GOTAM

Mrlje, fleke, tackice na fotografijama

5 poruka u ovoj temi

Ove godine pojavila se mrljica, tackica, flekica na fotografijama. Duvanje u objektiv i glacanje krpicom za naocare nije donelo rezultat. :( mozda neko ima instant lek?

Unapred hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koji/kakav fotoaparat je u pitanju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako se ponavlja na svim fotografijama na istom mestu, onda postoji verovatnoća da se ogrebao objektiv. Meni se to desilo sa jednim fotoaparatom. Gotovo je nemoguće videti ogrebotinu golim okom ali rezultati su više nego vidljivi.

001.jpg

002.jpg

Dal je zrnce peska bilo na krpici kojom brišem objektiv, ili kap slane vode koja se osušila pa sam onda to nepažnjom sastrugao, ili nešto treće u glavnom ogrebao sam objektiv.

Ne kažem da je to i kod tebe slučaj ali je to jedna od mogućnosti koja mi pada na pamet.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Canon 1100 d. Moze biti bas tako nesto, jer nekada trenutak trazi bas onaj drugi objektiv ... Tacka, mrljica je vidljiva naprimer na slikama gde je zum u more, a nema je na portretu, ili je samo ne vidimo...

Izmenjeno (GOTAM)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno ti se isprljao senzor ukoliko si objektive menjao negde na otvorenom. Nemoj ništa da čačkaš sam da ne napraviš još veće sr... . Odnesi aparat u ovlašćen Canon servis, mislim da je neko rekao da je dijagnostika za dž. Uostalom, nazovi ih i raspitaj se.

Pixel Plus d.o.o.

PV servis

Mihizova 22 , Beograd , Srbija

00381-11-3392-844

Fax 00381-11-3392-825

servis@pixelplus.rs

www.pixelplus.rs

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka