korifej

letovanje svake godine na drugom mestu VS. uvek u istom

70 poruka u ovoj temi

Nešto razmišljam, tj. pokušavam da nađem neku logiku i razumem ljude koji godinama letuju u istom mestu, a ne redak slučaj je čak i u istom smeštaju. Ne pričam o ljudima koji imaju svoju kuću na moru ili iz zdravstvanih razloga idu na isto mesto, nego onima koji godinama uplaćuju isti aranžman.

Ne kapiram, da li ni malo ne postoji kod tih ljudi malo avanturističkog duha, da požele da vide nešto novo, pa makar bilo to i susedno mesto 10 km od onog u kom su letovali prošle godine.

Ja apsolutno nisam za to, koliko god mi bilo lepo na nekom letovanju, ne bih ponovo došao tu jer verujem da je još mnogo, mnogo lepih mesta i mislim da je život prekratak da bi se i samo jedan mali delić obišao, pa mi je svakako gubljenje vremena letovati više godina za redom na istom mestu.

Kada pitam ljude koji praktikuju letovanja uvek u istom mestu, uglavnom je odgovor, kao... super nam je bilo, zašto da ne odemo ponovo :razmislja: Mislim da je možda u pitanju neki psihološki faktor? Možda se takvi ljudi plaše promena, ili odlaska u nepoznato ili su suviše nostalgični, pa žive u nekoj prošlosti pa da se iz tog razloga stalno vraćaju u isto mesto?

Čitajući forum, primetio sam da i ovde ima dosta ljudi koji godinama ne menjaju destinaciju. Konkretno, informišem se o Tasosu pošto uskoro tamo putujemo, pa vidim da ima pravih Tasos-fanatika koji decenijama letuju tamo :retard:

Da ne bude zabune, nemam ništa protiv takvih ljudi, samo mi je teško da to shvatim.

Kakvo je mišljenje ostalih po tom pitanju?

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam odgovor ali ja svake godine menjam destinaciju.Stavros,Olimpik beach,Sikija,Dionisos...ako se računa kao klinac dve Paralije '81-e i '83-e,a sledeće bože zdravlja videćemo.....A možda se plaše da im neće biti lepo pa ko veli da ne menjaju proverene stvari....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nekom je godisnji odmor bas odmor....a nekome avantura....sve zavisi....o ukusim ne vredi...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I meni to nije jasno.... :D ja bi samo da putujem i menjam destinacije kako bi obisla sto vise :rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U većini mesta bili smo po dva puta. Drugi put mi je takođe ok, sve prepoznajem i lako se snalazim a opet mnogo novog vidim i otkrijem. Treći put nigde još nisam išao.

Više volim da menjam i vidim nešto novo. Mada pokušavam da razumem i ljude koji stalno idu na isto mesto. Ako počnete da istražujete započeli ste nešto što sigurno nećete dovesti do kraja, jedan život je malo za sva lepa mesta... Onako, pomirite se odmah sa tim da nećete sve videti i boli vas uvo :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U poslednjih 10 godina se nikad nisam vratila na isto mesto, svake godine smo menjali. Ali savršeno dobro razumem one koji godinama uplaćuju jedan te isti aranžman i verujem da ću i ja raditi isto kad budem pronašla svoje idealno mesto za odmor. ;)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam jedino dve godine letovao na Tasossu(Potos) tamo sam stekao prijatelje(Grci kod kojih smo bili smešteni), sada kad mi malo nedostaju sredstva(put nije problem, cena smeštaja takođe, ali obilasci plaža su mi najskuplji izdatak) patim za njima.

Naša druženja kod njih u dvorištu su bila fantastična, u jednom trenutku su dolazile komšije i pitale kada će gosti da prave Srpsko veče i molili da prisustvuju. Srpske večeri su bile kompletne od hrane i pića iz Srbije do muzike. Onda su tu i Grčke večeri, isto tako pune zabave. Na Srpskim večerima u dvorištu sam imao više gostiju nego za krsnu slavu.

Po meni, ako se ostvari takav odnos sa vlasnicima smeštaja treba se uvek vraćati(ako materijalna strana dozvoli). Nikad se ne vidi sve tih petnaestak dana, uvek ima nešto novo.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi šta ko smatra uživanjem. Lično, letovanje nikad nisam smatrala odmorom, uz sve te silne hiljade pređenih km, sunce koje prži, ponekad neudobne apartmane. Više malom i trenutnom, ali potrebnom promenom načina života. Kada se sve sredi i sedneš pored mora da se opustiš , udišeš predivne mirise i slušaš talase, sve negativno se zaboravi. A takvo opuštanje i mir najlakše, bar po meni, možeš naći ako uvek letuješ na jednom mestu...Udoban, čist smeštaj, lepa plaža,čisto more, lep gradić, omiljena knjiga i po mogućstvu, prisustvo voljene osobe...pa šta osobi više treba. But, that is just me.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i verujem da ću i ja raditi isto kad budem pronašla svoje idealno mesto za odmor. ;)

I ja godinama tražim to idealno mesto i kad ga budem pronašla letovaću tamo svake godine, a da se i ne zapitam šta eventualno propuštam. ;)

Za sada se povremeno vraćam mestima, koja su mi se svidela. I svaki put kad se vratim u neko mesto, otkrijem ponešto novo, tako da mi se nikad nije desilo da mi bude dosadno.

Nemam para ni dovoljno dana odmora da bih išla dva puta godišnje na letovanje, tako da se trudim da izabrano mesto ne bude promašaj (a najsigurnija sam da neće biti, kad sam već jednom lično proverila :biggrin: ).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zivot je kratak,a mi nemamo dovoljno odmora godisnjeg da stalno putujemo,a ni finansija...tako da i onda kada dodje vreme za to uvek bude nesto drugo,s tim sto sam kao dete sa mojima letovala po nekoliko puta u istom mestu :(...ne volim da obilazim mesta koja sam vec videla...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre dve godine smo letovali na Sitoniji, nakon povratka rekli da cemo se vratiti sledece godine.

Sledece (tj prosle) nam je za oko zapao Tasos pa smo brzo zaboravili na Sitoniju.Po povratku rekli - bavezno dolazimo i sledece godine.

Po svemu sudeci ove godine opet nova destinacija :D

Ima toliko lepih mesta da je steta odmor provesti uvek u jednom.

Ja licno nikad nisam bila u jednom mestu dva puta.

Ovde ne racunam Bugras gde imamo prijatelje i gde dolazimo svake godine bar na 5 dana.

Izmenjeno (gagana ks)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svi se mi razlikujemo, imamo drugačije ukuse, potrebe, navike, očekivanja, drugačiju dubinu džepa... I meni je ranije bilo čudno da neko može recimo 10, 20 ili više godina stalno ići na letovanje u isto mesto, a pogotovo to ne možeš da shvatiš kada si mlad, sam, bez obaveza, kada ti je dovoljno da i pod drvetom spavaš i da ti opet bude lepo. No evo već treću godinu i ja sa porodicom idem u isto mesto (u stvari isti kraj) jer nam se jako dopalo tamo i ne verujemo da bi za taj novac negde prošli lepše i bolje. Ovde idemo na sigurno i verovatno je u toj sigurnosti i poznatom kvalitetu smeštaja, lepoti kraja i mora najbolje objašnjenje. Sada se recimo više ne čudim onima koji stalno idu u isto mesto, ali se i dalje čudim onima koji dođu autom, parkiraju ga i svaki dan idu na istu plažu. Okolina puna 5x lepših plaža, ali ne - njima je i ta jedna na 20 m od apartmana dovoljno dobra. A na autu se do polaska nahvataju dva prsta prašine. Zar nije u tom slučaju onda bolje doći autobusom, jeftinije je, ne umaraš se vožnjom, ne rizikuješ ništa, ne razmišljaš o ispravnosti auta ili potencijalnim kvarovima, ne izlažeš se dodatnim troškovima... Čak ni više stvari koje možeš poneti autom nisu neko opravdanje. Može se i autobusom svašta poneti. No, ko zna, možda kroz koju godinu i ja budem jedan od takvih kojima je dovoljno da pređu preko ceste do plaže. Dakle - nikad ne reci nikad... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam alergicna na visegodisnje letovanje u istom mestu ...i verujem da je jedini razlog to sto sam sa roditeljima stalno svake godine u mesecu avgustu isla na more u CG, u Igalo ..kod iste zene...godinama :nesvest: cak i kada je ujak kupio kucu u Sutomoru , mi smo i dalje isli u Igalo ....tako da CG ocima ne mogu da vidim ....

Kao porodica smo jako fleksibilni, mobilni ...stalno smo u pokretu, tako ni menjanje lokacije svake godine nije za nas problem,

sto rece nego gore, nemamo toliko ni godisnjeg odmora a ni para a toliko toga ima da se vidi obidje ...

greota bre stalno ici u jedno te isto mesto zar ne :pardon:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Apropo ,,zakucavanja,, za jednu plažu:Idem kolima na odmor jer mi je jeftinije,jer ne potrošim 200€ goriva koliko bih dao za autobus a možda i malo jače jer su mi deca velika,idem kolima u nabavku, do nekog većeg mesta u šetnju ,a i svraćam usput kod rodbine tako da ne mogu da se složim sa Sasom iz Ns-a.Bio si kod Katie i ne vidim šta recimo fali plaži Sikija.Velika,nema gužve,za klince super jer nije duboka voda,sasvim pristojna.Bio sam te godine i u Sartiju gde je prenatrpano i more ima strm ulazak u vodu,samim tim i odmah počinje dubina pa je gužva u plićaku nenormalna.Ništa lepša plaža od Sikijine ,jedino je mesto urbano.A zato smo svako veče išli u Sarti u šetnju ,kao i jedan dan do Neas Marmarasa.Ja ne volim vozanje po plažama,sedanje slan i mokar po sedištima,pesak po kolima na sve strane,vrućina itd,i na kraju dubinsko pranje kad dođem kući.Jednom sam već rekao da sam došao na odmor i da je tih 1600 i kusur km i previše vožnje za jedno letovanje ili odmor.Ipak auto nije samo za obilaženje plaža ,jer može se videti mnogo toga osim plaže ,tako da mislim da nema mesta čuđenju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka