mikap

Prevoz na Rodosu: rent a car, autobus, taxi...

195 poruka u ovoj temi

Iznajmili smo auto u Margaritis renta a car, u pitanju je Nissan micra , rekao je da je cena za jedan dan 25eur, posto nas je bilo trebala su nam 2 auta,  pa smo iznajmili 2 auta na 3 dana po ceni od 70 eur po autu, sto znaci da je dan bio 23.33eur, sa punim rezvoa, osiguranje koje podrazumeva da ako ja napravim saobracajnu tj ja budem kriv placam 300eur, ali ako nije moja greska sve pokriva osiguranje. 

Nije trazio medjunarodnu, ja sam imao onu papirnu dozvolu.

A video sam da za skuter traze 30 eur za 3 dana

Besplatan parking je kod hotela espiria i kod plaze eli tj kod aquarium i vas. pavlou sq

Prilikom vracanja auta lik koji radi tamo rekao nam da parkiramo na onom besplatnom parkingu koje nam objasnio gde se nalazi i samo da donesemo kljuc ne mora da ga dovezemo da ga pogleda, tako smo uradili sto je bilo iznenadjenje za nas :)

www.margaritisrentals.gr

Cena goriva je 1.49 eur na eko pumpi

Izmenjeno (predbog)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima,

zaista sam detaljno iscitala ovu temu i zbog vasih opisa izmedju ostalog i izabrala Rodos za odmor. Uplatila sam za 19. avgust preko agencije Fantast. U pitanju je hotel City center, nazalost s obzirom da smo pre 2 dana uplatili i nismo imali neki izbor. Vidim na trip adviseru da hotel nema dobre komentare, ali uteha mi je sto su nam rekli da cemo biti smesteni u renoviranim sobama.

Ipak imam par nedoumica pa mi je potreban vas savet. Dvoumim se oko iznajmljivanja kola, naime ja imam 26 godina i iako stalno vozim po gradu, ipak nisam toliko iskusan vozac s obzirom da sam do sada vozila samo po ravnici. Juznije od Novog Sada nisam vozila :) Citala sam da su ok putevi, ali ipak i vas da pitam da li biste mi savetovali da iznajmim kola bar na dan ili 3? Vidim da postoji  autobuska linija ali koliko su te stanice udaljene od plaza? Tu pre svega mislim na Lindos, Ladiko, Tsambika... Idem sa mamom koja nije bas u fazonu da pesaci 3 kilometra od stanice do plaze... 

Hvala unapred i pozdrav svima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Nisita, savetujem ti da obavezno iznajmiš auto. Putevi na Rodosu su veoma dobri ako idete do ovih glavnih stvari o kojima je ovde pisano i ne zavlačite se kojekuda u potrazi za nekim skrivenim plažicama. Samo obrati pažnju na informacije o parkiranju i parkinzima i o tome je ovde pisano i neće biti apsolutno nikakvih problema. Za 3 dana možete mnogo da obiđete i to komforno automobilom, jer ipak ideš sa mamom, a da idete autobusom bilo bi dosta pešačenja po suncu što ne savetujem. Ako vam se neka plaža posebno dopadne, uvek možete da probate da je još jednom posetite autobusom ;)

Ja danas odoh na Rodos, tako da javite ako su vam potrebne neke informacije iz prve ruke :) 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putevi na Rodosu su dobri i mislim da nije tesko voziti auto iako nisi iskusan vozac. Polako, svi na ostrvima imaju razumevanja za vozace rentacar vozila:)

Sto se tice voznje autobusom, mozes, ali ako izracunas da te karta do Lindosa kosta 5.5 EUR po coveku, po pravcu, dodjemo na cifru od 22 EUR za dvoje. Dodas jos 15 EUR i eto ti auto.

Sto se tice iznajmljivanja na dan ili vise, tu odluku donesi kada budes bila tamo, obavezno se cenjkaj i ako dobijes bolju cenu za vise dana, sto da ne...Takodje bih ti preporucila da pocnes da trazis auto par dana pre nego sto budes zelela da ga uzmes. Onda ces imati vise vremena i vise prostora za cenjkanje:)

Posto si u Rodos gradu sa smestajem imas puno rentacar agencija, tako da puno srece!

Izmenjeno (Gota)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima, ne znam zasto ali ja sam mislila da je povratna karta 5,5 evra, tako da u pravu ste da nije nije neka razlika u ceni kada bih iznajmila kola. Mada nije ni novac toliki problem, vise strah kako cu voziti po nepoznatom ostrvu kola koja nisam nikada vozila :)  Nasla sam neki sajt za iznajmljivanje kola, oko 100 evra bi me izaslo 3 dana. Da li mislite da mogu bolju cenu da dobijem tamo na licu mesta?

@Eoja Srecan put i lep provod :) Nadam se da ces pisati kako stvari stoje trenutno na Rodosu, volela bih da cujem iz orve ruke...

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li bi na licu mesta bolje prosla je diskutabilno. Mi smo prosle godine za jedan dan placali na licu mesta i 50 EUR (nije bilo manjih automoblia pa smo morali uzeti veci). Mislim da je 100 EUR za 3 dana dobra cena (naravno ako je to puna cena i ako ne dodaju neke troskove) Avgust je udarni mesec na Rodosu. Velika je potraznja za automobilima i svim prevoznim sredstvima. To ipak sama moras odluciti. 

Mi i ove godine idemo na Rodos (od 11.08.) i mi smo se odlucili na varijantu na licu mesta. Ali, mi cemo uzeti quad, a ne auto:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

100e je super cena, ali ako je to samo cena na sajtu, to je onda najniza cena, i tu je verovatno uracunato samo osnovno osiguranje. Tek u direktnoj komunikaciji sa njima saznaces imaju li slobodnih malih automobila i koja je stvarna cena. Trazi puno osiguranje, tj. od svega i svacega (sudara, kradje, ostecenja...). Ako se dobro secam u junu 2007. 7-dana sam placao oko 250e sa punim osiguranjem

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna kolika je cena rentiranja auta na dan..ona najmalja sa punim osiguranjem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja se slazem da bez problema mozes da uzmeš auto i voziš bez ikakvih poteskoca.Putevi su dobri , a prilazi plažama koje se obilaze potpuno jednostavni.I uzmi auto bar na tri dana.Pomenuta cena je odlična.

2013. Smo dnevno placali 45e - tražili smo manji auto, a dovezli nam veci hyundai,ali bio je prilicno razdrndan.Prosle godine 55e, ali novi novcijato WV UP.Oba puta u avgustu.

Mi putujemo ujutru.Let je u 10h i to je, po meni los termin.

Boravicemo 15 dana i nameravamo da opet uzmemo auto na licu mesta, ali na duze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ona cena od 100 evra koju sam spomenula ipak nije validna, to je samo cena na sajtu. Kada su mi mailom odgovorili, cena je ipak 135 evra za 3 dana. A preko jedne druge agencije je 140. Tako da verovatno necu rezervisati online vec cu obici tamo lokalne agencije pa cemo videti...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo to moze biti lutrija, ako imaju samo veca vozila, palatices vise, a opet ako im je slab promet cena ce biti manja....kockati se ili ne...

evo vidi ovde kakva su iskustva drugih

 

Izmenjeno (Igor Lukač)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, evo cena od RodosCars-a  (po danu) koje sam dobio za period od 7 dana iznajmljivanja (28.8-3.9). Naravno, uzmite u obzir da ako zelite da rentirate manje dana cene ce biti vece nego ove koje su ovde navedene, i obratno.

I SUGGEST FOR YOU 

Basic  cars
(GROUP A (PICANTO,  SPARK, PIXO)  30      Euros
GROUP B (NISSAN MICRA, ,HYUNDAI I10,FIAT PANDA )    33 Euros
GROUP C (POLO, IBIZA, YARIS and CORSA)  35  Euros
GROUP C1  POLO  DIESEL  39 EUROS 
Nissan note   50  Euros
CITROEN CACTUS 2016 MODEL 53 EUROS  SPECIAL  OFFER!!
Group D AURIS, CORROLA, SCODA ROOMSTER  55  Euros
Group D1 (VW GOLF, AUDI A1, NISSAN JUKE)   60  Euros
Group E (NISSAN QASHQAI -AVENSIS-INSIGNIA)         75  Euros

COMPACT SOFT TOP 
Peugeot 108  soft top  48 euros

AUTOMATIC  CARS

NISSAN MICRA  /CORSA  automatic   40     Euros
VW POLO  automatic   45 Euros
TOYOTA HYBRID (ECONOMIC FUEL) 2016 MODEL 50 EUROS NEW!!
Vw golf /Auris/corolla   automatic      70   Euros
w passat /avensis AUDI Α3   75 Euros

basic cabrios
Fiat 500 cabrio 65 euros
astra/beetle  cabriole  80  euros
vw golf cabrio /audi a3 manual cabrio  90 euros
If you  need  any special  car pls advise
7 seater 
VW CADDY MAXI/NISSAN EVALIA    80    EUROS
Vw caddy autom 85 euros
9 seater 
TRANSPORTER/VIVARO       95     EURO
OPEL VIVARO AUTOMATIC    105  EUROS
MERCEDES VITO   manual   125        EUROS
If you need any special car please advice

Izmenjeno (Nebojsa.Zec)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 8/4/2016 at 14:06, Nisita je rekao/la:

  Nasla sam neki sajt za iznajmljivanje kola, oko 100 evra bi me izaslo 3 dana. Da li mislite da mogu bolju cenu da dobijem tamo na licu mesta?

@Eoja Srecan put i lep provod :) Nadam se da ces pisati kako stvari stoje trenutno na Rodosu, volela bih da cujem iz orve ruke...

Pozdrav!

Pozdrav, ja sam poslao upit RodosCars-u za iznajmljivanje u periodu od 7 dana (kraj avgusta) i dobio ponudu od 30e po danu za najnizu klasu (33e B klasa, 35e C klasa). Za njih vecina kaze da su najbolji na ostrvu:
http://www.rodoscars.gr/categories.php?catid=1

Kopirao sam mail koji sam dobio u temi na forumu koja se tice rent-a-cara.
Ako hoces manje dana cena ce biti veca, ali zaista mislim da se isplati uzeti auto na vise dana (naravno ukoliko covek ima novca za to).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 5.8.2016. at 15:19, Nisita je rekao/la:

Ona cena od 100 evra koju sam spomenula ipak nije validna, to je samo cena na sajtu. Kada su mi mailom odgovorili, cena je ipak 135 evra za 3 dana. A preko jedne druge agencije je 140. Tako da verovatno necu rezervisati online vec cu obici tamo lokalne agencije pa cemo videti...

@Nisita Mi smo iznajmili auto kod http://www.rhodes-carhire.com/en.php i jako smo zadovoljni, dobili smo mesec dana starog hyndai i10 za oko 34 evra na dan (ovo je cena kada iznajmljuješ na duže, ne znam koliko je za 3 dana, možeš da im pošalješ upit) i dobiješ osiguranje apsolutno na sve, tako da se ništa ne sekiraš ;) 

Takođe svima savetujem da instaliraju aplikaciju HERE, odlična je za navigaciju, ja je uvek koristim kad putujem. Samo treba da skinete mapu za Grčku, naravno :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav sa Rodosa, rezervisali smo preko neta RodosCars-a za 30e/dan (na osam dana). Nije istina da uzimaju depozit (neko je napisao 100e, ovaj lik iz argusa je rekao kako traze 750e depozit(?!?!?) a bitno da nudi Budget agenciju za 56e na dan). U svakom slucaju covek iz RodosCars-a nam je dovezao Suzuki Alto ispred hotela, nikakav depozit nije trazio, trazio je samo broj kartice (i to sam mu dao broj debitne kartice a ne kreditne) kao u slucaju da napravimo saobracajni prekrsaj ili ne dospemo gorivo na pocetni nivo. U svakom slucaju nikakvih problema nije bilo, pozdrav sa Tsambika plaze. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka