Putnica

Korint

6 poruka u ovoj temi

Nesto ne nadjoh nigde, da li je neko obilazio Korint, je'l ima tamo negde neka pesacka zona, ulica za soping tipa Knez Mihajlove i slicno?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima neka centralna ulica gde je nevidjena saobracajna guzva.

Levo i desno od ove ulice ima citava mreze unakrsnih ulicica, a na njenom samom kraju (odmah do luke) mi se ucinilo da sa leve strane ima nesto sto ti trazis.

Nismo se nesto posebno zadrzavali u gradu jer smo trazili sam kanal, cisto smo se malo provozali da ga vidimo.

Grad nije mali tako da sam siguran da imaju u i oni svoju "Knez Mihajlovu".

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako ulaziš u Korint iz pravca Lutrakija (ili Atine a sišla si sa autoputa kod Korintskog kanala), prilikom ulaska u grad, naićićeš na prelazak preko pruge (pažljivo, loše odrađen prelaz, da ne polomiš šta se može polomiti) - posle oko 300m videćeš luku. Ima i znak za parking. Tu skreni desno i zađi prema obali (100m) i parkiraj negde na velikom parkingu.

Možeš i da produžiš tom ulicom skroz do kraja dok ne naiđeš na raskrsnicu gde ima znak da je ulica kojom voziš sa pravom prvenstva, na samom ćošku, sa desns strane videćeš žutu trafiku. Tu skreni desno i opet desno da bi krenula na parking. Dugačak je i ima dosta mesta, mada radnim danom i kad nije sezona, moraš imati strpljenja.

Bolo koji parking da odabereš, lako ćeš naći fontanu koja dominira tim delom centra korinta:

Levo i desno i u samoj toj ulici imaš raznorazne prodavnice.

Gledajući od fontane prema gradu, ako kreneš u levi segment ulica imaš mnoog manjih prodavnica i butika sa dosta dobrom ponudom. Na svakom ćošku se možeš i osvežiti kafom, slatkišima ili sladoledom, posebno u ulici koja seče ovu novu pešačku zonu, dosta kafića i skoro svi imaju internet ako sedneš za njihove stolove.

Ceo taj centralni deo Korinta se može obilaziti radi eventualne kupovine.

Posle, kad se umoriš, sedni u jedan od kafića/restorančića uz obalu sa svake strane fontane i uživaj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bravo Zoki!!!

Slike i opisi istih su za deset.

Posle pregleda (dva puta) slika , imam osećaj kao da sam bio u Korintu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala, Srećko! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26509
    Ukupno tema
    887864
    Ukupno poruka