mikap

Prevoz na Rodosu: rent a car, autobus, taxi...

195 poruka u ovoj temi

Koliko ja znam nije besplatan parking svuda u gradu. Podeljen je i po zonama nekim. Besplatnog parkinga ima na tom kao špicu ostrva i tu oko Casina... ne sećam se više baš tačno gde. Ali reći će vam vodić, pitajte u hotelu, reći će vam i u rent a car agenciji...

Znači nije svuda besplatan, ali kao neće da diraju turiste, pa im ne pišu kazne. Bez obzira pazite kako parkirate.

E sad, jedino ako se nešto nije promenilo od kad sam ja bila , pa da je svuda besplatan parking.

 

Na plažama,koliko se sećam nismo nigde plaćali. Pa ni u Lindosu, gde ima besplatnog parkinga (ima i onaj koje se naplaćuje, pa treba paziti na koji se parking parkira, ali sve je vidno obeleženo i i na licu mesta i na mapi Lindosa).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne mogu da tvrdim da se promenilo zvanično i da je zato prošle godine bio besplatan parking. Možda zvanično i nije bio ali su nam rekli da ne plaćamo (kao i na svakom ostrvu što kažu) i nismo plaćali nigde u gradu. Parkirali smo na više različitih mesta u različita doba dana, nismo plaćali i nije bilo nikakvih problema.

Tako da, kao što Mikap kaže, pazite kako parkirate i ako je auto na mestu predviđenom za parking nećete imati problema. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ni mi nikada nismo platilili parking.5 puta smo bili na Rodosu, a parkirali smo se na vise mesta u gradu. Postoje u ulicama blize centru znaci za placanje parkinga ali imam utisak da to u sezoni ne funkcionise zbog velikog broja rentiranih automobila,ali ne mora da znaci. Recimo kod Starbucks-a koji je u centru postoji taj znak ali nikad dok sedimo ujutru nisam videla da neko placa ili pak da mu neko pise kaznu. Oko hotela na zapadnoj obali je besplatno. Ali naci mesto za parkiranje je nekad vrlo tesko,. Mi smo jedno vece prosle godine parkirali kod gradske skupstine,gde je veliki parking i to smo tri puta kruzili, a to je 15-ak minuta od smestaja u kom smo bili. Sto se cene tice otprilike je to cena za auto za dva dana u sezoni,mi smo prosle godine za 3 dana u avgustu dobili cenu od 35e po danu. Gorivo je koliko se secam bilo oko 1.75-1,85, zavisi od pumpe do pumpe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jutros smo se vratili sa Rodosa. :(

Nije besplatno parkiranje svuda. Postoje plavo obeležena mesta gde se parkiranje plaća. U blizini takvih mesta se nalaze automati za plaćanje. Da li to neko proverava, stvarno ne znam, ali ne bih se igrala time. Na belo obeleženim mestima se ne plaća kao i na neobeleženim mestima gde nema znaka da je zabranjeno, naravno. Nama je čovek iz agencije rekao da možemo da parkiramo u ulici gde nam je hotel (La vita) ulica je G. Papanikolau i uz obalu sve do špica, i oko avenije palmi i nama je to odgovaralo. U centru je zaista teško naći mesto, pa još da se ne plaća. Znači, ako dolazite iz nekog drugog mesta u grad, nemojte tražiti mesto za parkiranje baš pred kapijom starog grada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da, koliko ste platili rent a car i gde ste uzeli auto?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rentirali smo preko agencije Superior cars koju nam je preporučila naša agencija Mediteraneo auto iz D kategorije (Nissan Note) za 125 EUR 3 dana. Bilo nas je četvoro. Možda nije najjeftinije, ali je bilo puno osiguranje i značila nam je preporuka agencije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da dodam sto se tice parkinga, posto smo se i mi vratili pre par dana...postoje plave linije - zone gde se parking placa, ali je fora da u pojedinim ulicama iako su iscrtane, nije jos zazivelo placanje. Sat je mislim 1.5e, od 9h uvece je besplatno koliko nam je receno. U svakom slucaju, mi smo prvi dan pitali nekog grka na ulici (posto smo videli da parkira motor) gde je besplatan parking..pa smo otprilike jurili te ulice. U grad i spic se nismo zavlacili, nismo ni pokusavali, a parkirali smo u jednoj ulici blize vetrovitoj strani i onom kruznom toku kod pumpe, i odatle smo imali 5 min pesaka do hotela. Hteli smo sto manje stresiranja oko trazenja parkinga...a da je guzva...guzva je :)

Parking je kod drugih plaza na ostrvu  u vecini slucajeva besplatan, jedino smo na Lindosu videli da se placa onaj skroz na vrhu, ali kad se spustite blize plazi st. paull, taj je besplatan..

Sto se tice same agencije, vec sam pisala ranije zasto smo izarali njih - justrentacar...na osnovu preporuke samo jednog forumasa...i nismo imali problema, kola su bila u odlicnom stanju, mali hundai i10. Da se ogradimo u startu - sve je stvar srece verovatno :D U ugovoru namje pisalo da imamo full osiguranje, osim nepaznje i krsenja propisa - sto ukoliko se desi.naplacuje se do 500e :tik: samo pratite znake, ogranicenja, putokaze...i nema brige.

Presli smo oko 550km za 6 dana. Posto smo sredinom maja rezervisali, po danu nas je kostalo 25e, a ukupno smo na benzin dali 50e. 

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
@Tjasa

 

Da li ste pri rezervaciji auta platili neki depozit unapred? Mozda glupo pitanje ali ne znam kako idena taj nacin rezervacija...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
@Tjasa

 

Da li ste pri rezervaciji auta platili neki depozit unapred? Mozda glupo pitanje ali ne znam kako idena taj nacin rezervacija...

Ne postoje glupa pitanja...samo glupi odgovori :D

Prvobitno smo rezervisali preko rodoscarsa...jer su navodno najveca agencija..medjutim, oni su nam trazili depozit, ili kreditnu karticu...pa smo im otkazali, jer smo se raspitali malo, i to uopste ne mora da bude praksa. 

Kada smo ovde rezervisali, jasno smo pitali sta je potrebno osim pasosa i vozacke, i da li treba neki depozit ili drugi vid garancije. Dobili smo odgovor da ne treba, samo pasos i vozacka...tako je i bilo, a kada smo dosli da potpisemo ugovor i uzmemo auto, na ugovou je pisalo 60e depozit...mi smo bili u fazonu :tik:...medjutm...taj depozit je vec bio uracunat u cenu, pisao je radi reda, tako da smo platili smo iznos automobila za tih par dana :)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci u principu preko neta sve sto treba je pasos vr i br vozacke dozv i kad ste stigli tamo ste regulisali placanje. Da li ste vadili medjunarodnu dozvolu ili moze ova nasa nova?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne cak ni toliko, preko neta(maila) im se obratite za kategoriju automobila i termin koji zelite, i ukoliko potvrde da su slobodna, vi potvrdjujete da zelite rezervaciju. Nikakva dokumenta ne dajete preko maila! Tamo kada dodjete, traze pasos i medjunarodnu dozvolu na uvid, parice, i jos neki podatak, tipa gde ste odseli, naziv hotela...to je uobicajeno. 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super! Hvala puno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na cemu...tome sluzi forum :)

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako rentirate u Just agenciji, slobodno ih pitajte za parking, svako vece ce vam cuvati mesto. 

Mi smo bili smesteni u Carini, a auto smo parkirali kod agencije, bukvalno 2 minuta od hotela. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hm...mi smo prvo vece nasli ispred pomenute agencije mesto, drugo vece smo krenuli na isto mesto..ulica je bila toliko krcata, da smo izasli i pitali ih da nam pomognu...i zena je krenula do ulice, pogledala levo, desno...i kao ,,pa evo mozete tu...'' jedno jedino slobodno mesto, ali sa plavom linijom. Ubedila nas je da tu jos nije zazivelo placanje parkinga, i tako je i bilo...ali nas nisu ubedili sa nalazenjem parkinga, jer je na nase pitanje ,,a sta ako nema ni tu mesta sutra'' bio odgovor ,,paaa tu gore-dole ulica...potrazite tu'' :huh: 

Tako da smo mi za dalje odlucili sami da se snalazimo, na 5 min od Carine, ali bez zona ulice :) Mada su iz agencije ljubazni...to stoji 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka