pmj

Letovanje sa troje i više dece

61 poruka u ovoj temi

А, како четворо дјеце може да се веже појасевима позади? Колико појасевa позади има ауто регистровано за 5 особа?

У принципу, ни једно од твоје дјеце (сем ако је то од 9 година високо преко 150Cm!?) не може да се правилно веже појасем позади.

И, није у питању саобраћајни прекршај него сигурност твоје дјеце.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Velika smo porodica ( 2 + 4 dece ). Letovanje nam nije nikakav problem. Deca su još mala 9-1 godine, ali vole da putuju, i to je sve ok. Jedino što sada imamo problem sa autom. Ranije smo imali auto koji je bio registrovan na 7 putnika, i nije bilo nikakvih problema. Medjutim, sada imamo auto reg. za 5 putnika. Išli bi u Grčku, ali ne znamo kako bi na to reagovali na granici. Nikada nas nigde nije zaustavila saobraćajna policija, a sad mi je baš frka. Šta bi bilo da nas zaustavi sa četvoro dece pozadi. Oni svi mogu da se vežu sigurnosnim pojasevima, i najmanje obavezno sedi u sedištu, ali opet, znam da nije po propisima. Ima li neko slično iskustvo? Dali neko zna šta bi moglo da se desi da nas zaustave u Grčkoj ili Makedoniji? Dali bi vi krenuli na put? Dajte mi barem mišljenje!

Kao što je već napomenuto u Evropskoj uniji je zakon drugačiji nego kod nas. Tu spada i Grčka. Deca do 12g ili 150 cm visine moraju sedeti u dečjem sedištu. Negde je dovoljno samo jastuče da bi se kompenzovala visina za decu koja su na granici godina ili visine a u nekim kao u Mađarskoj je obavezno sedište dok se ne ispune uslovi. Moj rođak je platio 500Eu kaznu zato što dete nije bilo u dečijem sedištu. A koliko dece bi to bilo kod tebe ??? Ne bih se igrao sa tim ni po pitanju bezbednosti ni po pitanju kazni. Kupiš opel Zafiru i rešen problem na duže staze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Нажалост, не смете да кренете на пут у тим колима. Само је питање ГДЕ ћете надрљати, не и ДА ЛИ ћете.

Пошто нисте рекли где идете и колико је старо најмање дете (мада, оно не мора да буде и највећи проблем!), преостаје вам једино да идете са двоја кола или аутобусом. Аутобус уме да буде врло културан, а свакако занимљив (у ширем смислу) начин превоза, тим пре јер ја не волим да други својим колима возе моју децу, тј. нисам волео, сад су велика.

Куповина већег аутомобила је неопходност (ако мислите да идете следећих година сви заједно), али је излишан и помало саркастичан савет. То знате и без нас.

Izmenjeno (Баџа)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi letujemo sa troje dece i evo me i na ovoj temi! Deca razlicitog uzrasta, ove godine 15, 7 i 3,5 godine. Unazad tri godine smo u Pefkohoriju i jako smo zadovoljni. Malo smo na plazi u Pefu, malo po okolnim plazama, otprilike pola-pola, uvece ima gde da se proseta, sedne, prozuji, sta vec ko voli. Bili smo u Aeolos-u, i Sotiris-u sve preporuke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi od ove godine letujemo sa troje dece. Idemo u avgustu u Asprovaltu,vila Alexandros. Izeli smo 4-oro krevetni duplex,tako da cemo mi sa bebom (6 meseci) u jednu sobu a dve starije devojcice (5 i 3 godine) u drugu sobu. Bili smo tamo i prosle godine i bili smo zadovoljni. S obzirom da sad imamo malu bebu,odgovara nam da je destinacija blize,bez trajekta i da je vila na plazi. Sledece godine mozemo i na malo dalje ture :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo ove godine uplatili hotel na Evii, Holidays In eretria, family room 4-krevetna+pomoćni krevet, All Inclusive, druga polovina jula. Ove godine je to bila najpovoljnija ponuda što se tiče hotelskog smeštaja. Hotel je odlično rešenje za letovanje sa malom decom, pogotovo ako je animacija dobra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze mala pomoc , letujemo ove godine u septembru "negde'' u Grckoj , troje odraslih i troje dece 4g , 2g i 2g . Za ovo ''negde'' mi treba pomoc, hteli bismo negde gde ima cetinara(zbog bronhitisa) , obavezno pescana plaza (da nije daleko od smestaja, tipa 500m), i da smestaj ima dve odvojene sobe. Trazimo apartman , da nije preskup, i idemo kolima.Da li neko ima ideju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Metamorfozis, Sitonija. Vazdusna banja u borovoj sumi. Odlicno za bronhitis ali je plaza mala, uglavnom se kolima ide na obliznje plaze Kalogria i sl. Apartmana ima dosta ako se na vreme rezervisu. Druga opcija Stavros, i to je vazdusna banja ali sa manje cetinara. Plaza je veca, pescana. Ne znam detalje. Ima dosta apartmana i nisu skupi. Zatim Lagomandra. Borova suma na plazi. Jako malo app i jako su skupi. Tu je najbolje odsesti u hotelu Lagomandra beach. I ja trazim takvo mesto. U prvom sam bio i to dva put, ali sa jednim detetom. Ako se nadjem jos neko mesto pisem. Setih se Kalithee na Kasandri, kumovi bili, odusevljeni. App u borovoj sumi sa pogledom na more. Mana sto je na brdu i do plaze ima mnogo stepenika

Izmenjeno (Igor Lukač)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Igore, i mi smo culi da je Metamorfozis najbolja solucija za nas zbog Borove sume, ali prihvatamo sve sugestije, ako neko ima da preporuci konkretan apartman slusamo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kostas (4-you) je nesto skuplji, ali ima sef, komarnike, ciscenje,bazen za decu. Gazda Kostas prica srpski i ima jos dve povoljnije kuce: Vangelis i Skuras. E sad nisam siguran da li u kuci Kostas ima dovoljno veliki app za Vas. Vecih ima u druge dve kuce. Smestaj mozete rezervisati direktno ili preko agencije. Mi smo isli preko agencije ali svojim kolima i bili smo zadovoljni. U Mm ima lekar i to dobar lekar i apoteka, cisto da imate i tu informaciju. Ima i decije igraliate sa mekanom podlogom u parku. Vise o mestu imate, kao i slike, u temi Metamorfozis

Agencija mi je pre par dana poslala novi cenovnik, pa mogu da Vam dam i cene za app u vili Kostas. 1/4 app 30.08 ~ 11.09. (12 noci) 598€. U drugim kucama je oko 50€ i 100€ jeftinije za isti period ili je ista cena a veci app

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uzi izbor nam je za sada blue&orange aprtments u Nikitiju, da li neko zna neto o ovim apartmanima, video sam da su na samoj plazi , slike su super ali izgleda mi kao da na celom forumu niko nije bio tamo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pachis beach na Tasosu, plaža sa prirodnim hladom, čim kročiš na Tasos napune ti se nozdrve mirisom borova, fenomenalno ostvrvo, Pachis plaža izvrsna. Na toj plaži ima apartmana, možete pogledati na sajtu Nikana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, nisam ni znao za taj sajt , odlican je

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima jedno malo mesto asteris na jugu tasosa, kazu da je vazdusna banja.... ali onda sam malo istrazio i uglavnom su maslinjaci, slabo borovina pa sam nekako i odustao. Bukvalno sam poslao rezervaciju nikani i ona mi kaze nema mesta...

Pogledajte armenistis kamp, u borovoj sumi je, van civilizacije. Iza su samo brda sa borovinom ko na tari, a ispred tebe plaza, prosto neverovatno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka