korifej

letovanje svake godine na drugom mestu VS. uvek u istom

70 poruka u ovoj temi

Sasvim mi je ok ako se nekom svidi neko mesto da cesto ide tu. Ja sam dve godine za redom isla na isto mesto. Nisam nesto posebno planirala gde cu ici ovog leta ali nadam se da cu negde gde jos nisam bila.

U principu, za odmor uvek biram drugu destinaciju, jer želim da vidim što više različitih mesta, ali je svaki put prisutan i izvestan strah da to "novo" ne bude lošije od "starog" i da se ne razočaram, ali, radoznalost uvek pobedi. To kad je u pitanju onaj pravi odmor, desetodnevni-petnaestodnevni i to je najčešće odmor na moru, ali postoje i kraći odmori od tri-pet dana, eeeee, tada idem na proverena, obično bliža mesta, banje i planine i tada volim da odsedam u istim, proverenim objektima i odmorim se skoro kao na "pravom" odmoru, baš iz razloga što mi je sve poznato i sve vreme je posvećeno baš odmaranju, opuštanju, meditaciji, nema istraživanja na koje se "gubi vreme" kada ste u novom mestu, tako da - i odmor u istom i odmor u novom mestu imaju svojih i dobrih i loših strana.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako je - gde god isli da se vratimo zivi i zdravi. mi biramo jun i august  svakom 7 dana - destinacija cini mi se ce biti svake godine neizvesnija zbog situacije u kojoj smo se snasli. Ako ce biti sve ok u junu se vracamo na Krit tako da vec znamo gde na jutranju kafu:), i onda put ka plazama, selima na Kritu. Meni je poseban uzitak je kad vec u decembru trazim koji otok u Grckoj,  neka nova destinacija. Moj muz kaze pa ti si zbog interneta celu godinu u Grckoj :)

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne volim da idem u jedno te isto mesto godinama, ma koliko da mi je lepo, sto samo mesto, sto more. Dok sam bila devojka, vecito sam menjala destinacije, Grcka, Turska, Egipat... a kada je dosla beba, resili smo da idemo u CG, zato sto je imao 3 meseca. Nekako nam se dopalo, pa smo isli i naredne 2 godine kod istog coveka. Eto, to je bio jedini put da sam 3 godine isla u isto mesto. Nakon toga nismo ponavljali takve stvari. Uglavnom idemo kolima i obidjemo destinaciju uzduz i popreko, prosto, kod kuce se vec pripremimo za avanturicu :D Na letovanju smo uglavnom 15-20 dana, pa imamo vremena za sve. 

Sve u svemu, licno ne volim, a ni moja porodica, letovanje u istom mestu, ali ko voli nek izvoli :) Samo da svima bude lepo.

P.S. Jos da kazem da smo se vracali u Egipat, Tursku, ali nakon par godina. To mi je ok, ali svake godine... no no no :)

Izmenjeno (Shadow79)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvek biramo novo mesto i ne vise od 8-9 dana. Za to vreme obidjemo sve lepe plaze,sva mesta u okoloni,odemo na neki izlet. Naravno prvo se informisem na forumu o toj destinaciji i na osnovu utisaka isplaniram sta je to sto mi volimo videti. Volim da citam o destinacijama tako da nam svako putovanje bude avantura. Samo smo jednom otisli u isto mesto i vec treci dan smo shvatili da smo pogresili :)

Izmenjeno (teax)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Arsen:

Što zločinca
usred mraka,
vječno vodi u taj kraj,
Stara ljubav kao zamka,
nikad joj se ne vraćaj.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isto mesto više puta u nizu mi nije primamljivo, ali sa nekim razmakom, to mi je ok.

Volim da obidjem različita mesta kako bih videla i upoznala više, nisam od onih koji letuju u jednom mestu pa obidju sve okolo u razdaljini do 100km, nekako se ulenjim kad dodjem u svoju mirnu luku.

Prednost istog mesta je što sve unapred znaš, nema iznenadjenja.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 31.1.2016. at 10:24, Golica je rekao/la:

 Meni je poseban uzitak je kad vec u decembru trazim koji otok u Grckoj,  neka nova destinacija. Moj muz kaze pa ti si zbog interneta celu godinu u Grckoj :)

 

Ja isto to radim i bas se tako osecam :D A kada prodje prva polovina januara, e tada mi se cini da je more vec blizu, iako do puta iams jos 5-7 meseci :-)!

Mene nervira kada neko stalno letuje u istom mestu-sem kada je to uslovljeno novcem. Verovatno zato sto mi tada deluje da je osoba lenja i nimalo radoznala.

Muz i ja smo do proslog leta bili protivnici letovanj u istom mestu 2 godine zaredom, cak i letovanja jedne godine, pa psole 2 god.opet u sitom mestu. Postoje 2 mesta gde smo bili jednom, pa nakon 3 godine opet. Kada sam isla s adrugaricama, uvek smo menjale, a sa roditeljima smo neka letovalista ponavljali, ali niakd zaredom.

A onda se nesto desilo proslog leta i ja sam zacrtala da cemo i ovog zajedno letovati u istom mestu, iz veoma bitnog priv.razloga koji niko sem mog muza ne moze da razume :srce: . Uz to, otici cemo i ponovo u Atinu, jer se isplati nociti, posto je udaljena oko 4 sata voznje. S tim da cu ja ici i 7 dana sa drugaricama, negde gde nije dug put busem ( nismo vozaci) i gde nijedna od nas nije bila :suncase:

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U,da se tako izrazim ''klinackim danima'',imali smo sigurnu destinaciju tj dobitnu kombinaciju onoga sto nam je trebalo a to je putovanje u Kusadasi autobusom. Mogli smo da podnesemo put kao od sale,ustedelo bi se na kinti koja bi se koristila tamo za provod koji je inace fenomenalan. E kad se malo ''ostarilo'' situacija se menja,isto kao i destinacije. Jednostavno sada zelim da vidim i obidjem sto vise mesta. Sve ima svoje prednosti,zavisi ko sta zeli i sta je kome potrebno... :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikada ne idem u isto mesto, a cak i na isto ostrvo ne idem 2 godine zaredom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razumem i one koji uvek menjaju destinaciju i one koji uvek idu u isto mesto.  Ja se ne vracam u mesta koja ostave los utisak, ali zato mogu vise puta u ona koja mi se svidjaju. Ako je u pitanju godisnji odmor, zasto obilaziti sva mesta u okolini i sve plaze, ako vam taj deo gde ste dosli odgovara? Lepo je obilaziti mnoga mesta ako cesto putujete, ali za odmor je to previse avanture. Mislim da sve to zavisi i od coveka i od njegovih godina. :neznam:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam za to da se ide na razlicita mesta, da se sto vise vidi i obidje, pa nakon nekoliko godina napravi se utisak o svi mestima i vratis se tamo gde ti bilo najlepse jos jednom.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kako kad,volim i novo i provereno staro,idealno bi bilo dva letovanja godišnje,jednom na novoj i jednom na staroj udobnoj destinaciji:)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uze mi Veranda rec iz usta, to je i meni idealna kombinacija :D

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I meni ;) 

Volim kad sam domaća negde, da se spakujem očas jer znam gde idem i šta me čeka tamo. Ali itekako volim nove predele i dašak avanturizma. Tako da... Samo dva odmora bi bila idealna :):)  

Probala sam i jedno i drugo. Uživam svakako.

Izmenjeno (orline)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka