korifej

letovanje svake godine na drugom mestu VS. uvek u istom

70 poruka u ovoj temi

Imala sam srece pa sad dve godine tako letovala,zaista najbolja kombinacija.:cvetak:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

         Meni je menjanje mesta za letovanje put za pronalazenje idealnog mesta. Kada ga nadjem , necu ga menjati.

    Na tom putu desavalo se da idem u ista mesta i za redom i posle niza godina , uz sve secanje kako je nekada bilo ....

      Kada je klasicno letovanje na moru onda volim da sam stacionirana na nekoj lepoj plazi i da ne jurcam previse i vozam se. Obozavam da plivam i ronim i celi dan , uz pauze za rucak i kaficu, mi je kratak. Nekako mi je voznja kolima do plaze, trazenje parkinga u hladu, potraga za mestom na plazi i sve to uz nosanje stvari , previse i oduzimanje od vremena provedenog u vodi.

 Eventualno uvece neka setnja po gradu ili okolini. I u dolasku i odlasku, ako smo kolima, onda volim da obidjem ponesto, prenocim.

   Druga je sasvim prica ako odem do nekog grada, oblasti... onda cunjam, istrazujem , za svaki dan napravim plan sta cu sve obici. Pa me neki trgovi, parkovi, muzeji  opcine, zadrzim se u njima... promenim plan i sutra opet nanovo. Ako mi se nesto mnogo svidi opet bi se vracala kao npr Toskana i Firenca u njoj i Bec npr...

     Mnogo ima interesantnih mesta za obici, i ne mozemo svuda stici. A najvaznije mi je da za neko mesto imam dovoljno vremena , da ga osetim, upijem atmosferu, da ne zurim da vidim jos nesto, da ostanem koliko mi prija. da u tom momentu budem sasvim i skroz tu a ne vec sa planom sta dalje....

Izmenjeno (Hladovina)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neko voli stalno da upoznaje nova mesta, ljude, običaje, a neko voli na odmoru da se oseća sigirnije,u poznatom okruženju "kao kod kuće", pa je tada opušteniji. Ništa novo neću reći ali idealno je ići na kombinaciju ova dva odmora . Mi smo u proteklih nekoliko godina uspevali sebi tako da ugodimo.

Prvo letovanje nam je uvek nova destinacija i prilično aktivan odmor. Treba sve obići, videti, doživeti, uklopiti se u nov ambijent, atmosferu, upoznati nove ljude...i pored toga, opušteni smo, jer čak i ako ne bude kako smo planirali znamo da nas čeka onaj drugi odmor rezervisan za poznata mesta, sigurno osećanje opuštenosti, mesta gde vreme provodimo u lenčarenju na plaži, čitanju knjiga, šetnji i sabiranju utisaka s prvog letovanja.

Nekim mestima ni više puta nije dovoljno da se upoznaju i da ih "izživimo", a neka dođu i prođu ( "bili , videli i ne mora ponovo").

Za nove nama neistražene destinacije se odlučujemo uglavnom vrlo brzo, ali se neka poznata i proverena mesta prosto "guraju" da ih ponovimo, pa se uvek više dvoumimo oko starih, posećenih destinacija.

Upravo sada smo na jednom takvom mirnom, poznatom, opuštajućem odmoru.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

kako kad,volim i novo i provereno staro,idealno bi bilo dva letovanja godišnje,jednom na novoj i jednom na staroj udobnoj destinaciji:)

Ja sam to uradila ove godine, vecim delom i prosle :-)

Kod mene je problem sto previse gledam sta ce me negde dovekati, previse slika, GE, videa i slicnog, umesto samo osnovno d apogledam, d avidim d ali mi odgovara, pa onda da stanem. Nemam bas cesto faktor iznenadjenja, sem kada su bas mala mesta.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za sada svake godine neko novo mesto. I koliko god nam se neko mesto dopalo,vise volimo da sledeceg leta obidjemo i vidimo nesto novo i drugacije

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sticajem okolnosti za poslednjih 12 meseci 5 puta na moru u 4 različite države od toga prvi put u Turskoj ove godine koja me oduševila ! 
Dok je junior bio baš mali Olimpsku regiju sam naučio napamet i to me tako smorilo da me taj deo skoro videti neće !
Zato moj glas ide za što više različitih mesta :) 
 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvek drugo mesto...Ne znam šta bi trebalo da se desi da ne probam što više lokacija,regija,država..

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do sad uvek drugo mesto jer volim upoznavati i videti nesto novo ali definitivno gde bi se opet vratio je Kato Stalos kod Hanje na Kritu. Ako ovo leto ne odem opet tamo onda ce vrv biti neko novo mesto :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Uvek drugo mesto...Ne znam šta bi trebalo da se desi da ne probam što više lokacija,regija,država..

Slazem se, iako me jako vuku neka ranija mesta!

Nije mi jasno kada neko napise da negde letuje 10 puta ili 25:D, iako nije do novca ili je to mesto bas ispod proseka.

Starim mestima bih se vratila kada budem u penziji i kada mi ne bude do istrazivanja.

Mladi ljudi sa decom, koji letuju po ostrivima ili menjaju stalno destinacije, puni energije, su nas divan primer da nema izgovora:)( citam njigove postove ovde i uzivam ) (novac i zdravlje nije izgovor na koji mislim )

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa samo u Grčkoj mali milion ostrva, a bogami i mesta u zaleđu koja samo čekaju da ih otkrijem...a kamo ostale mediteranske i ine države...

Počesto kažemo da ćemo se tamoitamo vratiti jer je bilo najfajn, ali, naravno, ništa od tog posla...jer - novo leto, zasvrbe tabani pa tražimo nešto lepo, a za nas još neotkriveno i novo...

Imam sreću da uglavnom mogu da priuštim po 2 (vansezonska) letovanja godišnje, i uvek je bilo nešto drugo...prava uživancija :suncase:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka