Zoran GM67

Kamena Vourla

21 poruka u ovoj temi

Na putu do Peloponeza pronašao prenoćište u blizini Kamene Vourle. Ktima Karassou izgledao na bookingu suviše dobro da bi ga preskočili, posebno što je bio na popustu. Bazen ispred vile obećavao je deci dobru zabavu pa smo rezervisali tri noći. Znali smo da je objekat 6-7 km od Kamene Vourle gde ćemo ići na kupanje jer tu more nije nešto posebno. Kada smo stigli to nije baš izgledalo kao na slici. Sve je bilo tu ali nekako lošije, bleđe. Onda su sledila dva šoka u pravilnim vremenskim intervalima. Prvo nam je ljubazna gazdarica rekla da nema kuhinjskog posuđa ali je potom pristala da nam pozajmi isto iz restorana. Drugi šok doživeli smo oko pola 24 kada smo pred odlazak na spavanje primetili da na balkonskim vratima u prizemlju nedostaje brava. Šrafciger i ispravna brava na spratu rešili su problem. Uslugu joj nismo naplatili...

Ipak kada smo to rešili proveli smo prijatna dva dana. Bazen je odličan i dobro se održava, donja terasa izlazi pravo na isti a sa gornje postoji odličan pogled. Za 40e dobili smeštaj za nas četvoro sa sve doručkom, put Beograd - Tolo podelili na idealnih 930 + 280 km, preporuka za sve koji idu na Peloponez.

E sad o Kamenoj Vourli. Mesto se nalazi na obali Malijskog zaliva, neposredno uz autoput koji vodi ka Atini. Na oko 40km od Lamije i nešto više od 20km od istorijskog Termopila. Mesto se pruža pravcem istok-zapad pošto ga sa severne strane ograničava more a sa južne planinski lanac. Nema mnogo toga da ponudi ali u celini je ostavilo pozitivan utisak na mene. Ima jednu glavnu ulicu gde se nalaze glavni ugostiteljski objekti i ispod koje se nalazi plaža. Ima još jednu dugačku plažu na kojoj se nismo kupali. Ima još nešto uličica ka jugu, sve do autoputa i pomenutih planina. Plaža na kojoj smo bili je šljunkovita i obična ali sređena i more je bilo neobično čisto. Nije se osećala blizina autoputa. Ono što mi se najviše dopalo jeste otvorenost grada prema moru. Između te glavne ulice i mora nalazi se niz terasa restorana i kafića ili samo pešačka staza sa klupama.

Iskreno, proveli smo dva lepa dana ali ne verujem da bih letovao tamo. Bar ne sada, jednog dana ako budem želeo isključivo mir i odmor možda i prevalim tih 930km. Blizu je i Evia...

Evo i nešto fotografija.

Izmenjeno (Zoran GM67)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto sam rekla, dobro mesto za nocenje na putu ka Peloponezu :)

A oni Termopili, ne moze covek ljudski da ih fotografise od kablova :turista: ....

A imamo i identicnu sliku sa klupe :D

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stoji to za kablove 100% :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako ste išli posle Kamene vourle, ka Peloponezu? Preko Atine auto-putem ili ste presekli pa išli Tiva -Megara?

To mestašce je odličan i logičan izbor na putu do Peloponeza i nazad!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Išli smo preko Tive ali ne do Megare već smo se kod Elefsine uključili na autoput. Ima malo gore - dole da se ide ali ko je spavao u Kamenoj Vourli odmoran je pa nema problema. Ko je do tog mesta već prešao nekoliko stotina km, možda je pored Atine bolje rešenje.

U povratku smo drugačije organizovali put, noćili u Nei Poriju, ali i za povratak je dobro rešenje, prvi dan možete svratiti na neke usputne lokacije a drugi dan da bude udarnički, za vozača...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko informaciju o preklu imena ovog mesta?

Moje razmišljanje: nalazi se uz kamene planine, a ima nekih izvora (vrela) vode, pa eto i imena :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Kamena vurla" otprilike znači "spaljeni korov".

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li iko letovao tamo, na bar 10 dana?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima.

Može li mi neko reći ima li u K. Vurli peskovitih plaža? Kakva je dubina, ima li plićaka, da li je u vodi pesak ili kamen. Ima li neki supermarket u blizini? A kiosk brze hrane? Kakve su cene?

Hvala

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle godine smo spavali dve noći u Kamenoj Vurli i moram reći da ponovo neću ići tamo. Plaže uopšte nisu reprezentativne, ova prva na slici, preko puta hotela Galini spa, sa ležaljkama na travi, u vodi ima veliko kamenje i travuljine, za izbegavati. Ima par malih, odmah ispred kafića na šetalištu, može za kratak boravak. Najbolje što sam videla je šljunkovita plaža skroz desno uz obalu, ideš ulicom Agiou Panteleimonas, pa posle ribljih restorana i luke. Velika je   gužva, gusto pakovanje, omladina obožava ovu plažu i preko dana su u kafiću žurke, za mene uopšte nije uživanje, ali to je najbolje što smo videli od plaža u mestu. Drugi dan smo već otišli na Lihadoniziju brodićem, to je već veoma lepo i plaža za uživanje.

 

 

Plaza1 Kamena Vurla.jpg

Evo i slika plaže kod luke

Plaza2 Kamena Vurla.jpg

Plaza3 Kamena Vurla.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas sam ovo saznala iz jedne agencije:

 
Kamena Vurla je nova destinacija u Grckoj koju radimo, lično nisam bila tamo, ono što mi je preneseno je da je:
* plaza sljunkovita, takodje u vodi je sljunak
* ima kioska sa brzom hranom
* jedan veliki supermarket
* put od Beograda 930 km – moze da traje od 18-22 sati
* imacemo predstavnika tamo I bice organizovani izleti
* preko puta Kamene Vourle se nalazi vulkansko ostrvo Lihodenisia koje je poznato po svojim peščanim plažama do koje lako možete doći morskim taksijem.
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li u agenciji znaju da je Kamena Vourla banja?

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, znaju.  Na stranici jedne agencije(ne znam da li smemda stavim ime iste) piše sledeće: "Na istočnoj obali centralne Grčke nalaze se termalni izvori i odmaralište Kamena Vourla, jedno od najotmeniih letovališta i banja. Ima izrazito toplo more zbog izviranja podzemnih voda, čiste plaže, restorane, kafiće. Mesto je održavanja brojnih festivala i revija. Grad je smešten na ivici šumovitog predela, koji se završava prelepom plažom. U blizini se nalazi lokalitet Termopili.Kamena Vourla se nalazi odmah uz autoput E-75 kojim direktno možete stići iz Beograda. Preko puta Kamene Vourle se nalazi vulkansko ostrvo Lihodenisia koje je poznato po svojim plažama sa peskom zlatne boje do koje lako možete doći morskim taksijem ili iznajmiti ceo čamac za koji nije potrebna dozvola".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lihadonisija je divna!!

A ne znam na koju to prelepu plazu misle ?

Izmenjeno (VanjaSpanska)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio skoro u hotelu Mitsis Galini? Zanimaju me utisci, naročito vezano za plažu i za more ispred hotela. Takođe me zanima kakvo je mesto Kamena Vourla, da li ima uveče gde da se prošeta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka