jelenicam74

ITAKA

49 poruka u ovoj temi

Postovani prijatelji,

ima li ikoga ko je letovao na ostrvu Itaki?

Interesuje me sve vezano za to ostrvo imam nameru da tamo otputujem na odmor.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovani prijatelji,

ima li ikoga ko je letovao na ostrvu Itaki?

Interesuje me sve vezano za to ostrvo imam nameru da tamo otputujem na odmor.

Ja sam u 2-3 navrata provodio po 1 dan na ovom prelepom ostrvu, i to preko tura koje su bile organizovane sa Lefkade i Kefalonije. Prelepo ostrvo, sto se smestaja i infrastrukture tice, sve se nalazi na potezu Vathi-Kioni-Frikes (postoji i autobuska linija koja u sezoni nekoliko puta na dan povezuje ova tri mesta). Do najlepsih plaza se uglavnom moze stici brodom/ kolima (mi smo npr. obisli prelepu plazu Gidaki na par km od Vathia).

Sto se smestajnih kapacteta tice, hotela ima samo u Vathiu, ostalo su apartmani/ studija za iznajmljivanje.

Mozda u okviru teme o Jonskim ostrvima (Lefkada/ Kefalonija) mozes da dobijes jos po neku informaciju o ovom lepom ostrvu.

Savet: Pokusuaj da izdvojis 16-17 dana za odmor i podeli ga tako da provedes veci deo odmora na Kefaloniji/Itaki i par dana na Lefkadi.

Ako te jos nesto bude interesovalo, slobodno pitaj, pokusacemo da odgovorimo.

Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam u 2-3 navrata provodio po 1 dan na ovom prelepom ostrvu, i to preko tura koje su bile organizovane sa Lefkade i Kefalonije. Prelepo ostrvo, sto se smestaja i infrastrukture tice, sve se nalazi na potezu Vathi-Kioni-Frikes (postoji i autobuska linija koja u sezoni nekoliko puta na dan povezuje ova tri mesta). Do najlepsih plaza se uglavnom moze stici brodom/ kolima (mi smo npr. obisli prelepu plazu Gidaki na par km od Vathia).

Sto se smestajnih kapacteta tice, hotela ima samo u Vathiu, ostalo su apartmani/ studija za iznajmljivanje.

Mozda u okviru teme o Jonskim ostrvima (Lefkada/ Kefalonija) mozes da dobijes jos po neku informaciju o ovom lepom ostrvu.

Savet: Pokusuaj da izdvojis 16-17 dana za odmor i podeli ga tako da provedes veci deo odmora na Kefaloniji/Itaki i par dana na Lefkadi.

Ako te jos nesto bude interesovalo, slobodno pitaj, pokusacemo da odgovorimo.

Pozz

Hvala puno sto si se javio:-) Planiram da odem na 20-ak dana , da na ostrvu provedem 15 a ostalo da iskoristim za obilazak. Inace idem svojim kolima pa mi nije bitno kakav je prevoz na ostrvu, vise me interesuje smestaj i gde se ukrcavam na trajekt, i s obzirom da idem sa dvoje dece kakav je prilaz plazama i da li ima neko odredjeno mesto koje bi izdvojio za odmor.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam bila na Itaki vise puta, ali ni jednom nisam ostala duze od tri dana

ostrvo je slatko, ali malo i nema bog zna sta za videti

plaze i more su ok, mada se meni 15 dana na Itaki cini kao too much...s druge strane idealno je za miran (u pravom smislu te reci) odmor...

do Itake se stize preko Lefkade ili luke Sami na Kefaloniji

takodje ima brodova koji krecu i iz Patre

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super sto je otvorena ova tema, a i sto su se odmah javili putnici sa iskustvom, Dragan i Manduvil. :)

Idem verovatno na Kefaloniju, pa bih jedan dan do Itake.

Sta obici, kakvi su putevi, moze li se do najlepsih plaza kolima(i koje su to plaze)? Ako ne moze odakle krecu brodici i koliko kostaju?

Da li je bolje ici kolima, pa obilaziti ili da se samo mi ukrcamo na trajekt, pa tamo jurimo brodice? Koliko trajekt kosta?

Inace bila sam samo na kratko u Frikesu (krstarenje sa Lefkade).

Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super sto je otvorena ova tema, a i sto su se odmah javili putnici sa iskustvom, Dragan i Manduvil. :)

Idem verovatno na Kefaloniju, pa bih jedan dan do Itake.

Sta obici, kakvi su putevi, moze li se do najlepsih plaza kolima(i koje su to plaze)? Ako ne moze odakle krecu brodici i koliko kostaju?

Da li je bolje ici kolima, pa obilaziti ili da se samo mi ukrcamo na trajekt, pa tamo jurimo brodice? Koliko trajekt kosta?

Inace bila sam samo na kratko u Frikesu (krstarenje sa Lefkade).

Hvala.

Mislim da se ne isplati ici na jedan dan kolima, jer je svojevremeo poslednji trajekt za Sami polazio vec oko 17h. Ali, ja bih na vasem mestu zrtvovao jednu noc na Kefaloniji i prenocio ovde i na taj nacin proveo gotovo cela 2 dana u blic istrazivanju Itake.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno sto si se javio:-) Planiram da odem na 20-ak dana , da na ostrvu provedem 15 a ostalo da iskoristim za obilazak. Inace idem svojim kolima pa mi nije bitno kakav je prevoz na ostrvu, vise me interesuje smestaj i gde se ukrcavam na trajekt, i s obzirom da idem sa dvoje dece kakav je prilaz plazama i da li ima neko odredjeno mesto koje bi izdvojio za odmor.

Slazem se sa Manduvil da je 15 dana na Itaki mozda malo previse, a posto je Itaka najmanje ostrvu u nizu sa druga dva pomenuta ostrva mislim da ti je 7 dana puna kapa. Dakle, po meni je idealno da na Kefaloniji budes 8-9 dana, na Lefkadi 5-6 i na Itaki 4-5 dana.

Prilaz plazama-na onih par na koje smo mi svracali (potez izmedju Kionia i Frikesa) imas citav niz malih uvalica sa sljunkom, gde je prilaz manje vise dobar, dok smo do Gidaki plaze isli brodom i moguce je da je to jedini nacin da se dodje do nje (kao i za solidan broj drugih plaza). Pokusacu da se setim imena nekih plaza do kojih se moze doci kolima a u tome ce mi pomoci i knjiga o ostrvu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da se ne isplati ici na jedan dan kolima, jer je svojevremeo poslednji trajekt za Sami polazio vec oko 17h. Ali, ja bih na vasem mestu zrtvovao jednu noc na Kefaloniji i prenocio ovde i na taj nacin proveo gotovo cela 2 dana u blic istrazivanju Itake.

Uradila bih rado tako, ali idem preko agencije(i prevoz i smestaj), 11 nocenja, sto znaci imacemo 10 dana na raspolaganju, prvi i poslednji ni ne racunam. Sta je tu je, ne mozemo odvojiti dva dana za Itaku, ostaje nam premalo za Kefu. Ako ti nije tesko, daj predlog kako da organizujemo taj jedan dan.

Izmenjeno (Timos)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uradila bih rado tako, ali idem preko agencije(i prevoz i smestaj), 11 nocenja, sto znaci imacemo 10 dana na raspolaganju, prvi i poslednji ni ne racunam. Sta je tu je, ne mozemo odvojiti dva dana za Itaku, ostaje nam premalo za Kefu. Ako ti nije tesko, daj predlog kako da organizujemo taj jedan dan.

Poranite ujutro i uhvatite prvi trajekt (ne znam da li ga ima pre 8h ujutro), pa cim se iskrcate krenite:

a) kolima prema Kioniu- Frikesu i tu pronadjite 1-2 uvalice po vasem ukusu i u ranim popodnevnim satima se prebacite do Vathia i provedite tu ostatak vremena do polaska broda, u Kioniu valja probati njiovu pitu sa lukom koja je izvrsna

b) po iskrcavanju u mesto Vathi zaputite se prema jugu do jedne od 2-3 plaze do kojih se moze doci kolima i opet 1-2 pred polazak otici nazad do Vathia

mozda je moguca i kombinacija ove dve varijante, ali uz veliku jurnjavu

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Dragane, inace jurnjava uopste nije problem :) .

A je li ima neka plaza koju ne smemo da propustimo? Koje su to plaze top5 Itake?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Dragane, inace jurnjava uopste nije problem :) .

A je li ima neka plaza koju ne smemo da propustimo? Koje su to plaze top5 Itake?

Pomenuta Gidaki do koje se definitivno moze doci samo brodom jedna je od najlepsih na ostrvu.

Vama dostupne su Minimata beach (do nje vodi put delom kroz sumu i maslinjake i nije daleko od Vathia), zatim Skinos (do nje vodi prasnjav put nakon skretanja za Minimatu)- do njih vodi jedan krak puta od Vahtia (levi)

Takodje, tu su jos dve jako lepe plaze Sarakiniko i Filiatro do kojih vodi drugi, desni krak puta kada se izadje do Vathia.

Sve ove plaze su pune zelenila, maslinjaka i uglavnom su sljunkovite.

To vam je i vise nego dovoljno za tih par sati boravka.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam bila na Itaki vise puta, ali ni jednom nisam ostala duze od tri dana

ostrvo je slatko, ali malo i nema bog zna sta za videti

plaze i more su ok, mada se meni 15 dana na Itaki cini kao too much...s druge strane idealno je za miran (u pravom smislu te reci) odmor...

do Itake se stize preko Lefkade ili luke Sami na Kefaloniji

takodje ima brodova koji krecu i iz Patre

Posto kazes da si vise puta bila, gde si bila smestena i imas li kakav predlog oko smestaja?? A sto se tice odmora, bas mi to treba, i zato biram uvek neka mala ostrva na kojima nema bog zna sta da se vidi :-))) Poslednji put sam bila na ostrvu Kythnos i odgovorno tvrdim da jedino na takvim mestima mozes da se odmoris kao covek :-)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A sto se tice odmora, bas mi to treba, i zato biram uvek neka mala ostrva na kojima nema bog zna sta da se vidi :-))) Poslednji put sam bila na ostrvu Kythnos i odgovorno tvrdim da jedino na takvim mestima mozes da se odmoris kao covek :-)

Saglasan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto kazes da si vise puta bila, gde si bila smestena i imas li kakav predlog oko smestaja?? A sto se tice odmora, bas mi to treba, i zato biram uvek neka mala ostrva na kojima nema bog zna sta da se vidi :-))) Poslednji put sam bila na ostrvu Kythnos i odgovorno tvrdim da jedino na takvim mestima mozes da se odmoris kao covek :-)

slazem se, s tim sto Kythnos vazi za ostrvo sa 50 i vise plaza, pored Hore (Kythnos grada) ima jos Episkopi, Meriha, Loutra i cini mi se jos par koja su poprilicno ziva...Ithaka nista od toga nema, tamo imas Vathi, Frikies i Kioni (za poslednja dva mesta dva sata u svakom ti je i vise nego dovoljno jer zaista nema nekog sadrzaja)...i da ne dodje do nesporazuma daleko do toga da te odgovaram od Itake samo hocu da ti skrenem paznju da ti poredjenje sa Kythnosom mozda nije najsrecnije...jer Ithaka nema dodirnih tacaka sa gore pomenutim ostrvom (koje je takodje prelepo apsolutno se slazem)

a sto se smestaja mi smo tamo svaki put bili jedrilicom, uvek smo se vezivali (dakle odsedali) u Vathi jer je bilo nekako najzivlje i sa najvise sadrzaja (pri tom je i ono jako mirno i idealno za opustanje)

nadjoh sledeci sajt koliko vidim ima par vila za iznajmljivanje, pogledaj mozda ti se neka dopadne

http://www.ithaki-holidays.gr/en/home

u svakom slucaju ja bih gledala da odsednem u Vathi-ju

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pomenuta Gidaki do koje se definitivno moze doci samo brodom jedna je od najlepsih na ostrvu.

Vama dostupne su Minimata beach (do nje vodi put delom kroz sumu i maslinjake i nije daleko od Vathia), zatim Skinos (do nje vodi prasnjav put nakon skretanja za Minimatu)- do njih vodi jedan krak puta od Vahtia (levi)

Takodje, tu su jos dve jako lepe plaze Sarakiniko i Filiatro do kojih vodi drugi, desni krak puta kada se izadje do Vathia.

Sve ove plaze su pune zelenila, maslinjaka i uglavnom su sljunkovite.

To vam je i vise nego dovoljno za tih par sati boravka.

Hvala Dragane, javljam u septembru kako je prosla operacija Itaka :D .

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26676
    Ukupno tema
    895534
    Ukupno poruka