Dare87

Etno selo "Latkovac"

1 poruka u ovoj temi

U aprilu mesecu prošle godine, posetio sam Etno selo Latkovac,koje se nalazi u opštini Aleksandrovac, oko 5 km od centra grada i tom prilikom se oduševio gostoprimstvom domaćina, kao i izgledom celog kompleksa. Do etno sela se dolazi automobilom, a put je manje-više dobar, ali to je Srbija, zar ne? :) Iako je relativno blizu grada, ipak je dovoljno udaljeno da uživate u prirodnim lepotama, miru i tišini, koji će učiniti da zaboravite na vreme i probleme. ;)

Domaćini su bili izuzetno ljubazni i gostoprimljivi, tako da su nam detaljno pokazali etno kompleks i objasnili istoriju istog. Etno selo čini četiri kuće, ambar, štala i letnja scena. Kuće raspolažu sa različitim tipovima soba za smeštaj, zatim tu je etno restoran, biblioteka i etno dućan. Ja nisam noćio u selu, ali znam da je moguće uplatiti prenoćište, prenoćište sa doručkom, polupansion i pun pansion, s tim što je potrebno da se najavite. Služe isključivo domaće specijalitete.

Posvetio bih pažnju i dvojici stalnih stanovnika etno sela, psu i konju, koji su veoma razmaženi i uvek spremni na društvo. :D

Ukoliko je neko zainteresovan, dok gostujete u Latkovcu možete se "baviti" i poljoprivredom, tj. branjem maline, kupine, skupljanjem šljiva, čuvanjem ovaca, pravljenjem rakije, sira, s tim što proizvode možete poneti sa sobom ili ih ostaviti za posluženje u etno restoranu. :)

Moglo bi se reći - za svakog po nešto. :)

Moja Foto Tura - Etno selo Latkovac

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26814
    Ukupno tema
    900650
    Ukupno poruka