mikap

Prevoz na Rodosu: rent a car, autobus, taxi...

195 poruka u ovoj temi

Da li mozda neko putuje preko Argusa u Rodos Grad od 08.08. (ili mozda od 12.08.) a hteo bi da uzima rent a car na par dana (3-5) da podelimo troskove. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jednog korisnig linka, za sve koji nisu sigurni da li treba ili ne medjunarodna dozvola u inostranstvu...za Rodos treba :)

http://www.amss.org.rs/?option=com_content&view=article&id=199&Itemid=138

 

Po zakonu treba i ja uvek imam MVD kad vozim svoj automobil u Grckoj i uvek cu je imati. Medjutim imam i drugacija iskustva sa rentiranjem na ostrvima. Na Krfu i na Rodosu sam iznajmljivao i vozio auto bez MVD i nikad mi u agenciji nisu trazili na uvid, vec samo nasu, onu roze SRJ dozvolu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da svi unapred rezervisete kola. Ja bih isla u drugoj polovini septembra, tj. vec smo uplatili hotel International, pa da vas pitam sto se tice parkinga u blizini, za preporuku? 

Pominjete neku Aveniju palmi, da li mislite na onaj parkic kad se ide ka plazi? On kao da deli istoc od zapad obale.. Ako se ne varam, tu je besplatno parkiranje.

I jos nesto, a najbitnije ustvari ;) Moram li ja unapred da rezervisem, jer bih ja uzela kola na dva dana bukvalno, ali ne znam unapred da li ce mi se ici prvi ili poslednji dan u obilazak... Secam se u HR kad sam bila, sve bude rentirano, ali mozes da nades za tipa prekosutra ako danas rezervises na licu mesta. 

I vidim sto se tice cene.. Je li moze tada da me ispadne mnogo skuplje nego na licu mesta? 

Hvala :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo na licu mesta rezervisali i to baš preko puta hotela gde ti ideš, preko puta hotela International. Rent a car agencja Round.

Verujem da ćeš naći na licu mesta bez problema, pogotovo u drugoj polovini septembra.

Naravno raspitaj se ipak odmah na početku letovanja, pa čisto da vidiš kakva je situacija... Ali naći ćeš bez problema sigurno auto tad.

 

Da, avenija palmi je prema špicu ostrva, izmedju tih hotela na samom špicu. Besplatno je i u okolini Casina. Pa mislim da je i tu oko tvog hotela bsplatno ali nisam 100% sigurna. Reći će ti i u rent a car agenciji, a i vodiča uvek možeš pitati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

Imam jedno pitanje u vezi cene za rentiranje. Rodoscars mi je dao ponudu za prvu polovinu septembra od 25 e + 2 e dnevno za decije sediste za period od 9 dana (najmanji auto). Sta mislite, da li je to ok cena ili bih na licu mesta mogao da prodjem jeftinije? Ostali su bili skuplji preko online rezervacije...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li bi neko mogao da mi iscrta linijom na mapi kako se ulazi kolima u selo Lindos, videla sam pisali ste ide se nesto izokola, pa ako vam nije tesko, znacilo bi mi! Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo parkirali kod zaliva svetog Pavla, besplatan parking.Jako je jednostavno da dodjes do tamo. Kad dodjes do raskrsnice u Lindosu produzis magistralom.Evo i slicice  sa X je oznacen parking.Nije najlepsa slika jer sam je na telefonu docrtavala :rolleyes:

Odavde lako pesaka stizes do mesta odakle se ide na akropolj.

2015-08-20 11.24.54.png

Izmenjeno (danijela.NS)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

Imam jedno pitanje u vezi cene za rentiranje. Rodoscars mi je dao ponudu za prvu polovinu septembra od 25 e + 2 e dnevno za decije sediste za period od 9 dana (najmanji auto). Sta mislite, da li je to ok cena ili bih na licu mesta mogao da prodjem jeftinije? Ostali su bili skuplji preko online rezervacije...

 

Odgovor sa zakasnjenjem :D

Cena od 25 e je sasvim ok za pocetak septembra, mislim da jeftinije od toga ne moze. Evo primera iz prakse od ove godine - mi smo jos pocetkom maja rezervisali najmanji auto za sam kraj juna/pocetak jula, po ceni od 25e po danu...a tamo kada smo stigli, dakle poslednjih dana juna, nije mogao da se nadje auto po ceni ispod 35e :huh:

Na Rodosu je pocetak septembra - sezona u jeku... :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danijela.NS i mikap hvala puno na odgovorima! Znaci mi puno :))))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U vezi cena po rent a car agencijama, bili smo smešteni u Carini, i odmah prvi dan obišli sve agencije u okolini (ne znam da li je među njima bio i ovde najhvaljeniji Just). Ubedljivo najbolje cene je imao Holiday koji je bukvalno 50 m od Carine.

 

Cenjaknje se naravno podrazumeva, Vitaru sa platnenim krovom smo platili 320 € za 9 dana. Grande punto evo je koštao 280 za isti preiod, ali ga ipak nismo uzeli zbog pogona i klirensa koji nam je nekoliko puta zatrebao.

 

Inače, kad smo pitali vodiča agencije argus za savet preporučio nam je Budget :rolleyes:.

Generalno, potpuno beskorisan lik za mnogo informacija koje su nam bile potrebne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Јел зна неко које су цене изнајмљивања скутера од 50 кубика? Хвала

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Јел неко изнајмљивао скутер на Родосу и да ли знате које су цене?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koja je cena rentiranja skutera? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Јел може неко од вас који идете ових дана да јавите које су цене изнајмљивања скутера и квадова?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pretprošle (2014) godine, po savetima sa foruma da je bolje unapred rezervisati, poslah mejlove svim ove pomenutim i najbolju ponudu sam dobio od Rodos carsa, c grupa, Polo benzin, 315 eura, (45e/dan) sa punim osiguranjem. Kako smo rešili da produžimo odmor na Rodosu otišao sam u direkciju u Kolymbiji i u direknim pregovorima aka “ciganisanje“ za sledećih 7 dana dobio sam Pola TDI po ceni od 255 eura (36e/dan) da bi potom isti produžavali još 2x3 dana, svaki put po 100 eura (33e/dan). Ako bi nekada ponavljao Rodos zasigurno ne bih radio rezervaciju mejlom, jedina "nezgodacija" je kako stići do direkcije. To je neko moje iskustvo ali ne i preporuka a se tako radi jer su ovde izneti i slučajevi kada je bez rezervacije ispadalo skuplje.


Prednost prelaska na dizel, nevezano za cenu najma koja je padala kako je prolazila top sezona (prvi najam je bio 12. avgusta) je bila u nižoj potrošnji i ceni dizel goriva i s obzirom na velike kilometraže (prešao oko 2.500 km) uštede na dnevnoj bazi po ovom osnovu su i do 10 eura pri čemu je vožnja zbog jačeg motora lakša i lagodnija, svraćanje na pumpu je ređe, zadnjih 5 dana su nam se pridružili i prijatelji pa nas je bilo 4 i uopšte nisam osetio razliku tj dodatno opterećenje, što sa benzicem sigurno ne bi bio slučaj, tako da onaj ko je smešten u gradu a razmišlja o obilasku južnog dela ostrva treba prilikom odabira automobila da razmisli i o ovoj varijanti. (danas je gorivo verovatno jeftinije, te godine je na Rodosu benzin bio 1,70-1,75 a dizel 1,35-1,40 eura/l)     

 

Što se parkinga u gradu tiče, prvi dan sam probao da kupim kartu za plavu zonu na automatu koji je samo progutao novac, potom su mi u hotelu  a kasnije i u agenciji rekli da nema potrebe da se nerviram oko toga, zaista za sve vreme nisam primetio da je neko dobio kaznu s tim što sam nazad u grad dolazio uglavnom oko 9 kada ionako nije obavezno plaćanje, koliko se sećam u plavoj zoni je plaćanje bilo “obavezno“ u vremenu 09-14 i 17-21h. tako da je neka opasnost od kazne pretila samo u prepodnevnim časovima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka