ivanjuska

Marsyas hotel

34 poruke u ovoj temi

Da li ima neko prošlogodišnje informacije o ovom hotelu? Ili ako zna zbog lokacije da li je bolji on ili Meli, svakako luksuz ne očekujem :D

Izmenjeno (mara90n)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

oba hotela su u blizini jedan drugog ne bas na nekoj sjajnoj lokaciji malo je uvuceno u gradu al opet blizu centra i plaze oba hotela su starija prosle godine su se u busu svi zalili na slabu hranu sto se moglo i ocekivati za cenu koju kosta sve u paketu al opet su tvrdili da im je bilo lepo i da su gazde ljubazne ja bi preporucila hotel Balim on je skuplji ima super lokaciju a i hrana je bila odlicna mada to je kod njih sve dikutabilno u zavisnosti od gazde koji preuzme hotel a to se cesto desava 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li  u blizini hotela staju dolmusi? Voze li do centra?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li  u blizini hotela staju dolmusi? Voze li do centra?

Na nekom forumu pronađoh ovaj link sa objašnjenjem kako funkcionišu dolmuši.

https://www.marmarisinfo.com/local-transportation-in-marmaris.php?fbclid=IwAR1x3ujKhZy1MsUo4YE9xLc9hNXbXCzLULPVMPQ0E1jIbFbJ0HypUP6JG08

Ali, iskreno meni ništa ne znači za sada, jer ne znam u kom delu grada se, (kako se zove deo) nalazi hotel Meli:neznam:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim daa su Meli I Marsyas jedan pored drugog. Nadam se da vozi dolmus . Jeste li odlucili gde idete?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim daa su Meli I Marsyas jedan pored drugog. Nadam se da vozi dolmus . Jeste li odlucili gde idete?

Videla sam da su blizu. Nisam još odlučila. Što se tiče Marmarisa, u opticaju mi je samo Meli:rolleyes:. Prošle godine smo čerka i ja bile u Kušadasiju, želela sam da vidim nešto novo, ali nam nešto ovaj Meli hotel ne uliva "poverenje":ranjenik:

Moguće je da se i ove godine ipak odlučimo za Kušadasi (samo da je Turska) :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mi smo prosle godine bili u Kusadasiju. A ove smo se dvoumili izmedju Sarima i Marmarisa.  Sa Kusadasijem nema greske.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratili smo se juce iz Marmarisa, bili smesteni u Marsyas hotelu u superior sobi. Soba nam je bila na prvom spratu . Bas smo zadovoljni , cisto je  i uredno . Jednom nam je promenila posteljinu za 9 noci i ocistila sobu. Dorucak je standardan , paradajz , sir ,masline, neko kuvano jaje i to je to. Soba kao soba je bila super. Postoje sefovi i u sobi i u hodniku. Baba koja je alfa i omega hotela dezura 24h ? Tako da ne moze nista da joj promakne.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili smo u Marsyasu krajem avgusta i pocetkom septembra 2019. u sobi na trecem spratu koja ima pogled na bazen.

Veoma smo zadovoljni hotelom buduci da mu je kategorizacija niska i da poseduje samo dve zvezdice. Hotel je lep, uredan, renovirana je fasada i prva dva sprata, poseduje lift, recepciju, trpezariju, dobar i uredan bazen sa divnom bastom. Hotel je okruzen zelenilom i to mu daje na dodatnoj prijatnosti. 

Hotel ima veoma dobru poziciju, jer se u njegovoj blizini nalazi sve sto vam je potrebno.

Od gradske plaze (koja poseduje plavu zastavicu) je udaljen nekoliko minuta hoda, a u blizini su pijaca (hotel "gleda" na istu) i parkic sa toboganima i ljuljaskama (hotel se, takoreci, granici sa parkicem), veliki marketi (Sok, Bim i Migros), najbolji sladoled na kugle u gradu (Dr. Gelato), agencije koje nude izlete, butici, restorani, poslasticarnice, bazar, luka, autobuska stajalista. 

received_889570768069268.jpeg

received_896676334032117.jpeg

received_2562329660500570.jpeg

received_2619769394742346.jpeg

received_375039836485145.jpeg

received_621097935084351.jpeg

Izmenjeno (MakiMaka)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U hotelu je bilo tiho i prijatno. Buka se moze cuti jedino onda kada neki od susednih hotela organizuje zabavno vece ili kada na gornjem spratu trznice (pijace) organizuju veselje..tu je prostor za takve namene, ali muzika se iskljucuje izmedju 12 i 12:30 (uveece).

Ono sto jos nekome moze zasmetati jeste blizina dzamije sa koje se pet puta dnevno (ukljucujuci i noc) cuje poziv na molitvu.

U parkicu pored hotela mozete videti ljude koji tu spavaju (pretpostavljam trgovaca), ali nas niko nije uznemiravao. I jos mozda nesto sto bi nekome moglo smetati jeste blizina pijace.

Pazarni dani su nedelja i cetvrtak, a nekim danima se organizuje i prodaja polovnih stvari. Pazarni dani podrazumevaju celodnevni rad pijace, pa je vece pre i taj dan velika guzva u tom delu grada, a nakon pazarnog dana ostane prilicno smeca koje se, doduse, vec iste veceri delimicno skuplja, a narednog jutra se sve odvozi i pere.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nasa soba nije bila superior, ali je bolja od nekih soba vise kategorizacije u kojima smo boravili. Uopste uzev, cini mi se da se zvezdica u Marmarisu malo teze dobija nego npr. u Kusadasiju..mislim da je bar pola zvezdice razlike..dakle, ono sto su  3 zvezdice u Kusadasiju, u Marmarisu su 2 ili 2+. Ovo je moj subjektivni stav, strucniji bolje znaju i nek ispravljaju ako sam napravila gresku.

Krevet je udoban, terasa dovoljna, kupatilo funkcionalno i  dobicete male sapune i sampone i po jedan veliki peskir, ali trazite i male peskire i dace vam. Fen ce vam dati naknadno, ukoliko ga trazite, dakle, necete ga zateci u sobi. Posteljina je cista i udobna i menjaju je na pola smene kada promene i velike peskire. Cisti se svaki drugi dan i to ne samo da se usisa nego se i prebrise vodom i tecnoscu. Obrisu i prasinu i terasu. Toalet papir dodaju kada se potrosi i kada ciste, ali trazite ako vam zatreba. Jedina zamerka je topla voda, tj. veoma je tesko namestiti temperaturu vode za tusiranje...mislim da je to zbog toga sto koriste solarne panele za zagrevanje vode i ako se desi da se vecina tusira istovremeno, eto nevolje...Mislim da su i cesme dotrajale i da to stvara dodatne probleme sa pritiskom, ali nije to nesto sto ce vam pokvariti letvanje :). Mozda je nekome iritantno sto dosta treba potrazivati, ali je tako, a vazno je da sve to dobijete. U sobama nema frizidera, a internet je moguce imati u sobama okrenutim ka bazenu i pored bazen i u trpezariji.

Klima nije bila ukljucena u cenu, a 7 dana je 35e.

Osoblje je uvek u hotelu i izlazi u susret za sve razumno sto vam je potrebno. Sluze se engleskim i za osnovnu komunikaciju nece biti problema. Nenametljivi su i prijatni i veoma zahvalni ukoliko ste kulturan gost. 

Bazen je cist (mozete se kupati od 9h do 19h), oko bazena ima desetak lezaljki i natkriven deo sa udobnim garniturama. Pored bazena je i odlican tus. Kod bara je frizider koji koriste gosti hotela. Bar ne radi, a od narudzbina tu su jedino kafa i caj. Nes kafa (ne mucena vec ona pravljena kao 3u1) je 5 tl (manje od 1e). U holu hotela su dva toaleta koja su uredna, a imate i jos dva u delu gde je trpezarija i oni su vam uvek na raspolaganju, a sve to je vazno narocito poslednjeg dana boravka.

received_383243052362296.jpeg

received_517230748818707.jpeg

received_1734564093354407.jpeg

received_2380898092148544.jpeg

received_2434068360252199.jpeg

received_2462945060462301.jpeg

received_379856409344628.jpeg

received_428822654402700.jpeg

Izmenjeno (MakiMaka)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo se odlucili za nocenje sa doruckom, ali bez obzira na tu odluku u samom hotelu mozete naruciti veceru i to na dnevnom nivou. U trpezariji vam stoji precizno obavestenje u vezi sa tim. Cini mi se da je potrebno do 12h reci da zelite veceru (mislim i rucak) za taj dan i to je dovoljno. Cene ne znam, nisam ni probala, ali oni koji jesu bili su jako zadovoljni. Verujem da je tako cena niza nego preko agencije ako se uplati, ali ne mogu garantovati.

Dorucak je od 8h do 10h. Svedski sto, tipican izbor namirnica..puno salata, povrca, kuvanih jaja, voca (osim lubenice tu je uvek i grozdje, a ponekad i jabuke...dakle, dve ili tri vrste), dzem, maslac, med...ona tecna alva...nekada ima przenica, palacinki, komad djevreka, kolac, nesto suhomesnato (neke virslice su nama bile jednom)...od napitaka samo caj i nes kafa koju pravite po svom ukusu. Mozete uzimati neograniceno hrane i pica, vracati se vise puta...nekada se dogodi da nestane kuvanih jaja, ali kroz nekoliko minuta ih bude jos...dakle, niko vas mrko ne gleda niti vam brani da punite tanjire koliko zelite. Ja obozavam turski dorucak i predivan mi je bio i ovaj kao i svaki koji mi je bio posluzen u bilo kom hotelu u Turskoj.

Ima ljudi koji prosto nisu 'hotelski tipovi' i oni bi mozda trebali da razmisle o nekom apartmanskom smestaju ili ako ne vole drugu hranu sem one na koju su navikli, onda da eventualno nesto nose sa sobom, jer mislim da nema problema i ako nesto svoje dodate u toku obroka.

Mi smo bili pocastvovani, pa smo nekoliko jutara dobijali dosta djevreka, jer smo pitali gde ih nabavljaju...uz narucenu kafu dva puta smo dobili i kolace...vlasnica hotela je divna, ljubazna, vredna, darezljiva zena.   

Eh, da...da ne zaboravim omiljenog clana hotelskog osoblja...maca Marla je tu . Za sve koji vole i ne vole mace da znaju da hotel poseduje i macku :D . Ja ih obozavam...mada, Marla ne voli mnogo da se druzi ;) . 

received_368222363871894.jpeg

received_382140132699952.jpeg

received_1026518684185385.jpeg

received_2653942954638446.jpeg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@MakiMaka

Svaka čast, ništa manje od tebe nisam ni očekivala :klap:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@MakiMaka Zamolila bih te da napravis paralelu izmedju letovanja u Kusadasiju i Marmarisu, ako bi mogla da uporedis sam grad, plaze, cene, soping... Tvoji opisi su bili od velikog znacaja za izbor mesta za letovanje prosle godine. :) Ove godine se dvoumim izmedju Marmarisa i Alanje, i eventaulno razmisljam da ponovim Kusadasi. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

themacaaa, upravo sam napisala nesto duzi tekst o ovome sto te zanima samo sam koristila deo foruma koji je toj tematici namenjen, da ne gusimo ovde temu. Nadam se da ce pomoci opisi i ovaj put :) . Ukoliko imas pitanja, slobodno pitaj, rado cu pokusati da pomognem.

Kušadasi vs. Marmaris

Ja se ove godine dvoumim izmedju Bodruma i Alanje, ali mi se cini da ce Bodrum pobediti. U svakom slucaju, bice novih opisa iz nekog drugog mesta lepe turske obale ;) .

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26369
    Ukupno tema
    881005
    Ukupno poruka