mikap

Prevoz na Rodosu: rent a car, autobus, taxi...

195 poruka u ovoj temi

 

Pa i to sto kazes,probam pa vidim..ma samo da odem,jedva cekam :)

Jedini "nedostatak" autobusa u odnosu na automobil je fleksibilnost. Do nekih mesta autobus ne saobraca cesto pa ako ne zelis da provedes ceo dan na jednom mestu i povezes vise lokacija moras dobro isplanirati vreme.
I bitna stvar kod autobuskog prevoza - nikad nemoj docekati poslednji vecernji autobus. Imali su ljudi iskustva (Faliraki-Rodos) da zbog guzve nisu ni mogli da udju u bus, a desavalo se i da se ne pojavi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Jedini "nedostatak" autobusa u odnosu na automobil je fleksibilnost. Do nekih mesta autobus ne saobraca cesto pa ako ne zelis da provedes ceo dan na jednom mestu i povezes vise lokacija moras dobro isplanirati vreme.
I bitna stvar kod autobuskog prevoza - nikad nemoj docekati poslednji vecernji autobus. Imali su ljudi iskustva (Faliraki-Rodos) da zbog guzve nisu ni mogli da udju u bus, a desavalo se i da se ne pojavi.

Da to je dobar savet, hvala na ovim informacijama...pa mislili smo da iznajmimo auto na 3,4 dana a ostalo busem ..ali videcemo vec tamo kada budemo dosli..imam utisak da ce 10 dana biti malo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mozes sebi da napravis plan sta hoces kad da vidis pa shodno tome se odlucujes za bus ili auto.

dakle, za lindos izaberes bus. odes rano ujutro pre prve guzve, odes gore na akropolis, i ostatak dan provedes na plazama u lindosu. 

ako ces  water park u falirakiju, isto ti je bus dovoljan. kao i za kalitea banju. mislim da mozes i tsambika plazu i crkvu da obavis busom ali moras biti oprezna jer ima samo jedan bus sa plaze prema gradu rodosu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

mozes sebi da napravis plan sta hoces kad da vidis pa shodno tome se odlucujes za bus ili auto.

dakle, za lindos izaberes bus. odes rano ujutro pre prve guzve, odes gore na akropolis, i ostatak dan provedes na plazama u lindosu. 

ako ces  water park u falirakiju, isto ti je bus dovoljan. kao i za kalitea banju. mislim da mozes i tsambika plazu i crkvu da obavis busom ali moras biti oprezna jer ima samo jedan bus sa plaze prema gradu rodosu.

Hocu ,sada kada si mi naglasio...e pa hvala na informacijama..Bice mi od pomoci..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo kratak izvestaj. Uzeli smo auto preko recepcije hotela. A klasa za 3 dana je 70€. Predstvanik agencije nam je trazio 100.

Do Feliremosa definitivno ne vozi bus.. Taksi od grada do mansatira je 30€.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Evo kratak izvestaj. Uzeli smo auto preko recepcije hotela. A klasa za 3 dana je 70€. Predstvanik agencije nam je trazio 100.

Do Feliremosa definitivno ne vozi bus.. Taksi od grada do mansatira je 30€.

 

idi, bre...bas ga preterase sa 30€.

mozda busom do ialisosa pa odande taksi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Evo kratak izvestaj. Uzeli smo auto preko recepcije hotela. A klasa za 3 dana je 70€. Predstvanik agencije nam je trazio 100.

Do Feliremosa definitivno ne vozi bus.. Taksi od grada do mansatira je 30€.

Poštovani, idem na Rodos 29.og juna  i preko neta sam od Rodoscarsa dobila ponudu za 30 e na dnevnom nivou za 5 dana. Nisam još poslala zahtev a sad ste me bacili u dilemu. Na koji način ste dobili tu cenu od 70 e za 3 dana i preko koje recepcije hotela. Jel to neki hotel rentira automobile ili su vam našli povoljnu varijantu. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Понуду смо добили преко рент-а- кар агенције која послује у склопу хотела. Од јутрос су цене променили 1 дан 35€, 2 дана 60€ и 3 дана 80€. У А класи нуде Нисан Микру и Фијат Панду. Ми смо добили Микру. Седиште за дете је гратис мада су нам на Крфу седиште наплаћивали додатних 5€ дневно.

Агенција је A-One www.a-onecars.gr FB strana A-onerentals Mob: +30.69.37.399.540

Покушај директно да их контактираш. Верујем да ће дати бољу понуду  од Rodoscar. Те Rodoscar виђамо на сваком ћошку :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

 

Kako je najbolje, tj. najjeftinije, prebaciti se sa aerodroma do grada Rodosa, posto ne idem na Rodos preko nasih agencija vec u svojoj reziji ?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imas redovne buseve, a taksi je oko 25€

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto rece Rosbacher, postoje busevi koji idu ka Rhodos gradu. Kada se izadje iz aerodromske zgrade ides levo i stanica je vrlo blizu. Ima i red voznje okacen na stanici i karta u jednom pravcu prosle god je bila 2.5 EUR. Posto smo mi bili na spicu ostvra, izasli smo na stanici kod spomenika (tu je u blizini i street bar). Autobusom se veoma brzo stize do Rhodos grada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je situacija sa radarima za brzinu I saobracajnim kamerama na Rodosu? Da li ima mesta gde posebno treba paziti?

Naravno, nemam nameru da brzo vozim, ali jos manje zelim da placam velike kazne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kakva je situacija sa radarima za brzinu I saobracajnim kamerama na Rodosu? Da li ima mesta gde posebno treba paziti?

Naravno, nemam nameru da brzo vozim, ali jos manje zelim da placam velike kazne.

Ja za deset dana nijednu patrolu video nisam od špica ostrva pa do krajnjeg juga, a svakodnevno smo išli tamo-vamo. Što se kamera tiče, ni njih nisam primetio, ali grci voze kao poludeli tako da čisto sumnjam da ćeš normalnom vožnjom privući ikakvu pažnju pandura.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam pre 7 dana naisao na radar na putu Rodos - Lindos, kod Tsambike.  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moje pravilo za voznju u grckoj:

 

vozi kako grk vozi. 

kako ces poznati grka u autu? prozor otvoren, leva ruka na prozoru :)

Izmenjeno (Rosbacher)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka