Putnica

Cene banjskog, etno, planinskog turizma u Srbiji - realnost ili nesto drugo

34 poruke u ovoj temi

Nema ništa slično, na žalost. Ali pare možeš da ostaviš, za to nema problema :)

Akvapark u Bačkom Petrovcu ima u planu da u sledećoj fazi izgradi zatvorene bazene ali ta sledeća faza pitanje je kada će biti.

Svi u ponudi imaju jedan ili dva manja bazenčića, retko sa termalnom vodom. Pogledaj na ovom forumu temu o banji Ždrelo. Biće ti sve jasno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je zaista tužno-službeno sam bio na nekom seminaru u tim Termama Čatež i nekakav lik tamo direktor je prodaje kaže mi da 60°% noćenja koje ostvare stranci tamo čine gosti iz Srbije.

Da čovjek ne povjeruje da u Srbiji đe je banjski turizam postojao ko zna od kada nema jedan zatvoreni Spa centar sa bazenima i toboganima i sličnim glupostima za djecu i odrasle.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ni mnogo bogatije zemlje ne mogu da pariraju Slovencima po tom pitanju. Gledajući veličinu zemlje, alpska republika je proporcionalno gledano rame uz rame sa Mađarima, Italijanima, Austrijancima. Terme Olimia su htele da grade akva centar na Paliću (predivno mesto kojem nedostaje upravo jedan takav sadržaj) ali su ipak odustali od posla. Da li ih je uplašila blizina mađarskih banja ili je u pitanju nešto drugo nije mi poznato. Kod nas se tek budi svest o tome da banjski turizam više nije zdravstveni (penzioneri, bolesnici, rekonvalescenti) već je u pitaju zabava i rekreacija za celu porodicu. Mi smo zemlja koja nema more i zaista je unapređenje banjske ponude pitanje opstanka domaćeg turizma.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ne znam-frustriran sam zbog te situacije malo ali šta ću ,iz ove kože se ne može jer to nam je što nam je.

Trenutno sam takvog raspoloženja da mi se čini da neću vala ići u Sloveniju i Mađarski pa taman da se nikad zimi u bazen ne okupam :)

Vidjećemo još što ću i kako ću kad mi se malo ohladi glava a misli razbistre!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo da oživim temu. Naleteh danas na reklamu za jedno etno selo u Srbiji .....

Terme Čatež - takođe tri dana, dete do 12 godina besplatno, polupansion, termalna rivijera (ne vredi trošiti reči na poređenja sa onim bazenčićem u etno selu) 252 eura.

Udaljenost etno sela od Beograda 280km Ibarskom magistralom, pa malo lokalnog puta, udaljenost do Čateža 430km - sve auto put, tako da su velike šanse da će se porodica koja je krenula u Čatež već kupati u bazenima sa vodom od 32 stepena dok će druga porodica koja je krenula u etno selo još vijugati lokalnim putem ka bazenčiću sa nedeklarisanom temperaturom vode.

Toliko o tome. Pa onda kupujmo domaće.

Uporedjujes Sloveniju sa Srbijom sto je ne uporedi Sloveniju sa Ceskom ili Svajcarskom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mi stiže na mail ponuda jedne agencije iz Srbije za Aquaworld u Budimpešti 4 polupansiona za dvoje u periodu zimskog raspusta 1 jan-21 jan dijete mlađe od 7 godina besplatno ,parking internet neograničeno korišćenje svih sadržaja(osim valjda sauna) švedski sto doručak i večera i da skratim sve to za nas troje je 435.6 eura-jedva čekam odgovor od hotela Izvor u Aranđelovcu da vidim sličnu ponudu pa da uporedim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidi banju Zdrelo,ne moze da se meri sa Izvorom i Madjarima ali sasvim solidna usluga i cena,pogotovu ko moze radnim danima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

neuporedivo i da je 3x jeftinije !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

SRBIJA je najjlepsa zemlja za odmor i ne moze se nicim uporediti! Same vile po Zlatiobru su 1000000000000 puta lepse nego sobe u najjskupljim hotelima u Grckoj i Turskoj!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se sa tobom, ali ipak, smanji bar neku nulu. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mi stiže na mail ponuda jedne agencije iz Srbije za Aquaworld u Budimpešti 4 polupansiona za dvoje u periodu zimskog raspusta 1 jan-21 jan dijete mlađe od 7 godina besplatno ,parking internet neograničeno korišćenje svih sadržaja(osim valjda sauna) švedski sto doručak i večera i da skratim sve to za nas troje je 435.6 eura-jedva čekam odgovor od hotela Izvor u Aranđelovcu da vidim sličnu ponudu pa da uporedim.

Ova ponuda za Aqvaworld u Bp ,je skupa.Hotel je dobrano izvan grada.Madjarska ima fenomenalne banje.Probaj hotel Novotel u Segedinu, imaju aqvapark, za dete se nista ne placa.

Hotel Izvor je mnogo lep i sigurno ne kosta toliko. Ali njihov akvapark nije zatvoren i ne moze se koristiti po hladnom vremenu, ali imaju solidan bazen.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosla sam Srbiju uzduz i popreko.Pitanje je opste kulture da poznajete svoju zemlju,takva kakva je. Ja iskreno mislim da je lepota u oku posmatraca.Sto se mene tice stalno se vracam Vrnjacka banja, Zlatar i Tara. Jeftino je na Vrdniku i Divcibarama.Za decu zimi.

Lukovska banja za matorce,samo tako. Svi nasi putevi su u prilicno losem stanju. Kafane su osrednje ali i ne kostaju mnogo. Da bi nasli nesto fino ,morate imati preporuku mestana. Javor i Ivanjica su fina mesta.Na Zlatiboru ima solidnog sadrzaja,deca ga obozavaju kad je sankanje u pitanju. Kod nas ne postoji savrseno mesto koje ima sve sto coveku treba,ali Vrnjacka banja ima gotovo sve.Voda sa izvora Slatina je bozanstvena. Bazen u Brezi i Merkuru.Masaze.Sportski sadrzaji.Rakijica i med,ispod oraha .

Idem ja i u inostranstvo svake godine, ali nikada ne bih pljuvala po svojoj zemlji,koliko god bilo zamerki.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bolju ponudu od ove nemam- 4 polupansiona za nas troje sa neograničenom upotrebom svih sadržaja internetom i parkingom oko 108 € dnevno a volio bih da sličnu uslugu približnog nivoa mogu dobiti u Srbiji.

Koliko vidim to nije moguće,nažalost.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta ce vam interenet na odmoru? Lepsa zemlja od SRBIJE ne postoji!

Sta ce vam interenet na odmoru? Lepsa zemlja od SRBIJE ne postoji!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas hotel Izvor u Arandjelovcu, mislim da je za nase uslove odlican i konkurentan tim Slovenacim..ili Premier Aqua u Vrdniku..itd

Uglavnom, cesto se ne moze posmatrati jednostavno da kolicina atraktivnosti ide uz cenu. Grcka je nenormalno jeftina, pogotovo ovaj severni deo gde su nase agencije zakupile celu sezonu i moze se otici deset dana za manje od 100e.. a s druge strane trebao mi je smestaj u Vukovaru, i nisam nasao nista ispod 20-30 evra. A ne moram ici daleko, pa u mojoj ulici je smestaj 10e.

Poenta jeste da na cenu utice i ponuda i potraznja, konkurencija, troskovi itd. a takodje - moze se naci jeftin smestaj svuda, samo kad se malo vise potrazi..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka