uopšte o low budget boravku na Islandu.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Putujemo na Island početkom marta, sve informacije koje možete da nam date su dobrodošle.

Do sada smo obezbedile prevoz i smestaj u Rejkjaviku. Sledeće nas interesuje iznajmljivanje automobila. Da li je za obilazak Zlatnog kruga i dela južne obale u ovom periodu ( dok je još zima) neophodno vozilo pogona  4x4?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vetre, skoro pa ti zavidim...željno iščekujem utiske.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesantno putovanje na daleki sever. :)

Izgleda da ni zime  u Nordijskim zemljama nisu više kao što su nekad bile. :grudva:

Vetre, imaš li neku sličicu da postaviš? :turista:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

jer

Telefon nisam koristila , jer mi je bilo nezgodno da uzivam, opuštam se i svo vreme pazim na telefon ili da pravim slike

 

 

Sad vidim da si napisala da nisi slikala.

Šteta. :'(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fotografije su lepe i bez obrade:)

Postavi još neku ako imaš.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@vetar Posle Kube (vratili smo se pre 4 dana) izgleda da te pratim na Island. Naravno to je još ideja koju bismo realizovali krajem juna, ali tek treba da se kockice slože. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

 

Nama je plan da posetimo Island u terminu kraj Aprila/pocetak Maja (taman da povezemo sa neradnim danima u Srbiji). Istrazivali smo i nasli karte preko WizAira iz Budimpeste. Da naomenem da smo mislili da ostanemo 7 dana. U skladu sa tim imam nekoliko pitanja (iako sam dodatno istrazivala te stvari, ali nece da skodi ako dobijem info iz prve ruke):

1. Da li ste kupovali City card? Videla sam cenu za 72h, pise da je ukljucen i gradski prevoz, poseta Zoo vrtu itd. Da li se isplati? U Kopenhagenu, City card nam je spasila zivot npr.

2. Kakva je situacija sto se tice prevoza od aerodroma do centra 

Rejkjavika? Videh na netu da postoje neki autobusi, pa me zanima koja je najbolja opcija i koja je okvirno cena toga.

3. Na mapi, grad mi deluje malecko. Cak sam i merila neke destinacije i sve deluje blizu, na 5km. S obzirom na to da smo mi pesacki nastrojeni, zanima me da li realno moze grad da se presparta pesaka?

4. Sta ste videli od znamenistosti da je ostavilo wow utisak? Videla sam na netu onu crkvu, spomenik-camac itd

5. Kako ste ukombinovali dolazak do Budimpeste, s obzirom na to da je avion rano ujutru, a treba doci do Budimpeste zbog leta?

6. Da li imate da preporucite neko mesto sa pristojnom cenom gde moze lepo da se klopa? Procitala sam vec da je sve papreno, zato i pitam jer ne bih bas da nam oderu kozu i da idemo napamet.

 

Hvala unapred na odgovorima.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogu da ti odgovorim samo za Budimpeštu.

Prva opcija je da idete svojim kolima i ostavite kola na parkingu.

Druga opcija je da uzmete kombi prevoz (gea ili teraturs) pokupe vas na adresi u dogovoreno vreme npr 6-7 sati pre leta. Ova opcija vazi ako ste iz Beograda, Novog Sada ili Subotice. Cena povratne karteiz Bg-a do Budimpešte je 50e.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Mogu da ti odgovorim samo za Budimpeštu.

Prva opcija je da idete svojim kolima i ostavite kola na parkingu.

Druga opcija je da uzmete kombi prevoz (gea ili teraturs) pokupe vas na adresi u dogovoreno vreme npr 6-7 sati pre leta. Ova opcija vazi ako ste iz Beograda, Novog Sada ili Subotice. Cena povratne karteiz Bg-a do Budimpešte je 50e.

Bokinjo, prva opcija otpada jer nemamo svoja kola jos uvek.

 

Za drugu opciju sam citala sve i svasta na forumu, pocevsi od toga da traje vecnost dok te Gea pokupi od kuce, preko komentara o autobusima itd. Naravno, na kraju ce ispasti daj sta das u nasem terminu, bas zbog nezgodnog vremena leta koji je rano ujutru. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje iskustvo je takvo da sam od 7 dana, 2 bila u Rejkjaviku, jer za grad vise i ne treba. Glavna ulica je Laugavegur i ima oko 1km :)

Grad je prostran, nije bas zgodno da se prepesaci. Ne znam da li ste vec gledali za smestaj?

U gradu je lepo videti njihov Nacionalni muzej, crkvu Hellgrimskirkja i panoramu sa zgrade Perlan.

Sto se hrane tice, zabava pred put mi je bila da istrazim jelovnike svih mogucih restorana (sad je i zgodno preracunavanje, jer je dinar-isl.kruna 1:1) i tako je nastala lista rest. koji dolaze u obzir. Plus ponesoh escajg kako bi se i u sobi nesto prezalogajilo :) Bonus im je "jeftin" supermarket.

Jedan dan je otisao na Plavu lagunu koja je OK, lepa, interesantna, ali je preskupa (za turiste, Islandjani imaju nizu cenu ulaza), tako da cu je sl.put zaobici. Ima puno bazena sa toplom vodom po Islandu za neuporedivo manje novce.

Ostale dane treba da iskoristite za izlete, jer tada poseta Islandu dobija pravi smisao. Rent a car i teraj :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka