mikap

Prevoz na Rodosu: rent a car, autobus, taxi...

195 poruka u ovoj temi

Obisli smo dosta agencija i svuda je 50 evra za 1 dan(Fiat Panda).Na jednom mestu smo nasli za 40 evra.Ako bude trebalo ostavicu tacnu adresu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Probajte unapred da rezervišete preko ovog sajta. http://car-rental.greeka.com/

Mi smo preko njih rezervisali auto iz one najniže kategorije (Panda, Atos, Matiz) za 26 eura po danu a od 28. avgusta.

Ove godine se ubedljivo najpovoljnije cene rent a car-a tu mogu naći.

Izmenjeno (bucolina)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem, poslacu im danas upit.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Rodosu smo od 8.avgusta i upravo smo u ovoj agenciji rentirali kiu picanto za 120 eura za 3 dana, dok je cena za jedan ili dva dana 45 eura po danu. Oni su imali najpovoljniju ponudu. Samo u jednoj agenciji su nam nudili za 35 eura po danu, ali njihovo osiguranje nije pokrivalo gume.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rent-a-car, mi smo sad u julu na savet ljudi koji su bili sa nama u smeštaju uzeli auto u Gallis rentacar. Ljudi godinama letuju na Rodosu i stalno kod njega uzimaju auto. Oni uzmu auto na 10 dana, pa dobiju Nissan Micru po 25e na dan (kažu da su ove godine digli cene, jer su prethodnih godina dobijali i za 20e na dan).

Gallis se nalaze na ulazu u Kaliteu kad se ide iz pravca grada Rodosa nekako sa desne strane. Automobili kreću od 30e sa sve osiguranjem (i to piše na vratima agencije) i možete se cenjkati ako uzmete na 4 i više dana. Za 30e mi smo dobili Chevrolet Matiz, a uzimali smo auto na 3 dana (realno ni ne treba auto na više od 4 dana, osim ako niste surferi pa idete na Prasonisi i druge surferske plaže). Nudio nam je i Pežo kabrio za 50e na dan.

U samom gradu Rodosu, rentacar je skuplji i obično startuje sa 40e za Pandu i Matiz, 45e za Nissan Micru (ovo je inače auto koji se najviše i može videti u agencijama)... Kao što rekoh, po meni rentacar je dovoljan za 3-4 dana da se lakše ode do doline leptirova ili do Prasonisi plaže. Sve ostalo ima bus na svakih pola sata (5e karta do Lindosa i putuje oko sat i po, 2-3e karta do Falirakija i putuje oko 45 minuta, možda malo duže)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:kapetan:

Mi smo odlucili da posetimo Rodos ove godine. Idemo krajem juna, i iscitavanjem foruma i po komentarima pojedinih forumasa, rezervisali smo kola preko rodoscars.gr...

Prva stvar, ono sto su ljudi pisali da ako se kola poslednjeg dana vrate do 21h, ne racuna se kao ceo dan - to ne pije vodu...uredno su obracunali i taj dan.

 

A druga stvar, traze da ponesemo vozacku i kreditnhu karticu kao garanciju. Umsto kreditne kartice moze 100e....mi smo sad misljenja da to i nije mozda ok...prosle godine na Krf-u npr...nikakva garancija nije bila potrebna.

Da li imate neki savet ili drugu proverenu agenciju za rentiranje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Rodoscars ne znam, dosta ljudi nam je preporucilo, a i mi sami smo iznajmili auto u agenciji Just. (Mislim da se tako zove). Iscitaj na temi Rodos, imas tamo adresu. Jako ljubazni, pored agencije ti svako vece ostave parking mesto, nista nisu trazili od dokumenata. 

Izmenjeno (flor)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala flor :thankyou2:

Da li jos neko ima neku proporuku..ili savet oko izbora rent a car agencije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledajte cene breko sajta http://car-rental.greeka.com/

Prošle godine su bile ubedljivo najpovoljnije cene. Rentirala sam auto preko njih i za Kos i za Rodos i preporučujem ih. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo nešto nije u redu kod ovih car-rental.greeka. Prikazuje mi istu cenu za 5 i 7 dana. :neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala za jos jednu info :rolleyes:

Poverila sam i http://car-rental.greeka.com/ i deluje na prvi pogled da su jeftiniji od drugih...medjutim...imaju caku, u tu cenu nije uracunato puno osiguranje, pa ukoliko to zelite, uzimaju od 6 do 15e po danu, u zavisnosti od velicine automobila...e onda ta cena izadje jaca nego kod drugih...

Viecemo sta kazu iz just-rentacar.gr :neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlucili smo se za Rodos, idemo u hotel Astron. Da li mozete da mi kazete da li postoji organizovan bus prevoz iz grada Rodos do plaza Tsambika i Lindos. Takodje isli bismo na izlet na ostrovo Kos, jel neko isao tamo. Da li postoji feri do Bodruma, video sam da je postoji dobro organizovan feri do Marmarisa ali ne i do Bodruma.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam pitala isto to :) I forumasi su mi detaljno objasnjavali kako busom do Lindosa, tako da izlistaj malo stranice, puno je puta pisano. Vremenski ti je oko sat vremena busom, imas to i ako ukucas na googlu razdaljinu i cenu karte. Busevi sa stanice u gradu Rodosu idu stalno, tako da mozes gde ti srce iste :) 

No, da pitam sad jos nesto - isla sam dva puta na Rodos, ali nisam rentirala kola i samim tim, nista nisam videla od okolnih mesta i plaza, a ove godine bih. Pa imam samo jedno pitanje - dobar sam vozac, pa da li mi nece biti problem da vozim na Rodosu, da li su plaze uz put, kao npr. oko Pefkohorija, moram tako da pitam, jer ne znam sa cim bi drugo uporedila, i da li kola koja se rentiraju ima GPS u uredjaje? Gledacu ja i kartu, ali ovako kada paralelno uporedim pre nego krenem, lakse mi je. Tako da rezimiram - je li mi nije komplikovano da idem kolima po Rodosu? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Niti je komplikovano, niti ti je potrebna navigacija, ostrvo nije veliko i ne mozes se izgubiti, jer je sve dobro obelezeno. Put je dobar, nije pored mora, ne brini. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka