CatWomen

Island

58 poruka u ovoj temi

Pa da , smesna cena :) Samo smestaj i kola jos fale :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Računam, polako, ima vremena. Pogledah na airbnb ima pristojnih apartmana u centru Reykavika već od 70eura, čak videh i jednu ponudu gde vlasnica apartmana rentira i svoj džip po pristojnoj ceni. A na bookingu hotel sa doručkom i ocenom 8.0 100 evra dan za nas četvoro. Tako da će se sigurno naći nešto dobro, važno je da sam prvu/najtežu prepreku savladao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hej caos!
To je sjajna ponuda za avion! Nikad nije bilo jefitnije od toga, cak ni kad uracunas prevoz do Budimpeste...
Jesi voljan da podelis koji je hotel u pitanju? taj koji spominjes preko bookinga... Mi idemo za 2 meseca, ali nista tako jeftino nismo nasli, iskreno da ti kazem...
Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda ste gledali razlicite periode odlaska .

Po prici sam shvatio da on zeli u Februaru da ide kad nije zvanicna turisticka sezona stoga su verovatno i nize cene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma da, ima toga svakako... mada mislim da im je i febraur kol'ko tol'ko popularan zbog polarne svetlosti..svakako sam hteo da bacim pogled na te hotele, sasvim je moguce da sam ja propustio nesto...a jos nismo rezervisali, pa zato pitam :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Jesi voljan da podelis koji je hotel u pitanju?

U pitanju je hotel Orkin

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadam se da cete uzivati i da ce vam ovo biti prekretnica da napravite taj korak i posetite ovu divnu zemlju :) 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hoćemo (gotovo) sigurno. Evo, ostalo je još nepuna dva meseca do puta. Upravo ovih dana tražim kola za rentiranje, koliko čitam po forumima to je veliki problem na Islandu, ima dosta prevara sa lokalnim agencijama (naknadna naplata nepostojeće ili ranije napravljene štete na autu). Ukoliko neko ima pozitivno iskustvo molio bih da bi preporuči rent a car firmu. Predvidjeni hotel mi je mojom greškom promakao na bookingu ali smo našli dobar apartman preko Airbnb (70 evra/dan). Polako pravim rute i satnicu, za mene je priprema putovanja podjednako interesantna kao i samo putovanje.:) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

https://icerental4x4.is/

Preporuka za automobil. Rentovali smo novu Suzuki Vitaru, bili smo prezadovoljni.

570e nas je izaslo za 8 dana, ali smo mi to delili na 4, pa onda i ne izadje tako skupo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na preporuci, oni su mi u užem izboru, Ja na žalost nemam sa kim da delim  troškove (osim sa ženom i decom).Interesuje me da li su rezervisali security deposit na vašoj kreditnoj kartici tokom rentiranja i ako jesu u kom iznosu?
Još jedno pitanje: da li je potrebna medjunarodna vozačka dozvola pri rentiranju ili je dovoljna samo nova vozačka,kao u većem delu Evrope?
 

Izmenjeno (vladarr)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nova dozvola je dovoljna. Obavezno pratite ogranicenja na putu. Imaju i kamere za snimanje prekoracenja, mene je gps obavestavao gde se nalaze.
Jako je tesko da covek vozi po tim ogranicenjima, jer su putevi okruzeni nestvarnim pejzazima, i kad na to dodate odlicno stanje Ring Road puta, covek se lako opusti :)

Sto se deposita, mi smo morali da platimo nekih 90ak eura, za taj auto koji je kostao 570.

Izmenjeno (sinishow)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Caos caos :)
Samo da se nadovezem, mi smo letos uzimali kola odavde: http://www.bluecarrental.is/

Nismo imali niakakv problem, zaista. Dobili smo Reno Klio sa 4hiljade kilometara na satu. Ne znam da li je kilometraza prava, ali je delovao novo :)

9 dana je bilo oko 480e, vozilo smo pokupili i vratili na aerodromu (nema dodatne naplate, tu im je kancelarija). Trazili su kreditnu karticu
Na pocetku smo slikali vozilo kad smo ga pregledali, nije imao nista od ogrebotina/udaraca.

Kada smo vracali kola, oprali smo ih na nekoj pumpi (cesto je dzabe ako hoces sam da radis, imaju cetke,prskalice, crevo na dosta pumpi) - na netu smo procitali da znaju da naplate pranje kola..

Dozvola - u rent-a-car-u nisu trazili ni domacu ni internacionalnu. AMSS na poziv nije znao da mi kaze (bez ikakve sale), i rekose da bolje da uzmem da budem siguran.

Ogranicenja se pazite, narocito oko naseljenih mesta. Vidjali smo policiju sa radarom, ali iskreno ne bas cesto... tamo gde ima kamera po putu, ima i znakova :)

ako treba jos nekih relativno svezih informacija (jun '16), tu sam!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na konkretnim informacijama. Dosta od toga sam pročitao na drugim forumima jer mi je, zbog zimskih uslova, trenutno glavna preokupacija izbor adekvatnog automobila i ostale informacije vezane za vožnju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, planiram i ja sa devojkom da idem na Island u aprilu. Zna li neko, da li je generalno to dobro vreme za posetu Islandu? Takodje molio bih clana vadarr da opise svoja iskustva posto ce relativno skoro da ide na Island. Kako stoje stvari sa hranom na Islandu, koliko je skupa? Ulaz na turisticka mesta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ću preneti moja iskustva, obećavam. Ono što znam iz dosadašnjih priprema je da su turistička mesta, bar one glavne atrakcije  u Zlatnom krugu i južnoj obali, besplatne. Hrana je preskupa, čak i u preporučivanim supermarketima (Bonus, Netto idr-.pogledaj im sajtove) a kamoli u restoranima. Ono što bih te posavetovao je da ukoliko planirate posetu Plavoj laguni odmah kupi online ulaznice jer cena raste vremenom a i brzo se rasprodaju termini.

Izmenjeno (vladarr)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka